Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fotografisu vozila na trotoaru???

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 75892 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 09:31 - pre 162 meseci
Mislim da parking prostor služi za parkiranje vozila, a ne za parkiranje motornih vozila, ali to nije bitno u ovom kontekstu.

Citat:
pre toga moras da obezbedis gradjevinsku dozvolu

Pa šta i ako je ne obezbedim, ako se licna imovina (u ovom slucaju kuća) moze oduzeti samo u slucaju da je koriscena ili stecena kriminalnim radnjama ?
Tako da je moja analogija sasvim na mestu, obzirom da prostor ispred zebre služi da njime prolaze ljudi koji prelaze zebru, al vidim da su nekima analogije preteške pa im treba napominjati stavku po stavku.

Mislim da si malo pomešao neke stvari sa onih metar koma šest. Meni je lično zamenik načelnika saobraćajne policije u Šapcu potvrdio da je svako vozilo na trotoaru odmah u prekršaju, a da na metar koma šest treba da paziš onda kad je eksplicitno (znakom) dozvoljeno popeti konzervu na stazu. I taj isti pandur mi je rekao da treba da imam razumevanja jer nemaju ljudi gde da parkiraju, tako da ti nemaš razloga da mu ne veruješ.


Citat:
nezauzece povrsine puta namenjen za saobracaj

Šta ti je put ? Kolovoz ? Kolko ja kapiram, na kolovozu je po difoltu dozvoljeno parkiranje, inače ne bi bilo potrebe za onim znacima o zabrani parkiranja/zaustavljanja.

[Ovu poruku je menjao zmau dana 09.12.2010. u 10:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zmau dana 09.12.2010. u 22:35 GMT+1]
it works on my machine
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 10:02 - pre 162 meseci
Ma zmau ne kontas ti nas nacionalni dozivljaj privatne svojine. Kao sto smo revnosno 45e posmatrali privatnu svojinu kao svaciju tako sad revnosno posmatramo zajednicku svojinu kao privatnu, ne kontajuci da jsu . U tom kontekstu je pomeranje necije svojine bez dozvole dozivljavano kao najcrnji greh. Slabo se ovde konta da su oba pristupa vise odraz anarhije nego uredjenog drustva.

btw, na kolovozu nije dozvoljeno parkiranje, dozvoljeno je samo zaustavljanje do 3minuta pod uslovom da ne ostavljas vozilo i pod uslovom da tvoje vozilo moze besbedno da se obidje. Sveta cetiri nisu izgovor.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
212.69.28.*

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 10:07 - pre 162 meseci
@zmau:
meni nije namera da se objasnjavam s tobom zato sto je moje zapazanje vezano za doticnu sliku a ne za opsti slucaj. Na slici nije obelezen (nedvosmisleno) ni fizicki ni znakom da je na tom mestu zabranjeno parkiranje i da je, naravno, u vecem prestupu vozilo na trotoaru od ovog blize pesackom prelazu... i ja sam za postovaje zakona ako postoji izbor i naravno da ne treba, ako postoji legalno parking mesto, parkirati nepropisno....pozdrav.

PS. u Novom Sadu veoma revnosno montiraju one vertikalne stubice koji ogradjuju pesacku zonu - zasto to ovde nije montirano? Dacu ti odgovor: zato sto je isplativije navesti nekog da, u zabludi, pogresno parkira i oduzeti mu vozilo pa ga posle ucenjivati nego investirati 20000-30000dinara i resiti problem.

@mmix: privatna svojina za mene jeste svetinja, ja sam je zaradio i samo ja mogu (u granicama legalnosti) da raspolazem sa njom. Tu ne vidim nikakav problem.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 10:24 - pre 162 meseci
Onog na trotoaru bi trebalo odneti bazukom a ne paukom.
Imam ovakvih slika koliko hoces...
Kod sajma je redovno da voze trotoarom i parkiraju na njemu. Ulaze pored semafora za pesake u delu gde nema ivicnjaka u produzetku biciklisticke staze.
A kada neko ukljuci sva 4 (z)migavca, smatra sebe zasticenom vrstom. Onda moze da parkira i popreko na putu.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 13:09 - pre 162 meseci
Citat:
Majstor Duja: PS. u Novom Sadu veoma revnosno montiraju one vertikalne stubice koji ogradjuju pesacku zonu - zasto to ovde nije montirano? Dacu ti odgovor: zato sto je isplativije navesti nekog da, u zabludi, pogresno parkira i oduzeti mu vozilo pa ga posle ucenjivati nego investirati 20000-30000dinara i resiti problem.


Zakonom je zabranjeno parkiranje u nivou pesackog prelaza i to treba da je svima jasno i potpuno sam za to da se naplacuju debele kazne za tako nesto umesto da izigravamo tutora onima koji ne vole da razmisljaju.

Takodje idiotluk sto su po Beogradu iscrtali neku crvenu mrezu po nekim raskrsnicama koje oznacavaju da na tim mestima nije dozvoljeno zaustaviti auto odnosno blokirati raskrsnicu. Potpuno nepotrebna glupost jer prema zakonu to pravilo vazi na svakoj raskrsnici a ne samo na tih nekoliko i umesto da majmune koji gledaju samo svoje dupe deru po usima od kazni oni prave debile od svih nas.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 13:29 - pre 162 meseci
Zakonom je zabranjeno parkiranje 5m u SVIM pravcima od pesackog prelaza, pa i ukoso. To na slici ukljucuje i mesto gde je pauk i mesto pored auta koji nose.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 17:56 - pre 162 meseci
Citat:
Informer: Takodje idiotluk sto su po Beogradu iscrtali neku crvenu mrezu po nekim raskrsnicama koje oznacavaju da na tim mestima nije dozvoljeno zaustaviti auto odnosno blokirati raskrsnicu. Potpuno nepotrebna glupost jer prema zakonu to pravilo vazi na svakoj raskrsnici a ne samo na tih nekoliko i umesto da majmune koji gledaju samo svoje dupe deru po usima od kazni oni prave debile od svih nas.

Redovno se desava da neki maloumnik odluci da jos on prodje, a pritom ne vidi da je ispred njega na izlazu iz raskrsnice saobracaj totalno zagusen i on ostaje na toj "crvenoj" povrsini gde kada semafor pusti ove druge nastane potpuni haos + kolaps + zelja da nekog ubijes. Mislim da su obelezili to da bi ljudima naglasili ono sto ne znaju ili bar ne primenjuju i ako je pomoglo, neka stave gde mogu.
Ne znam ni kakva je trenutno zakonska kazna za to?

Morao sam i ja da iskazem frustraciju.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 19:30 - pre 162 meseci
Citat:
Informer: Takodje idiotluk sto su po Beogradu iscrtali neku crvenu mrezu po nekim raskrsnicama koje oznacavaju da na tim mestima nije dozvoljeno zaustaviti auto odnosno blokirati raskrsnicu. Potpuno nepotrebna glupost jer prema zakonu to pravilo vazi na svakoj raskrsnici a ne samo na tih nekoliko i umesto da majmune koji gledaju samo svoje dupe deru po usima od kazni oni prave debile od svih nas.


Isto kao znak za zabranjeno parkiranje i ispod tekst "i na trotoaru". Na trotoaru je svakako zabranjeno parkiranje.
Ja to ne bih stavljao, samo bih rasturao sa kaznama.
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 19:35 - pre 162 meseci
Jasno nam je svima zašto su to postavili. I slažem se sa Informerom da odraslim mamlazima ne trebaju pedagozi i mentori nego dobra motka. Takođe, verujem (slabo sam po Beogradu u poslednje vreme, pa ne znam) da sada ti isti mamlazi još više imaju običaj da se naguze na zebru kad ne mogu da prođu. I naravno - apsolutno nikom ne pada na pamet da ih vuče za uši zbog toga, što je katastrofa.
Je li, narode, da li ste ikad u životu videli (ili bar čuli za situaciju) da je pandur ružno pogledao dripca koji parkira na zebru i čeka nešto, a ljudi obilaze oko njega (ili se provlače između više takvih) ?


Citat:
meni nije namera da se objasnjavam s tobom zato sto je moje zapazanje vezano za doticnu sliku a ne za opsti slucaj

Znači, opet treba da ponavljam
Citat:
da je sam cin odnosenja vozila (i zadrzavanja istog) protuzakonit tj. da se licna imovina (u ovom slucaju automobil) moze oduzeti samo u slucaju da je koriscena ili stecena kriminalnim radnjama (dokazana i izrecena od strane Suda)

Ako se ovaj iskaz ne odnosi na opsti slucaj, onda sam ja Milka Planinc.
A i inače se u ovoj temi dosta često mantra o nekakvoj nadkontekstualnoj sakralnosti privatne svojine, pa moram malo da vam naglasim kolko je takva ideja glupa (ne kažem da ne postoji u nekom zakonu, pojma nemam).

Citat:
to sto je isplativije navesti nekog da, u zabludi, pogresno parkira i oduzeti mu vozilo pa ga posle ucenjivati nego investirati 20000-30000dinara i resiti problem.

Ajd pokušaj iskreno da mi kažeš : je l stvarno veruješ da im trebaju ovakve dovitljivosti da bi nekom odneli auto ? Izađi ispred zgrade i pođi u šetnju dok ne vidiš prvi nepropisno parkiran auto. Izmeri koliko ti je šetnje trebalo. Možeš i lenjirom.
Pandur iz pauka dok se provoza od baze do tog tvog pajtosa sa slike sretne njih par stotina usput. Ili bar nekoliko desetina, ako mu je baza blizu.
A da ne pričam da mu realno ne treba ni pauk nego bi mogao i trebao da krene u šetnju sa foto aparatom i da za jednu smenu ispiše pedesetak kazni, lagano.

I onda nekog od vas jednom u dva meseca zaustavi pandur zbog brzine ili neke trice i malo ga drrka, i odma je to tragedija i neviđeni bezobrazluk, i vi ispadoste ugrožena sorta, a oni samo izmišljaju da uzmu kintu.



[Ovu poruku je menjao zmau dana 09.12.2010. u 22:33 GMT+1]
it works on my machine
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 20:01 - pre 162 meseci
Da se ja pitam, zabranio bih parkiranje u celoj zemlji, pa 1.500.000 automobila x 5.000 dinara kazna x 365 dana = drzavni buzet sa sve povecanjem penzija 100% i plata drzavnoj administraciji 200%. I posle neka kazu da ova zemlja nema buducnosti!
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 21:30 - pre 162 meseci
Odosmo daleko, al kad me već vučeš za prste - pa, naravno, otprilike tako nekako, ma koliko se ti pravio duhovit.
Država bi - osim što treba da primenjuje svoje postojeće i jasne saobraćajne propise - mogla i da prestane da subvencioniše parkiranje vozila na skupoj gradskoj zemlji. Ni meni država nije poklonila dvorište nego sam ga kupio od čoveka, i još i porez plaćam i ništa mi ne fali. Pa šta bi i tebi falilo da malo plaćaš svoje račune ?
Gradska zemlja je veoma skup i ograničen resurs i nema nikakvog rezona da ga grad poklanja bilo kome. Kad bi država uzimala realne (tržišne) pare za taj prostor, mogla bi debelo da skreše poreze, odnosno da - umesto da otima od ljudi koji rade - uzima svoje pare koje joj pripadaju i da živi od toga.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 21:47 - pre 162 meseci
Da, ali ti si to dvoriste platio, uknjizio itd. a drzava nije. Preko 80% parking mesta (tj. prostora) nije zavedeno, nema potrebne dozvole itd. Tako da je veci deo naplate parkinga nelegalan ali eto, prolazi. Dok zaplena vozila (dok se ne plati kazna + odnosenje) apsolutno krivicno delo i prolazi samo kod budala...
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 22:42 - pre 162 meseci
Citat:
Preko 80% parking mesta (tj. prostora) nije zavedeno, nema potrebne dozvole itd. Tako da je veci deo naplate parkinga nelegalan ali eto, prolazi.

Znači ni to ne bi smela biti parking mesta ? Brate mili, kolko vi gradskog lufta otmete na mulaka, nisam imao pojma !

it works on my machine
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???09.12.2010. u 22:51 - pre 162 meseci
Kao prvo, koji mi?
Kao drugo, ko kaze da ne bi smela? Poenta je da nisu legalna (i na osnovu toga nema osnova da se naplacuju, iako to prolazi posto jako mali broj ljudi zna koja jesu a koja ne)...
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
212.69.19.*

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???11.12.2010. u 09:27 - pre 162 meseci
...kada sam mislio da se nedvosmisleno oznaci prolaz za pesake, mislio sam napostavljanje ovakvih stubica kao na slici, oznacenih strelicama. Po logici koju zastupaju pojedini ucesnici teme, ni ovde ti stubici nisu potrebni jer je zabranjeno parkiranje na trotoaru. Pa zasto su ih onda postavili? Upravo zbog toga da ne bi morao saobracajac da cuci na toj raskrsnici dan/noc i naplacuje pogresno parkiranje.



Slika sa drvetom u reonu pesackog prelaza je slikana samo za zmau-a. Ovo je po tebi direktno krsenje zakona i drvo i stub od semafora treba odmah ukloniti jer ometaju kretanje pesaka pogotovu onih pesaka cija ukupan sirina prelazi 2 metra tj. treba im puno prostora za manevrisanje...



Citat:
zmau:A i inače se u ovoj temi dosta često mantra o nekakvoj nadkontekstualnoj sakralnosti privatne svojine, pa moram malo da vam naglasim kolko je takva ideja glupa


Mozda je pojam privatne svojine za tebe glupost, verujem da je takav nacin razmisljanja ostatak iz komunizma, sistema uredjenja koji je bio toliko napredan da je odumreo pre 20-tak godina....osim u Severnoj Koreji (koja je poznata po cvetanju socialnog aspekta) i Kini (koja ima neku vrstu upravljackog kapitalizma)

Citat:
zmau: ...Ni meni država nije poklonila dvorište nego sam ga kupio od čoveka, i još i porez plaćam i ništa mi ne fali. Pa šta bi i tebi falilo da malo plaćaš svoje račune?


Cini mi se da ti ne razumes tj. ne shvatas razliku izmedju "javne povrsine" i "privatne svojine" jer to stavljas u isti kontekst.

Citat:
zmau:
Gradska zemlja je veoma skup i ograničen resurs i nema nikakvog rezona da ga grad poklanja bilo kome. Kad bi država uzimala realne (tržišne) pare za taj prostor, mogla bi debelo da skreše poreze, odnosno da - umesto da otima od ljudi koji rade - uzima svoje pare koje joj pripadaju i da živi od toga.


Steta sto ovo naznaceno nije usvojio i grad Beograd (i mnogi drugi gradovi) kad su poklanjali zemljiste tekom '90. i 2000.tih....ali, konto toga, drzava ne bi smela da se finansira od niceg drugog osim poreza, svi drugi prilivi moraju biti tako koncipirani da NE OSTVARUJU PROFIT vec da pokrivaju troskove same radnje jer u suprotnom se javlja korupcija. Naplacivanjem javnih povrsina se finansiraju opstine kojima te javne povrsine pripadaju te samim tim gradske uprave tih opstina i donose regulative o naplati (visina nadoknade, prostorna rasporedjenost...) i parking prostor nije "poklonjeno zemljiste" vec zemljiste koje se USTUPA (i dalje je JAVNO) za parkiranje vozila. Odlika dobro uredjenih gradova jeste u tome da, ako vec placas poreze (lokalne) u tom gradu, na ovaj nacin (na pr. komocijom dostupnosti parking mesta) utice na to da se gradjani osecaju prijatno i bez stresa ostvaruju nacionalni dohodak...


Citat:
zmau:
Ajd pokušaj iskreno da mi kažeš : je l stvarno veruješ da im trebaju ovakve dovitljivosti da bi nekom odneli auto ? Izađi ispred zgrade i pođi u šetnju dok ne vidiš prvi nepropisno parkiran auto. Izmeri koliko ti je šetnje trebalo. Možeš i lenjirom.
Pandur iz pauka dok se provoza od baze do tog tvog pajtosa sa slike sretne njih par stotina usput. Ili bar nekoliko desetina, ako mu je baza blizu.
A da ne pričam da mu realno ne treba ni pauk nego bi mogao i trebao da krene u šetnju sa foto aparatom i da za jednu smenu ispiše pedesetak kazni, lagano.


Misljenja sam da je saobracajna policija sve, samo ne "dovitljiva" - kao roboti rade ono sto im se kaze tako na primer:
vozila za uklanjanje automobila patroliraju samo zadatom ulicom (ili po pozivu gradjana), patrola koja kontrolise brzinu vozila SAMO to radi (a pri tom im prodje 20X vise vozila sa neispravnom signalizacijom ali se to ignorise), saobracajac na skuteru koji naplacuje SAMO kazne za koristenje mobilnog telefona kruzi samo po zadatoj ulici/lokaciji...i usput, niko ovde nije "moj pajtos".

BTW, sluzbe za uklanjanje vozila sirom ove nase lepe planete, u razvijenim zemljama (da ne kazem uredjenim) su u 99% privatnom vlasnistvu, tako da postoji konkurentnost na trzistu (moja firma odnosi vozila jeftinije od tvoje) i taj novac NE zavrsava u gradskoj kasi pa je samim tim stepen korupcije mnogo manji tj. mogucnost da se pojedini problemi u saobracaju namerno ostavljaju otvoreni (na pr. zaboravljeni znakovi nakon radova na putu, neoznacena zabrana parking mesta...) a zatim frekventno sankcionisu (puneci tako budzet neke monopolske firme) umesto da se problem resi boljom signalizacijom (tj. minimalnom investicijom)...

Iz ovde procitanog mogu samo da zakljucim da pojedini ucesnici u temi, od svoje licne ogorcenosti i frustracije problemom saobracaja, radije napadaju DRUGE ucesnike u saobracaju nego SISTEM koji omogucava takav haos. Zasto? Drugog ucesnika vidis i mozes da mu pristupis (u saobracaju verbalno, fizicki, na netu pisanim putem) dok je sistem nesto volsebno i nedostizno za vecinu gradjana...pa nije! Sistem je promenjiv, samo ga treba dovoljno pritisnuti a za to je potrebna sloga u nastupu...pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao Majstor Duja dana 11.12.2010. u 11:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???11.12.2010. u 10:56 - pre 162 meseci
Pa ti stubici kao i one betonske lopte na zelenilu su postavljene bas zbog takvih sto misle da je njihovo pravo da se parkiraju gde god mogu da se ispenju sa svojim kolicima.

Takodje te fizicke prepreke su vise izuzetak nego pravilo.

Ne znam sta si hteo da dokazes sa fotografijom?

To je isto ko kad bi ti naplatili kaznu za prekoracenje brzine, a ti im kazes "Moje pravo je da vozim brzinom kojom ja zelim. Ako ne smem da vozim toliko brzo sto niste stavili lezeceg policajca?"
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???11.12.2010. u 17:39 - pre 162 meseci
Citat:
HeYoo: ...
To je isto ko kad bi ti naplatili kaznu za prekoracenje brzine, a ti im kazes "Moje pravo je da vozim brzinom kojom ja zelim. Ako ne smem da vozim toliko brzo sto niste stavili lezeceg policajca?"


Il još bolje eksere
:)
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???25.01.2011. u 12:00 - pre 161 meseci
I ovog su uslikali






Izvor B92
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???25.01.2011. u 12:15 - pre 161 meseci
Pitam se koliko jos dana ima dok ne padne prva ljudska zrtva road rage-a u Beogradu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???25.01.2011. u 13:26 - pre 161 meseci
E tako se to radi
Jedan bahati manje.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 75892 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.