Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje fajla u KAV lab

[es] :: Zaštita :: Slanje fajla u KAV lab

[ Pregleda: 2910 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Slanje fajla u KAV lab04.01.2010. u 16:29 - pre 174 meseci
Da li jos funkcionise onaj sistem da ako korisnik primjete sumnjivo ponasanje fajla (fajl - novi virus koji ne postoji u KAV definicijama) da ga mogu poslati u Kaspersky labaratoriju na detaljnu analizu. Ako je odgovor da, podpitanje: da li je to ova adresa: newvirus[manki]kaspersky.com
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.59.*



+89 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab05.01.2010. u 01:41 - pre 174 meseci
Da...adresa je tacna: [email protected]
Posaljite samo fajl na analizu...mada,to je retkost,Kaspersky raspolaze jako sirokim spektrom definicija...
Proverite da li su vam definicije sveze tj da li je redovno radjen update...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab05.01.2010. u 09:33 - pre 174 meseci
Korisnk sam Kaspersky AV-a vec godinama upravo zbog toga sto imaju jako velik broj definicija u svojoj bazi.
Uhvatio sam jedan fajl, siguran sam da se radi o malware-u jer je svim folderima sa root-a usb diska promenio atribute na hiden i systemske, sebe kopirao u isti broj kopija kao i foldera i dao je imena tih foldera. Kao ikonicu fajla postavio je ikonicu foldera, tako da kada se gleda sadrzaj usb diska (preko windows explorera) sve djeluje normalno. Tada korisnik zeleci da otvori folder u stvari klikne na fajl-virus (koji izgleda kao folder), virus se izvrsi i otvori taj folder koji je korisniok i htio otvoriti, sto opet izgleda kao normalno, a u stvari se pored otvaranja foldera izvrsio virus.

Pored gore navedenih radnji kreira i skriveni/systemski folder pod imenom 'win' na root-u systemske particije, tu se smjesti pod imenom Lsass.exe (isti fol, uzme ikonicu foldera) i mijenja ovu reg vrijednost:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Connections\SavedLegacySettings

Sve ovo pitam jer sam jos prije desetak dana poslao taj fajl na analizu, ali jos nisam dobio odgovor.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.7.*



+89 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab05.01.2010. u 11:26 - pre 174 meseci
Proces lsass.exe je Trojanac u 90% slucajeva,on je takoreci lepak za Trojance...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab05.01.2010. u 14:48 - pre 174 meseci
Citat:
dava: Korisnk sam Kaspersky AV-a vec godinama upravo zbog toga sto imaju jako velik broj definicija u svojoj bazi.
Uhvatio sam jedan fajl, siguran sam da se radi o malware-u jer je svim folderima sa root-a usb diska promenio atribute na hiden i systemske, sebe kopirao u isti broj kopija kao i foldera i dao je imena tih foldera. Kao ikonicu fajla postavio je ikonicu foldera, tako da kada se gleda sadrzaj usb diska (preko windows explorera) sve djeluje normalno. Tada korisnik zeleci da otvori folder u stvari klikne na fajl-virus (koji izgleda kao folder), virus se izvrsi i otvori taj folder koji je korisniok i htio otvoriti, sto opet izgleda kao normalno, a u stvari se pored otvaranja foldera izvrsio virus.

Pored gore navedenih radnji kreira i skriveni/systemski folder pod imenom 'win' na root-u systemske particije, tu se smjesti pod imenom Lsass.exe (isti fol, uzme ikonicu foldera) i mijenja ovu reg vrijednost:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Connections\SavedLegacySettings

Sve ovo pitam jer sam jos prije desetak dana poslao taj fajl na analizu, ali jos nisam dobio odgovor.


A jesi probao da pogledas ovu top temu? Takodje taj fajl mozes da posaljes i da proveris na sajtu virustotal.com
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 10:04 - pre 174 meseci
Pazi, meni je bitno da ga uvrste u KAV bazu jer sam korisnik tog AV-a, a nemam sta provjeravati kad sam siguran da se radi o malware. Startao sam ga na virtuelnoj masini i pratio sta radi.

Citat:
Aleksandar Maletic: Proces lsass.exe je Trojanac u 90% slucajeva,on je takoreci lepak za Trojance...


U stvari lsass.exe je windows-ov regularni proces, pa upravo zbog toga autori virusa cesto nazovu svoj proizvod tim imenom da bi bio teze uocljiv.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 10:27 - pre 174 meseci
lsass.exe je worm i obicno se nalazi u C:\Win folderu.
Cisto sumnjam da ga kaspersky nema u svojoj bazi definicija. Bilo je diskusije na tu temu odavno, mozes malo procesljati forum i pronaci tu diskusiju.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
109.245.5.*



+89 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 10:44 - pre 174 meseci
@dava,to sto si ti rekao za lsass.exe proces sam takodje i ja rekao,mozda se nismo sporazumeli ali smo uglavnom mislili na isto... :))) @kristi1 stvarno mi nije jasno kako Kaspersky nema medju definicijama ovog worm-a,nemoguce...imao sam KAV i za upravo ovaj proces mi se vezao worm kojeg sam ocistio bez problema,ne razumem zasto ga KAV kod @dave ne otkriva...da nije problem u AV-u???
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 10:48 - pre 174 meseci
Nije nemoguce naleteti na novi virus. Pre jedno godinu dana naleteo sam na jedan, i poslao sam KAV na analizu i posle 24h dobio sam istrukcije kako ga obrisati, mada nije bio dodat na listu definicija virusa.

A pre nekih mesec dana moj brat je dobio neki zesci virus kog nije uspeo da detektuje ni jedan jedini AV program. Neko polimorfno cudo od virusa koje pravilo hiljade konekcija svake minute ka internetu... Nacin brisanja - slucajno smo provalili gde je exe, system restore nije mogao da obrise fajl koji je sadrzao virus pa smo taj fajl obrisali rucno iz Win 7 recovery konzole, ni safe mode nije pomogao....
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 10:55 - pre 174 meseci
Citat:
Uhvatio sam jedan fajl, siguran sam da se radi o malware-u jer je svim folderima sa root-a usb diska promenio atribute na hiden i systemske, sebe kopirao u isti broj kopija kao i foldera i dao je imena tih foldera. Kao ikonicu fajla postavio je ikonicu foldera, tako da kada se gleda sadrzaj usb diska (preko windows explorera) sve djeluje normalno. Tada korisnik zeleci da otvori folder u stvari klikne na fajl-virus (koji izgleda kao folder), virus se izvrsi i otvori taj folder koji je korisniok i htio otvoriti, sto opet izgleda kao normalno, a u stvari se pored otvaranja foldera izvrsio virus.


On prica o ovome, a upravo to radi navedeni crv. Kako ga je propustio mozemo samo da nagadjamo, ili je to pak neka modifikovana varijanta, ne znam.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 11:08 - pre 174 meseci
Probao sam Kaspersky sa tri razlicita racunara (ne u mrezi nego fizicki odvojena) i ni jedan ga nije detektovao, tako da sam poprilicno siguran da nije do mog KAV programa nesto.

Ako neko zeli ko koristi KAV mogu ga poslati u rar arhivi pa da se uvjeri.

[Ovu poruku je menjao dava dana 06.01.2010. u 12:21 GMT+1]
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 11:30 - pre 174 meseci
Posalji ga na rapid pa mi daj link na pp.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 11:42 - pre 174 meseci
Evo link:
http://rapidshare.com/files/****/Darka_masine.rar.html

U rar arhivi je i password je: a
Naravno, ovo svako preuzima na sopstvenu odgovornost.

Citat:
5. Strogo je zabranjeno prilaganje virusa u izvršnom obliku, ili u arhivama!

Zabranjeno je prilaganje virusa u .exe, .com, .bat obliku kao i u fajlovima arhiva kao na primer: ".zip", ".rar", ".arj" i slično.
Takođe je zabranjeno prilaganje datoteka za koje se sumnja da su zaražene virusom.
Svi takvi prilozi biće brisani po viđenju a korisnik koji ih je postavio opomenut.


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 06.01.2010. u 14:20 GMT+1]
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 11:50 - pre 174 meseci
Najbolje ti je da se prijavis na Kaspersky forum, kreiras novu temu i postujes fajl tamo, tako ces najbrze dobiti feedback.

http://forum.kaspersky.com/ind...129f927fed529&showforum=19
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 13:24 - pre 174 meseci
Avast beta ga je detektovao pri pokusaju raspakivanja arhive



Malo kasnije cu da se poigram sa njim.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 13:25 - pre 174 meseci
NOD 32 ga detektuje kao Win32/Autoit.FL worm. Mozes da ga posaljes i na virus total da bi video kako ga prepoznaju i ostali AV programi.
http://www.virustotal.com/
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 13:36 - pre 174 meseci
http://www.virustotal.com/anal...9a0070b22b68f352911-1262784695

Analiza sa VT, stvarno ga kaspersky nema u bazi definicija

Upravo se radi o ovom crvu c:\win\lsass.exe

deo CF loga

((((((((((((((((((((( Other Deletions ))))))))))))))
.

C:\LOG.TXT
c:\win\lsass.exe



[Ovu poruku je menjao kristi1 dana 06.01.2010. u 15:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 14:17 - pre 174 meseci
Izvinjavam se zbog krsenja pravila, nije bila namjera da se neko inficira. Prije par godina kada sam aktivno ucestvovao na zastiti bilo je dozvoljeno razmjenjivati ovakve sadrzaje.

@kristi1 avast je bio na racunaru koji je inficirao taj usb disk i takodje se nalazio na C:\win folderu (do duse nisam bio siguran u njegovu azurnost).

Nema potrebe za likovanjem tipa ovaj ga nalazi, a kaspersky ne, jer ko je svjestan problematike virusi-zastita, on zna da ni jedan AV ne proalazi 100% virusa, zna i da prvo izadje virus pa tek onda zastita, tako da ova jedna lasta ne cini prolece i na osnovu jednog virusa se nista ne moze zakljuciti.

Primjecujete li jos jednu stvar, njegovu velicinu - 599 KB. Povelik je.

[Ovu poruku je menjao dava dana 06.01.2010. u 15:36 GMT+1]
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Slanje fajla u KAV lab06.01.2010. u 16:46 - pre 174 meseci
Nemoj pogresno da me shvatis, nije mi namera da omalovazim neki AV, vec mi je prosto neverovatno da kasper nema ovaj malware u definicijama, jer je dosta star.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Slanje fajla u KAV lab

[ Pregleda: 2910 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.