Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aftermarket XENON

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aftermarket XENON

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 22078 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Aftermarket XENON09.09.2011. u 23:53 - pre 153 meseci
H1 kao sijalica se ne moze naci sa magnetnim mehanizmom kao kod H4 da bi bio bixenon. Verovatno u samom projektoru postoji mehanizam koji pomera sijalicu i time se dobija kratko/dugo svetlo. Ali takvi topovi jesu skupi u odnosu na koje sam ja mislio...na one bez tog mehanizma
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Aftermarket XENON10.09.2011. u 00:07 - pre 153 meseci
Morimoto ne pomera sijalicu. Sijalica stoji stabilno kao da je zalepljena.

Zarulja kod Morimotoa fiksirana je preko opruznog mehanizma. Za prebacivanje dugog u kratko svetko zaduzen je opticki zaslon koga aktivira kotva solenoida preko poluznog mehazizma. Na ovakav nacin zadrzava se fokusna tacka svetlosnog izvora u idealnom polozaju.

Prednost Morimotoa sastoji se u tome sto je opticki element (socivo) uradjen relativno kvalitetno te je hromatska aberacija svedena na minimum za razliku od ostalih afretmarket proizvoda.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Aftermarket XENON10.09.2011. u 00:59 - pre 153 meseci
Ili da prevedem na Srpski ovo što je zarsilic rekao:

Sijalica je fiksirana a pokretno parče lima menja oblik svetla koji izlazi kroj sočivo, i tako pravi dugo/kratko svetlo. Pri tome je sočivo dovoljno kvalitetno da ne razlaže belu svetlost na sastavne boje kao što to rade neka loša sočiva.

Ima na yutubu dosta videa.

Koja je cena tog morimota mini?
 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: Aftermarket XENON10.09.2011. u 07:48 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Kakvo pomeranje sijalice?

Da li si ti siguran da posedujes Morimoto?


Zarsilicu, pomera se nešto, šta tačno ja ne zna, a i krajnje je nebitno.
Da l' je to sijalica, ili neki optički element irelevantno je.
Bitno je da ja iz tog projektora dobijam i DUGA i KRATKA svetla.

Citat:
codeNO: H1 kao sijalica se ne moze naci sa magnetnim mehanizmom kao kod H4 da bi bio bixenon. Verovatno u samom projektoru postoji mehanizam koji pomera sijalicu i time se dobija kratko/dugo svetlo. Ali takvi topovi jesu skupi u odnosu na koje sam ja mislio...na one bez tog mehanizma


A, ja sam rekao da imam bixenon u H1? Ljudi, koji ja jezik govorim, tj. pišem.
Morimoto projektori se ugrade u faru, zatim se u njih ubaci sijalica i to je to.
Sijalica koju sam ja ubacio u njih je H1-xenon.

Citat:
zarsilic: Morimoto ne pomera sijalicu. Sijalica stoji stabilno kao da je zalepljena.

Zarulja kod Morimotoa fiksirana je preko opruznog mehanizma. Za prebacivanje dugog u kratko svetko zaduzen je opticki zaslon koga aktivira kotva solenoida preko poluznog mehazizma. Na ovakav nacin zadrzava se fokusna tacka svetlosnog izvora u idealnom polozaju.

Prednost Morimotoa sastoji se u tome sto je opticki element (socivo) uradjen relativno kvalitetno te je hromatska aberacija svedena na minimum za razliku od ostalih afretmarket proizvoda.


Nažalost, sa fizikom izvora svetlosti jako slabo stojim, tako da ne mogu komentarisati ovo.

Citat:
pisac: Ili da prevedem na Srpski ovo što je zarsilic rekao:

Sijalica je fiksirana a pokretno parče lima menja oblik svetla koji izlazi kroj sočivo, i tako pravi dugo/kratko svetlo. Pri tome je sočivo dovoljno kvalitetno da ne razlaže belu svetlost na sastavne boje kao što to rade neka loša sočiva.

Ima na yutubu dosta videa.

Koja je cena tog morimota mini?


Hvala :) Kakvih videa? Morimota ili tog razlaganja svetlosti?
Cena je bila oko 250 eura sa ugradnjom, pre jedno 6 meseci.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Aftermarket XENON10.09.2011. u 08:26 - pre 153 meseci
Morimoto videa.

Cena od 250€ je na granici isplativosti, pošto za tu neke slične (manje) pare već može da se kupi jedan originalni xenon far (bar za moj auto), mada bez sijalica i trafoa i pranja i nivelacije...

Nego, taj morimoto mini mi je sumnjiv zbog svoje težine koja se cela oslanja na sijalično ležište. Šta se dešava kada se pređe preko oveće rupčage? Ja sam svojevremeno na starim kolima polomio (unutra) sasvim običan halogeni far kada sam "prešao" preko neke poprilične rupčage pri 80km/h, a šta bi se tek desilo sa morimotom...?
 
Odgovor na temu

miki_maus
Miki Maus
Besumucni trosac Bozijih resursa.
Srbija

Član broj: 290228
Poruke: 27
*.static.madnet.rs.



+12 Profil

icon Re: Aftermarket XENON10.09.2011. u 11:19 - pre 153 meseci
Taj Xenon far za tvoj auto verovatno bi dao lošije rezultate nego Morimoto.
Meni su isto nudili fabričke farove, i ja ih nisam uzeo samo iz razloga što im je cutt-off lošiji. Cena nije bila problem.

Nije on toliko težak. Neki ljudi su se žalili da se klati...ali to kod mene nije slučaj.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Aftermarket XENON20.09.2011. u 14:07 - pre 153 meseci
Treba mi savet, mesto gde cu kod nas i koji da kupim far za Passata B5 1997-2001, gledao sam po stranim sajtovim ima raznih, ali sta mogu ovde da nadjem i kod koga??? Ovo jurim za prijatelja. Original far mu je pozuteo iznutra (pokusace da ga ispolira ali ja mislim da od toga nema nista) pa gledao je cene novog i ispadne bolje kupovati ove aftermarket nego fabricke po ceni. Ja sam video da cak imaju sa led dnevnim kombinacija. Plus njigov fabricki far ima nivelaciju sijalice u faru, sad ako neko zna koliko to utice na celokupnu sliku koji far uzeti neka pojasni. Da li fabricki far mozes sam da skines, tj dal je problem.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Aftermarket XENON20.09.2011. u 21:41 - pre 153 meseci
Imas dobre farove u Shivi (BG) ali su preskupi.

Aftermark mozes kupiti u svakoj bolje opremljenoj prodavnici autodelova (naruce pa cekas dan, dva). Ovi farovi sijaju od 40 do 70% vrednosto novog originala u zavisnosti od proizvodjaca do proizvodjaca. Tajvanski su bolji od Kineskih.

http://www.ebay.de/itm/SCHEINW...oteile&hash=item415c708f39



Originali su najbolji, ali i najskuplji.

Polovne treba izbegavati (vec imas takve).

Poliranje je moguce, ali rezultati su od skromnog do osrednjeg.

Moras skinuti branik prilikom demontaze. Nije tesko.

Ovi su jedni od boljih aftermarkova"



ako imas nekog da ti donese

http://www.d-edition.de/shop/K...nwerfer-Chrom-Birn::49225.html

Verzije sa LEDom rade lose. Odnosno LEDovke rade slabo. ne mogu se koristiti kao dnevno svetlo.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aftermarket XENON

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 22078 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.