Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

066 kontrola troškova

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 066 kontrola troškova

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 381134 | Odgovora: 2067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan_011
Beograd

Član broj: 309461
Poruke: 32
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova01.07.2014. u 18:16 - pre 119 meseci
Nidžo, ima slična tarifa u Vipu, zove se Sigurica, znam da se duplira iznos kredita u osnovu na onaj koji imaš ali ne znam da li dozvoljavaju akumulirani kredit osim što se dozvoljava prenošenje samo u naredni mesec.
MT:S je ovom novom promenom samo izjednačio svoju KT sa Vipovom Siguricom. Time su otvorili put da korisnici odu iz mreže. Ne verujem da im je to bio cilj. A i Telenor ima sličnu tarifu samo se ne dobija dupli kredit kao kod MT:S i Vip.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova01.07.2014. u 18:41 - pre 119 meseci
Vip sigurica kredit moze da se koristi za roaming, ne i za VAS. Videcemo sta ce mt:s da smisli.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Bojan_011
Beograd

Član broj: 309461
Poruke: 32
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova01.07.2014. u 18:57 - pre 119 meseci
Šta misliš, kako će se sada skidati kredit u romingu na KT - da li sa dopunjenog kredita ili prvo sa mesečnog?
 
Odgovor na temu

dr.da
zemun

Član broj: 197001
Poruke: 162
212.200.246.*



+13 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova01.07.2014. u 19:13 - pre 119 meseci
Friendly dopuna se skida sa osnovnog kredita . upravo sam odradio prenos ... a dopunjen ostao isti ....

Bilo bi dobro da kazu da se taj dopunjen kredit vodi kao klasicni i da vazi neograniceno, a da taj osnovni vazi samo jos u sledecem mesecu .. pa da lepo podnesem zahtev za raskid ...mada onda ako ste stedeli propade nam kredit ..

Svi koji imaju 1000 din osnovnog uvek mogu da ga prebace na prepaid nekome .. mada na kt 2000 tu moze samo 1000 da se prenese ostatak da se placaju parking, bus red voznje, ino call , humanitarni broj ...
 
Odgovor na temu

svetozar
Novi Sad

Član broj: 996
Poruke: 447
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova02.07.2014. u 04:37 - pre 119 meseci
Ja sam sastavio mail sa par pitanja, pa ćemo videti da li će i kada odgovoriti.
Ako odgovore, imaću crno na belu šta planiraju.

No, sinoć sam preko friendly dopune prebacio 200 dinara na sinov pre-paid, i kada sam hteo da to uradim 3 puta koliko je dozvoljeno u jednom danu, odbijena mi je naredna dopuna sa obrazloženjem da sam ispucao dnevni limit. Sada sam ponovo probao, i prebacio još 200, i ponovo samo jednom sam uspeo... Sledeći pokušaj je bio kao i sinoć - ispucao limit za dan.

Tako da znate da su promenili dnevni limit za dopunu sa max 3 puta na 1 put...
I dopune, tj 200 dinara + provizija za prenos od 4,07 skinute su sa mesečnog kredita. Dopunjeni kredit mi nije diran...
Kakva bi tišina nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju...
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova02.07.2014. u 08:16 - pre 119 meseci
To nije ništa novo, promenili su još ranije.
ps
Meni neće da prebaci friendly dopunu.

[Ovu poruku je menjao ironman dana 02.07.2014. u 09:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dr.da
zemun

Član broj: 197001
Poruke: 162
212.200.246.*



+13 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova02.07.2014. u 08:17 - pre 119 meseci
tako je vec neko vreme za friendly dopune .. max mozes 200 din na dnevnom nivou , a na mesecnom 1000 din kredita da preneses

javi sta su ti odgovorili -))
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova02.07.2014. u 08:58 - pre 119 meseci
Ja sam malopre prebacio drugu turu, takođe je skinuto sa mesečnog kredita. Mislim da u odgovorima nećeš da dobiješ ko zna koliko tačne informacije jer verovatno ni oni ne znaju detalje. Ili će tek da ih menjaju.

Kako god, sada mi je u osnovnom Mesečnom kreditu bilo oko 3k para, kažu da su prebacili pola iz onog Dopunjenog ali ... ako je tačna ova pretpostavka da i osnovni kredit važi mesec preko, zašto onda za Mesečni piše da traje do 2.8. a ne dva meseca? Kako uopšte može da piše info o trajanju tog osnovnog ako kredit prenet iz prošlog meseca traje do kraja ovog a kredit iz ovog do kraja sledećeg?

Mislim da ipak neće da bude tako crno kako se pretpostavlja, možda su samo odvojili da se zna koliko legne na račun od naše (i njihove) uplate a koliko je sa drugih izvora. Pa će onda od 1.8. ceo kredit da ima trajanje mesec dana i tako redom. Ili će neki deo da prebace u Dopunjeni.

Nekako bih razumeo da ona polovina koju oni doplaćuju ;) traje samo još jedan mesec ali kako to misle da ono što uplatimo kao kredit brišu? Ajde za nas sa akcijom 50% ali šta sa onima koji plate pun iznos kredita i to im traje dva meseca? Osnova KT je da se kontrolišu troškovi a kredit prebacuje pa potroši kad je potreban, zašto bi neko uzeo KT a ne pripejd koji traje godinu dana? A cene razgovora i ostalih troškova su isti.
Citat:
ironman: Meni neće da prebaci friendly dopunu.
Da li ideš preko *100# ili preko 2424?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova02.07.2014. u 09:32 - pre 119 meseci
*100#, skinuto sa mesečnog.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova02.07.2014. u 10:12 - pre 119 meseci
Lakše je na 2424, laknulo mi je kada su to uveli. :) Pre toga se dešavalo da moram po deset puta da ponovim dok ne prođe, sada ide odmah.
 
Odgovor na temu

Bojan_011
Beograd

Član broj: 309461
Poruke: 32
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 12:13 - pre 119 meseci
MT.S: O svim promenama korisnike obaveštavamo blagovremeno. Ukoliko u toku meseca kredit ili bonus ne potrošite u celini, preostali iznos se prenosi u naredni mesec i pridodaje se iznosu kredita i bonusa koji dobijate u tom mesecu, s tim što se preneta količina bonusa može iskoristiti samo u mesecu u koji je preneta.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.mediaworksit.net.



+105 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 15:21 - pre 119 meseci
Ako tzv "dopunjeni kredit" tj ovu glavnicu koja se nakupila do ovih izmena ne diraju, tj promene se odnose samo od 1.8, to bi značilo da bi po 1000 din mesečno mogli da prebacujemo kao friendly dopunu, ostalo trošimo za kt500 i kt1000, ne ostaje ništa, jedino kod kt2000 pretiče, ali ko ima 50% opet je na nuli.
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 16:22 - pre 119 meseci
Citat:
Bojan_011:
MT.S: O svim promenama korisnike obaveštavamo blagovremeno. Ukoliko u toku meseca kredit ili bonus ne potrošite u celini, preostali iznos se prenosi u naredni mesec i pridodaje se iznosu kredita i bonusa koji dobijate u tom mesecu, s tim što se preneta količina bonusa može iskoristiti samo u mesecu u koji je preneta.


Ovo je njihov odgovor putem maila? Kako ti je glasilo pitanje? Ovo je opis trenutne situacije (tj do 1.jula je bilo tako sigurno)
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.mediaworksit.net.



+105 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 16:46 - pre 119 meseci
Ne ovo je sa sajta.

Sad sam im ja poslao opširan mejl, u kome pitam da mi konkretno odgovore šta je dopunjeni a šta mesečni kredit, šta sa trenutno sakupljenim osnovnim kreditom i da u slučaju raskida ugovora zbog izmena na štetu korisnika, želim da pređem na pri paid ili postpaid uz prenošenje kredita kao avansa jer je isti i plaćen mojim novcem.
 
Odgovor na temu

dr.da
zemun

Član broj: 197001
Poruke: 162
212.200.246.*



+13 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 17:51 - pre 119 meseci
Preduhitrio si me ... mada cu morati i ja da im posaljem jedan mail da lepo kazu..
* da li mesecni kredit moze da se prenese samo u sledeci i posle se ponistava ili je kao i do sada neograniceno
*bonus kredit i mb to su definisali da moze u sledeci mesec samo i posle se brise
i sta se desava sa dopunjenim kreditom do kada on vazi ..

mada ono sto je zabrinjavajuci kod ovoga jeste da oni posle 1.08 mogu da rade sta god hoce unutar paketa ..
*da kredit mesecni moze da se utrosi samo za razgovore, nema VAS poruka, placanja parkinga , prenosa kredita i ostalih stvari sto smo svi mi radili sa tim kreditom
jer posle svega vise nema nagomilavanja kredita na KT i prenosa toga kao avansa .. jedina opcija je friendly dopuna .. mada kakav je trend i to ce ukinuti .. onda taj paket gubi vrednost ..

mada danas sam pitao u poslovnici oni pojma nemaju .. sta i kako .. dobili su dopis ali nisu iscitali u potpunosti .. jel krece sad i ovaj haos sa box i posupljenjem pretplate fixne ..

niko da da konkretan odgovor
 
Odgovor na temu

Bojan_011
Beograd

Član broj: 309461
Poruke: 32
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 18:28 - pre 119 meseci
Citat:
nidza_nis:
Citat:
Bojan_011:
MT.S: O svim promenama korisnike obaveštavamo blagovremeno. Ukoliko u toku meseca kredit ili bonus ne potrošite u celini, preostali iznos se prenosi u naredni mesec i pridodaje se iznosu kredita i bonusa koji dobijate u tom mesecu, s tim što se preneta količina bonusa može iskoristiti samo u mesecu u koji je preneta.


Ovo je njihov odgovor putem maila? Kako ti je glasilo pitanje? Ovo je opis trenutne situacije (tj do 1.jula je bilo tako sigurno)


To nije odgovor sa njihovog sajta nego je ovo prepiska sa njihovog Facebook naloga. Momak ih je konkretno pitao o onome o čemu mi ovde par dana pišemo i tumačimo proizvoljno, a oni su mu odgovorili. Posle njihovog odgovora, siguran sam samo u jedno - da ni oni sami ne znaju šta će i kako izgledati ovaj mučeni tarifni profil. U nastavku sledi cela prepiska, ukoliko je niste videli na FB...
____________________________________________________________________________________________________________________

Darko Petrovic: "Ukoliko u toku meseca kredit ili bonus ne potrošite u celini, preostali iznos se prenosi u naredni mesec i pridodaje se iznosu kredita i bonusa koji dobijate u tom mesecu, s tim što se preneta količina bonusa može iskoristiti samo u mesecu u koji je preneta." Znači, "preneta količina bonusa može iskoristiti samo u mesecu" ?!? Da li to znači da se glavni kredit prenosi i dalje beskonačno, ili se ukida?

mt:s: Upravo smo to i napisali, "kredit ili bonus". I kredit i bonus biće prenet samo u jedan mesec.

Darko Petrovic: Ne mislim na bonus kredit, to znam, nego o glavnom kreditu .. Pojavilo se neko obavestenje na sajtu, pa hocu da mi se razjasni. Odvojice se dopunjeni kredit, i ovaj glavni kredit, koji dobijamo od uplate racuna. Znaci glavni kredit, da li ce stvarno i on da traje i prenosi se samo jedan mesec?

mt:s: O svim promenama korisnike obaveštavamo blagovremeno. Ukoliko u toku meseca kredit ili bonus ne potrošite u celini, preostali iznos se prenosi u naredni mesec i pridodaje se iznosu kredita i bonusa koji dobijate u tom mesecu, s tim što se preneta količina bonusa može iskoristiti samo u mesecu u koji je preneta.

Darko Petrovic A kako i zašto? Odakle vam pravo da ukidate kredit koji je plaćen? Bonus OK, bonus je. Ali ovo platimo , i legne? Kao kad bi sada dopunio kredit na prepaid, a vi ga obrišete posle 2 meseca ?!?
_____________________________________________________________________________________________________________________

Više nisu odgovarali...





 
Odgovor na temu

dr.da
zemun

Član broj: 197001
Poruke: 162
212.200.246.*



+13 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 18:58 - pre 119 meseci
ovo lici na ono sto je vip radio .. svi rade isto .. -))) taman sam zavrsio sa vipom .. prepaid je zakon , glava te ne boli .. )))
niko da kaze lepo istinu i sta moze a sta ne moze ..

e da i po mts je 8 dana ako ne prihvatas promenu da imas pravo na raskid ugovora a po zakonu 30 dana .. da vas ne bune posto vidim da mnogi hoce da raskidaju i box pakete ...
 
Odgovor na temu

Bojan_011
Beograd

Član broj: 309461
Poruke: 32
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 19:42 - pre 119 meseci
Cela ovo priča sa izmenama tarifa u KT i uvođenjem novih tarifa u BOX pakete, plasirana mesec dana pre početka novog tarifiranja jeste zapravo tzv. "probni balon" kako bi se ispitala reakcija javnog mnjenja tj korisnika.

Priličan broj ljudi na socijalnim mrežama je najavio raskid ugovora zbog izmena u BOX paketu tj broju minuta u pretplati za mobilnu liniju. Istraživajući malo temu strateškog planiranja, mogu da pretpostavim da će u 5 do 12, tačnije 2 dana pred početak meseca, sam Telekom Srbije da izmeni ono što je najavio i da se sa korisnicima nađe na pola puta, upravo zbog ogromnog bunta korisnika.

A posebno što im ne ide na ruku gubitak pretplatnika pred prodaju kompanije. U Hrvatskoj je isto haotično poslovao Hrvatski telekom pa kad su ih kupili Nemci tj. T-COM, priča je promenjena ali su i nesposbni stranački kadrovi završili svoje karijere u toj kompaniji. Ovo povezujem sa time da je retka osoba-korisnik Telekoma Srbije, a da nije morala da piše reklamaciju na račun ako bi promenio tarifu ili produžio ugovor nakon isteka prethodnog ugovora u istoj tarifi. Telekom Srbije bi mu knjižio fakturu kao da je korisnik jednostrano raskinuo ugovor pa bi nakon reklamacije sve ispravljao u korist klijenta.

Da ne kažem da sam dva puta produžavao ugovor jedan mesec pre isteka ugovora i oba puta sam morao da pišem reklamacije koje su uvažavali. Da ne kažem da su mi KT račun prošlog leta slali sa roming saobraćajem iako se on tretira i naplaćuje kao pre-paid tarifa i da su i tu reklamaciju morali da uvaže.

Ko zna koliko je samo ljudi koji ne pišu ovde o svojim povređenim pravima, a znamo da ih ima. Zato jedva čekam da Nemci kupe ovaj Telekom i stvar dovedu u nivo pristojnosti, da ne kažem nemačke preciznosti.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.mediaworksit.net.



+105 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova03.07.2014. u 19:54 - pre 119 meseci
Mislim da je situacija čista što se tiče kršenja ugovora i preostalog osnovnog kredita.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: 066 kontrola troškova04.07.2014. u 06:24 - pre 119 meseci
Koji je rok za raskid ugovora, ja sam bas pre desetak dana uzeo novi ugovor i sad vidim da hoće da me pljačkaju bez imalo srama. Ako bonus može da se prenosi samo mesec to je ok u neku ruku ali da kredit koji ja plaćam ne mogu da prenosim i koristim kako hoću e to bogami ne može...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: 066 kontrola troškova

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 381134 | Odgovora: 2067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.