Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Clio iz auto-škole - molim za savjet

elitemadzone.org :: AutoZone :: Clio iz auto-škole - molim za savjet

[ Pregleda: 7480 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hibo

Član broj: 99787
Poruke: 12
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Clio iz auto-škole - molim za savjet21.11.2009. u 22:21 - pre 175 meseci
Pozdrav svima!

Imam jedan problem, za koji se nadam da će mi iskusni forumaši pomoći da riješim, tj. dati koristan savjet.

Prije 2 dana sam kupio renault clio 1.5 dci, 2002 god. za koji sam naknadno saznao da je bio u vlasništvu jedne auto-škole u Sloveniji.
Auto je naizgled u izvrsnom stanju, a to su potvrdili i na tehničkom pregledu prilikom registracije. Prešao sam samo 100-tinjak km s njim i nisam uočio nikakve mane.

Ono što me najviše brine je što su bile postavljene duple komande, a pošto se slabo razumijem u auta, molio bih upućenije da mi odgovore da li je postavljanje i uklanjanje tih komandi moglo dovesti do nekakvih oštećenja na autu i sl. Da li se trebam rješavati tog auta, s obzirom ko ga je sve vozio i u kakvim uslovima, iako je auto u dobrom stanju.

Takođe piše da je prešao 125.000 km, u šta sad pogotovo sumnjam, tako da u ponedjeljak planiram odvesti auto na dijagnostiku da utvrdim pravo stanje auta. Znam da sam to trebao obaviti prije kupovine, al' sam auto kupovao od "provjerenog" prodavca kod kojeg je u mojoj porodici kupljeno nekoliko auta i svi su bili u odličnom stanju, tako da sam na neki način imao povjerenja u njega. Nažalost više nije tako...

Ako neko ima slična iskustva ili koristan savjet, molim vas pišite...
 
Odgovor na temu

trivo
Sigurnosni uredjaji
BG

Član broj: 89377
Poruke: 173
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: Clio iz auto-škole - molim za savjet22.11.2009. u 10:26 - pre 175 meseci
Moj drug ima auto skolu vec preko 20 godina,prvi auto sa kojim je radio je golf 1 dizel koji i dalje posjeduje i koji je presao 560 000km.Motor nikad nije diran osim par obrada glave sto se i donekle smatra normalnim.O broju radnih sati da i ne govorim.Vozni park mu je sad mnogo veci i ono sto sa sigurnoscu mogu reci da se ti automobili mnogo bolje odrzavaju bas zbog posla koji obavljaju.
To su automobili koji dobar dio svog zivota provedu radeci u mjestu pa stoga i ne cudi tako mala kilometraza,ako je stvarna.Najvise stradaju korpa-kvacilo-mjenjac jer su najvise i optereceni.
Koliko znam, duple komande ne predstavljaju nikakav problem jer su one bile samo "preslikane",tj ne bi trebalo da je bilo intervencija unutar haube.Ako hoces mogu da se cujem sa prijateljem pa da mi detaljno opise sistem po kojem rade.
Ja se ne bi tako olako rijesio tog auta pogotovo ako dijagnostika pokaze da je u OK stanju.Mozda su malo zagusena dugotrajnom gradskom voznjom ali to je manji problem.
Ono sto bi jos valjalo je da se provjeri kompletno kvacilo,da li trese pri polazku,ima li cudnih zvukova pri stiskanju i opustanju pedale,da li se lako prebacuje u sve brzine i sl.Prekontrolisati kod trapadjije sistem upravljanja kao i ramena,kugle,spone,ima li zazora,napuknuca,istrosenja.
U principu sve ono sto bi uradio za bilo koji auto koji kupujes nevezano sto je iz auto skole.Za mene to ne bi predstavljalo minus,cak naprotiv.
 
Odgovor na temu

hibo

Član broj: 99787
Poruke: 12
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Clio iz auto-škole - molim za savjet22.11.2009. u 10:46 - pre 175 meseci
Hvala puno na odgovoru.

I ja smatram da se ta auta dobro i redovno održavaju, al' fino je čuti kad i drugi dijele to mišljenje :).
Kvačilo i mjenjač (po meni) odlično funkcionišu. Na to sam posebno obraćao pažnju prilikom test vožnje, jer sam na prethodnom autu imao problema s tim.

Za svaki slučaj, odvešću auto na detaljan pregled. Tek onda mogu biti miran...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Clio iz auto-škole - molim za savjet22.11.2009. u 10:59 - pre 175 meseci
ono što bi meni smetalo je to što je on tih 125kkm prešao u kratkim relacijama i što je imao mnogo više radnih sati nego obično korišćen auto
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Clio iz auto-škole - molim za savjet22.11.2009. u 11:01 - pre 175 meseci
Ako je auto u dobrom stanju nemoj mnogo da brines.

Duple komande predstavljaju sistem poluga koje prenose komande sa papuca sa desne na papuce na levoj strani vozila.Sam sistem duplih komandi ne zahteva nikakve komplikovane zahvate na bilo
kom sistemu na vozilu ( sve se fiksira sa par srafova )



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hibo

Član broj: 99787
Poruke: 12
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Clio iz auto-škole - molim za savjet22.11.2009. u 15:33 - pre 175 meseci
Iskreno sad sam u nedoumici šta da radim.
Pošto sam za Clia dao prethodno auto uz malu doplatu, da li da tražim nazad auto i pare ili (pošto mi se clio svidja) da ga ostavim i vidim kako će se pokazati...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Clio iz auto-škole - molim za savjet22.11.2009. u 16:35 - pre 175 meseci
pa, kad si ga već uzeo-vozi ga. Lako ćeš ga prodati kasnije.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

hibo

Član broj: 99787
Poruke: 12
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Clio iz auto-škole - molim za savjet23.11.2009. u 18:17 - pre 175 meseci
Evo da javim da sam danas vozio auto na dijagnostiku u ovlašteni servis, gdje su mi potvrdili da je auto u extra stanju.
Kažu da nije bitno što je auto korišteno u auto-školi, jer je uredno održavano.
Sad mi je lakše .

Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Clio iz auto-škole - molim za savjet

[ Pregleda: 7480 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.