Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi

[ Pregleda: 11225 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noels
UE

Član broj: 138979
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi27.02.2010. u 19:34 - pre 171 meseci
Kupio sam ovaj gorenje frižider uvezen iz Nemačke i vidim da je popravljan termostat ali to nije problem vec sto frižider slabo hladi.To je ovaj na ovom linku.

http://buy.fudzilla.com/a59244.html

Frižider ima posebnu komoru za zaledjivanje a nasao sam da je orginalan termostat oznake 077B6149
Kataloski broj termostata Gorenje 596215 Vrsta: GORENJE ORGINAL, Namena,BITERM.
Ima ga na ovom linku ,TERMOSTAT 077B6149
http://www.zzsistem.com/Veleprodaja.aspx?page=9&catID=28

U njemu je trenutno ovaj termostat
http://www.alibaba.com/product-gs/217710093/ranco_thermostat.html

i ima 4 glavna izvoda i 2 za uzemljenje. Da li je to isto to jest da li ogovara jer mi frizider slabo hladi a kada sam skinuo poklopac od termostata ima u jednom kablu 4 žice,u drugom 2 bela silikonska (verovatno grejac) i 2 žice koje su izolovane i nigde nisu prikačene (crna i plava) i naravno sonda. Mislim da je nešto izmešano pa bih da to povežem kako treba sa ovim orginalnim termostatom da to vratim kako treba i da radi kako treba.
Pojačan je na maximalno i u frižideru je od 9-12 stepeni.
Da li neko može da mi kaže šta su 2 žice koje nisu povezane a fabrički sam siguran da su bile već je neko budžio ovaj drugi termostat.

evo i par slika http://img168.imageshack.us/g/termostat2.jpg/



Hvala svima unapred na pomoći.





 
Odgovor na temu

servis_g
Dragan Micic
Doboj, BiH

Član broj: 239925
Poruke: 55
*.team.ba.



+4 Profil

icon Re: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi06.03.2010. u 21:19 - pre 171 meseci
Najvjerovatnije da je neko stavio termostat koji nije namijenjen za taj friž. tebi treba termostat samootapajući sa grijačem imaš ih u bilo kojem gorenje servisu zadnja tri broja šifre su ti 279 ili 249, e sad što se žica tiče ovako bi trebalo da bude
CRNA I SMEĐA idu na kontakte 3 i 4 tj crna ide na startni relej od kompresora osim ako neko nije prepravljao nešto, a plava je samo za sijalicu u frižideru tj nula ili faza zavisno kako utikač ubodeš u utičnicu i imaš grijač njegov kontakt je 6 ovo ti sve važi ako je originalni termostat.
Nadam se da ćeš uspjeti osposobiti ga pozdrav.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
109.93.108.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi07.03.2010. u 12:44 - pre 171 meseci
Ovo i jeste K-59 termostat za kombinovane frizidere.

Ne vidim dobro da li taj frizider ima samo komoru ?
Moguce je da tu ide K-50 ili K-60 termostat za obican frizider.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

noels
UE

Član broj: 138979
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi21.03.2010. u 01:11 - pre 170 meseci
Hvala obojici clanova na trudu nisam bio na forumu,postavio sam na jos jedan forum pitanje jer mi niko nije odgovarao pa sam mislio niko i nece. Frizider je sa komorom ali ne posebnom na istom su kompresoru to je kao mala ledara.
ja sam nasao tacne oznake i koji je u njemu sada i koji bi trebao da bude imate na 1 postu..Grejac bi trebao da su 2 bele silikonske zice i one su povezane na ovaj sadasnji termostat ali sta su one 2 koje nisu povezane uopste.ja mislim ali nisam siguran da je to senzor za temp to jest da pisti kada podigne temparaturu.
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi21.03.2010. u 04:19 - pre 170 meseci
Aj i ja da dodam neku pametnu, vidim dobiosi nekakav odgovor na onom drugom i trecem forumu, i delimicno su u pravu, K50 i K60 ne moze da ide posto ima dva kontakta a taj K-59 ima tri kontakta i jeste za kombnovani frizider i takav treba tu termostat posto ima grejace one druge zice su sigurno od sijalice ili prekidaca za svetlo, i ima cetri zvezdice na vratancima od komore znaci u komori ti je od -18 do -24stepeniC...... i ima jos nesto sve kombinacije kad meris temperaturu su u opsegu od 8-12 stepeni C a da bi tacno izmerio trebati digitalni termometar koj pamti donju i gornju temperaturu i sondu stavis u friziderskom delu u sredini prostora i ostavis par sati pa tek onda mozes da kazes kojaje srednja temperatura inace za ispravan rad treba da bude u opsegu od 4-8 ako nisi znao... i Isparivac friziderskog dela ti je u izolaciji, tj. u zadnjem zidu i treba da malo zamrzne pa otopi jedno 10cm iznad slivnika pa do komore ako nema ciklusa zamrzne pa otopi stvarno onda treba da zoves nekog majstora da ustanovi dal je freon il kompresor u pitanju...
A kolege su ti vec rekli kako postavis pitanje tako i dobijes odgovor i vecina takav nisu ni videli izbliza i ti sad odma dizes paniku...
ako nisi znao:



snemackog prevod...
Specifikacije:
Vrsta: hladnjak zamrzivač sa unutrašnjosti
Vrsta: Samostojeći
Boje: ??????

Vrata zglob: desno (ne međusobno)
Širina: 60 cm
Visina: 146,5 cm
Dubina: 63,5 cm
Hlađenje Kapacitet: 247 litara
Neto obujam zamrzivačkog dijela: 21 litara
Kategorija: **** 4 zvjezdice
Automatsko odmrzavanje: U hladnjaku
Potrošnja energije: 288 kWh / godišnje
Energetska učinkovitost:
Štetne tvari: CFC-free

- 4 staklene police
- 1 pladanj voća
- 1 jaje koristiti
- 6 odjeljci
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

frigogagi
Dragan Antic
Serviser rashladne tehnike.
FRIGOTEHNIKA, vlasnik
Odzaci

Član broj: 131864
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi21.03.2010. u 04:30 - pre 170 meseci
E da i sa takvim termostatom trazi temperaturu prostorije gde je smesten iznad 15 stepeniC...
''FRIGOTEHNIKA'' - Servis rashladnih uredjaja
 
Odgovor na temu

noels
UE

Član broj: 138979
Poruke: 18
109.92.241.*



+1 Profil

icon Re: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi22.03.2010. u 23:01 - pre 170 meseci
hvala.provericu da digitalnim termometrom
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje Frizider R2746OPLA slabo hladi

[ Pregleda: 11225 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.