Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Danas je Dan Republike

elitemadzone.org :: MadZone :: Danas je Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23619 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 10:31 - pre 175 meseci
E al to nisu kulturni Vojvodjani - to su neki drugi Sorabi sigurno - mislim, pravi Vojvodjani (15-to koleno pa nadalje) slusaju Mocarta i nikada im ne bi palo na pamet da kradu neke dzakove; je li tako _Axez_? :-)))))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 10:33 - pre 175 meseci
@_Axez_

I sam znas da je ceo teren isprepletan kanalima za navodnjavanje i oticanje vode.
E pa vidi, nisam ja dosao da te kanale zatrpavam, vec su to tamosnji stanovnici radili. Ono, mrzi ga, pa ljuljne djubre iza kuce u kanal.
Pa kad je naisla poplava pravo u kucu a ne tamo gde joj je mesto, tj predvidjeno.

A posle dolaska ekipa za odbranu sto napravise nasipe ti isti stanovnicu sui h u toku noci rusili da voda otekne kod komsije.
I kako se to ponavljalo iz noci u noc postavili su dezurne pod punom opremom.
Tako da,

Citat:
Otkad Vojvodina grca pod srbijom, Vojvodina je ta koja siromasi, duhovno sigurno a pogotovo materijalno!!!!

Macku o rep.


gleb
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 11:04 - pre 175 meseci
Kuca mog dede se nalazi pored nasipa koji su Nemci napravili. Posle su mu Sorabi udarili asfalt od gore i pustili da se vozi po njemu sve zivo jer su rampe odvalili, te je vremenom postao porozan. Sto ce se nesto popravljati, kad ce to neko opet pokvariti, jelte?
To su, naravno, skontali kad je voda nadosla.

U mestu gde zivi isti taj deda su postojali/postoje kanali za odvod kad je npr velika voda koje su Madjari napravili.
Sorabi su jedan deo lepo izbetonirali i prosirili, ali prestali da ciste. Sto bi komunalci cistili, kad je to Srbijavode ili ko vec pravio.
Ostatak kanala su nekad mestani odrzavali, postu su to stari i plitki zemljani kanali sa dnom od cigala.
Ali samo nekad.
Cenu prestanka odrzavanja su videli kad je krenula voda da kulja i izliva se iz zapustenih kanala.


Sta ovo govori?

Lepo da raselimo sve Sorabe iz Vojvodine, evo ja sam vec zapoceo proces samoraseljavanja, pa ce mozda Vojvodini da krene :P
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 11:14 - pre 175 meseci
Citat:
Isak666: Sta ovo govori?

Da je Vojvodina potpuno ista vukojebina kao ostatak Srbije/Balkana, ali da su lokalci umislili da su neka elita?
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 12:25 - pre 175 meseci
Citat:
DaliborP: Da je Vojvodina potpuno ista vukojebina kao ostatak Srbije/Balkana, ali da su lokalci umislili da su neka elita?


Pa ne bas.

Mozda pre da su Sorabi bahati bez obzira na lokaciju.
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 12:35 - pre 175 meseci
Citat: Sorabi su jedan deo lepo izbetonirali i prosirili, ali prestali da ciste.

pa da mogli su i muziku da puste, mislim dok odmarate...

Ko ce bre tamo da vam cisti ako ne vi?
gleb
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 12:39 - pre 175 meseci
Citat:
gleb: Citat: Sorabi su jedan deo lepo izbetonirali i prosirili, ali prestali da ciste.

pa da mogli su i muziku da puste, mislim dok odmarate...

Ko ce bre tamo da vam cisti ako ne vi?


Pa komunalna sluzba Sorabu, ciji je to posao i zasta su placeni.

Sto su i sami skontali posle poplave, pa poceli da rade.


Jesi ti nekad video te kanale, uopste ili njasKe napamet? Pogotovo posle jake kise se "laktovi" moraju lopatati ili sa malim bagericima ili kako se vec to zove cistiti, a to nije par stotina metara samo.


EDIT:

Citat:
Čišćenje kanala kišne kanalizacije

Prodisali kanali u Šušanju

Visoke podzemne vode i problemi odvođenja suvišnih voda iz naselja najveći su komunalni problemi Novobečejaca. Zbog nepročišćenih kanala atmosferske kanalizacije posle svake veće kiše ulice se pretvaraju u potoke, a raskrsnice u jezera.

[img]http://becejski-mozaik.rs/get_img?NrArticle=5977&NrImage=1[/img]
Čišćenje atmosferske kanalizacije

Javnim radovima, koji su počeli krajem februara meseca, uz podršku Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja i Nacionalne službe zapošljavanja pod nazivom „Čišćenje i održavanje javne infrastrukture“, angažovano je 32 nezaposlena radnika na tri meseca. Njihov rad na terenu počeo je čišćenjem kanala kišne kanalizacije u nižim delovima grada, u Vranjevu i Šušanju. Iz korita kišnih kanala uklonjeno je na desetine tona rastinja i smeća, očišćeni su propusti ispod saobraćajnica i ćuprija, a voda je nesmetano potekla. Posao će biti okončan za nekoliko dana, kada će se radnici posvetiti drugim poslovima (popravci trotoara, čišćenju javnih površina, obale Tise, podizanju uličnih drvoreda).

Problema sa suvišnim vodama bilo bi manje kada bi građani sačuvali pročišćene kanale i propuste ispred svojih kuća, rekao je Ivan Kolarov, sekretar mesne zajednice. Iskustva pokazuju da većina građana u Novom Bečeju održava kanale atmosferske kanalizacije ispred kuća, ali to ne vredi mnogo, ako komšija neće, pa voda posle kiše stane i začas se nađe pod temeljima kuća. Sve se tada preduzima kako bi se kuće oslobodile vode ispred praga, a onda se na nevolje zaboravlja do sledeće kiše. U Novom Bečeju nikako da se shvati da se zajednički problem mora zajednički rešavati i da se kišni kanali moraju čistiti i održavati.


http://becejski-mozaik.rs/sh/400/7/5977/

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 03.12.2009. u 13:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 03.12.2009. u 13:51 GMT+1]
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.71.*



+727 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 12:49 - pre 175 meseci
Mislim da je najbolje ignorisati ljude kao što je _Axez_ koji projektuju svoje lične frustracije na druge ljude. Pošto sam živeo tri godine u Zrenjaninu a ostatak života u Centralnoj Srbji mogu da zaključim da takvih ljudi ima od prilike isto na obe strane. Krivci su različiti, počev od Tita, Kralja sve do susednih sela ili komšija. Zašto lepo _Axez_ ne kažeš šta te u stvari muči?

P.S.
_Axez_, koliko god da ne voliš Srbiju ne izgledaš ni malo pametniji ako umesto velikog s napišeš malo. Ja čak nisam siguran da li si to uradio namerno ili stvarno ne znaš!
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 13:00 - pre 175 meseci
hahahahaha...

pa sam lepo citiras:

- ali to ne vredi mnogo, ako komšija neće
- U Novom Bečeju nikako da se shvati da se zajednički problem mora zajednički rešavati


Jok ja cu da ti dodjem da ti cistim.
Ja cistim ispred svoje kuce i ovde u bg-u i na selu. Ne cekam drugog...

Imam alata ko omanja poljo apoteka cik pogodi zasto.
gleb
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 13:11 - pre 175 meseci
Pa cisti, lepo.
Samo trotoar i kanal od nekoliko desetina kilometara dubine metar i po i isto toliko sirok nisu isto.

Bio bi dobar preCednik Mesne Zajednice koji nam objasnjava kako zajedno moramo da cistimo javnu infrastrukturu, a ne oni koji su placeni od istih tih ljudi da to rade REDOVNO, a sto inace nisu skoro nikad radili.

Npr najkriticniji deo je kod jedne ledine, gde niko ne zivi i nekog ogradjenog prostora, mislim gde je trebala da bude neka stocna pijaca u duzini od par stotina metara koji je bio totalno zacepljen tonama blata.
Sto se ne bi nikad desilo da sluzbe rade posao.



Ali krivi su volonteri sto nisu potegli bagere i buldozere, jer jbg zivimo u mentalnoj radnoj akciji.

Ovim su cistili posle http://becejski-mozaik.rs/get_img?NrArticle=5977&NrImage=1



Vidis, covek placa lokalne sluzbe kroz porez da bi vodili racuna o gradu.
Ovo sto ti sugerises kao i predstavnik MZ je kao kad bi meni konobar na moju prituzbu o prljavom stolu rekao da treba i ja malo da se prihvatim krpe, a ne da samo cekam.

 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 13:18 - pre 175 meseci
Pretpostavljam glavni krivac za sve to je upravo Beograd ili ostatak Srbije?
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 13:20 - pre 175 meseci
Citat:
DaliborP: Pretpostavljam glavni krivac za sve to je upravo Beograd ili ostatak Srbije?


Ne.
Nemam logiku da je Vojvodina tu gde je zbog uze Srbije, nego sam bas sve ovo pisao Axez-u jer mislim da su sami ljudi koji vode Vojvodinu krivi.

 
0

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 16:17 - pre 175 meseci
Šta Sremci da kažu?

Ima li su u drugom veku pre nove ere najbolje vino u celom poznatom delu sveta! - Danas, došo neki tajkun iz Novog Sada i pokupovao pola Sremske zemlje, pa nemaš ni vino gde praviti.

Svinje bile preko 300 kila, a dobiješ pola tone čvaraka! - Danas imamo svinje samo u skupštini (ovoj pokrajnskoj).

Most kod Beške, propao skroz! Za vreme cara Mudila Sremskog, autoput nije ni jedan dan bio zatvoren zbog rekonstrukcije!!! - Danas, svaki dan zatvaraju , da bi sutra ovi Novosađani stigli brže u Beograd!

Imamo i Dunav!!! Samo, kako nam ga zaprljaju ovi u Novom Sadu, pa ga nama prljavog šalju. Još kad dođe onaj Egzit, možeš špriceve i pivske boce u vodi naći!

Fruška Gora je nekada bila najpoznatiji skijaški centar. Danas, ni snega nemamo... Ukradoše ovi iz Novog Sada...

Dobro se zna da je bolnica u Kamenici na SREMSKOJ strani, a leče se u njoj i ovi preko Dunava i troše naše novce!!!

Šta to ima bačka što naš lepi Srem nema???
Uzeše sve ovi iz Novog Sada. I maglu ukradoše... E, pa neće moći!!!

SREMSKA MITROVICA - GLAVNI GRAD!!!

... Ili, bar, glavni administrativni centar.

Pozdrav iz Republike Sremske!
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 16:54 - pre 175 meseci
Citat:
Svinje bile preko 300 kila, a dobiješ pola tone čvaraka!


LOL

Btw mislim da je Vucic rekao da Canak hoce da vas pripoji Hrvatskoj - zato pazite, obice vam se o glavu taj sremski separatizam :)

Treba vase vodje otvoreno da vam kazu da je vas glavni grad Novi Sad i da svoje probleme tamo resavate :))
 
0

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 19:15 - pre 175 meseci
I sta je htelo ovim da se kaze, da su kako kaze covek "sorabi" isti....:)
Pazite, nisam ja tvrdio da smo mi savrsenstvo, ali pominjati neke dzakove a potpuno ignorisati sve ostalo, malo je trulo....jebo dzakove, dacemo druge, nego vratite vi nama zeleznicu, naftagas i sve ostalo, lako cemo za dzakove...;)

Nego hajde malo da se osvrnemo na Mozarta, mislim da je uza specijalnost onima iz Jagodine da slusaju Chopin-a ili nesto slicno, i to na uvce, samo da nisu suvise mladi...;)

Nego, jedno pitanje. Cisto da vidim da li se razumemo ili ne razumemo.
srbija ( da, namerno sa malim s ) je jel zemlja, kao zemlja, malo zatucana doduse, ali dobro, necemo traziti dlake u jajetu.
Nego, ako je srbija vec toliko nesposobna da bude normalna drzava kao sto je pokazala za sve ove godine, sto brate drzite silom one koji su sposobniji....zato sto imate silu u rukama? Jel to neki kompleks....mislsim, ako vec ne umete da drzite obicne kanale relativno plovnim i mozda da ih upotrebljavate za recimo, gle cuda....navodnjavanje, sto onda ne pustite one koji su gradili te kanale. Ili za zeleznicu, ako jos ne umete da izadjete iz 19. veka bar sto se tice tog transporta, vratite ga onima koji znaju.

Ne razumem taj kompleks, mora da je veoma bolno svaki dan dolaziti do saznanja da si kao drzava ili narod potpuno nesposoban i beskoristan ali onda iz ciste obesti ili gramzivosti drugima braniti da napreduju.

Nego, ja nikako da cujem neki pravi argument, kog andraka vi trazite u Vojvodini? Mislim srbija, kao drzava, kod djavola ona sta ima da s epetlja sa Vojvodinom?
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 19:27 - pre 175 meseci
Citat:
nisam ja tvrdio da smo mi savrsenstvo


A koji ste pa sad to "vi"?
Jel' to neka nova "nacionalna" tvorevina ili sta... nesto kao "Kosovari" ili "Bosnjaci"...

To je isto kao kad bi Novi Beograd svoje stanovnike proglasio "Novo-Beogradjanima" i smatrao da oni nemaju nikakve veze sa Srbijom i Beogradom... da je njih u stvari zlocesti Beograd pripojio, i da nad njima vrsi "represiju"... dokle god je likova sa takvim stavom, bice ratova i daljeg cepanja na ovim prostorima. Evo odoh ja da proglasim svoju kraljevinu u ovom stanu u kome sedim - mozda necu placati porez...
 
0

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 19:33 - pre 175 meseci
Hm, Mislim da je sasvim izvesno ko je zapoceo ratove na ovim prostorima u poslednjih 20 godina.
Btw, Novi Beograd je na teritoriji Vojvodine.

\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 19:35 - pre 175 meseci
A koji ste to pa "vi"? Objasni mi molim te?
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.ptt.rs.



+727 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 19:44 - pre 175 meseci
Citat:
Nego, jedno pitanje. Cisto da vidim da li se razumemo ili ne razumemo.
srbija ( da, namerno sa malim s ) je jel zemlja, kao zemlja, malo zatucana doduse, ali dobro, necemo traziti dlake u jajetu.


Ok, pišeš Srbija malim slovom ali da počinješ rečenicu malim slovom :)

Citat:
nisam ja tvrdio da smo mi savrsenstvo


Kada ćemo čuti nešto od dr Džekila?
 
0

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Danas je Dan Republike03.12.2009. u 19:59 - pre 175 meseci
Citat:
_AxeZ_: Hm, Mislim da je sasvim izvesno ko je zapoceo ratove na ovim prostorima u poslednjih 20 godina.


Ajde reci ko je započeo ratove na ovim prostorima?

Citat:
_AxeZ_:Novi Beograd je na teritoriji Vojvodine.


Ne, Novi Beograd je na teritoriji Beograda, a Beograd je na teritoriji Srbije.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Danas je Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23619 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.