Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 11

[es] :: Advocacy :: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 11

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5424 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1124.12.2009. u 22:10 - pre 175 meseci
Citat:
Nedeljko
Evo, ja ću da patentiram da samostalno vozilo mora imati najmanje tri točka.


Ne, neces ti patentirati nista cini mi se. Ali ces se sprdati sa tudjim radom i omalovazavati ga.

U slucaju i4i tehnologija postoji, ljudi su cak i radili sa MS-om - ali je MS odlucio da ih napushi. Malo su se zeznuli u proceni.

Citat:
Djordjevic
Kao da patentiras toplu vodu. Cisto da ljudi shvate da nije sve black&white u vezi oboga.


Stvar jeste crno-bela ovde, jer je dokazano da je Microsoft bio vrlo dobro svestan sta cini + hteli su da ih otkace. To se zove svesno krsenje patenta i nosi sa sobom znacajno vece kazne nego kada neko krsi tudj patent bez znanja o tome.

i4i nije "submarine patent" firma iliti "patent trol" - ta firma je prvo radila sa Microsoftom + pokusavala je da se sa njima dogovori na normalan nacin.

Cela ova prica nema nikakve veze sa tim sta neko misli o Microsoftu - u ovom konkretnom slucaju su se poneli kao klasicni kriminalci i zbog toga ce platiti ogromnu kaznu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2791 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1124.12.2009. u 23:45 - pre 175 meseci
OK, Ivane, možeš li da obrazložiš zašto ovo nije "patent troll"? Koliko sam obavešten, praktično se radi samo o ideji da se prikaz i podaci pamte odvojeno. Dakle, ne radi se o nekim kreativnim rešenjima kako postići nešto tim razdvajanjem, kao što je npr. mp3 kreativan način da se komprimuje muzika.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1124.12.2009. u 23:54 - pre 175 meseci
Kao što rekoh, ovaj slučaj bi bilo lepo posmatrati kao primer štetnog monopolskog ponašanja ili moguće i kao krađu intelektualne svojine. Prošao je kao kršenje patenta. Hajde da se nadamo da će to pomoći Microsoftu da prilagodi svoj stav po pitanju softverskih patenata uopšte.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1125.12.2009. u 07:34 - pre 175 meseci
Najbolje je reako Ivan:

Svesno maznjavanje!

UF STO VOLIM STO SU IH KLEPILI PO USHIMA!!!

i4i moj idol (moj dobar drug :) )
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
...115.10.dsl.dyn.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1126.12.2009. u 01:31 - pre 175 meseci
Meni je veoma interesantan naziv kompanije (i4i - Ai-For-Ai , oko za oko )
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1126.12.2009. u 13:14 - pre 175 meseci
Nije to jos gotovo, i dalje mogu da uloze jos dva nivoa peticija uz odlaganje ali ce realno na kraju izgubiti. Iskreno sam iznenadjen sheepish reakcijom MSa i njihovim necinjenjem nicega bas upravo zbog stvari o kojima Dikomovic prica iako on to posmatra iz drugog ugla kao neko cijoj firmi MSovi ovog sveta kradu pantente .
Ako MS ne natera i4i da plati debelo za ovo onda ce svaka susa (present company excluded) sa nekim bezveznim patentom tuziti MS za debele pare, svi su oni ionako slali zahteve MSa za licenciranjem pa postoji dokaz da su pokusali da se "dogovore" ali eto MS je bio bezobziran. Ja da sam deonicar MSa sad bih pogledao u Balmera i rekao: WTF?
Cela prica o MADu apsolutno nema rezon ako MS dopusti da ovako nesto prodje bez posledica i tu nije stvar o pravdi i kosmickoj karmi vec o zastiti investicija i para deonicara. Ako i4i ne bude sahranjen na neoznacenom groblju onda ce i4i-ovi ovog sveta sahraniti MS.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1126.12.2009. u 13:54 - pre 175 meseci
@mmix,

Pa nije ovo jedan od takvih slucajeva koje opisujes da mogu da se dese - i4i je sasvim validna firma sa sasvim validnim produktima koja je koristila pogodnosti medjunarodne IP zastite. Ta firma je >radila< sa Microsoftom, te i te kako zelela da se stvar resi na poslovan i uzajamno koristan nacin.

To sto ti navodis kao potencijalni problem su klasicni patent troll-ovi - tu situacija uopste nije ista, pre svega - postoje mehanizmi da se utvrdi da li je krsenje bilo svesno ili ne - u vecini slucajeva "trolova" je krsenje nesvesno (cak i da patenti vrede nesto) i velike firme imaju i te kako mehanizme koji sprecavaju curenje informacija koje bi troll-u pomoglo da koristi prednosti svesnog krsenja patenta.

Zato me i cudi ovo sto je Microsoft uradio, zvuci krajnje amaterski - a licno znam koliko su firme paranoicne kada se radi o ovim stvarima (kada neki high-level menadzer kaze "I >don't< wan't to know anything about it" - o pisanju e-mailova "Sefe, uspeli smo da zeznemo njihov patent" koji su se ovde desili i koji su izneti za vreme sudjenja i da ne pricam... prosto neverovatno da se tako nesto desava u Microsoftu, ja sam bio apsolutno uveren da su oni uveli strogu polisu posle onog anti-monopolskog spora sa pocetka ove decenije :-)

--

Sto se troll-ova tice, uopste nije bas tako lukrativno zezati se sa tim - iz nekoliko razloga:

a) Patentni sistem predvidja mogucnost osporavanja patenta prilikom tuzbe od strane tuzenog (zapravo, posle inicijalne istrage tokom podnosenja patenta ovo je JEDINI nacin da se patent ospori). Znaci ako imas neki "papirni patent" (troll), postoji jako velika sansa da on bude osporen od strane korporacije koju si pokusao da ucenjujes - posto velike korporacije obicno imaju i dosta patentnih advokata :-)

b) Sama odsteta u slucaju nesvesnog krsenja patenta je daleko manja, tj. sudovi idu ka konstruktivnom resavanju problema gde se odsteta i te kako uskladjuje sa realnim udelom patenta u vrednosti proizvoda - dakle, cela tvoja legalna peripetija moze da kosta skuplje nego potencijalna lova koju mozes dobiti - tipa ako ti patent cini 0.00001% vrednosti nekog MS proizvoda, to moze biti neka sica

Zbog toga se ovakve stvari rade ako i samo ako postoji vrlo cvrst dokaz da je zaista u pitanju krsenje + ako je sam patent kud i kamo na stabilnim nogama i predstavlja "esencijalni" deo nekog proizvoda.

Vecina "troll" patenata vise sluzi za MAD (u slucaju kada ih podnose velike firme) ili za pecanje prilika od strane malih firmi da se uzmu neke male pare ("evo, mi imamo patent koji vi krsite - ako nam date $10000 / $50000 / $100000 sve ce biti zaboravljeno - vecina velikih firmi ce iskesirati to jer je jeftinije od osnovnih troskova advokata) - imam licno iskustvo sa firmom koja se pojavila neke 2003-ce godine, i koja je tvrdila da ima patent koji je vezan za MP3 tehnologiju... trazili su svakom $10K - koliko mi je poznato, svi su platili :-))))



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
*.dynamic.sbb.rs.



+54 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1126.12.2009. u 14:10 - pre 175 meseci
Citat:
Ja da sam deonicar MSa sad bih pogledao u Balmera i rekao: WTF?



Vidi akcije "Microsoft"-a:

http://quotes.nasdaq.com/asp/S...?symbol=MSFT&selected=MSFT


A to "WTF" ih je mnogo potreslo.Tresla se gora-rodio se novi OS!

Vozi MISKo!

Evo detaljan pregled akcija na NASDAQ-u za Microsoft:

http://www.nasdaq.com/aspx/dyn...?symbol=MSFT&selected=MSFT

Vidi desnu zadnju kolonu-to je iznos po akciji.OD 23 dolara dosla je do 31 dolar,bez padova u zadnjih 6 meseci.

Pricali-ne pricali,kudli ne kudili nista to ne menja.Placali i 2 milijarde dolara odstete ne 290 miliona opet ce sve biti kao i pre.Nije sarkazam.Cinjenica.Mlatimo praznu slamu pricama o "neinvetivnosti" i "lopovluku".
Moj profesor (vrlo pametni) iz srednje skole je imao obicaj da kaze kada neko dobije dobru ocenu na ispitu iz matematike a siguran je da je prepisao ispit"LOPOV NISI KADA KRADES,PA MAKAR KRAO I 100 PUTA.LOPOV SI KADA TE UHVATE DA KRADES."
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1126.12.2009. u 15:06 - pre 175 meseci
Trenutni drajv MS deonica je posledica ocekivanih prihoda od Windows 7/2008r2 platforme, to je short-term spekulacija, ja ne pricam o tome. Sasvim sam siguran da bord MSa ovih dana nije srecno mesto puno razumevanja i da veliki deonicari MSa itekako ocekuju da cuju sta i kako MS planira da uradi po ovom pitanju. Nije ni iznos ove presude znacajan 240mil je mali mali deo kapitalizacije sam po sebi nece udariti veliki pecat na cenu deonice ali potencijalni buduci problemi itekako hoce, 100 i4i-like tuzbi je vec ozbiljan problem i ako ja kao velliki investitor vidim da Balmer vrti prstima i ne mogu da ga sklonim sa te pozicije onda cu utopiti svoje deonice dok jos nesto vrede, i bolje da to uradim sto pre da se drugi ne dosete i urade to pre mene ili pre nego tuzbe krenu pa se i najtuplji medju investotrima ukljuce u prodaju.

@Ivan,
U tome i jeste problem, ne trolovima, postoji nebrojeno firmi kao i4i koje imaju patente koje MS krsi, sam si spomenuo primer sa VMW. Postoji dva puta kojim ta firma uskoro moze da krene jedan je "daj da tuzimo MS, vidis da je i4i uspeo", drugi je "nemoj da ih tuzimo, vidi kako je i4i prosao kad ga je MS samleo na kraju". MS jeste pokrao patent i bio je totalno glup po tom pitanju ali to investitore ne interesuje, to je voda ispod mosta, pitanje je sta dalje i kako spreciti sledeceg. Godinama je MS lozio investitore da je patentni problem resenem MADom i da su pare bezbedne jer MS ima snage da se odbrani od firmi kao sto je IBM i Oracle a kamoli od nekog tamo i4i-a, i kad se sad ovako nesto desilo izostaje reakcija?!? Kako ja sad da rezonujem? Nikako drugacije nego sumnjom, uprava je dovela kompaniju u situaciju da je i4i razvalio, bez otpora, dakle cemu "naoruzanje" i ako je naoruzanje neprimenljivo na i4i kako uprava misli da izadje na kraj sa IBM-om i Oracle-om?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kozbi

Član broj: 184054
Poruke: 274
*.dynamic.sbb.rs.



+54 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1126.12.2009. u 15:48 - pre 175 meseci
Citat:
Trenutni drajv MS deonica je posledica ocekivanih prihoda od Windows 7/2008r2 platforme, to je short-term spekulacija, ja ne pricam o tome.


Prosto je neverovatno da ljudi ne shvatuju :

1.Zavisnost cena akcija softverskih firmi na berzi i daljih ulaganja u razvoj njihovih produkata(u ovom slucaju Microsoft-Windows 7 i ostala "kuhinja").

2.Ponasanje i raspolozenje investitora na svaku pa i najmanju vest o "javasluku" ili "nekorektnosti" u najmanju ruku receno od strane Upravnog odbora navedenih softverskih korporacija,u ovom slucaju MS-a.

3.Generalno mislim da Microsoft ne bi bio to sto jeste i ne bi imali nijedan OS posle "Windows 95" da nema poverenja i raspolozenja investitora za akcije Microsoft-a na berzi.Ispravite me ako gresim.

E sada kako ce ovo resiti na relaciji "Pokradeni i4i.com<>Microsoft<>Nasdaq berza" ostavljam ekonomistima i strucnjacima svetske ekonomije da stave u svoje rokovnike i dnevnike sto se tice daljih investicija.

Ja licno mislim da"para vrti tamo gde burgija nece" odnosno da "Ako Vam lopov mazne televizor iz kuce koji vredi 100 evra a sudija presudi lopova da plati odstetu 1000 evra i taj lopov Vam dodje ispred kuce i kaze-Evo ti 10.000 evra,odustani od tuzbe i zavrsamo spor sporazumno." sta bi ste Vi u tom slucaju uradili?

1.Odustali od tuzbe?

2.Nastavili sa tuzbom za odstetu ne 1000 vec 100.000 evra?

3.Cekali da se situacija sama po sebi resi?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 1126.12.2009. u 16:00 - pre 175 meseci
Cela ova stvar ne moze imati veliki uticaj na Microsoft jer je u pitanju jako mali deo Office tehnologije, koji se relativno lako uklanja sa clean-up alatkom. Produkt koji je vise zavisio od tih custom XML zezalica je bio Office Accounting, koga je Microsoft vec ubio (mozda su znali sta ce se desiti sa ovim ;-)

Nedostatak ove i4i tehnologije nece ugroziti prodju Office paketa na trzistu - i toga je trziste i te kako svesno, i zbog toga nema vecih promena u vrednosti akcija Microsofta zbog ovoga.

Word sigurno nece prestati da se prodaje (niti ce biti jeftiniji), jer je Microsoft sigurno imao plan B za ovo, i samo ce od Januara u prodaji biti Word bez ove tehnologije.

i4i ce biti bogatiji za skoro 300 miliona $, sto je ipak ogromna kolicina novca za jednu takvu firmu - za Microsoft to predstavlja grubo mozda 10-tak % njihovog mesecnog poslovanja, tako da to za njih nisu neke ogromne pare.

Medjutim, poenta ove presude je daleko bitnija za drustvo u celini od cene akcija MSFT-a- a to je da velike firme poput Microsofta ne mogu da racunaju na faktor "velicine" kao nesto sto bi onemogucilo malim firmama da se izbore za ono sto im pripada.

Citat:
mmix
@Ivan,
U tome i jeste problem, ne trolovima, postoji nebrojeno firmi kao i4i koje imaju patente koje MS krsi, sam si spomenuo primer sa VMW. Postoji dva puta kojim ta firma uskoro moze da krene jedan je "daj da tuzimo MS, vidis da je i4i uspeo", drugi je "nemoj da ih tuzimo, vidi kako je i4i prosao kad ga je MS samleo na kraju". MS jeste pokrao patent i bio je totalno glup po tom pitanju ali to investitore ne interesuje, to je voda ispod mosta, pitanje je sta dalje i kako spreciti sledeceg. Godinama je MS lozio investitore da je patentni problem resenem MADom i da su pare bezbedne jer MS ima snage da se odbrani od firmi kao sto je IBM i Oracle a kamoli od nekog tamo i4i-a, i kad se sad ovako nesto desilo izostaje reakcija?!? Kako ja sad da rezonujem? Nikako drugacije nego sumnjom, uprava je dovela kompaniju u situaciju da je i4i razvalio, bez otpora, dakle cemu "naoruzanje" i ako je naoruzanje neprimenljivo na i4i kako uprava misli da izadje na kraj sa IBM-om i Oracle-om?


Ja ne vidim uopste problem u tome. Ako je Microsoft (ili IBM, Apple, Google - bilo ko veliki) svesno krsio patente neke manje firme, to ima da plate.

MAD ne sluzi za ovo, MAD sluzi za potencijalnu borbu sa velikim firmama - jer su sanse da velike firme krse neki od tvojih MAD patenata mnogo vece nego male specijalizovane firme - i4i je usko specijalizovan i tesko bi bilo napasti ih sa klasicnim MAD patentima vezaniim za UI i sl...

Sto se nesigurnosti tice, i tu opet ne vidim problem - najveci krivci za tu pravnu nesigurnost su sami veliki giganti koji su od patentnog sistema napravili sprdnju sa morem besmislenih patenata. Neka sad malo grickaju ono sto su sami napravili - mozda to ipak motivise nekog da izlobira sredjivanje patentnog sistema :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft loses appeal on Word injunction, must remove XML tech by January 11

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5424 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.