Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje iz zdravstva za nekog pravnika

elitemadzone.org :: MadZone :: pitanje iz zdravstva za nekog pravnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6350 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: pitanje iz zdravstva za nekog pravnika06.06.2012. u 14:22 - pre 145 meseci
Citat:
CoyoteKG: Evo mene na poslu prisiljavaju da moram da izaberem lekara inace nece moci da mi overe knjizicu...
Pocelo zdravstvo da ucenjuje na taj nacin...

Ako ti jos uvek nisi izabrao lekara ti izgleda nisi ni morao da ides kod lekara vec 4-5 godina :) Mene su jos kao studenta terali da biram lekara.
Sta je tu lose, osim sto ne mozes kad hoces da dodjes na pregled? (sto ionako ne mozes jer su redovi od staraca.... 300 pa ako stidnes sledece nedelje :D) - sem za hitne slucajeve.
A ovako, da vidis koliko se ljudi seta izmedju lekara, napisu im svi po recept za skupi lek koji oni posle prodaju... i nema se uvid u to. Moze naravno i bez odabranog lekara (i radi se), ali ... jbg.

Citat:
bakara: Ja bih radije prihvatio da mi vrate pare za zdravstveno a knjizica i lekar mi ne treba...al`to ne moze :)

Ako ti nikada ne bude trebao lekar, smatraj ovo nekom socijalnom normom, da pomognes drugima :D (citaj: farmceutskim kompanijama :P)

Citat:
mmix: Pa ja mogu, al mi se ne ispalti, ipak je to samo prica. Kad je malom trebala operacija krajnika, osiguranje je pokrilo, itd. Primarna zdravstvena zastita je crap teski, ali jbg bar sekundarna radi za klince. Inace, da sam solo ili bez deteta ne verujem da bih placao. Mada iz neke price sam nacuo da si zakonski OBAVEZAN da imas zdratveno osiguranje, na jedan ili na drugi nacin, ili preko firme, ili preko dzepa ili preko biroa ako nemas ni posao ni dzep.


Nisi duzan da ga placas ako nisi na birou i nezaposlen si i ne zelis.
Zato i ima ona varijanta "dobrovoljno placanje 'obaveznog/osnovnog' zdravstvenog".
Naravno onda sve placas u kompletu, ali ne znam gde primaju te slucajeve.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: pitanje iz zdravstva za nekog pravnika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6350 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.