Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dadilje korisnije za društvo od bankara

elitemadzone.org :: MadZone :: Dadilje korisnije za društvo od bankara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9157 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Dadilje korisnije za društvo od bankara24.12.2009. u 05:40 - pre 174 meseci
Citat:
Bata:
a u vezi bankara i države, internet je pun dokumentaraca visoke produkcije (BBC i sl.) koji se bave
temom trajuće ekonomske krize, i iz njih se uglavnom čuje zaključak da su države dozvolile
bankarskim/berzanskim špekulantima da pomahnitaju sa "investicionim modelima" koji se
zasnivaju na nepostojećem novcu (ili blaži izraz: na pretpostavljenoj dobiti).

to je počelo sredinom devedesetih jer su se osokolili pobedom u hladnom ratu, smatrali su valjda da će
"istorija" da se odvija u tom pravcu da će se ponoviti zlatno doba kolonijalizma gde neće imati
protivnika, pa će se sve to pokriti sirovinama iz propalog istoka i trećeg sveta.
time se valjda može objasniti politička raspoloženost da država dozvoli ekonomiji neobuzdano ponašanje.

ali kao što vidimo nije se baš tako razvila situacija.

na prvom mestu ih je osujetila kina sa državnom verzijom onog recepta iz prvog pasusa ove poruke.


Potpuno se slažem sa tobom. Današnja ekonomija je jedan kriminalni sistem koji se kontroliše putem bankarske industrije. O tome smo raspravljali dugo u podforumu berza, na temi Amerika nije što je bila nekad ( tako nekako, mrzi mi da tražim ).
Mene je samo strah da ovo ne potraje još par godina, a po svemu sudeći, hoće! :(
Imao bih toliko puno da napišem, ali sam pre koju godinu shvatio suštinu, pa sam u međuvremenu zaglupeo. :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dadilje korisnije za društvo od bankara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9157 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.