Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 odjednom neće više da se bootuje

[es] :: Windows desktop :: Windows 7 odjednom neće više da se bootuje
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 3047 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
188.246.77.*

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Windows 7 odjednom neće više da se bootuje30.01.2010. u 10:33 - pre 173 meseci
Pomažite braćo! :)

Jutros mi se Win7 x64 nije htio boot-ati, neće da se digne. Radi mjesecima bez problema, ništa juče novo nisam instalirao ni čačkao.

Na pomoćnom hard disku takođe imam instaliran Win7 koji odavno nisam koristio i koji sam davno instalirao samo za testiranje. On se podigne pa sam tražio kako se popravlja Boot Master record misleći da je možda oštećen, nađem ovo http://www.sevenforums.com/tut...dows-7-master-boot-record.html i ovo http://www.ehow.com/how_4836283_repair-mbr-windows.html. Uradim to i glavni windows 7 (na primarnom hard disku) se zaista uspije podići, ali mi kaže da nije genuine. A bio je genuine. Onda primjenim "proces pretvaranja" u genuine koji sam restartuje windows kada završi. Ali nakon toga opet neće da podigne windows. Napiše nešto "Vista loader" ovo ono i neće da podigne.

Sad sam opet popravio BMR preko Win7 instalacionog DVD-a i sad pišem ovo. Znači ili imam ovako win7 koji radi ali nije genuine ili kad probam da ga pretvorim u genuine onda windows neće da se podigne.

Ima li neko ideju u čemu je stvar?

Kao da je možda juče prošao neki windows update koji je namjerno zeznuo stvar kod onih koji imaju "onako" genuine windows. Ova procedura popravljanja Boot Master Recorda kao da promjeni Loader tako da windows više nije genuine, a kad se pokuša napraviti genuine loader se opet promjeni pa windows ne može da se bootuje.

Ima li neko ideju kako da windows opet bude genuine a da je ujedno i bootabilan?

Pošto mi u ovom trenutku windows nije genuine do kada može ostane ne-genuine? Piše mi "You must activate today". Šta ako ne aktiviram danas? Sutra neće raditi? Da li ću opet preko popravljanja BMR onda moći resetovati to i dobiti da mi radi i taj dan?

Ali najbitnije mi je da sredim da je windows genuine i da se uredno bootuje. Stvarno ne znam šta mu je odjednom. Radio je bez problema do jutros.

Taj drugi windows na pomoćnom hard disku radi možda baš zato što odavno nije korišten pa nisu odavno rađeni nikakvi windows update na njemu.

Odgovori mi na ovo trebaju hitno, da sredim do sutra jer ko zna šta će biti sutra :(


Da li trebam probati sa foxboot/mbr pošto sam vidio da ima i tako neka komanda?
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.206.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 odjednom neće više da se bootuje30.01.2010. u 11:20 - pre 173 meseci
Popravka boot sectora (bootrec/fixboot i bootrec/fixmbr) uglavnom prebriše većinu loadera, koji emuliraju "genuine" Windows.
Probaj da potražiš neki efikasniji loader / emulator, taj koji koristiš očigledno više nije dovoljno efikasan.

PS
Tema je na granici da bude zaključana / obrisana zbog pravilnika foruma (član 14)
;)
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7 odjednom neće više da se bootuje30.01.2010. u 11:51 - pre 173 meseci
Ne, tema nije na granici. Mislim da je svima poznato kako se rešava taj genuine problem, pozoveš Microsoft podršku pa im to ispričaš a oni provere zašto tvoj plaćeni Windows 7 neće da radi. Sva ostala rešenja ćemo da preskočimo, verovatno postoje sajtovi i forumi koji se time bave pa pokušaj na nekom od njih. Ja zato i dalje legalno trošim Windows 7 RC koji ima još otprilike mesec dana života a onda ću da razmislim kako dalje.
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 7 odjednom neće više da se bootuje
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 3047 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.