Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12255 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 07:01 - pre 168 meseci
Citat:
zarsilic: Nisam ukapirao dal je reč o primerima iz digitalca, il je skeniran nekakav negativ?


Ma to i nije toliko vazno... bitno je da su u skladu sa normama kvaliteta ovog foruma, te ih, shodno tome, nije pozeljno previse komentarisati.
 
Odgovor na temu

Rodic Zoran

Član broj: 263990
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 09:18 - pre 168 meseci
Citat:
malden mb: cropajte po želji?!!
....
evo ovo je onak na brzinu


Kačenje već umanjenih sample fotografija koje su napravljene na brzinu, nije najbolji način da nam dočaraš kvalitete, pa i svoje oduševljenje ovim staklom.
OK, ne smeta čak ni što si priložio primere koje je nemoguće kropovati, ali bi valjalo znati da je oštrina najmanje ispoljiv problem od svih optičkih anomalija koji se može uočiti tokom igranja sa starim staklima na novim telima.
Zato i ne razumem zašto je obrisan bešketov komentar, u kome je konstatovano odsustvo oštrine, kontrasta i punoće boja u ova dva primera koja si nam priložio, kada su evidentne sve tri nabrojane mane.

Pored brutalne oštrine tog stakla, bilo bi lepo da isprovociraš neki bokeh ... jer mi se čini da može biti zanimljiv, pa da vidimo krajnje domete igranja sa ovakvim kombinacijama.
Naprosto, stvari treba posmatrati onakvima kakve jesu, pa bih te samo zamolio da neko vreme vodiš laganu statistiku procenta uspelih fotografija sa novim staklima, pa da to kasnije uporediš sa procentom dobijenim sa tim starijim staklima.

’’Ćorava posla’’, je verovatan rezultat .... jer ovako gledajući, biće da je Žare u pravu ... i da si skupo platio taj ... kako reče... teg za papir. :) :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
178.218.193.*



+1353 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 10:49 - pre 168 meseci
Citat:
Rodic Zoran: Zato i ne razumem zašto je obrisan bešketov komentar

Poslednji put ovo govorim, a tebi još jednom, sada u novom identitetu:

Zato što je komentar ironičan preko mere koja se može tolerisati. Takvi komentari stvaraju lošu atmosferu na forumu i biće brisani i ubuduće.

To sam već više puta napomenuo i ne vidim svrhu toga da stalno jedan od vas piše ironične i uvredljive komentare, a drugi se "čudi" i "pita" zašto su uklonjeni - čime onda dodatno doprinosi tenziji na forumu.

Ako želite nešto da kažete, svi znamo da to i možete i umete da uradite sasvim lepo i kulturno i nema nijednog razloga da to tako ne činite.

Dalja priča o ovome se više neće voditi.

 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 13:31 - pre 168 meseci
Citat:
EmirHozic: ... sve ostro od ruba do ruba ovo je snimano iz ruke moram probati sa stativom


Za ostrinu od ruba do ruba ako mozes linkuj sliku u punoj rezoluciji bez smanjivanja i na 100 ISO.
Ako imas neki drugi objektiv koji ti je referentno ostar uslikaj isti kadar sa njim (najbolje sa stalka) pa onda sa novim.
Bilo bi lepo videti rezultate, samo izaberi neki "detaljan i koloritan" kadar ako imas priliku.
Sa bacanjem fokusa znas i sam, stalak plus novinski clanak (prvo mi palo na pamet) slikaj pod uglom i onda ces znati sta se desava tacno.
A da, slikaj i sam objektiv da vidimo koliko je ocuvan.
Inace za drzace za papir sam cuo ali to neka proceni vlasnik.
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 16:41 - pre 168 meseci
Rodic Zoran:
"Kačenje već umanjenih sample fotografija koje su napravljene na brzinu, nije najbolji način da nam dočaraš kvalitete, pa i svoje oduševljenje ovim staklom.
OK, ne smeta čak ni što si priložio primere koje je nemoguće kropovati, ali bi valjalo znati da je oštrina najmanje ispoljiv problem od svih optičkih anomalija koji se može uočiti tokom igranja sa starim staklima na novim telima..
Pored brutalne oštrine tog stakla, bilo bi lepo da isprovociraš neki bokeh ... jer mi se čini da može biti zanimljiv, pa da vidimo krajnje domete igranja sa ovakvim kombinacijama.
Naprosto, stvari treba posmatrati onakvima kakve jesu, pa bih te samo zamolio da neko vreme vodiš laganu statistiku procenta uspelih fotografija sa novim staklima, pa da to kasnije uporediš sa procentom dobijenim sa tim starijim staklima.

’’Ćorava posla’’, je verovatan rezultat .... jer ovako gledajući, biće da je Žare u pravu ... i da si skupo platio taj ... kako reče... teg za papir. :) :)"


ja se ispričavam što je ovo ovako neuspješno ispalo sa stavljanjem fotki,nisam pretjerano oduševljen nego sam zadovoljan (više nisam ni tražio za te novce jer znam da to ne mogu ni dobiti) ja sam samo amater koji se bavi slikanjem za dušu onako iz hobija naravno da sam i samouk,za 36 eura na kučni prag ipak dobio sam bolji objektiv od kita (koji košta oko 80eura) koji po cijeloj dužini 28-80mm može imati blendu skoro od f4 i još ima smc stakla+af+stabilizacija (u tijelu aparata),za sada nemam namjere ni mogučnosti kupovati leče veče blende od f4 (ne računajuči af 50/1,7 koja mi služi kao portretna) ni limited edition,pokušavam sudjelovati na forumu sa diskusiom o aparatu entry level klase i njegovoj nadogradnji iznoseči cijenu za to jer taj aparat je malo ili nimalo zastupljen na ovom forumu (što nikako ne znači da se ne može parirati sa canikon u svojoj klasi), ove dvije fotografije su okinute onako na brzinu ...a Zoranova primjedba stoji-svaka čast,(kako se stavlja fotografija od cca.15-25mb)

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 09.07.2010. u 18:24 GMT+1

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 09.07.2010. u 18:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
*.pppoe284.bi.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 17:31 - pre 168 meseci
http://www.dpreview.com/galler...609763/albums/dfa-50-2-8-macro

art dva bumbara u ovom albumu su 100% iz ruke snimak na mislim 5,6
mislim da imam blagi frontfokus ipak
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
178.218.193.*



+1353 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 17:57 - pre 168 meseci
@malden mb:

Nije moguće, a nema ni potrebe stavljati na forum celu fotografiju od cca.15-25mb. Ako želiš, to možeš da uradiš na nekom od online servisa predviđenih za to, pa da na forum okačiš link ka tome.

Međutim, za brže, a ne mnogo manje ilustrativno pokazivanje nivoa kvaliteta nekog tela ili objektiva, dovoljno je na forum okačiti virgin 100% crop u veličini od recimo 900x600 px. Ako odabereš karakteristične i ilustrativne cropove i na forum okačiš nekoliko njih, to može biti solidna ilustracija mogućnosti tela ili stakla.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 19:14 - pre 168 meseci
Citat:
EmirHozichttp://www.dpreview.com/galler...609763/albums/dfa-50-2-8-macro

art dva bumbara u ovom albumu su 100% iz ruke snimak na mislim 5,6
mislim da imam blagi frontfokus ipak


Izleda da si nesto overclokovao po slikama, exif je prazan a jedino je vidljivo da je slika na 96dpi, sto ce reci da si solidno dalje obradjivao sliku.
Dobro za boje znam da su pojacane, ali bice da je ekspozicija bila duza pa imas blurovane svetlosne refleksije po krilcima.
I meni se skoro nesto slicno desilo i pored sve naknadne obrade nije to ono sto sam zamislio.
Neka ti slika i posle obrade bude na 300dpi, i ako hoces ostrinu po celom kadru privrni malo blendu f8,f9,f11.
E sada da li je front fokus to znas samo ti u zavisnosti od tacke koju si "gadjao".
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
*.pppoe284.bi.bih.net.ba.



+7 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 22:08 - pre 168 meseci
nista nije overklokano ni sa cime otvorena slika u photoshopu, kropana i save for web and devices

evo ti onda ako ne vjerujes link na punu samo otvorenu i izvezenu iz lightrooma

http://img18.imageshack.us/img18/4793/bumbar1of1.jpg
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review09.07.2010. u 23:29 - pre 168 meseci
Citat:
EmirHozic: nista nije overklokano ni sa cime otvorena slika u photoshopu, kropana i save for web and devices


U redu pomislio sam da si dalje radio neku obradu slike jer vidim da je posle cropa smanjena na 96 dpi.
Moguce da program ima predefinisanu velicinu dpi pri bilo kakvoj obradi.
Generalno za oko mi je zapala malo sporija ekspozicija koja se ne vidi u exif-u ali se vidi po krilima, ali verovatno da je to bio kompromis izmedju svetla-ISO-ekspo.
A po pitanju verovanja gresis, ja verujem svima dok se ne pokaze suprotno.Uostalom tvoja je dobra volja sto nam pokazujes semplove i od mene sigurno neces biti pocascen neprijatnim komentarima, koji ti definitivno nece pomoci da budes kvalitetniji.
Elem zavrni blendu na f9-f11 i da vidimo linearnost ostrine za koju mislis da je dobra.
Naravno dobro svetlo i 100 ISO.
 
Odgovor na temu

Rodic Zoran

Član broj: 263990
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


Profil

icon Re: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review12.07.2010. u 10:10 - pre 168 meseci
Citat:
malden mb:pokušavam sudjelovati na forumu sa diskusiom o aparatu entry level klase i njegovoj nadogradnji iznoseči cijenu za to jer taj aparat je malo ili nimalo zastupljen na ovom forumu (što nikako ne znači da se ne može parirati sa canikon u svojoj klasi), ove dvije fotografije su okinute onako na brzinu ..



Nadam se da shvataš da moje reči ne idu u pravcu diskreditacije tebe kao učesnika u temi, već ti samo prenosim zapažanja u radu sa starim objektivima.

Naime, ti objektivi su pravljeni za film a ne za senzor, koji ipak malo drugačije reaguju na svetlost koja prolazi kroz objektiv, tačnije kroz sferična sočiva unutar njih.
Današnja stakla moraju korigovati neke elemente, a činjenica je da i senzor ima mikrosočiva sa namenom da brine o upadnom uglu svetla, čime se donekle rešava problem neravnomerne oštrine, što po rubovima što u sredini fotografije.
Sve je to teorija koju sa potražio/pročitao nakon što sam i sam uočio da je procenat uspelih fotografija znatno manji sa starim staklima, nego što dobijam sa novijim staklima, prilagođenim digitalnim telima.

Profesionalci ili ne, svima je zajedničko … želja za što većim brojem uspelih fotografija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Jesam li vam reko da cu jednom reci..''jesam vam reko''... Pentax K-x review

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12255 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.