Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upozorenje igracima kladionice meridian!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33903 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 01:58 - pre 174 meseci
Copy paste od drugara

"U junu sam uplatio nekolicinu tiketa kod njih i oni su odbili da mi isplate 11 dobitnih (od 12 uplacenih) pod izgovorom da su tiketi slicni i da u pravilima pise da se 2 uzastopno kucana tiketa sa manje od 3 razlicita para smatraju istim i da ce se isplatiti samo prvi tiket o.O Naravno ovog pravila su se sjetili tek 4-5 dana nakon sto su utakmice zavrsene inace mi je sefica njihova u PG rekla da ce mi sve pare biti isplacene bez problema dan nakon sto su utakmice odigrane. Naravno odmah sam urucio tuzbu i skorije je bio prvi pretres na sudu a nakon NG ce biti i glavno rociste.U odgovoru na moju tuzbu prije par dana napisali su da sam se ja kladio nesavjesno i prevarno (kao da sam uopste znao da ce se utakmice tako zavrsiti, bitno je da su oni posteno uzeli pare) i to me je i natjeralo da obznanim ovaj slucaj po Net forumima koji se bave kladjenjem i opstim temama jer tom bezobrazluku stvarno nema kraja. Inace se radi o iznosu od oko 13.626,91 EUR.

Po tom pravilu 2 razlicita singla nisu razliciti tiketi jer se ne razlikuju bar 3 para (nigdje u pravilu ne stoji da na tiketu mora postojati 3 ili vise parova).Ako bi ovo pravilo stvarno vazilo to bi znacilo da oni mogu da vam kazu da koji god tiket za isplatu donesete da ste vi vec prije toga uplatili isti a da vi nemate instrument da dokazete da to nije tako tj. ova kladionica zadrzava pravo da ne isplati tiket samo ako im se tako prohtje pa ako se kladite preporucujem da to radite u ostalim kladionicama jer sam sasvim siguran da ovakvo "pravilo" ne postoji ni u jednoj drugoj kladionici."

http://www.dan.co.me/?nivo=3&a...m=2009-05-30&clanak=189110
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 02:38 - pre 174 meseci
Ja sam pre 2-3 godine bas u Meridian-u bio dobar nekih 6.000 € (na ulozenih 1000), a uplacivao sam na 4-5 uplatnih mesta po 2-3 tiketa. Singl je bio u pitanju, isti na svima. Po poslovnicama tih 2-3 uplacenih jedan za drugim, a sve ukupno za nekih sat, sat i po. Ili su tog tvog zavrnuli "na kvarno" ili su stvarno takva pravila (sto nije bas normalno).
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
203.104.29.*



+6455 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 03:08 - pre 174 meseci
Ako su oni tebe pustili da uplatiš 3, 30 ili 300 istih tiketa to je isključivo njihov problem, ti kao donosioc tiketa imaš pravo na isplatu i tu nema šta... A inače softver bi trebao sam da podigne flag ukoliko se pokuša uplata tri ista ili slična tiketa, i operator iz centrale to treba da odobri... Ali pošto su te tikete pustili, onda ili nemaju tu zaštitu, ili nisu imali ništa protiv takvih tiketa, kako god bilo donosioc ima pravo na isplatu punog iznosa koji piše na tiketu ukoliko je on dobitan.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 04:13 - pre 174 meseci
^ U mom slucaju su zvali "centralu" samo da provere kolika je max. moguca uplata, nakon cega su dobili odgovor 100 tj. 50 € (zavisi od uplatnog mesta???), nakon cega su primali po 2-3 zaredom...ludilo. Ne znam u cemu je fazon, a ni oni mi nisu rekli mada bi mi bilo lakse da sam sve uplatio odjednom, al' ajde...kakva drzava takav i sistem u kladionicama.
Sto se tice drugara pokretaca teme, bolje bi bilo da je nakon neuspele naplate podelio tikete ortacima, da odu oni da pokusaju da naplate, svaki sa po jednim tiketom, nego sto je krenuo po sudovima...bar bih ja tako uradio. Mada, ako su tiketi otkucani i sve "proslo", morace to da isplate kad-tad.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 08:51 - pre 174 meseci
Zapisali su oni koji su to tiketi u tom slucaju i rekli radnicima da ni slucajno ne isplacuju...eto sve je izgleda moguce. Nije mi jasno samo kako su to knjizili u kompu kao "nevazece" zbog poreza i svega jer je to njima onda cista neoporezovana dobit. A nije mi jasno ni zasto su radnicima dali otkaz onda sto su to kucali ako vec misle da ne moraju da isplate..koliko se sjecam price sto se tice autorizacije oni su zvali da pitaju ali za singlove koji su isplaceni a na kojima je uplata bila po stotinak EUR ne sjecam se tacno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 09:11 - pre 174 meseci
Koliko shvatam, neko ima validan tiket, za koji je dao pare, po kvoti koju je odredila kladionica, i dobio je, a ova neće da isplati dobitak.

E sad, biće da nije baš sve tako prosto, ima tu nečega što se valja iza brda, čim se spominju "uzastopni tiketi", "različiti parovi" ... Jel može neko pojašnjenje za posetioce sa jeftinijim ulaznicama, tj. za one koji ne posećuju kladionice ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 10:05 - pre 174 meseci
Pa ukratko, kladionice ne vole da se kockaju sa igračima, pa s toga prate uplate i opterećenje na neke mečeve i shodno tome ograničavaju uplatu (i/ili regulišu kvote) ili čak kompletno blokiraju uplatu na te neke mečeve, na šta svakako imaju pravo (naravno te promene ne utiču na tikete koji su već izdati). E sad, pošto se u informatičkom dobu to obično radi putem računara, neke kladionice imaju softver u kome se može podesiti limit na tiket ako sadrži određeni meč (ili mečeve), tako da radnik sve i da hoće, ne može da otkuca tiket na 100 evra ako je limit recimo 50. Međutim, u tom slučaju, ti teoretski možeš da uplatiš 10 tiketa po 50 evra sa istim mečevima (ili različite tikete koji sadrže neki kritičan meč ili mečeve) i tako zezneš taj limitator. U takvim slučajevima, obično je na kontrolorima i/ili radniku koji kuca tikete da paze na takve stvari i odbiju da prime uplatu na takav tiket. No, kada se jednom primi uplata i tiket otkuca i isporuči mušteriji, on se više ne može poništiti, osim na izričit zahtev mušterije (kada se tiket mora vratiti kladionici koja će ga potom stornirati) i to samo ako nije počeo nijedan meč sa tog tiketa (ovo takođe obično sprečava sam softver). Ono što može da se poništi naknadno, jeste određeni meč ili mečevi na tiketu i to samo ako postoji neka neregularnost (recimo meč počeo ranije nego što piše na tiketu ili je prekinut pre isteka određenog perioda i druge neregularnosti koje se mogu pročitati u pravilima svake kladionice) u kom slučaju za taj meč važi kvota 1. To znači da u najgorem slučaju (recimo svi mečevi sa tiketa su neregularni iz nekog od navedenih razloga), mušteriji se vraća tačno onoliko koliko je uplatila. No, u ovom konkretnom slučaju se ne radi o tome, jer su svi mečevi regularni, već kladionica pokušava da izvrda isplatu na osnovu nekog njihovog pravila o zabrani kucanja više identičnih ili sličnih tiketa, međutim to nema nikakve veze sa igračem, jer igrač ima pravo da ponudi kakvu god uplatu želi, pa na kraju krajeva i 100 identičnih tiketa ako baš hoće, a na kladionici je da takvu uplatu ne primi. Međutim, ako su oni izdali te tikete kakvi god da su i ako su ti tiketi dobitni, nema sile da ih ne isplate sve do jednog, a oni posle nek istraže ko je u njihovim redovima primio takve uplate, pa neka ga kažnjavaju. U svakom slučaju, igrač nema ništa sa tim i ima puno pravo da zahteva isplatu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 10:16 - pre 174 meseci
Hvala lepo, kopčam situaciju. "Kako mali Perica zamišlja da ne izgubi ako je postavio lošu kvotu".

Dakle, ne može isti lik da uplati tiket za tiketom, ali mogu dva nezavisna pojedinca ili može i on ali da malo sačeka, ili ode u drugi objekat iste kladionice.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 10:28 - pre 174 meseci
nisu htjeli da mu isplate ni iz druge kladionice (uplatio je u 2 kladionice po 6 tiketa, isplacen je samo 1 iz prve) pod izgovorom znamo da si ti imamo te na kamerama :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 10:38 - pre 174 meseci
Citat:
su27killeryu: nisu htjeli da mu isplate ni iz druge kladionice (uplatio je u 2 kladionice po 6 tiketa, isplacen je samo 1 iz prve) pod izgovorom znamo da si ti imamo te na kamerama :)

Ali su hteli da mu uzmu pare kad je uplaćivao ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 10:49 - pre 174 meseci
Citat:
Dakle, ne može isti lik da uplati tiket za tiketom, ali mogu dva nezavisna pojedinca ili može i on ali da malo sačeka, ili ode u drugi objekat iste kladionice.

Generalno gledano, kladionici je svejedno da li će isti lik da uplati ili 10 različitih likova, kao i da li će uplatiti na jednom ili 10 uplatnih mesta. Na kraju krajeva, neko može da povede 10 ortaka, da svima po 50 evra i uplati 10 istih tiketa ili pak obiđe više uplatnih mesta, tako da kladionice obično i ne gledaju ko uplaćuje tikete i gde, već prate tiket kao tiket i ako se neki tiket često ponavlja, pogotovo ako idu jedan za drugim, kontrolori odbiju uplatu takvog tiketa (ili puste recimo 2-3, pa obustave) i to je to. U ovom slučaju se očigledno radi o tome da se neko u kladionici zeznuo (dal radnik, dal kontrolor, dal softver) i primio takve tikete, pa sad kladionica pokušava da sanira štetu izmišljajući neko pravilo o tome kako jedan igrač ne može da uplati više istih ili sličnih tiketa. U stvari, možda i imaju takvo pravilo, ali ako je tako, onda bi morali da ga primene pre nego što izdaju tikete. Ako su izdali tikete, nema nazad, nego će po zakonu morati da isplate sve tikete koje su izdali.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 14:14 - pre 174 meseci
@Challenger
Sta si igrao ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 14:57 - pre 174 meseci
Citat:
Java Beograd: Ali su hteli da mu uzmu pare kad je uplaćivao ?!


Naravno to nikad nije bio problem, i pokusali su da ga zeznu kao vraticemo ti uplatu (660 EUR, kao vratili bi ti i da si promasio jer se racuna kvota 1 vaaaaazi) naravno on nije lud pa ih je tuzio.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.240.*



+363 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 16:55 - pre 174 meseci
Mislim da ovo jos samo ima u Srbiji. Smesno mi je poverovati da negde ne mogu otici i uplatiti 10 tiketa po 50 dinara a na svakom staviti kvotu 10 000 sa istim tipovima i da dobijem, a oni ne zele da mi isplate. Lomit noge nekom...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 20:02 - pre 174 meseci
Desilo se u CG :))

@Ventura rece li ti da su oni ozbiljna kladionica na 1 drugoj temi :D
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.225.*



+1 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 23:14 - pre 174 meseci
Citat:
djordje1979: @Challenger
Sta si igrao ako nije tajna?


Cini mi se da je bila Premier liga, neka totalno nerealna kvota, previse potcenjen tim (bez razloga), koja je otisla jos gore posto su svi valjda igrali 1. A na takve public bet-ove sam bas alergican...
Btw. sto se tice kladionica po RS, nikad mi nece biti jasni ti limiti po tiketu...
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!17.11.2009. u 23:20 - pre 174 meseci
Niko vas ne bije po ušima da bacate pare na kladionicu. Svaka kladionica ima prava da uspostavi pravila kakva hoće. Vi kupovinom tiketa pristajete na njih i nemate prava na žalbu. Kladionice nisu dobrotvorne ustanove i što se mene tiče i treba da deru narod što je moguće više, dok se ne nauči pameti.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!18.11.2009. u 01:16 - pre 174 meseci
Niko vas ne bije po usima da ulazite u diskoteke. Svaka diskoteka ima prava da uspostavi pravila kakva hoce. Vi ulaskom u istu prihvatate ta pravila i nemate prava na zalbu ako vas obezbjedjenje shodno tim pravilima ubije jer u tim pravilima pise da je njima dozvoljeno da vas ubiju. Diskoteke nisu dobrotvorne ustanove i sto se mene tice i treba da ubijaju narod sto je moguce vise, dok se ne nauci pameti.
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!18.11.2009. u 14:11 - pre 174 meseci
Loša ti je analogija. Kladionice i igre na sreću su posao koji služi da vlasniku i državi donese pare, a ne da omoguće raznoraznim luzerima koji misle da imaju sistem da od 10€ naprave 1000000€. Oni postavljaju pravila i ako ti se ta pravila sviđaju igraj po njima, ako ti se ne sviđaju ne moraš. Kockanje nije životna potreba i lepo kaže stara dobra izreka da je to porez za budale.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!18.11.2009. u 16:08 - pre 174 meseci
Ja ne igram kladionicu (u zadnje vrijeme) ali kladjenje je dvostrani ugovor, tj. kladi se i druga strana. Jedini razlog zbog koga bi tebi odgovaralo da druga strana ne postuje zakon(koji je iznad svih pravila) je da radis i imas korist od te druge strane. Nije ni njihova potreba da se kockaju pa se kockaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Upozorenje igracima kladionice meridian!!!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33903 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.