Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prvi milion nasih milionera ?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Prvi milion nasih milionera ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22212 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.175.102.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?29.11.2009. u 19:12 - pre 175 meseci
Tacno i opet niko mu nije dosao kuci iz tadasnje vlasti, kuc kuc na vrata, dobar dan gospodine Miskovicu da li biste hteli da se posluzite primarnom emisijim? On je za to morao da radi, da ima mozga za datu situaciju pa da se izbori da dodje u situaciju da mu se to ponudi.

Koliko god nemoralno bilo, ni bivsim pripadnicima BG klana nista nije palo s neba. Ziveli ljudi ko grofovi, niko im nista nije mogao ni smeo, obrtali milione za dan. Jeste, radili su ali i u svetu kriminala nista ne pada sa neba. Za to su padale glave. Dok mi vodimo rat cenama oni su rat glavama sto je mnogo teze. Zamisli koliko moras imati mozga, osecaja i cega vec da budes najjaci od najjaceg, samo jedan to moze biti, samo jedan od ko znam koliko krimosa koji bi to zeleli. Opet je u pitanju sposobnost.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?29.11.2009. u 19:41 - pre 175 meseci
A opet se ovde zaboravlja cinjenica da je Miskovic bio krejem 80-tih clan Predsednistva Srbije!

I kad pricamo o Miskovicu (jer na njega se ova tema na kraju svodi), kao sto neko rece, u to vreme je bio vec ostvaren covek, u punoj radnoj snazi, sa nekim ugledom u onoj drzavi i u ono vreme.

Ali jedan drugi lik se uvek zaboravlja (a mene vise fascinira), a pominjala ga je cesto ona Brankica Stankovic u Insajderu. To je onaj Petar Matic (MPC, Usce i sl.). O tom coveku se ne zna skoro nista, cak niko ne zna ni kako izgleda! Sto ce reci da je verovatno najpametniji! Jedino se zna da je poreklom iz Krajine, Benkovca valjda i da je u BG dosao pocetkom 90-tih i tu preregistrovao firmu, koja je ranije bila registrovana u Hrvatskoj.

Taj covek, koliko znam, tek sad ima 43 godine, sto ce reci da je pocetkom 90-tih bio u 20-tim. Pa objasnite mi vi, koji je on do tad ugled mogao da stekne u poslovnim krugovima? Pricaju se razne price, neke od njih su da je za vreme 90-tih bio ortak Marka Milosevica, da ga je stitio Mirko Marjanovic (jer su zemljaci), neki pricaju da su i neki rod... Nista nije provereno, jer se tip fenomenalno krije! Rekose u Insajderu da je jedini imao dozvolu za "uvoz/izvoz" akcizne robe (alkohol, cigarete, benzin) u Krajinu, a zna se sta se tad desavalo u tom podrucju. A navodno mu je sve to bilo dostupno, jer je imao legitimaciju UDB-e.

A taj tip, o kome niko nista ne zna, cak ni kako izgleda je istom tom Miskovicu oteo ispred nosa deo placa na Autokomandi (u Insajderu je i objasnjeno kako) i poremetio mu planove o gradnji nekih ultra-mega-giga projekata tamo! A kazu da mu se polako blizi po bogatstvu! Ne jos, ali mlad je, ima vremena...

A koliko je jos takvih za koje niko nikad nije cuo?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?29.11.2009. u 20:06 - pre 175 meseci
Citat:
EmilijaV:A koliko je jos takvih za koje niko nikad nije cuo?

nisu svi pozeri ko miskovic i slicni

ali opet,lik kog pominjes je mozda cista marioneta nekom,pa ni nije dobro da se sazna ko je on u stvari ;)
---

a miskovic je bio drug politicki,pa je imao mnoge privilegije

a nije bio najbogatiji 90ih u srbiji naravno,jer su to bili milosevic,kertez i arkan,k. dragan i kompanija... [namerno razdvojeni u 2 "kategorije"]

tako da price o tome da je pera mogao da je imao love tek tako da preveze sleper a ne kanticu benzina ne pije vodu,odnosno mogao je,da je imao dovoljno love da sve redom podmaze i naravno da kesira za benzin ;)


nego,sad mi palo na pamet,mozda neko zna godinu,kad je bila ona zaplena milka cokolada kad su delili po skolama svoj deci? znam da sam bio u osnovnoj,ali se ne secam koji razred... mislim da je krajem 90ih ili 2000. bilo,ali nisam siguran


e tako su prolazili i mnogi drugi koji nisu imali politicka ledja niti dobrooo podmazali razne,s tom razlikom sto kamioni nisu isli deci,nego kertezu i carinicima [ono sto je danas politicar,to je 90ih bio carinik,ko razume,shvatice]
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
212.200.204.*



+16 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?29.11.2009. u 20:54 - pre 175 meseci
Au gde odosmo mi kao narod, pa onda su najbolji Al Kapone, Mengele, Eskobar itd, izuzetno pametni i sposobni ljudi, ma treba im cestitati, eh da je vise takvih...
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?29.11.2009. u 21:28 - pre 175 meseci
U vreme procvata Dafiment banke,kada su ljudi stajali u redovima da uloze lovu i nisu ni pomisljali da tu nesto nije u redu,igrom slucaja sam ucinio jednu uslugu zeni koja je bila sef jednog odeljenja kod Dafine.Danima me je bezuspesno ubedjivala da ulozim svoju ustedjevinu u tu „banku”,bez cekanja u redu,znaci samo cekam kuci da mi donese kamatu.Naravno,nisam pristajao na to,cak i kad mi je pruzila dokaz da je kompletnu sumu od prodaje stana ulozila i sad zivi od kamate i to vrlo lepo.
Onda je potegla kljucni argument koji je trebao da mi dokaze zasto ta „ banka” ne moze da propadne,tj.zasto drzava nece dozvoliti da se to desi.Pazi sad:
- ajde ako neces da ulozis lovu nema veze,nego reci da li imas deviznu stednju(objasnjenje:u tom trenutku banke nisu vise isplacivale deviznu stednju u devizama,nego iskljucivo u dinarima po zvanicnom kursu,koji je bio abnormalno manji od crnog,realnog i svaki dan je ta razlika bila sve nepovoljnija.Tako da nikom nije padalo na pamet da dize svoje marke u dinarima,cekajuci da se drzava smiluje)
- nemam deviznu stednju
- e steta,da imas onda bi mogao da je dignes bez problema preko Dafine
- a kako to
- pa lepo:odes u banku gde ti leze devize,podignes ih u dinarima,uzmes potvrdu o toj transakciji(znaci,ako imas recimo 1000 DM koje na ulici vrede 100.000 dinara,a po zvanicnom kursu 7.000 dinara,ti podignes tih 7.000 dinara).Onda sa tom potvrdom,tom lovom i knjizicom od te banke dodjes kod Dafine,ulozis tu lovu kod nje i predas tu potvrdu.To ti se u banci knjizi kao da si konvertovao 7.000 dinara u 1.000 DM i otvara ti se racun na kojem imas 1.000 DM.Te pare mozes da podignes sa racuna posle 4 meseca.Naravno,u markama.
- a zasto posle 4 meseca?
- pa to je zvanicno,za obicne klijente.Za neke druge isplata se vrsi istog dana!
- pa gde je to objavljeno,da li postoji neka zvanicna informacija o tome?Da li moze apsolutno svako da digne svoju stednju na taj nacin?
- naravno da moze,ko sazna za to.Ali zvanicno nije nigde objavljeno
- a ko su ti specijalni klijenti koji dizu lovu istog dana?
- hehe,pa recimo.........onda sledi par imena nasih junaka sa prethodnih stranica ove teme.Cifre necu da pominjem,nece mi niko verovati.

Posle par sekundi soka,shvatio sam igru.Dakle:
1.drzava blokira isplatu stednje,treba finansirati zahuktale ratove itd
2.nekim likovima novac ostaje na racunu,ne stizu da ga podignu ili ne smeju da podizu toliku kesovinu odjednom svi,da ne bi doslo do uzbune i masovnog podizanja deviza sto automatski baca u vodu plan pod 1.
3.pravi se kombinacija da likovi dignu lovu,ali ne sme da im se isplati u maticnim bankama u valuti zbog eventualnog provaljivanja u javnosti
4.da bi bilo sve papiroloski u granicama zakona sve se odradjuje preko Dafine uz klauzulu od „4 meseca” za obican plebs,dok se likovima isplata vrsi pod odmah
5.kazna za padobrance koji su provalili semu i pokusali da dignu devize na tu foru stize u vidu propasti dafiment banke posle manje od tih 4 meseca.Elegantno.

Projekat pljacke naroda 90-tih je bio pazljivo isplaniran,vremenski odredjen i vrhunski odradjen.U tu igru su bile ukljucene sve uticajne drustvene institucije,organizacije,mediji,neki svesno neki nesvesno.Padobranci koji su pokusali da se ukljuce u igru pa poceli da driblaju bez dodavanja lopte saigracima su brzo dobijali zute,ako se ne opamete odmah potom i crvene kartone.Olovno crvene.
Smesno mi je i tuzno kada 17-18 godina posle toga neko kaze da su ta bogatstva posledica promucurnosti i sive mase izmedju usiju.Puno sive mase je prosuto da bi se doslo do tih bogatstava.Nema tu promucurnosti nikakve.
Btw,moja prijateljica je jednog jutra dosla na posao i receno joj je da se svaka isplata obustavlja.Nije uspela da podigne ni svoje pare(a bila je sef odeljenja).Posle toga se nismo vise videli
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?29.11.2009. u 23:23 - pre 175 meseci
Citat:
buda01: Au gde odosmo mi kao narod, pa onda su najbolji Al Kapone, Mengele, Eskobar itd, izuzetno pametni i sposobni ljudi, ma treba im cestitati, eh da je vise takvih...

Da, za Nevenu79 su oni verovatno jako sposobni. Mogla bi da radis u nekoj od firmi tih "sposobnih", ili jos bolje da saradjujes sa njima poslovno, da vidis kako bi bili sposobni preko tvojih ledja. Lopov je lopov, los covek, bio spretan ili ne. U saradnji sa "tim sposobnima" nije pitanje da li ce da te zahebe, vec je to pitanje vremena.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?29.11.2009. u 23:43 - pre 175 meseci
Ma ne lozite se, Nevena79 je dete devedesetih, nista nije cudno sto takvi misle to sto misle, ali oni nisu vazni, kao ni njihovo "misljenje" sa pijace.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
62.240.22.*



+7 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 07:24 - pre 175 meseci
Citat:

Eeee,lutko moja,od krpe ti glava!
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.101.215.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 09:23 - pre 175 meseci
Ja nisam rekla da li je to moralno ili ne. samo sam reagovala na opaske tipa ah oni su krininalci. Jesu ali najbolji svoje vrste i to ne moze svako. Ako su zakoni takvi da ti ne mogu nista a ti imas prave ljude na pravom mestu i imas sposobnosti i manjak moralnih vrednosti ti ces to iskoristiti, i uspeti. Oni su uspeli, neki ne. Neki su zavrsili sa metkom a neki u zatvoru. Zemunski klan nije uspeo, bili su dobri jedno vreme, pogresan "poslovni potez" i bankrot.

Svako za sebe u svakoj situaciji gleda da izvuce sto vise. U svakoj firmi svi zavide sefu na njegovoj plati, i poziciji, za vecinu je on obican supak a zaboravljaju da je vecina njih makar za 2 jedinice na skali sa manjom skolskom spremom i dok su propaliteti vijali zenske, turirali kolima neko je zuljao klupu i dobio sansu za tako nesto. Naravno ima i tu svakakvih ali ko god da uspe i kako god, ako nije kaznjen, iskoristio je svoju sansu u situaciji koju im je drustvo omogucilo. Pravi covek u pravo vreme. I kako god okrenuli ti ljudi su uspesni. Izdigli su se u kriminalu iznad svih drugih i postali uspesni a to ne moze svako. Bilo je mnogo takvih koje su oni potisnuli. Tako je u svakom poslu, u svakoj sferi zivota. Sasvim je druga tema da li njih treba u zatvor i da li je to moralno ili ne. Ali cinjenica je oni su USPESNI i to se ne moze osporiti.

Svi vi iz tih vremena imali ste sansu da ih sprecite u tome. A zasto niste? VI ste imali sansu za to ne ja, ja nisam imala pravo glasa, znaci VASA je greska, a onda sam ja nemoralna. Omogucili ste im da to rade i sada vam je krivo. E pa napravili ste uslove za tako nesto, i mogli ste mnogi od vas da se obogatite na kradji i prevarama. Ne u tom obimu ali mogli ste biti bogatiji. Niste se snasli u takvim uslovima i sada su oni krivi sto je tako. A JA cu biti kriva za svoju decu. Jer ja sada imam pravo glasa. A bicu kriva i te kako, ako ovako i na dalje budu stajale stvari. Stvorili smo sistem u kojem svako moze da krade koliko moze a kada bude uhvacen kaze ok, necu vise i sve se zavrsi na tome. Sta se desilo direktoru JAT-a i njemu slicnim. Da li su osudjeni? Ne. Da li su vratili i jedan dinar? Ne. E pa kada je tako i kada se to tako moze, onda sam ja nesposobna za tako nesto i ko mi je kriv sto ne zivim bolje. Sad ce neki reci e pa njih stiti vlast. Koja vlast? Da li je vlast jaca od naroda? Nije i nikad nece biti. PA zasto ih sve onda ne smenimo i tako ce i naredni znati sta ih ceka budu li uhvaceni u bilo cemu. Ukradite nesto iz firme sledi otkaz. Tako treba da je i u drzavnim institucijama ali nije. E pa za to smo sami krivi. Snadji se ili propadni. Sposoban si ili ne. Kraj price.

I onaj koji pobegne iz zatvora je strasan kapacitet. Zamisli ima ljudi koji pobegnu i vise puta iz razlicitih zatvora. E koji su mozgovi tu. 99,9% nas ne bi pobegli ni iz celije na livadi sa samo resetkama a kamoli iz jednog takvog sistema. Bez obzira sto su pogresno usmereni to su u neku ruku genijalci slozili se vi sa tim ili ne.
Ako vi imate privatnu firmu i ako je trenutno zakon takav da vam se vise isplati ne placati porez dok vas ne uhvate a vi ga ipak redovno isplacujete onda nemate veze sa ekonomijom i niste za biznis. Kao takvi treba da propadnete. Ako mene ne placanje necega kosta 1000 dinara kazne a ako platim placam svaki mesec 3000 dinara onda mi se vise isplati da cekam da me uhvate pa platim jednom kaznu a moze taj iznos biti i veci (kazneni) ali ako cu opet moci reci e dobro sad sam platila vise ali ali sam ustedila 5x vise za sve vreme dok me nisu uhvatili, onda cu to i uraditi jer to je prirodan potez bilo kog rukovodstva. A ako vam ne odgovara onda se zamislite ko je postavio takav zakon, pa ako mislite da je to zbog njega a vi ga lepo smenite, hvala Bogu izbora koliko hoces, redovnih, vanrednih, izmisljenih i zamisljenih.



[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2009. u 10:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2009. u 10:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.87.175.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 09:58 - pre 175 meseci
Citat:
Nevena79

U svakoj firmi svi zavide sefu na njegovoj plati, i poziciji, za vecinu je on obican supak a zaboravljaju da je vecina njih makar za 2 skala sa manjom skolom i dok su propaliteti vijali zenske,


Al SrBčići postadoše ambiciozni u kapitalizmu, oće da budu šefovi, ni ženske ne jure više.
Ja da sam juče umro ne bih znao da propaliteti jure žene, šta se događa, ...

Sa delom oko lične odgovornosti za posledice se slažem 100%, sam bih svoja mooda pojeo da mogu što sam bio protiv Slobe.
Da sam bio pametan mogao sam postati šef, bre.

[Ovu poruku je menjao drbogi dana 30.11.2009. u 11:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.87.185.*



+363 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 10:06 - pre 175 meseci
Citat:
Kosuth: Eeee,lutko moja,od krpe ti glava!


Otkud ti uopste ideja da je to zensko? Mogao si citanjem njegovih odgovora odavno da zakljucis da je to muska osoba koja se predstavlja zenskim nick-om...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.101.215.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 10:08 - pre 175 meseci
Naravno znas ti na cega sam ja mislila. Dok je neko zuljao klupu, minimum 5 godina vise od nekog sa trogodisnjom onaj prvi se zajebavao i lumpovao a posle mu je krivo kad kaze a vidi onog supka gde se uvalio, radi u kancelariji a ja ovde mrznem. Pa mrzni i treba da mrznes. (ne odnosi se na tebe nego hipoteticki). A nije problem biti ni sa trogodisnjom ali treba raditi to za sta si se opredelio, ulagati u znanje pa budi dobar majstor, budi najbolji pa ces da vidis kako se lepo zivi. Od 3-5% visoko obrazovanih ima u nasoj zemlji, samo toliko. Sto ce reci koliko smo "pametni". A od toga negde oko 30% nije pismeno koliko se secam, i sta onda ocekujete? Najlakse je manipulisati sa takvima, jer ne znaju da misle svojom glavom. Dok god budemo cutali na sve kradje i obmane koje nam serviraju bice nam tako kao je. Dok god bude bilo koja vlas mogla ubediti 50% naroda da im je tako super i da to tako treba, onda i treba da nam je tako. A cinjenica je da vecina obrazovanih ipak zive mnogo lepse od proseka. Jeste, zivi se u Nemackoj jos lepse ali meni je i ovde lepo. Situacija je takva kakva jeste, ocigledno nikada necemo biti na tom stanju svesti da sve sto ne valja posmenjivamo i onda takve uslove moramo uzeti kao postulat. Ok ako je to normalno, kako da se snadjemo u takvoj situaciji? Svako ko se snadje, uspeo je, svako ko ne, u ovakvim uslovima je neuspesan i to je kraj svake rasprave na tu temu.
Svi poslovi koje ne moze svako raditi su dobro placeni. Evo u nasoj filmi svaki inzenjer ima 150000 din platu. Malo li je? E pa za to je potrebno imati znanje, i razlikovati se od drugih.
Kada treba da se projektuje trafo stanica za blok zgrada, odes kod jednog coveka on kaze ja ne znam, ok odes kod drugoga kaze znas znam ja to u teoriji ali ne bih se upustao, tako do petog a on kaze ja znam. Samo ne radim za 50000. A ti nemas kud. Koliko? Za ovo meni treba 200000. Ok izvoli ali da uradis posteno. I kraj price. Ako imas znanje imas i sa cim da pregovaras ako si prosek ili ispod proseka, uvek ce te neko zameniti.

Ako meni dodje investitor pa kaze znas Nevena, raymisljam da napravim novu halu da u njoj cuvam robu. Troskovi su toliki (enormno veliki) da li se meni to isplati raditi. Desava mi se da mi ljudi traze robu u roku od odmah a ja nemam robu na lageru da im odmah dam. Smem li da se upustam u to? Uzeo bih kredit, toliki i toliki, da li mi se isplati? Do kog kapaciteta mora biti skladiste, kad mi se isplati a kad ne? Njemu ta informacija mnogo vredi, jer su stravicni gubici u slucaju lose procene i on ce za to da plati. A onda ja kazem ne, ovo ti se ne isplati ukoliko nemas promet toliki. Nemoj radnicima isplacivati platu 2x mesecno nego jednom i time ces ssam sebe kreditirati u iznosu tolikom o cemu nisi nikad ni razmisljao. Oroci te pare na tih 15 dana i dobices toliko ili ih ulozi u neki segment poslovanja gde ces dobiti jos veci prinos od ulaganja u banku jer kamatne stope nisu bas velike. Pa si to obrnuo jos jednom umesto da ih cuvas na racunu. Slkadiste zakupi i to ne vece od tolikog kapaciteta, a kada se sve poveca javi se na novu procenu. I oboje zadovoljni.



[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2009. u 11:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 10:55 - pre 175 meseci
Citat:
Nevena79:
Svi poslovi koje ne moze svako raditi su dobro placeni. Evo u nasoj filmi svaki inzenjer ima 150000 din platu. Malo li je? E pa za to je potrebno imati znanje, i razlikovati se od drugih.

Bravo, samo sto nijedan inzenjer nece postati milioner :)

Jevreji imaju fenomenalnu poslovicu - pare se ne zaradjuju, pare se prave. I jos jednu - samo za male pare se mnogo radi :)

On topic, mislim da bi preciznije pitanje bilo - da li bi nasi vele-sposobni privredni i industrijski magnati mogli napraviti svoje imperije na principima prave trzisne ekonomije u uredjenim pravnim sistemima? Odnosno, da li bi Miskovic bio Miskovic da zivi i radi u USA?

Ja uopste ne dovodim u pitanje poslovni kredibilitet doticnih ljudi. Slazem se da su i intelitengni i sposobni, jer u suprotnom bih i ja bio milioner, zar ne? Problem je sto je treca komponenta obicno ona koju neki ne zele da sazvacu, a svodi se na odlicne partijske/mafijaske/kumske veze bez kojih u Srbiji jos uvek nije moguce izaci iz gausove krive nekih polu-uspesnih privrednika. Tu nazalost lezi zec...

Btw, manite me decjih prica da svako u Srbiji moze da dodje i gurne Maxiju/Delti prst u oko :) Nismo bre deca...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.101.215.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 11:03 - pre 175 meseci
Citat:
da li bi nasi vele-sposobni privredni i industrijski magnati mogli napraviti svoje imperije na principima prave trzisne ekonomije u uredjenim pravnim sistemima?


Odgovor na tvoje pitanje je NE.
Ali ono protiv cega se ja borim je kukanje. Ceku kukate? Kada ste mogli da ih sprecite niste, ocigledno je bilo vise ljudi koji veruju Milosevicu i to je rezultat toga. Ako nesto ne mozes da promenis, onda svaka jedinka gleda da izvuce najvecu korist za sebe u datim uslovima. Svako se nalazi kako stigne, sto je neko pre prekao koliko vas je otplatilo stanove i kola za 100 Maraka? Sram da vas bude, lopovi! E pa niste lopovi, ponasali ste se normalno u nenormalnim uslovima sto je prirodno. E sad neko se snasao vise, neko manje, jbg svi smo razliciti. Ako vam sada ovi ne odgovaraju a vi menjajte, sad ce izbori, suska se nesto. Ako Kristo moze da pokrade onolike milione i samo kaze ok uhvatili ste me, vise necu i sve se zavrsi na tome, pa onda uhvatimo drugog i treceg i uvek isti epilog, meni to ne odgovara. Trenutno ne vidim nikoga ko bi preokrenuo nasu politicku scenu jer svi su isti, samo je pitanje ko ce napraviti manju stetu. Ako vec ne mogu promeniti, moram se prilagoditi, pa kako se prilagoim tako ce mi biti. Kada dodje do poplave neka stvorenja prezive, neka ne, jedna su se prilagodila druga nisu uspela i zivot ide dalje. Ali nikada necu reci da bilo koji od milionera nije sposoban. Sposoban je sve i jedan budite sigurni, ne samo nasi, nego i svetski. Da li su moralno ili ne dosli do toga to je druga tema ali da su sposobni JESU i to isto ne bi mogao da postigne svako, oni su samo jedni od miliona onih koji su to pokusali.
Miskovicu ako citas ovo, sram da te bude, ali skidam ti kapu za sve sto si postigao jer pokusali su to mnogi koji su gazili po ljudima a jedino si ti isplivao kao najjaci. E to se ne desava slucajno i nije mu Bogom dano, vec je to covek postigao svoji snalazenjem.

Inace jedna od stvari koje vas uce na ekonomiji je da ne postoji nepovoljna situacija (kao sad ove krize i slicno). Svaki problem u poslovanju je nista drugo do sansa za uspeh, ko se bolje prilagodi novonastaloj situaciji bice uspesniji i to je pravi menadzer.

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2009. u 12:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 11:12 - pre 175 meseci
Citat:
boccio
Jevreji imaju fenomenalnu poslovicu - pare se ne zaradjuju, pare se prave. I jos jednu - samo za male pare se mnogo radi :)


Fora je sto vecina tih inzenjera sto rade za OK pare nikad u zivotu ne bi zalozili skoro sve sto imaju i usli u posao.

I naravno da tako nikad nece postati "milioneri" - ima jos jedna pametna izreka "no risk, no gain" iliti bez rizika nema dobitka :-)

Pre jedno godinu dana sam ja imao isto pitanje - da ostanem u firmi u kojoj sam radio N godina, za jako dobru platu, sve sigurno firma ima 500 ljudi ovo ono.... ili da dam otkaz, ulozim sve sto sam imao po racunima i da sa 3-je ljudi napravim startup - nismo imali kupca, jedino nase pare i trud... znaci, sigurnost nula u poredjenju sa opcijom A.

>95% ljudi bi reklo "hvala, dovidjenja" - i uzivalo u svojoj finoj plati i grejalo guzicu svaki dan od 9 do 5 u kancelariji dok svakog 30-tog stize plajka na racun.

I sad, ako se hipoteticki ovo sto radimo super probije i zavaljamo firmu za debele pare - i ja postanem milijunas... neko treba da kaze "eto, obican inzenjer ne moze da se obogati vec samo moze da ima dobru platu..."... Tja. :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 11:22 - pre 175 meseci
ivane,zasto ti osecas potrebu da se poredis s miskovicem i ostalim drugovima politickim?

a boccio je verovatno mislio da se obican inz. od 150000 din plate nece nikad obogatiti da postane milioner
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 11:24 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
I sad, ako se hipoteticki ovo sto radimo super probije i zavaljamo firmu za debele pare - i ja postanem milijunas... neko treba da kaze "eto, obican inzenjer ne moze da se obogati vec samo moze da ima dobru platu..."... Tja.

Agreed, ali ti nisi usao u start-up kao "obican" inzenjer, zar ne? Nebitno za pricu, naravno, samo hocu da kazem da ako vam prica prodje, ti ces imati poziciju ne zahvaljujuci svom inzenjerskom znanju, i grejanju stolice na fakultetu - vec smislu za pravilnu poslovnu odluku u pravom trenutku... Sto me dovodi do sledeceg...
Citat:
Ivan Dimkovic:
95% ljudi bi reklo "hvala, dovidjenja" - i uzivalo u svojoj finoj plati i grejalo guzicu svaki dan od 9 do 5 u kancelariji dok svakog 30-tog stize plajka na racun.

Pitanje za milion dolara. Da nisi landara kakva jesi, i da imas zenu, dvoje dece, zlatnog retrivera i mortgage na gajbu - da li bi i tada uleteo u rizik? Epilog: i tajming ima nesto u svemu tome, zar ne od tih 95% koji bi odbili, mozda 40% nemaju mooda ili mozga da ulete u dobar rizik, ostali su promasili window...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.101.215.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 11:28 - pre 175 meseci
Nece se obogatiti ali ce ziveti kao da ima malo bogadstvo u odnosu na druge koji rade u trafici za 12000 a imam takve drugarice. I taj koji je stekao neko znanje sa kojim moze nesto da uradi nece biti na forumu i kukati kako mu je lose. A na kraju krajeva sa svojih 150000 ima vise sanse da nesto odradi i sa strane, privatno i da ulozi ako mu to krene u neki privatni biznis a to se obicno isplati, naravno ako znas da radis, i vrlo brzo se dolazi do svog miliona, makar dinarskog. Ali problem je sto svako misli da moze biti doktor, za grlo antibiotik, za temperaturu andol i da je to sva filozofija a takodje u Srbiji svi su i ekonomisti iako nemaju ni jedan jedini cas iz ekonomije. Takvi naravno propadaju, pa opet kukaju. Ne svi, ima i onih koji imaju srece ili onih koji jednostavno imaju prirodan talenat za biznis ali i takvi na kraju zaposle nekog strucnog da radi za njih.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 11:30 - pre 175 meseci
^ Nevena, to je sve OK, i slazem se, ali je van teme diskusije.

Tema diskusije je da li je moguce u Srbiji biti Ingvar Kamprad, a da nisi mafijas/partijas/whatever, nego "samo" ultra-sposoban biznismen koji ima sve predispozicije da napravi imperiju.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.101.215.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prvi milion nasih milionera ?30.11.2009. u 11:31 - pre 175 meseci
Odgovor verovatno nije moguce osim mozda u nekom 0,1% -tku ali je sasvim moguce biti uspesan i doobro ziveti od svog rada a to svi u slicnim temama pokusaaju da opovrgnu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Prvi milion nasih milionera ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22212 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.