Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?09.11.2009. u 09:27 - pre 176 meseci
Ovaj prijemnik mi nije poznat , ako znate koji je tip , napisite gde ste ovako nesto videli , ja ne znam gde se ovo koristi .
Ono sto sam merio da izlaz od kristalnog oscilatora ima izlaz na 154.299MHz ali MF ne mogu da utvrdim na koliko radi ? Ne koristi se u ovom MF-u kristalni filter !



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?09.11.2009. u 12:51 - pre 176 meseci
Stvarno ne znam koji je to Motorolin uredjaj ali sudeci po kristalu i Helix rezonatorima (fizicka velicina) to je negde na VHF-u. Valjao bi ti barem VHF/UHF signal generator (bilo kakav) i neki frekvencmetar i brzo ces provaliti sta se dogadja!

To izgleda jako lepo slozeno i bilo bi steta razbucavati ga! (Moje misljenje!)
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?09.11.2009. u 16:10 - pre 176 meseci
Da slazem se , da ne treba razbucati ovako vec gotov prijemnik , mislim da je VHF prijemnik jer sam izmerio da u mesac ide ovih 154,3MHz umesto fiksnog oscilatora ubaciucu spolja oscilator , originalni oscilator je sa kristalom 12,858333 x 12 = 154,3MHz
sad jos samo MF , mislim da je nekih 4 ili 4,5 MHZ ali to cu malo teze dok ne prikljucim spoljni generator .
U prijemniku ima izdvojen modul , tamo gde je NF sekcija , veca ploca ima neka 3 izlaza za NF neka sracenica pod nazivom W/B level i poseban NF za mali zvucnik filtriran na 800Hz Ima skvelch i neki pot sa skracenicom C.O.S. blizu sqvelcha ?
Sve ovo sam lako nasao za napajanje i spojio 12v odmah je proradilo , poreklo ovog uredjaja je stari buvljak u Pancevu .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?10.11.2009. u 22:44 - pre 176 meseci
Evo nekih novosti , veceras skinuto sve i pregledano u bitne detalje .
Ipak postoji neki filter u MF-u i radi na tacno 4,3MHz da li je neko video ovakav filter , koliko ima propusnu sirinu filtriranja ?


Ovo je sve sto pise na ovom filteru , da li tu negde pise propusnost , nikad nisam nacisto sa ovim brojkama , nekada to znaci datum nekad serijski broj itd.
Kad se preracuna sve ide na tacno 150MHz i sad pitanje za sta je ta frekvencija ?

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 10.11.2009. u 23:55 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?10.11.2009. u 23:22 - pre 176 meseci
To je verovatno bio prijemnik za neke sluzbe a moguce je da ga je i vojska koristila za svoje linkove. Oznaka na filteru "2000-500 ohms" je verovatno ulazna i izlazna impedansa. Koji je sistem modulacije koriscen... AM ili FM? To mozes lako zakljuciti po detektorskom sklopu. Sudeci po godistu uredjaja, ako je FM koristili su ili Foster-Selly ili Ratio detektor, a ako je AM onda je bar lako prepoznati. Takodje i MF lanac ce ti odmah reci sta je - ako ima AGC verovatno je AM i obrnuto ako ima nekoliko limiterskih stepena verovatno je FM. Jos lakse ce biti ako je ispravan prijemnik jer je karakter suma u zvucniku sasvim lako prepoznatljiv kod FM-a i AM-a. Skracenica "C.O.S" znaci Carrier Operated Squelch. "W/B level" je sirokopojasni nivo.
Ne verujem da je SSB jer bi bilo tesko postici selektivnost bez kvarcnog filtera, a u uredjaju ga izgleda nema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Motorolin prijemnik za koju je frekvenciju ?

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.