Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gipsane police,kako da uradim sam?

elitemadzone.org :: TechZone :: Gipsane police,kako da uradim sam?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27315 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Gipsane police,kako da uradim sam?16.02.2010. u 14:05 - pre 171 meseci
Nisam bas nov u krecenju,gletovanju...ali mi je potrebna pomoc oko pravljenja polica od gipsa,tj imam uspravan prostor izmedju ugla sobe i dimnjaka koji se pruze citavom visinom zida i hteo bih da taj prostor pregradim sa nekoliko gipsanih polica ,ugradim nekoliko spot sijalica i napravim kao policu koja izgleda da je u zidu.Nadam se da me razumete o cemu pricam.Treba mi vasa pomoc,oko tipa gipsanih ploca,koje limene profile(i kako se zovu i izgledaju ) za oblikovanje kostura police da koristim,cime da pricvrstim limeni kostur za zid(obican tipl i sraf?) ,treba li na ivicama da stavljam onu mrezicu ili se kupuju neki posebne plasticne ivice ,koje sam vidjao ranije i sve drugo sta mislite da je korisno da znam.Alat imam.
Sirina je 67cm.A dubina oko 40ak cm,isao bih ravno sa dimnjakom,znaci dubina oko 40cm.

P.S. Zahvalan sam ako imate i neki tekst,sajt....

Evo slike ugla i otprilike skicirano kako zamisljam da postavim ram za policu,oklopim je gipsom i to je to,one crtice su srafovi koji bi drzali limeni okvir.Jel to izvodljivo ili treba jos nesto?Naravno vise ovakvih polica



Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?16.02.2010. u 14:18 - pre 171 meseci
Vidi, gips je relativno nezahvalan materijal za police. Ima on svoju čvrstoću, ali nije baš za police. Posebno nije, ako će police biti u čestoj upotrebi ("uzmi - stavi"). Možda je bolje da napraviš bokove i police od univera ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?16.02.2010. u 14:28 - pre 171 meseci
Nece biti za "uzmi stavi",vec vise dekorativno sa nekoliko spot sijalica,nekom vazom,eventualno knjigom.Cisto da vizuelno ulepsam taj mrtav ugao iza trpezarijskog stola koji nicemu ne sluzi.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?16.02.2010. u 19:19 - pre 171 meseci
CD, UD gvožđe. Tiplovi za u zid. Povezivanje gvožđa pop nitnama. Zašrafljivanje gips ploča. Bandaž traka i gletovanje.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?16.02.2010. u 21:08 - pre 171 meseci
Sta je CD, a sta UD da bih znao koje mere i koliko da kupim?A ima li razlike u gipsanim plocama,debljini,tipu,koju bandaz traku,negde pominju neku staklenu,bez rupica......

I moram li da idem skroz do poda?Dole je parket ,pa ne bih da ga unistim,ako jednog dana pozelim da rasturim taj deo sa gipsom,a i iza je stolice pa se nece ni videti.To cisto pitam,mada i nije mi toliko bitno.Prethodna pitanja su mi bitnija.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?16.02.2010. u 21:34 - pre 171 meseci
Koliko vidim CD i UD profili su standardizovani. UD profili uvek imaju 300 cm dužine, a CD profili se prave u različitim dužinama - to je jedina promenljiva veličina.
http://www.rigips.rs/index.php...mp;mod=pis&f=19&pid=12
http://www.knauf.rs/pdf/katalog_2009.pdf - strana 30

Ploče izaberi odavde (po tvojoj volji):
http://www.rigips.rs/index.php...mp;mod=pis&f=15&pid=12
http://www.knauf.rs/pdf/katalog_2009.pdf - strana 6,7

Bandaž trake (po tvom izboru):
http://www.knauf.rs/pdf/katalog_2009.pdf - strana 28
http://www.rigips.rs/index.php...mp;mod=pis&f=18&pid=12

Naravno da ne mora do poda, ali moraš da napraviš čvrstu konstrukciju.

Sve u svemu, imaš mogućnost izbora. Šta je najbolje rešenje - to zavisi od onoga šta želiš. Ja nemam pojma koja je razlika između pojedinih rešenja, ali čini mi se da je sve to otprilike isto.




 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?17.02.2010. u 05:35 - pre 171 meseci
Sta reci,HVALA PUNO,odoh na posao,a posle do radnji da vidim kako sve to uzivo izgleda i da pogledam cene ovde kod mene u Pancevu.A mozda i kupim koji metar da malo vezbam u garazi na zidu....:-) Da ne uletim odmah u dnevnu sobu.Da se ne razvodim pre vremena ako zeznem...........
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?20.02.2010. u 20:52 - pre 171 meseci
Uzmi ti cw i uw 50 profile ako hoćeš prave police. Brodoplovac pojma nemaš babo...
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?20.02.2010. u 21:23 - pre 171 meseci
Ovo UW i CW 5o je pretpostavljam sirina 5omm?
Meni trebaju 7omm,jer zelim da ubacim spot sijalice u policu i elektricar me je savetovao da uzmem tu sirinu da bi spot sijalica komotno upala.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-3.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?24.02.2010. u 17:23 - pre 171 meseci
Tako je
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?25.02.2010. u 10:28 - pre 171 meseci
Hvala,krecem za koji dan.A na ivice da uzmem obicne alu ugaone lajsne i zalepim ih onim Knaupf fugenfilerom ?Pa onda gletovanje.
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?18.03.2010. u 20:45 - pre 170 meseci
I da rezimiram kako se postavljaju samoukucavajuci tiplovi,izbusim rupu na zidu 6mm,postavim UD na zid i zakucam samoukucavajuci tipl(tipl sraf)?Da li pre toga busim neku rupu na UD ili na silu kucam,da probusim lim?Kupio sam te samoukucavajuce 6*60 i nije mi bas najjasnije kako funkcionisu,jer vidim da imaju srafovi-ekseri ostar vrh,ali i navoj.To me buni.

I cime da spajam alu profile,tj UD za UD?Jedni mi kazu popnitnama,drugi montaznim srafovima(npr 3.5*11) sa ravnom glavom...
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?18.03.2010. u 23:22 - pre 170 meseci
Probusis rupu u zidu i u profilu ako je nema (mada mislim da treba da ima) nisam radio sa metalnim profilima, i onda naslonis profil na zid i lupis mu taj sraf sa tiplom , da nebi slucajno ostetio profil ti uzmi srafciger i lupaj po njemu

pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?19.03.2010. u 05:13 - pre 170 meseci
E hvala,konacno neko da mi objasni!
A kakvi profili jos postoje?Ja sam cuo samo za limene,tj metalne.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
109.92.187.*



+7 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?19.03.2010. u 07:58 - pre 170 meseci
Možda je bitno reći da rupu na UD profilu i zidu bušiš istovremeno, da bi to sve stajalo tamo gde si ti namerio, a ti ukucavajući tipl-šrafovi se neće uopšte ljutiti ako ih pritegneš šrafilicom za gips-šrafove...

Tako rade majstori.

Udaranje čekićem po šrafu može vrlo lako da rastrese rupu u zidu i u tom slučaju da loše drži.

UD profile i ostale jedan za drugi spajaš najobičnijim,crnim šrafovima za gips ploče, ali za to moraš imati gipsersku šrafilicu ili bor mašinu na velikom broju obrtaja, da bi taj posao bio lagan i da bi ga sa uživanjem radio.

Sve ostalo, pop-nitne i šta ti ja znam šta još, je najobičnije kinesko mučenje u trajanju.

Normalno da se za to moraš malo izveštiti, jer vole ti šrafovi da se sjure u meso još kako!

Najvažnije je da ne odustaneš od svega već kod prvih modrica i razderotina na prstima.

A stari majstori kažu da ćeš biti ponosan na svoje delo tek ako je obojeno tvojom krvlju.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?19.03.2010. u 10:43 - pre 170 meseci
Citat:
johnny_walker: A kakvi profili jos postoje?Ja sam cuo samo za limene,tj metalne.


Drveni
Spajanje dva profila mozes da izvedes i pop nitnnama kao i sto se vidi iz jedne gornje slike, bar se ti profili lako buse i spajaju jer su tanki ( o,5-0,8mm) mislim da bi srafu premnogo strcela glava napolje , za srafljenje mozes da uzmes obican akusrauber i stavis ga na najvecoj brzini
Znaci nemoj nikako brobijati profile sa tim srafovima vec ih busi burgijom
pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?19.03.2010. u 21:24 - pre 170 meseci
Ameri šrafe gips ploče u drvene noseće konstrukcije koristeći automatske pištolje. Da li neko zna da li imaju da se kupe ovakvi pištolji kod nas i koliko otprilike koštaju?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
109.92.188.*



+7 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?19.03.2010. u 21:55 - pre 170 meseci
Logično je da ameri montiraju gips-ploče na drvenu podlogu,kad su im kuće po pravilu brvnare odn.90% drvene!

Tu se onda svakako ne isplati postavljati metalnu, stabilnu podlogu za gips, kad je već sam zid nestabilan, jer drvo uvek radi, a kako oni rešavaju pukotine na sastavima ploča,kao posledicu rada drveta,ne znam.

Kod nas je situacija potpuno drugačija i zato se i masovno koriste limeni profili za podlogu gips-pločama, kuće , zidovi su nam izgrađeni od stabilnog, tvrdog materijala.

To, kako ti je @Marko Enter preporučio, bušenje profila pre šrafljenja, svakako poslušaj, ako nisi vičan, ali naoružaj se strpljenjem, jer u tom slučaju posao ume da traje!

A nisam siguran u kojoj meri ćeš i sa takvim načinom rada biti pošteđen bliskih susreta prstiju sa burgijom,jer sa tog lima burgija za metal klizi đavo'ski!

Za neuvežbanu ruku ume taj posao da bude izuzetno bolan, a osnovi uzrok tome je nepravilno držanje šrafilice!

@Brodoplovac,

slične mašine(ala Nikoletina Bursać) sam viđao u Beogradu, po prodavnicama alata,a sa ovom,koju si okačio ne bih radio ni mrtav!
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?20.03.2010. u 00:47 - pre 170 meseci
Brodoplovac: ima u makitinim predstavnistvima , cena za bezicnu je oko 500 evra a zicana je oko 300 i neki

Citat:
Kosuth:

kad je već sam zid nestabilan, jer drvo uvek radi, a kako oni rešavaju pukotine na sastavima ploča,kao posledicu rada drveta,ne znam.



Zidovi nisu nestabilni ne znam gde si video to ? osim ako neko ne izmurdari za konstrukciju se uzima suvo drvo sa max vlagom 15% i tada drvo ne moze da se iskrivi ( radi ali vrlo malo) i oni mahom kovu ekserima te ploce jer se u camovinu lepo kove

pozdrav
Marko
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Gipsane police,kako da uradim sam?20.03.2010. u 14:00 - pre 170 meseci
Citat:
za konstrukciju se uzima suvo drvo sa max vlagom 15% i tada drvo ne moze da se iskrivi ( radi ali vrlo malo)

Kolika ti je optimalna vlaga u brodskom podu,parketu,bilo kom, da tako kažem, finalnom građ. materijalu, a koliki opet zazor pored zidova ostavljaš, da ti se ne bi digao pod zbog širenja.

E , vidiš, to gips-ploče ne trpe i to je razlog što se postavljaju na limene podloge-roštilje,jer ćeš u protivnom uvek imati problema na spojevima ploča kakvu god bandaž-mrežicu da stavljaš.

I ne radi se o krivljenju drvenih površina, već o njihovom neminovnom širenju i skupljanju, na šta sam u principu mislio kad sam rekao da drvo uvek radi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Gipsane police,kako da uradim sam?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27315 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.