Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?

[ Pregleda: 11725 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?31.12.2003. u 11:39 - pre 247 meseci
Od vesti B92 za 30.12.2003. koje su me nervirale (da ne pricam o onoj kako je u Srbiji za 11 meseci zaposljeno skoro +100.000 ljudi) ovo moram da izdvojim :

Citat:
PAPIĆ: NEMINOVNO POSKUPLJENJE STRUJE 15% OD 1. APRILA

Novi Sad -- Zamenik direktora "Elektrovojvodine" Tomislav Papić ocenio
da je u utorak da je neminovno poskupljenje struje 15 odsto od 1.
aprila iduće godine, da bi se održala dinamika investicija u
elektroprivredi. "Zbog remonta postrojenja i proširenja kapaciteta
veoma je važno i da poskupljenje struje ne zakasni. Poskupljenjem sa
3,6 i na 4,5 evro-centi, postigli bismo realniju cenu, mada bi ona i
dalje bila među najnižim u regionu", rekao je Papić na konferenciji za
novinare.

Pa sad mi recite ko je ovde lud - oni sto se bore za cenu svog rada ili mi sto "stedimo" drzavu?

P.S. Moja plata (VII stepen) je manja nego plata cistacice u elektrodistribuciji!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.markom.info

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?31.12.2003. u 11:45 - pre 247 meseci
Unapred se izvinjavam svima koji razmišljaju kao socijalisti i dalje.

Ako je istina da čistači u ED imaju veći platu od tebe sa fakultetom, okani se ćorava posla i uzmi metlu u ruke.

To što ti radiš za neuspešnu, propalu ili kakvugod firmu, ne znači da i svi ostali treba da ispaštaju i budu isti kao i ti. Naravno da firma treba da brine da njeni zaposleni imaju dobre plate. I treba da imaju.

Marko.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?31.12.2003. u 11:52 - pre 247 meseci
Cena struje mora da bude ekonomska. Nekad je (niska) cena struje sluzila za kupovinu socijalnog mira, ali ljudi moraju da shvate da je struja proizvod kao i svaki drugi i da mora da se plati.

Deo o platama ne zelim da komentarisem.

I na kraju, odgovor na pitanje - ne znam koliko je plata cistacice u EDB.
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
62.108.111.*

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?31.12.2003. u 13:40 - pre 247 meseci
koja je to ekonomska cena struje?
-ako se uzme da ja za svoj stan u Berlinu placam dvomesecno 55 evra, e New Yorku 32 $ mesecno, moji u Bosni 70 maraka dvomesecno a ja samo za kancelariju od 35 kvadrata 8100 mesecno ( o stanu da ne govorim) i naravno jos je crnje kad se uporede cene telekomunikacija:(
 
Odgovor na temu

Lord Storm

Član broj: 853
Poruke: 291
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?31.12.2003. u 14:57 - pre 247 meseci

Slazem se da struja kao i svaka druga roba mora da ima svoju cenu. Ta cena u nasoj zemlji za vreme Slobe je bila mala kao i plate. Kada smo poceli da procesom otvaranja zemlje, sasvim je jasno da ta cena mora da skoci, kao i plate. Medjutim, glavni problem u ovoj zemlji je podela rada na prost i slozen. Mi nikako da napravimo razliku izmedju prostog i slozenog rada. Zato sam bio u potpunosti na strani lekara koji su trazili odnos plata 1:3, jer nije isto biti doktor i biti cistacica, tj. nije isto biti akademski obrazovani gradjanin i biti nepismen radnik, seljak...

 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?31.12.2003. u 15:21 - pre 247 meseci
Citat:
Lord Storm:

Slazem se da struja kao i svaka druga roba mora da ima svoju cenu. Ta cena u nasoj zemlji za vreme Slobe je bila mala kao i plate. Kada smo poceli da procesom otvaranja zemlje, sasvim je jasno da ta cena mora da skoci, kao i plate. Medjutim, glavni problem u ovoj zemlji je podela rada na prost i slozen. Mi nikako da napravimo razliku izmedju prostog i slozenog rada. Zato sam bio u potpunosti na strani lekara koji su trazili odnos plata 1:3, jer nije isto biti doktor i biti cistacica, tj. nije isto biti akademski obrazovani gradjanin i biti nepismen radnik, seljak...



Podela se vrsi u okviru firme, tako da visina osnovne plate zavisi od rezultata koje firma postize na trzistu. Uravnilovke, bar se nadam, vise nikad nece biti.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?01.01.2004. u 05:08 - pre 247 meseci
Citat:
MaRaToNcI:
koja je to ekonomska cena struje?
-ako se uzme da ja za svoj stan u Berlinu placam dvomesecno 55 evra, e New Yorku 32 $ mesecno, moji u Bosni 70 maraka dvomesecno a ja samo za kancelariju od 35 kvadrata 8100 mesecno ( o stanu da ne govorim) i naravno jos je crnje kad se uporede cene telekomunikacija:(


U njujorku $32??? za sta? za spaiz ili sta?
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?01.01.2004. u 16:07 - pre 247 meseci
Mogli bi i da izjednače cenu kilovata za sve, ovako deo ljudi finansira sve sitne potrošače plaćajući višestruko veću cenu po kilovat-času.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.ptt.yu

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?01.01.2004. u 16:33 - pre 247 meseci
Podela cene struje prema potrosnji je mera za sprecavanje ljudi da se greju na struju. Verovatno je najniza cena nesto niza od ekonomske, a o vecoj ne treba govoriti. Mislim da bi se ekonomska cena mogla koristiti tek kada proizvodni kapaciteti budu povecani.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

PsYhO

Član broj: 19
Poruke: 416



Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?05.01.2004. u 23:53 - pre 246 meseci
može im se kada drže monopol.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?06.01.2004. u 00:07 - pre 246 meseci
Citat:
NikolaVeber:
Podela cene struje prema potrosnji je mera za sprecavanje ljudi da se greju na struju.


Ja mislim da je pre podela cene struje način da se kupe glasovi, po receptu starog režima. Zar nije poenta prodati što veću količinu nekog proizvoda, čak treba discount cene da daju za velike potrošače kako bi ih stimulisali da više troše. Ako zafali struje, to se uveze od tih para koje uzmu, naravno kada izjednače cene pošto ovako verovatno ne bi imali za uvoz jer oni sa skupljim tarifama plaćaju struju sitnim potrošačima. Sve je naopako u ovoj državi..
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Vertygo
Član broj: 2232
Poruke: 578
*.verat.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?06.01.2004. u 00:42 - pre 246 meseci
Na stranu to što jedan deo struje izvozimo :).
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.041net.co.yu

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?06.01.2004. u 00:58 - pre 246 meseci
Citat:
popeye:
Podela se vrsi u okviru firme, tako da visina osnovne plate zavisi od rezultata koje firma postize na trzistu. Uravnilovke, bar se nadam, vise nikad nece biti.
... međutim, EPS nije na tržištu, jer...
Citat:
PsYhO:
može im se kada drže monopol.


 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
62.108.111.*

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?06.01.2004. u 02:42 - pre 246 meseci
Citat:
Nemanja Jakovljevic:
Citat:
MaRaToNcI:
koja je to ekonomska cena struje?
-ako se uzme da ja za svoj stan u Berlinu placam dvomesecno 55 evra, e New Yorku 32 $ mesecno, moji u Bosni 70 maraka dvomesecno a ja samo za kancelariju od 35 kvadrata 8100 mesecno ( o stanu da ne govorim) i naravno jos je crnje kad se uporede cene telekomunikacija:(


U njujorku $32??? za sta? za spaiz ili sta?


fino pise KOJA JE EKONOMSKA CENA STRUJE? i stoji za stan (misli se na struju) ...:)
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?06.01.2004. u 14:46 - pre 246 meseci
verovatno ne znate da nacrt zakona o energetici vec godinu i po dana čeka da dodje u skupstinu na usvajanje! po njemu bi EPS trebao da se bavi samo proizvodnjom struje a ko hoce, i stekne licencu posebne agencije koja ce vršiti nadzor, će se baviti prodajom i moći će da (se) je otkupljuje od koga hoće(te)... i naravno, te elektrodistribucije će biti privatne čime ćemo dobiti slobodnu konkurenciju i realne cene... a kad neko ima monopol onda nema smisla govoriti koja je cena realna i da li je cena jednaka sa onom u regionu jer mi ne plaćamo ni radnu snagu ni porez ni mnoge druge dažbine kao u regionu... ovako se država prema nekom ponaša kao majka a prema nekom kao maćeha jer nekima dozvoljava da dižu cene a nekima ne... setite se ko je sve tražio povećanje cena svojih proizvoda i usluga a ipak nije dobio... ili je to možda zato što nemaju 50 hiljada zaposlenih kao EPS? i to ne mislim samo na monopoliste poput NIS-a, Telekoma, PTT-a, železnice već i na one koji imaju konkurenciju medju privatnicima poput GSP-a, pekara... a šta da kažem za vanprivredne subjekte poput lekara, prosvetnih radnika, sudija... koliko bi trebala da košta škola da bi jedan profesor mogao da dostigne platu čistačice u elektrdistribuciji?
a da li znate i da je pokojnog Djindjića krajem oktobra 2000.-te Telekom ucenio generalnim štrajkom ako do 2005. godine uvede trećeg operatera mobilne telefonije? navodno dok ne stanu na svoje noge... sad su kao stali ali prvom prilikom kad uleti strani operater oni su prsli kao zvečka jer ne počivaju na ekonomskim principima već na monopolu pod patronatom države... taj strani operater neće da dozvoli da država svom mezimcu upumpava kapital (po ustavu su svi oblici svojine jednaki!) a i da mu upumpava opet ne mora uvek da pomogne - vidite kako je prso Dojče telekom i pored pomoći države!
zato mislim da država trenutno kupuje socijalni mir isto kao što su radili i u bivšem režimu... i umesto da problem EPS-a rešava restruktuiranjem ona ga rešava podiizanjem cene kilovata a time i svega drugog..
a ako neko postavlja pitanje ko je meni kriv što je moje preduzeće nerentabilno i kako se vrši preraspodela plata u jednom preduzeću, onda neka pita zašto je plata čistačice u elektrodistribuciji veća od plate radnika na kopu u Kolubari iste obrazovne strukture!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Znate li koliku platu ima cistacica u elektrodistribuciji?

[ Pregleda: 11725 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.