Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to

elitemadzone.org :: AutoZone :: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9041 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to06.02.2010. u 16:52 - pre 172 meseci
Imam punta 1 i juce sam ugradio plin...i sad mi se desava kad ga vozim na plin da mi svetli ona crvena lampica (ne znam sta je to tacno-ali mislim da je strcaljka za benzin)pored nje su lampica za ulje i lampica za akumulator. A svetli mi samo kad vozim na plin...a kad vozim na benzin normalno se ponasa..samo se upali kad dam kontakt i gasi se kad se upale kola...a eto kad vozim na plin pali se i gori tako...

majstor mi je rekao da se to desava nekad i da ce to da sredi sa nekim relejom...a pitam vas eto cisto reda radi...jer znam da majstori mogu da kazu sta hoce jer se ne razumem u te stvari pa ne bih voleo da mi dodje zbog toga kasnije do nekog kvara.

pozdrav i hvala u napred
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to06.02.2010. u 17:23 - pre 172 meseci
Pojasni malo više....

Kakav si plinski uređaj ugradio - ručni ili automatski režim prebacivanja benzin/gas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to06.02.2010. u 17:51 - pre 172 meseci
Odvezi kod majstora i reci da ti resi problem.

Takdje, slicne probleme, "check engine light", odnosno lampica koja javlja problem, gresku, sa motorom ili ECU_om, nakon ugradnje plina smo objasnjavali.

Potrean je emulator lambda sonde, i nikakav "relej" to ne moze da resi.

Ucesalo paljenje check engine lampe dovodi do trajnijeg memorisaanja greske i ECU prebacuje motor u "safe" rezim, sto moze da bude neprijatno u voznji, daleko od kuce ili servisa.


Poz
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to06.02.2010. u 19:20 - pre 172 meseci
pa ugradio mi je onaj lovato sistem...imam na prekidacu 3 polja...kec je za benzin...dvojka za plin...a trojka za benzin pa sam prebaci na plin na 2000 obrtaja.

ranije dok nisam ugradio plin...kad palim auto..tacnije kad dam kontakt...upali mi se u desnom uglu lampica za ulje...pa pored nje se upali i lampica za akumulator...e pa pored te dve lampice ima jos jedna...treca lampica...koja je valjda,koliko sam ja provalio...za ubrizgavanje goriva...jer kad dam kontakt cuje mi se kao da nesto ubrizgava( e pa ta lampica mi sad stalno svetli)....i dok se to cuje i ta lampica gori....ali kad se upali auto....te sve 3 lampice se ugase...

ali sad kad sam vozio prvi put auto na plin....isto mi se desilo u pocetku...upalile su se sve 3 lampice pa su se ugasile...i cim je automacki prebacio na plin...posle 10 sekundi je upalio tu lampicu....i nije se ni gasila...stalno je svetlela dok sam vozio...

eto to je problem...pitao sam ga sta je to..i on je rekao da dodjem u ponedeljak...da mi ugradi neki relej...ali sam provalio da je zvao nekog telefonom i da mu je to taj rekao....nije on sam to znao...pa sam zato posumnjao....

ako neko ima bar malo veze sta je to neka mi napise...

pozdrav
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
79.101.230.*



+371 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to06.02.2010. u 20:11 - pre 172 meseci
U pitanju je to sto nije ugradio emulator lamda sonde, bila je neka slicna tema, radilo se o opel kadetu sa mono point ubrizgavanjem, nije nista strasno, ispravice to u ponedeljak, bar bi trebalo ako je rekao, pre nego sto izadjes iz servisa trazi da provezes neki kilometar sa njim u autu, i kazi mu ako mislis da nesto nije kako treba.
 
Odgovor na temu

komosarz
ZELJO DUNHILL
Banja Luka

Član broj: 67758
Poruke: 323
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to06.02.2010. u 21:20 - pre 172 meseci
Vladd ti je sve objasnio,znaci fali ti emulator 90%.
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 17:14 - pre 172 meseci
ok hvala vam....a za sta sluzi taj emulator...jel to neki mali deo ili veci...i jel se to lako ugradjuje?

i jel smem da vozim auto dok mi to ne ugrade....?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
109.93.128.*



+371 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 17:44 - pre 172 meseci
Uredjaj koji simulira rad lambda sonde, relativno mali deo, prakticno taj uredjaj "laze" ecu, problem je u tome sto samo ubrizgavanje plina zaobilazi lambda sondu, pa ecu registruje da motor ne funkcionise pravilno, tj. da nema ubrizgavanja goriva, nije preporucljivo da vozis nesto mnogo, ne bi trebalo da ti pravi probleme posto ces sutra to da resis.
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 17:52 - pre 172 meseci
a sta znaci ecu...jel to kompijuter?

a jel ta lampica treba da se ponasa kao i ranije kad se ugradi taj emulator...ili ce biti mrtva....
cisto da znam...

cudi me da ovaj majstor nije to ugradio....jel to obavezno...ili se ugradjuje u ovakvim slucajevima?

izvini ako smaram i postvaljam puno pitanja...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
109.93.128.*



+371 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 18:10 - pre 172 meseci
Ma ne smaras, normalno je da zelis da znas sve detalje, da ecu je kompjuter, posle ugradnje emulatora trebalo bi da se ponasa isto, u principu trebalo bi da se ugradjuje, e sad mozda je majstor zeleo da ustedi koju desetinu eura, a mozda nije znao, na nekim automobilima se i ecu presteluje na podesavanja za plin.
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 19:10 - pre 172 meseci
i kako ja da provalim dal mi je on to ugradio ili je stavio taj relej...uh sto me nerviraju ti majstori....
imam losa iskustva sa njima i bas se nerviram ...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
109.93.128.*



+371 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 20:22 - pre 172 meseci
Videces to je jedna plasticna kutija, u vecini slucajeva se stavlja ispod haube.
Procitaj ovu temu
http://www.elitemadzone.org/t3...-Posle-ugradnje-plina-problemi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 21:26 - pre 172 meseci
Citat:
Nebojsaaa: i kako ja da provalim dal mi je on to ugradio ili je stavio taj relej...uh sto me nerviraju ti majstori....
imam losa iskustva sa njima i bas se nerviram ...


Sta ima da provaljujes, kada ti se pali lampica?

Regulisi taj problem, i plati nauk.

Ne treba da se nerviras, nervi su najskuplji.

Porazgovaraj stalozeno sa majstorom, proveri sve segmente koji su potrebni za atest, i ako ostane uporan u bezobrazluku, obrati se inspekciji.

Sledeci put, za blo koju aplikaciju na kolima, renomiran i ozbiljan servis, pa neka malo vise kosta, ako je kvalitetno uradjeno. Osljarenje donosi trenutnu ustedu novca, ali i nervozu, gubljenje vremena i naknadne troskove.


Poz
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to07.02.2010. u 23:18 - pre 172 meseci
ja cu mu sutra ostaviti auto na sat vremena...dok ne ugradi to sto je rekao...spominjao je neku napravu...relej...ili tako nesto...mozda je mislio i na taj emulator...a ja mu to sigurno necu platiti....
ali samo ne bih zeleo..posto sam cuo da mogu da nabudze neki uredjaj ...i mislim da si bas ti pisao o tome (sklopa koji iskljucuje pumpu za benzin, ili samo vraca gorivo u rezervoar) ovo si pisao na ovoj temi za opela...

jel moguce da mi pokvari kasnije auto ako ugradi taj sklop koji iskljucuje pumpu za benzin?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
109.93.128.*



+371 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to08.02.2010. u 07:01 - pre 172 meseci
Taj relej bi trebao da se ugradi, u suprotnom crkava pumpa za benzin.
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to08.02.2010. u 13:36 - pre 172 meseci
sad sam bio kod jednog mastora...svratio usput... i kaze da ne treba da se ugradi nista...da se to stalno desava kod fiata...i da se na puntu 1 ne desava da utice na kompijuter.......eto to sam samo napisao sta je rekao...ali ja cu naravno traziti da mi ugradi to jer nekako verujem vise vama...ostavljate utisak ljudi koji se bas razumeju...a ne znam ni ko ste vi? jel ste vi neki strucnjaci...majstori? :)

i saznao sam jedno mesto gde ugradjuju tak emulator za oko 2000 din...sve...i deo i ugradnja...pa ako nekom bude trebalo...

 
Odgovor na temu

ubimestruja

Član broj: 138782
Poruke: 206
77.46.212.*



+11 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to08.02.2010. u 15:19 - pre 172 meseci
Citat:
vladd

..... Osljarenje donosi trenutnu ustedu novca, ali i nervozu, gubljenje vremena i naknadne troskove.




Kao sto ti je već Moderator rekao! A ti se nisi vratio kod onog ko je prepravio tvoje vozilo ugradnjom gasnog uredjaja,
već sada konsultuješ drugog majstora a doradićeš kod trećeg. Sto babica kilavo dete. Razmisli. Pozz





[Ovu poruku je menjao vladd dana 09.02.2010. u 01:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
212.200.218.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to08.02.2010. u 21:38 - pre 172 meseci
jel mozete da mi kazete da li moj uredjaj ima taj emulator u sebi pa da se samo aktivira ??
to sam video da spominje vladd na onoj temi sa opelom pa ako bi mogo i meni da proveri...

model je Lavato riduttore rge 090 , e4-67 ,r0192006 type rg92 , 1000kpa to su sve oznake koje sam prepisao
 
Odgovor na temu

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
93.86.148.*



Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to09.02.2010. u 08:09 - pre 172 meseci
sta se desava ako mi ne ugradi taj emulator vec iskljuci pumpu a auto mi ima fuel injection ili oil injectrio ne secam se sad tacno sta pise :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.240.*



+5251 Profil

icon Re: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to09.02.2010. u 11:26 - pre 172 meseci
Za ubrizgavanje mora da ugradi i emulator rada brizgaljki, ali je to valjda deo kompleta. Emulator lambda sonde imaju neki modeli fabrickih uredjaja za plin, odnosno kompletnu kontrolu rada sistema, i povezani sa ECU-om motora.
Takvi uredjaju solidno ice na ECU, procesorskog tipa su, imaju svoje interfejse za programiranje rada, pamcenja gresaka..kao i ECU.

Ubacivanje "samo" blokade pumpe je stara "majstorska" prevara i osljarenje, nakon koje se ocekuje da korisnik nakon nekog perioda mora da ide na brisanje gresaka iz ECU-a. Jednom mesecno ili jednom u dva meseca.

Nekako im je "dobra" procena, da korisnik ne prelazi puno km.

Vajdica, intervencija je 5-20 evra..tek da umanji ustedu voznjom na plinu, i napravi vajdicu za prevaranta.

Ako samo iskljuci pumpu, nece resiti problem paljenja "check engine"(zato i insistiram da "majstor" resi TAJ problem).

Za obavljanje atesta, mora da tidostavi racune i dokumentaciju sistema, takod a imas osnova da ga primoras da korektno obavi posao.

Emulator lambda sonde je kod nekih sistema integrisan u "racunar" plinskog sistema, ali za neke modele je neophodan dodatni uredjaj, koji ce simulirati rad lambda sonde za vreme rada motora na plin, slati signal ECU da je "sve u redu", da ne bi pamtio gresku...


Kod majstora insistiraj da uradi SVE sto treba da prestane da gori lampica..dok se to ne resi, posao nije zavrsen.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: treba mi pomoc oko plina ako se neko razume u to

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9041 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.