Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 30759 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?31.01.2010. u 20:23 - pre 173 meseci
Volim kada u nekoj knjizi naidjem na neki jako dobar deo, pasus ili samo jednu recenicu.

Dakle, tema je sasvim jasna, da ne duzim vise.. :)

Evo jedan citat koji mi se svidja sam vec ostavio u temi vezanoj sa smrt Selindzer-a, pa da ga kopiram i ovde...

Citat:
Most girls if you hold hands with them, their goddam hand dies on you, or
else they think they have to keep moving their hand all the time, as if they were afraid
they'd bore you or something. Jane was different. We'd get into a goddam movie or
something, and right away we'd start holding hands, and we wouldn't quit till the movie
was over. And without changing the position or making a big deal out of it. You never
even worried, with Jane, whether your hand was sweaty or not. All you knew was, you
were happy. You really were.


Ni ova nije losa:
Citat:
All generalizations are false, including this one.
-- Mark Twain

:)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?31.01.2010. u 21:32 - pre 173 meseci
Ne znam da li ti nesto znaci, ali na dnu stranice o knjigama na knjizara.com imas uvek drugu izjavu/citat i ko je izjavio. Primer:
Citat:
Biblioteka je misao na hladnom. - Herbert Semjuel


Necu da ostavim bas direktan link da ne ispadne reklamiranje :) - ali cisto kao informacija da znate da imate citate tamo.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?31.01.2010. u 21:37 - pre 173 meseci
Ima citata svuda, recimo u Linuxu mi se svidja programcic "fortune" koji daje svasta, izmedjuostalog i citate, ali koji su VASI omiljeni? :)


srdjan@Zverko ~ $ fortune
A classic is something that everyone wants to have read
and nobody wants to read.
-- Mark Twain, "The Disappearance of Literature"
srdjan@Zverko ~ $


:)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?31.01.2010. u 22:44 - pre 173 meseci
Ako cemo tako :)

Jedan od omiljenih citata (pasusa, cega li vec):

Citat:
O fredlani gruntibugli Vaše mikturacije jesu mi
ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni.
Grupe, zazivam Ti svoje puntovane turlingdrome.
I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama
il' da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom
čuvaj se ako te ne!


Nadam se da ne moram da navodim odakle je ovo :)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?31.01.2010. u 22:48 - pre 173 meseci
Autostoperski vodic kroz galaksiju mozda? :)

Anyway, bice ovde i od (nazalost prerano preminulog) Daglasa Adamsa jos... :)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?31.01.2010. u 22:50 - pre 173 meseci
ha, ha... Ne moraš. Odlično!

edit
preteče me Srđan

i ja bih dodao -''Teleportovao sam se jedne noći sa Ronom i Sidom do Goge,
Ron je ukrao Gogino srce, a ja Sidove noge''
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?31.01.2010. u 23:33 - pre 173 meseci
Nije baš neki citat, ali mi je iz nekog razloga ostao u sećanju :)
Citat:
VALER: Upamtite, Žače, vi i vama slični, da je sto prepun jela razbojnička pećina, da kod onoga koji hoće da se pokaže prijatelj svojih gostiju treba da vlada umerenost u jelu što ga iznosi; i da prema jednoj staroj mudroj izreci, čovek treba da jede da bi živeo, a ne da živi da bi jeo.
HARPAGON: Oo! Kako je to lepo kazano! Priđi da te zagrlim za tu reč. To je najlepša izreka koju sam čuo u svom životu. Čovek treba da živi da bi jeo, a ne da jede da bi ži... ne nije tako. Kako ono ti kažeš?
VALER: Čovek treba da jede da bi živeo, a ne da živi da bi jeo.
HARPAGON: Jeste. (Žaku) Jesi li čuo? (Valeru) Koji je to veliki čovek rekao?
VALER: Ne sećam se više njegova imena.
HARPAGON: Seti se da mi napišeš te reči: hoću da ih zlatnim slovima urežem nad kaminom u trpezariji.
VALER: Nemajte brige. A što se tiče vaše večere, pustite samo mene: ja ću urediti sve kako valja.
HARPAGON: Dobro. Primam.


Molijer - Tvrdica
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.6.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?01.02.2010. u 00:30 - pre 173 meseci
Mnogo samujes i dugo cutis sine moj, zatravljen si sa snovima, izmoren putevima duha. Lik ti je pognut i lice blijedo, spustene vjedje i glas kao skripa tamnickih vrata. Izidji u ljetnji dan, sine moj.

- Sta si vidio u ljetni dan, sine moj?
- Vidio sam da je zemlja jaka i nebo vjecno, a covjek slab i
kratkovjek.
- Sta si vidio, sine moj, u ljetnji dan?
- Vidio sam da je ljubav kratka, a glad vjecna.
- Sta si vidio, sine moj, u ljetni dan?
- Vidio sam da je ovaj zivot stvar mucna koja se sastoji u nepravilnoj izmjeni grijeha i nesrece, da zivjeti znaci slagati varku na varku.
- Hoces da usnis, sine moj?
- Ne, oce, idem da zivim.

Ivo Andric, Ex Ponto
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
82.117.202.*

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?01.02.2010. u 10:45 - pre 173 meseci
Citat:
You can never know everything and part of what you know is always wrong. Perhaps even the most important part. A portion of wisdom lies in knowing that. A portion of courage lies in going on anyway.

Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?01.02.2010. u 13:59 - pre 173 meseci
Odlicna tema. Definitivno je nedostajala ovom forumu. Mozda cemo ovde dnevno nalaziti inspiraciju, kroz misli i citate velikih pisaca. Necu da se trudim da budem originalan, vecita dilema i pitanje:

" Biti ili ne biti, pitanje je sad, jel lepse u dusi trpeti pracke i strele sudbine obesne,
il` na oruzje protiv mora bede, dici se i borbom uciniti im kraj. "

Shakespeare
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?01.02.2010. u 14:17 - pre 173 meseci
Preporucio bih i knjigu od Dostojevskog " Njetocka nezvanova ", onima koji je nisu procitali, ako nisam suvise off topic. Takodje bih rado cuo preporuke i drugih, za neke manje poznate knjige klasicnih pisaca, kao sto je privatna prepiska od Flobera i sl.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?03.02.2010. u 21:40 - pre 172 meseci
Citat:
She was having a helluva time tightening her skate. She didn't have any gloves on
or anything and her hands were all red and cold. I gave her a hand with it. Boy, I hadn't
had a skate key in my hand for years. It didn't feel funny, though. You could put a skate
key in my hand fifty years from now, in pitch dark, and I'd still know what it is. She
thanked me and all when I had it tightened for her. She was a very nice, polite little kid.
God, I love it when a kid's nice and polite when you tighten their skate for them or
something. Most kids are. They really are. I asked her if she'd care to have a hot
chocolate or something with me, but she said no, thank you. She said she had to meet her
friend. Kids always have to meet their friend. That kills me.


Jos jedan koji mi se svidja iz Lovca :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?17.02.2010. u 01:39 - pre 172 meseci
...i jos jedan:
Citat:

I was the only one left in the tomb then. I sort of liked it, in a way. It was so nice
and peaceful. Then, all of a sudden, you'd never guess what I saw on the wall. Another
"F*ck you." It was written with a red crayon or something, right under the glass part of
the wall, under the stones.
That's the whole trouble. You can't ever find a place that's nice and peaceful,
because there isn't any. You may think there is, but once you get there, when you're not
looking, somebody'll sneak up and write "F*ck you" right under your nose. Try it
sometime. I think, even, if I ever die, and they stick me in a cemetery, and I have a
tombstone and all, it'll say "Holden Caulfield" on it, and then what year I was born and
what year I died, and then right under that it'll say "F*ck you." I'm positive, in fact.

 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?19.02.2010. u 01:11 - pre 172 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: ...i jos jedan:That's the whole trouble. You can't ever find a place that's nice and peaceful,
because there isn't any. You may think there is, but once you get there, when you're not
looking, somebody'll sneak up and write "F*ck you" right under your nose.



Nee...ne zelim da verujem u to! :D
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?19.02.2010. u 08:45 - pre 172 meseci
This is your life and its ending one moment at a time.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.cpe.vektor.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?19.02.2010. u 09:23 - pre 172 meseci
Citat:
Pozivam za svjedoka vreme, početak i svršetak svega; da je svaki čovjek uvijek na gubitku.


Obožavam ovaj citat jer ga 99,9% ljudi krivo tumači :) Meša je postavio rebus svima nama.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?19.02.2010. u 09:25 - pre 172 meseci
Ko **bi ga zeli da se na silu budi, na silu pisa, na silu ke*ja, a onda se dva sata probija kroz masu istih takvih jadnika da bi stigao do mesta gde u sustini pravi pare za nekog drugog, i gde jos ocekuju od njega da bude zahvalan zbog toga

Bukovski
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?19.02.2010. u 10:03 - pre 172 meseci
Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se ugasi. Izbrisati je da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje, ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji.
Ovako se mijesaju utvare i zivot, pa nema ni cistog sjecanja ni cistog zivota.
Mesa Selimovic

Zivot je izbor a ne sudbina, jer obican covek zivi kako mora a pravi kako hoce. Zivot na koji se bez otpora pristaje to je bedno tavorenje, a izabrani zivot je sloboda. Covek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem.
Mesa Selimovic

Suze mi teku od smijeha. Ako prestanem da se smijem, ostace samo suze.
Mesa Selimovic

Sta radi tvoja zalost dok ti spavas?
Bdi i ceka... A kad izgubi strpljenje, budi me...
Ivo Andric

Sta je to sto me tisti i pece do nepodnosljivog bola? Nista. Nesto sto dolazi i prolazi i svaki put nosi drugo ime, ali uvek pece i muci jednako. Nesto sto je postalo sa covekom i prvim blescima njegove svesti, pre nego sto je mogao i pomisliti da to nazove nekim imenom i zabelezi nekim znakom. Nesto sto ni danas nije mogucno tacno oznaciti ni izraziti, ali sto pece i boli i ubija zivotnu radost i zivot sam.
Ivo Andric
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+435 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?19.02.2010. u 10:53 - pre 172 meseci
„Bilo je dockan uvece kad je K.stigao.Selo je lezalo u dubokom snegu.Od brega na kome se nalazi zamak nije se nista videlo;bio je obavijen maglom i tminom,i ni najmanji zracak svetlosti nije odavao veliki zamak.K.je dugo stajao na drvenom mostu koji s druma vodi u selo i gledao navise u prividnu prazninu.”

„Nije neophodno da izađeš iz kuće. Ostani za svojim stolom i slušaj. Ne moraš čak ni da slušaš, samo čekaj. Ne moraš čak ni da čekaš, samo sedi sam. Pred tobom će se pojaviti svet bez maski, kao nikome drugom, i u ekstazi se grčiti pred tvojim nogama." (Franc Kafka)

Ova druga mu je vizionarska.Samo jos da se doda „i googlaj do imbecilnosti...”
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?19.02.2010. u 11:38 - pre 172 meseci
Ako hoces sliku o buducnosti, zamisli cizmu kako gazi ljudsko lice — zauvek.

Dzordz Orvel, 1948.


A to ne ide bez dalje razrade :)
Citat:
„I zapamti da je to zauvek. Uvek će biti tog lica po kome treba gaziti. Jeretik, neprijatelj društva, uvek će postojati da bismo ga mogli ponovo pobeđivati i ponižavati. Sve kroza šta si prošao otkako si nam dopao u ruke — sve će se to nastaviti, i to još gore. Špijuniranja, izdaje, hapšenja, mučenja, pogubljenja, nestajanja, neće nikad prestati. Taj svet će biti svet straha isto koliko i trijumfa. Što bude jača, Partija će biti bezobzirnija; što je slabiji otpor, to je jači despotizam. Goldštajn i njegove jeresi živeće večito. Svakog dana, svakog trenutka, biće poražavane, obezvređivane, ismevane, popljuvane – a ipak će uvek preživljavati. Ova drama koju sam s tobom igrao sedam godina odigravaće se opet i opet, generaciju za generacijom, uvek u sve suptilnijem obliku. Uvek ćemo imati jeretika pred sobom, prepuštenog nama na milost i nemilost, koji vrišti od bola, slomljen, dostojan prezira — i koji će se na kraju potpuno pokajati, spasen od samog sebe, koji će od svoje volje puziti do naših stopa. To je svet koji pripremamo, Vinstone. Svet pobede za pobedom, trijumfa za trijumfom; beskrajnog pritiskanja, pritiskanja, pritiskanja na živac moći. Vidim da počinješ da shvataš kako će taj svet izgledati. Ali na kraju ćeš prevazići golo shvatanje. Prihvatićeš ga i postati deo njega.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Omiljeni citati iz knjiga vasih omiljenih pisaca?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 30759 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.