Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)

[es] :: Elektronika :: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)

[ Pregleda: 3545 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 15:33 - pre 173 meseci
Pozdrav ekipi,
U firmi sam dobio zadatak da ovaj kontroler povezem da regulise grejanje neke tecnosti. Kolega je vec spojio grejace preko releja na ovaj kontroler, spojili smo i Pt100 senzor, ali problem je nastato kada smo hteli da ga podesimo. Izgleda sa je ovaj uredjaj previse pametan za nas :)
Zato vas molim da mi pomognete i objasnite kako se ovo cudo koristi.
Nama konkretno treba da ga podesimo da radi kao najobicniji termostat (mada, ako moze i bolje da radi, nije na odmet). Znaci da mu podesimo temperaturu na kojoj treba da drzi tu neku tecnost zagrejanu.
U prilogu saljem PDF u kojem objasnjavaju kako se koristi, ali mi pre svega ne znamo sta su PID parametri. Znam da ce mi se sada vecina vas smejati i pitace se "Pa sta su ovi do sada radili u elektronici i automatici a ne znaju sta si PID parametri???" ali da budem iskren, ja sam na fakultetu ucio o PID parametrima ali ih nikako nisam mogao shvatiti. Profesor je grozno objasnjavao i koristio previse matematike koju nisam mogao da ukapiram takodje...
Nesto gledam u ovom PDF-u da je moguce podesiti da radi kao On/Off samo (ako se iskljuce I i D parametar, tj setuju na 0), to je ono sti bi mi trebalo, to smo i podesili, ali nemamo pojma gde podesavamo temeraturu na kojoj treba da radi...
Hvala vam unapred.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 16:02 - pre 173 meseci
ksrele, nemoj se mnogo pridrzavati fakulteta. Gledajuci ovaj pdf koji si postavio sa moje tacke gledista ne bi trebalo da ima nekih poteskoca oko postavljanja parametara. Stvar je u tome da moras tacno da znas u kojem rezimu treba da radi taj kontroler. Postoji klasicna regulacija temperature ili ON/OFF regulacija i Proporcionalna regulacija. Slicno je ali se malo razlikuje.
Evo u prilogu jedan pdf od jednog domaceg prostijeg termo kontrolera pa procitaj. Bice ti mnogo jasniji neki pojmovi koji su u upotrebi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 16:05 - pre 173 meseci
Hvala na brzom odgovoru, nisam jos procitaj prilozeni file, ali da odmah odgovorim na pitanje pa cu se posle ispravljati ako bude potrebe.
Naime, meni za pocetak treba On/Off regulacija, a ako nije komplikovano da shvatim moze i neka komplikovanija (ako cu imati neke koristi od toga).
Sada cu da procitam ovaj dokument, mozda i skontam sta je to "malo komplikovanija regulacija", pa se javim posle.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 16:24 - pre 173 meseci
Nije ni jedna komplikovana, ON/OFF je rezim u kome kontroler radi prosto ukljucenje i iskljucenje oko zadate temperature, osim podesavanja gornje granice temperature potrebno je ubaciti podatak histerezis, a to je donja granica, na kojoj regulator ukljucuje.
Proporcionalna regulacija je za odrzavanje temperature neke materije bez vecih oscilacija i mislim da bi to tebi trebalo.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 19:54 - pre 173 meseci
Hehehe... ma kapiram ja to, ali ne kapiram kako se to UNOSI.
Doduse, nisam kapirao, a ni sada ne kapiram sta da unesem pod kada mi trazi P parametar, ili I ili D parametar?!?! A to tih podesavnja znam da udjem.
No, ja sam ih sve rokno na 0 to valjda znaci da ce da radi On/Off.
Ima jos jedna scena da podesim koji je izlaz u pitanju, 1 je za SSR i SCR a od 4 do 250 (4-250) je za rele, a ja ne kontam koji broj od 4 do 250 da stavim? Mozda to nema veze... meni trenutno stoji 8?!?!?
Ali glavni problem mi je sto ne znam gde se podesava ta (fu*king) trazena temeratura...
A za to mi moze pomoci samo neko ko je radio bas sa ovim uradjajem.
Neki tasteri se drze 3 sekunde pa se onda pusti samo jedan i tako nesto, jako je nebulozno napisano uputstvo.

P.S.
Sta na engleskom znaci ova recenica: "In the estate of measuring, press SET key until..."???
Kada rec "estate" upisem u google recnik, on mi izbaci "imanje" sto je i logicno..., ali bi u ovom slucaju trebalo da znaci (moj prevod recenice): "U STANJU merenja pritisnuti taster SET sve dok..."

Koliko ja znam "stanje" je "state" na eng... a ja uopste ne znam kada sam u "stanju" merenja...
Jako nebulozan uredjaj...
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.95.*



+28 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 20:31 - pre 173 meseci
Xe xe xe, ni google ne pomaze u razumevanju kada je ChEnglish u pitanju, na zalost to je jezik koji mora da se nauci Ionako nam sve vise robe dolazi iz azije
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 21:53 - pre 173 meseci
Znaci ostaje samo da se javi neko ko je imao direktnog kontakta sa ovakvim uredjajem. U firmi gde radim imaju ovi TOKY uredjaji, doduse korisste se za merenje broja obrtanja, ali nisam imao priliku da prisustvujem stelovanju. Jos jedna stvar, mislim, ali nisam siguran da su oni univerzalni, bar ovi kod mene. U zavisnosti od dovedenog signala mogu da mere razlicite velicine (br. obrtaja, napon, procenat zapunjenosti silosa itd.) citao sam na kutijama u kojima su bili zapakovani.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
93.86.3.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 22:57 - pre 173 meseci
Nema veze ljudi, hvala vam na trudu...
Sutra idem na raport kod starijeg majstora pa sta bude da bude :) Valjda cemo zajednicki skontati sta i kako... samo sto on ne zna nikakav engleski a ja znam onaj normalni ali ne i ovaj chEng. :)
Mada, zasto bi stali na ovome, ako neko zna lepo, onako natenane, laicki da objasni kako se ovaj (i slican) uredjaj koristi neka slobodno napise, moze biti korisno i meni (ako ne skontam sam) a i ostalima koji ovo citaju.
Poz
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.95.*



+28 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)18.01.2010. u 23:00 - pre 173 meseci
Uputstvo za taj tvoj termokontroler je još dobro napisano. Ne znaš ti šta je pravi Čajngliš . To moram da pročitam po nekoliko puta da bih shvatio šta je pisac teo da kaže, a proizvođač napisao.
 
Odgovor na temu

sandro_mas
Aleksandar Milenkovic
sztr ELCO
Kragujevac

Član broj: 136545
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 36


Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)02.08.2011. u 20:55 - pre 155 meseci
Pozdrav !!!

malo sam se rano setio da prokomentarisem polemiku oko podesavanje Toky-ja , ali sinoc me je zvao kolega u pomoc bas za doticni termo-regulator. do sada sam programirao sve i svasta, od italijanskih, bugarskih, americkih, kineskih i ko zna kojih jos uredjaja za "kontrolu temperature", ali sinoc sam hteo da poludim zbog TX3-R10, Toky !!!

kratko i jasno: probao sam sve i svasta, i moguce i nemoguce, ali uredjaj nece da radi. jesi li probao da u isto vreme (u rezimu merenja temperature) pritisnes strelicu gore i strelicu dole ? aha !!! otvara se dodatni meni za koji tek nema objasnjenje, i koji ima neke sulude brojeve, znakove ...

obzirom da je proslo vise od godinu dana, nadam se da si problematiku resio zamenom uredjaja drugog proizvodjaca .

pozdrav i sve najbolje !!!
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)03.08.2011. u 12:30 - pre 155 meseci
Ufff... davno je to bilo a te firme vise nema a gde li je taj termokontroler sam Bog zna.
Stariji kolega ga je tada nekako sam podesio tako da radi u On/Off rezimu preko kontaktora (releja) ja ga nisam ni stigao pitati kako, bilo mi je bitno da radi.
Zao mi je sto ne mogu pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TX3-R10 Temperature Controller - kako se koristi? :)

[ Pregleda: 3545 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.