Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!

[es] :: Vodič za posao :: Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

as110022

Član broj: 217759
Poruke: 107
109.106.227.*



Profil

icon Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!21.02.2010. u 10:19 - pre 172 meseci
Postovani,

cvrsto i konacno sam resio da moj novi biznis bude prikupljanje otpada! Da! U ovoj 2010-oj godini, kada je stopa nezaposlenosti ogromna, par entuzijasta i ja smo resili da pokrenemo ovako nesto. Nalazimo se u Kikindi gde nema nijedne ovakve firme. Opstina broji ~50.000 stanovnika (sa selima). Sto se industrije tice, tu su fabrike Toza Markovic, Banini, Metanol. Moje pitanje vama, posto ovde nemam kome da se obratim jer cak ni komunalni inspektori ne znaju o cemu pricam i gledaju me kao da sam sa marsa pao, je da li otvarati firmu za ovako nesto ili praviti udruzenje gradjana za pocetak? Koje su kolicine otpada potrebne za ovako nesto?! Posto ne planiramo samo PET ambalazu, vec SAV otpad sto moze da se koristi, zanima me KOJI je to otpad?

1. PET - ima ga najvise
2. Staklo - gde se staklo plasira
3. Plastika - ovde mislim na sve sto nije pet ambalaza
4. vasi predlozi

S obzirom da smo jedini koji bi se ovim bavili predlozili smo direktorima osnovnih skola >10 i srednjih skola <5 da postave kontejnere za prikupljanje pet ambalaze ali smo uvek naleteli na pitanje "Sta mi imamo od toga?" Kada sam razmislio, shvatio sam da bih i ja to pitao? Vidim da se sve firme reklamiraju "Cash for trash" pa sam hteo da pitam koliko oni daju ljudima po kg otpada a za koliko ga prodaju? Ajde prvo ova pitanja, pa cu postavljati dalje da vas ne bih smarao za sve odjednom :)
>> Press any key to continue or any other key to quit <<

www.me2everyone.com/63456
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!21.02.2010. u 11:59 - pre 172 meseci
UUUXXX kakva naiva.A drugo kakav ti je to profil.Kada se uozbiljiš rećiću ti kako i šta a do tada Narani svinje i ništa nediraj.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

as110022

Član broj: 217759
Poruke: 107
109.106.227.*



Profil

icon Re: Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!21.02.2010. u 12:26 - pre 172 meseci
Postovani dekster2, hvala na odgovoru i na savetu. Profil je takav kakav je, a od mozda laznog imena nemate nista vise od mene na svom.

Sto se svinja tice, znate kako se kaze: Needs one, to know one ;)
>> Press any key to continue or any other key to quit <<

www.me2everyone.com/63456
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!22.02.2010. u 08:49 - pre 172 meseci
Misliš na sebe ,Neee toga ovde ima i previše.Samo se sliva svakog dana umesto da ostanu i smišljaju revolucionarne ideje.
Po pitanju profila.Pa hteo sam da vidim godine jer to što si napisao je na low level.Neko traži svoje,šalješ neka pisma školama,inspektori
nemaju pojma,pominješ sela,velike firme,sta imamo mi od toga.Sve sama nebuloza.
Prvo treba da pretražiš net pa nađeš informacije na republičkom nivou kava su zakonska uređenja,ko to može da radi,kakva firma bi dobila dozvolu
koja finansijska konstrukcija je potrebna takvoj firmi/mesto odlaganja,protivpožarna zaštita,ko može biti zaposlen i kakvu obuku treba da ima,od protivpožarne zaštite
pa u beskonačnost po novim propisima/,mesto postavljalje tog kontejnera jer i to treba da nekome platiššš.I mnogo toga.Možda me teško pratiš jer si ipak ui godinama.
1940 godište je ipak dosta za početak ovakve delatnosti,pošto ti to stoji u profilu.Izreku sam upotrebio jer ti bi da postaviš kontejner,sediš dok to neko puni i onda ti
dođeš da ubiraš lovu.Ovde ako nema procenta ni vakcinu nećeš dobiti,pa makar izumrela cela populacija.
Predlažem ti prvo.
9. PACKTECH EXPO BALKAN 2010
Hala 1
29.09.2010 - 02.10.2010 Mašine i oprema za pakovanje, ambalaža...
Tamo pogledaj šta rade u okruženju braća hrvati i ostali.Kako su oni to rešili,kome prodaju sirovine jer su i oni 2006 proizvode od gume prodavali austrijancima.
Zarada im je bila u milionima kuna.
Nisi napisao koliki kapital ulažeš.
Bila je 2006 firma koja je stigla na drugi dan sajma,čovek je vojni inženjer,bosanac je radio u toj italijanskoj firmi koja pravi mašine za reciklažu.
33000 € je bila mašina za drobljenje elektronskog materijala,odvajanje kalaja,bakra itd.To u BG-u sada radi božić i sinovi.
Ima i za gumu,ali tu je bila ručna za mene , pošto ti treba prostor i sve ostalo što sam naveo.Nije to baš tako lako.Na zapadu je to još rigoroznije,a za to prozivam
IVANA DIMKOVIĆA da objasni kako je to stvarno,jer bi ja samo lupetao jer sam neupućen.

•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

as110022

Član broj: 217759
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!22.02.2010. u 09:35 - pre 172 meseci
Sto bi znacilo, prvo udruzenje gradjana ;)
>> Press any key to continue or any other key to quit <<

www.me2everyone.com/63456
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Sveza i novija tema - OTPAD kao nov posao!

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.