Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spoljašna izolacija zidova

elitemadzone.org :: TechZone :: Spoljašna izolacija zidova

[ Pregleda: 16447 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pera1234

Član broj: 156690
Poruke: 27
91.150.119.*



Profil

icon Spoljašna izolacija zidova05.01.2010. u 18:11 - pre 173 meseci
Ne razumem se uopšte u izolaciju. Zanima me koliko bi otprilike koštala izolacija zidova sobe (stiroporom) 4x4.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova05.01.2010. u 20:02 - pre 173 meseci
Demit fasada i ruke, čini mi se oko 8-9€/m2.
 
Odgovor na temu

Pera1234

Član broj: 156690
Poruke: 27
91.150.119.*



Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova05.01.2010. u 21:42 - pre 173 meseci
ok, hvala.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova06.01.2010. u 14:15 - pre 173 meseci
Samo obrati posebnu pažnju na dole priloženom linku što se tiče veka trajanja termoizolacije.

http://www.elitemadzone.org/t352030-7#2471301
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova06.01.2010. u 19:25 - pre 173 meseci
Samo mi je zao sto nisam slikao stiropor koji je skinut sa zgrade imt koji je star par decenija a izgledao je kao nov.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova07.01.2010. u 13:24 - pre 173 meseci
Da li je dobra izolacija blok, stiropor 5cm i fasanda cigla 7cm?
Ako neko ima neka kaze kakva je situacija leti (da li je toplo) i zimi (da li je hladno)?
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova07.01.2010. u 14:03 - pre 173 meseci
Citat:
mrkii: Da li je dobra izolacija blok, stiropor 5cm i fasanda cigla 7cm?


A zašto spoljna fasadna cigla?! Pa ti kao da gradiš dve kuće na istom mestu tj. drugim rečima čisto bacanje para ni za šta. Ne dobijaš ama baš nikakvu bolju termoizolaciju sa tom fasadnom ciglom.

Dobra izolacija je na dole priloženom linku:

http://www.majstorije.info/?p=184

Citat:
mrkii: Ako neko ima neka kaze kakva je situacija leti (da li je toplo) i zimi (da li je hladno)?


Osnovni uslov za ugodnost u kući je dobra SPOLJAŠNJA termoizolacija i zaptivenost kuće, jer masivni unutrašnji zidovi, pod,... imaju mnogo veću toplotnu inerciju i leti i zimi.

http://www.elitemadzone.org/t352030-1#2302372
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova07.01.2010. u 16:17 - pre 173 meseci
evo gledam ovu "drvenu" kucu, i razmisljam
pa mogao je i kamen staviti umesto drveta, imao bi veoma trajno resenje

i ne bi morao misliti na bojenje

ove cevcice sto je sproveo, ukoliko su manjeg precnika od 8mm, voda nece odlaziti

moze fasadna cigla kao fasada, koje je sigurno trajnije resenje od neke boje ili drveta

sedvic zid je ipak jedno od najboljih resenja



"Od 2001. godine autor XXXXXX upozorava na malu dugovečnost primenjenih termoizolacionih sistema (ploče stiropora 7-10 godina, mineralna vuna 10-14 godina, keramzitobeton 12-16 godina, penobeton i gasbeton tipa Ytong ili Siporeks 17-20 godina), a posebno na pogubnost sendvič zidova sa srednjim slojem utopljivača od stiropora ili mineralne vune. ....."

glupost

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9442
93.86.37.*



+10242 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova07.01.2010. u 20:33 - pre 173 meseci
A drvo šatro traje čitav vek ? Možeš misliti šta se dešava kad se u međuprostor uvuku insekti ?!

Izolacija "sendvič zid" tj. fasadnom ciglom NIJE kao da se grade dve kuće. Nego je odlično rešenje, uz sasvim umerenu dodatnu investiciju. A sve češće se može videti i sendvič zid sa običnom ciglom. Na kraju se dobije neki "engleski" izgled kuće
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
91.148.92.*



+110 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova08.01.2010. u 09:41 - pre 173 meseci
Mi smo jesenas radili spoljnu izolaciju sa striporom od 10cm, mogu vam reci da je razlika drasticna, sada konacno mogu da se ogrejem u kuci. Videcu na leto kakva ce biti situacija sto se tice vrucina...

Inace, nismo ni planirali da stavljamo manje od 8cm, a kada smo stavili na papir, za 10cm smo dali ~200E vise (300 m2) sto je malo povecanje ukupne ukupnu cene. Razliku predstvlja samo ta 2cm stiropora i duze tiple ostalo je sve isto.

Majstori koji su nam radili izolaciju su prvi put radili sa 10cm i odusevljeni su, table su cvrsce i ne uvijaju se, brze im je za postavljenje.

Sto se tice cena, ruke=4E + materijal=6E (u materijalu dosta figurura lepak cija potrosnja zavisi od zidova i zidanja, ovo je neka srednja varijanta, meni je islo oko 10kg/m2)


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova08.01.2010. u 10:32 - pre 173 meseci
Citat:
Black_eyed
Inace, nismo ni planirali da stavljamo manje od 8cm, a kada smo stavili na papir, za 10cm smo dali ~200E vise (300 m2) sto je malo povecanje ukupne ukupnu cene. Razliku predstvlja samo ta 2cm stiropora i duze tiple ostalo je sve isto.

Majstori koji su nam radili izolaciju su prvi put radili sa 10cm i odusevljeni su, table su cvrsce i ne uvijaju se, brze im je za postavljenje.

I ja sam se razmisljao za deblji stiropor ali sam ipak isao na 5cm, jer mislim da ne moze biti neka preterana razlika u toplotnoj izolaciji i ako je duplo deblje mislim da je dobit mnogo manja.

Ono sto sam ja primetio ove zime, osim da je mnogo lakse zagrejati prostor i da sada moze da se sedi pored zida, da se moraju izolovati bukvalni svi betonski delovi kuce, a to mnogi propustaju...

Koliko sam mogao da primetim uglavnom niko ne stavlja stiropor na temelj i na betonske ispuste i nadstresnice, unutrasnje delove terase i sl. a sada i prakticno mogu da se uverim da se kroz visok temelj lako hladi i izolirani zid iznad (bar njegova donja zona) isto je i sa betonskim nadstresnicama koje hlade gornji deo zida, tako da je meni prvi zadatak na prolece da izolujem i te delove.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
91.148.92.*



+110 Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova08.01.2010. u 17:52 - pre 173 meseci
Mi smo gledali one prospekte od Austroherm-a (ima ih na svakom mestu ge prodaju stiropor) i po njima se i odlucili da idemo na 10cm (oni preporucuju 8cm).

http://www.austrotherm.com/yu/main6/sub2/20015/

http://www.austrotherm.com/imp...t/kampanja_8cm_objasnjenje.pdf

Sta god da stavite, morate da primetite...

Sto se tice temelja, tu se stavlja stirodur (2-3 cm), ja ga sada nisam stavio, nisam imao para za to ali cu obavezno to staviti, treba prekiniti sve hladne mostove koliko je to moguce.

Problem predstavljaju terase jer je prakticno nemoguce to potpuno izolovati a pravi vam direktni hladni spoj sa plocom. Posto jos nisam odradio terase sa keramikom majstori su mi rekli da sada ne lepimo donju stranu terasa jer ce sve da otpadne (od kise i snega...).

Vrlo bitno je i izolacija ploce sa tavanske strane ili odole (najbolje sa obe strane), toplota ionako ide na gore i vrlo veliki gubici na batenskim plocama, da sada radim plocu sigurno bih je radio od onih elemenata od stiropora. Posto to nije tako odradjeno ja lepim na plafone stiropor do 3cm i preko njega one ukrasne ploce od 0.8cm (da ne bi navlacio mrezicu na onaj od 3cm). Kuhinja sa trpezarijom mi je tako odradjena (cca 18m2) kako se to sada brzo zagreva...



...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

drhofman 2
Ana Vindauer
nezaposleno lice
Niš

Član broj: 258394
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Spoljašna izolacija zidova27.04.2010. u 08:49 - pre 169 meseci
Vidim da je u opisu foruma stavljena tehnička diskusija, ali ja bih da povežem pravnu sa tehničkom na ovoj temi, jer ne mogu da pronadjem odgovarajuću temu. Ako sam pogrešila, izvinjavam se i prebacite moju disksiju na pravo mesto, jer se ja izgubim (ne znam šta pre da pročitam, krenem s jednim, a završim ko zna gde) prilikom traženja prave teme.

I ja za mesec dana planiram da stavim demit fasadu. Što se tiče tehničkog dela o tome će da brinu majstori, ali ja imam sledeći problem:
*kuća se nalazi na međi (stara gradnja još 1936.) tako da jedan zid koji treba da izolujem praktično moram da uradim iz komšijskog dvorišta (da li treba da napomenem da su moji roditelji imali raspravku sa komšijama, pa su odnosi poremećeni i ja ne mogu da odem i kažem Dobar dan komšija, ja bih...)
Da li neko ima iskustva sa ovim? Napominjem da imam sve moguće dozvole za rekonstrukciju i dogradnju objekta. Takođe, molim one koji znaju nešto o tome da mi kažu (u ovako konkretnom slučaju) da li komšija ima pravo da sadi biljke (puzavice) uz pomenuti zid (na međi) jer mi je stvorio vlagu na 1/3 zida i ja bih da odradim i hidroizolaciju tog zida, mada po mom mišljenju laika, vlaga potiče iz zemlje, a i od toga što komšinica poliva biljke na zidu moje kuće. Do skora tamo nisam živela pa me to nije mnogo interesovalo, ali kada sam odlučila da uradim rekonstrukciju, podigla kredite (i tek treba da ih podižem), poćelo je da boli, jer nešto kao završim, a pojavi se novi problem.
Ja planiram još jednom - ljudski - da priđem komšijama i porazgovaram sa njima, ali šta raditi ako ne prihvate razgovor (a po svemu sudeći neće)?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Spoljašna izolacija zidova

[ Pregleda: 16447 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.