Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podno grejanje na 12 volti

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Podno grejanje na 12 volti

[ Pregleda: 27570 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

The Dark Angel
Dado Bojanic
Sremski Karlovci

Član broj: 56505
Poruke: 42
77.46.178.*



Profil

icon Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 17:14 - pre 174 meseci
kako sam naziv kaze radi se o grejanju na 12 volti.Na internetu sam pronasao ovaj vid grejanja.
ovo je link za to sto sam pronasao http://www.forumzanatlija.com/2009/09/grejanje-na-12v.html
ono sto mene interesuje je kakve su to aluminijumske trake.
moj problem je sto imam malu bebu,kuca je u izgradnji,veoma je hladno, a u srbiji naravno jeftina struja i ogromne plate.ja pola plate dam za struju.
ako neko nesto zna o ovome molim da pomogne.gde se kupuju te trake itd.svaka informacija je i vise nego dobrodosla.
Hvala vam puno

Dark Angel
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 17:32 - pre 174 meseci
Grejanje na struju je grejanje na struju. Jedini način na koji možeš da uštediš je da maksimalno iskorišćavaš jeftinu tarifu (dakle, neka varijanta TA peći). A za grejanje možeš da koristiš 12, 22 ili 222 volta, isto ti se hvata.

Najbolji način za uštedu je dobra izolacija.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 17:50 - pre 174 meseci
Nesvidja mi se reklama nigde se ne spominje izolacija a to je osnova ustede u grejanju.
Direktnim polaganjem provodnika na zid/pod stvaramo veliko magnetno zagadjenje.
Zbog niskog napona veca je jacina struje a samim tim i magnetno polje.
Ja bih se prvo raspitao kakav uticaj ima stalno izlaganje magnetnom polju pogotovu bebe
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

The Dark Angel
Dado Bojanic
Sremski Karlovci

Član broj: 56505
Poruke: 42
77.46.178.*



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 17:52 - pre 174 meseci
Jablane da li si proverio cenu ovog grejanja?zatim uticaj na krvotok je ravan nuli.ekonomican je, a potrosnja je 350kW pa i nek je duplo vise u sezoni.Grejanje nema gubitaka energije tipicnih za centralne sisteme[gubici kotla,pri prenosu energije na regulaciji].Ima skoro idealan temperaturni profil i ekstremno nizak temperaturni rezim.Regulacija je direktna, za svaki prostor posebno.Ima uslove za maksimalano iskoriscenje energije i to mi se svidja.ja da imam mogucnost stavljanja TA peci ne bi postovao ovo.A i za izolaciju je isto potreban novac koji nemam.Imacu ali ne skoro
Dark Angel
 
Odgovor na temu

The Dark Angel
Dado Bojanic
Sremski Karlovci

Član broj: 56505
Poruke: 42
77.46.178.*



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 17:54 - pre 174 meseci
ivane na kakvu izolaciju si mislio?
Dark Angel
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 17:56 - pre 174 meseci
@Horvat I,

mi smo ionako već više od 100 godina nonstop izloženi negativnom elektro-magnetnom zračenju.

Ponavljam, postoje razne vrste sertifikovane i atestirane zaštite od zračenja svih vrsta.
 
Odgovor na temu

The Dark Angel
Dado Bojanic
Sremski Karlovci

Član broj: 56505
Poruke: 42
77.46.178.*



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 18:12 - pre 174 meseci
Horvat I evo ti jos jedna kompanija koja se bavi ovim http://ekoenergija-mackat.com/podno-grejanje
znaci ne vidim zasto bi to radili ako ima nekih nezeljenih pojava i posledica
Dark Angel
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 18:27 - pre 174 meseci
@The Dark Angel,

pre nego što uopšte ugradiš niskotemperaturno podno grejanje, MORA cela kuća biti dobro termoizolovana tj. debljina termoizolacije na podu treba da bude najmanje 10 cm debljine, kao i na zidovima i na krovu odn. potkrovlju gde temperatura poda za grejanje sme da bude najviše oko 28 step. CELZIJUSA da bi se izbegao problem sa proširenim venama i dizanjem prašine.

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti20.12.2009. u 22:06 - pre 174 meseci
Citat:
The Dark Angel: Jablane da li si proverio cenu ovog grejanja?

Misliš na cenu ugradnje ili na cenu eksploatacije? Jasno je da što se eksploatacije tiče, nikakve uštede ne možeš da očekuješ u odnosu na druge vidove grejanja na struju. Jedina prednost ovakvog grejanja je što je kudikamo ravnomernije nego to da imaš jedno grejno telo u jednom delu sobe.

Citat:
Grejanje nema gubitaka energije tipicnih za centralne sisteme[gubici kotla,pri prenosu energije na regulaciji].

Ne znam tačno na koje gubitke energije misliš... Je l' pričaš o grejanju na struju ili ne?

Citat:
Regulacija je direktna, za svaki prostor posebno.

Ovo je ok.

Citat:
Ima uslove za maksimalano iskoriscenje energije

Nema uslove, već u pitanju i jeste maksimalno iskorišćenje energije, s obzirom da su u pitanju električni grejači. Isto iskorišćenje kao i kalorifer, TA peć i ostala grejna tela na struju.

Citat:
ja da imam mogucnost stavljanja TA peci ne bi postovao ovo.A i za izolaciju je isto potreban novac koji nemam.Imacu ali ne skoro

Ne kapiram, možeš da stavljaš grejače u patos a ne možeš da staviš TA peć?!
 
Odgovor na temu

TVMANIJAK
Milan Avramovic
Realizator tv programa
Sabac

TVMANIJAK
Član broj: 60661
Poruke: 149
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.prodesignserbia.com


+2 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti19.03.2010. u 07:00 - pre 171 meseci
Moram da ozivim opet ovu temu! Malo sam gledao po netu i informisao se, cena je 60 e po metru kvadratnom ako se ne varam? Dal to nije mnogo mozda?
ProDesignSerbia Group
 
Odgovor na temu

Milan_zika

Član broj: 89209
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti29.10.2010. u 13:24 - pre 164 meseci
Da li zna neko kako da proracunam kog preseka i koje duzine mi treba zica, ako planiram da napravim podno grejanje pomocu celicne zice i da radi na konstantnom naponu od 12 do 30 volti (bilo bi pozeljno kada bi se to moglo izvesti sa naponom od 12V)
Pozdrav Milan_zika
 
Odgovor na temu

Dejan555
Beograd

Član broj: 277138
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti14.01.2011. u 14:38 - pre 161 meseci
Ćao svima!

Imam i ja jedno pitanje, ukoliko neko od vas ima neko iskustvo o takozvanom električnom podnom grejanju što se na primer može videti na sajtu http://www.podnogrejanje.net , molim da mi kaže svoje iskustvo o ovoj vrsti grejanja. Da li se isplati u novu kuću da se instalira ova vrsta grejanja?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti15.01.2011. u 11:03 - pre 161 meseci
Citat:
The Dark Angel: Jablane da li si proverio cenu ovog grejanja?zatim uticaj na krvotok je ravan nuli.ekonomican je, a potrosnja je 350kW pa i nek je duplo vise u sezoni.Grejanje nema gubitaka energije tipicnih za centralne sisteme[gubici kotla,pri prenosu energije na regulaciji].Ima skoro idealan temperaturni profil i ekstremno nizak temperaturni rezim.Regulacija je direktna, za svaki prostor posebno.Ima uslove za maksimalano iskoriscenje energije i to mi se svidja.ja da imam mogucnost stavljanja TA peci ne bi postovao ovo.A i za izolaciju je isto potreban novac koji nemam.Imacu ali ne skoro

Bla, bla, bla... koja je prednost ovoga u odnosu na obicnu grejalicu sa ventilatorom koja kosta 10 EUR? Nikakva! Kako konkretno mislis da ustedis u odnosu na sadasnju potrosnji i na koji konkretan nacin?

Citat:
pre nego što uopšte ugradiš niskotemperaturno podno grejanje, MORA cela kuća biti dobro termoizolovana

Tako je, ali ovo je Srbija gde se imas milione likova koji ce ti reci da smo svi mi sto postavljamo izolaciju glupi i da to moze i drugacije - bez izolacije. A na sve to kao sto vidis ima ljudi koji veruju da ce manje potrositi a isto ili bolje se grejati ako nabave grejac koji manje trosi, sto je posebno tragikomicno :) Jos ako je grejac mnogo skup, onda ta njegova cena potvrdjuje da to stvarno jeste tako i mi mozemo ovde da pisemo sta hocemo :)

Citat:
Jedina prednost ovakvog grejanja je što je kudikamo ravnomernije nego to da imaš jedno grejno telo u jednom delu sobe.

Ni ja drugu prednost ne vidim.

Citat:
Regulacija je direktna, za svaki prostor posebno.

OK, ali za 60 EUR kupis 6 grejalica i imas 6 direktnih nezavisnih regulacija za 6 prostora. Ali, jelte, to se neupucenima moze predstaviti kao neko svemirsko
Citat:
Milan_zika: Da li zna neko kako da proracunam kog preseka i koje duzine mi treba zica, ako planiram da napravim podno grejanje pomocu celicne zice
 Pa ne znam koliko je konstantna elektricna provodljivost celicne zice razlicitih proizvodjaca i razlicitih proizvizvodjaca, razlicitih tehnoloskih procesa i hemijskih sastava. Moraces to eksperimentalno da utvdis - odseces parce i prikljucis, pa ako ostane hladno onda skracujes duzinu ili povecavas presek, a ako se usija onda smanjujes presek ili povecavas duzinu.

Citat:

Dejan555: Da li se isplati u novu kuću da se instalira ova vrsta grejanja?

Dugorocno, elektricno grejanje nije pametan izbor jer je jasno da ce sledecih 10 godina struja veoma poskupeti. Kratkorocno, trenutno struja i plin su 3x skuplji od drveta i uglja za istu kolicinu toplote, ali zbog prednosti struje (nema dima, manje prasine, ne treba loziti vatru, bacati pepeo) ljudi jos uvek nalaze interes da je koriste.
 
Odgovor na temu

mbobanm
Inzenjer odrzavanja
Beograd,Srbija

Član broj: 280306
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti23.02.2011. u 13:07 - pre 160 meseci
Da li je bolje podno grejanje elektro kablovima ili al cevima kroz koje prolazi topla voda?
Hvala!
Boban
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti23.02.2011. u 17:49 - pre 160 meseci
Citat:
mbobanm: Da li je bolje podno grejanje elektro kablovima ili al cevima kroz koje prolazi topla voda?
Hvala!

veci obim regulacije imas u izvedbi sa podnim grejanjem tako da mozes da korigujes temp poda kako ti odgovara
ostalo mozes zakljuciti i sam.
 
Odgovor na temu

mbobanm
Inzenjer odrzavanja
Beograd,Srbija

Član broj: 280306
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti25.02.2011. u 07:13 - pre 160 meseci
Ok, to stoji, medjutim mene zanima pouzdanost sistema?
Toliko ima vrsta kablova i mreza za grejanje, a sta je od toga najbolje!? Naravno, ovde moze pomoci samo iskustvo!
Ja svejedno planiram i radijatorsko grejanje, ali bih dodao i nesto u kosuljicu, posto tek planiram da je radim!

Pozdrav
Boban
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti25.02.2011. u 07:46 - pre 160 meseci
pa ja sam vise za vodu jer uvek postoji mogucnost opravke na mestu curenja dok kod grejnih mreza i kablova
je to vec problematicno a i ako hoces kvalitetan kabal kosta poprilicno a po meni je neisplativo u odnosu na vodu.
kad vec imas mogucnost uradi cevni razvod za radijatore ispod kosuljice (nikako jednocevnu varijantu).
 
Odgovor na temu

mbobanm
Inzenjer odrzavanja
Beograd,Srbija

Član broj: 280306
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Podno grejanje na 12 volti25.02.2011. u 08:11 - pre 160 meseci
Ok, hvala puno na savetu!

Pozdrav
Boban
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Podno grejanje na 12 volti

[ Pregleda: 27570 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.