Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242808 | Odgovora: 851 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!12.09.2010. u 17:33 - pre 164 meseci
Citat:
MilanTarot

@stil, kao sto sam vec napisao izvor mojih informacija nije internet te ne mogu da ti serviram link do koga bih dosao na isti nacin kao sto mozes i sam da dodjes: googlanjem



Ukoliko ne navedeš izvor informacija onda je to jedno obično - rekla kazala -
Očekuješ da ti verujemo na majke mi.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!12.09.2010. u 17:40 - pre 164 meseci
@ MilanTarot
Citat:
@kalimero, koji medij je proglasio predraga krivim?

Šališ se? A zašto sam ne proguglaš? ;)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 15:30 - pre 164 meseci
Citat:
Kako se pojavi najmanja jedinstvena ponuda od, recimo, 320 dinara, njihova se automatski prebacuje na 319 dinara.


Ovo kaze u tekstu sa linka sa prve strane ove teme. OK, covek je napisao program koji to radi, povezao se sa njihovim sistemom i zavrsavao posao. I ovo je legalno? A da li je legalno npr. ako ja napisem program koji ce da presrece npr. uplate neke banke i od svake transakcije da ide na moj racun 5%? Ili npr. da presrecem dopune za mobilne telefone i da meni ide od svake dopune 50%. Ja sam samo pametniji od njih, nigde u zakonu ne pise da ovo ne smem da radim? Ili pise? Ako je ovo neki vid elektronske prevare onda je i ovo citirano.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 16:51 - pre 164 meseci
To što ti pričaš bi bio upad u sistem i to je nelegalno. Mogao je da zamoli 200 ljudi sa 200 brojeva telefona da šalju ono što im on kaže. Jel bi i tad to bila prevara. Ne bi kao što nije ni kada je te telefone umrežio pa im programom rekao šta da šalju. On nije upao u sistem - obio nešto pa se prikačio već je u taktičkoj igri imao najbolju taktiku i to je to.
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 17:01 - pre 164 meseci
Npr Karpov postane svetski sampion u sahu - medjutim kasnije se utvrdi da je pametniji od drugih . Sta bi onda preporucio - da covek ode u zatvor ?

Naravno da ovakve analogije cesto znaju da budu netacne pa se zato i ne trebaju koristiti.Uopste.




 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 17:12 - pre 164 meseci
Da su imali nekog konsultanta koji nije primljen po kumovskoj liniji znali bi da je tako nešto moguće pa igru ne bi ni puštali u etar. Koja blamaža.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 19:48 - pre 164 meseci
Koliko je sve komično pokazuje i njihov sajt tj. sajt Državne lutrije Srbije http://www.lutrija.rs/loto na kojem postoji generator brojeva za loto na kojem piše :

"Loto generator brojeva
On-line generisanje brojeva!
Računar kombinuje za vas"

Dakle dozvoljeno je korišćenje računara u igrama na sreću AHAHAHAHAHA !!!!




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 21:18 - pre 164 meseci
Pitaj Becirica jel mu smesno u zatvoru ...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 21:40 - pre 164 meseci
Citat:
MilanTarot:
@odin d, netacno. osoba iz tvog primera nikako ne onemogucava druge ucesnike da pobede. ako bi neko poslao ponudu sa 159 tacnih decimala, on bi pobedio. dok u ovim sms licitacijama cak i ako bi neko poslao ponudu manju od ponude predraga i njegove kriminalne grupe, a koja zadovoljava uslov da je jedinstvena, momentalno bi bio izbacen sa mesta potencijalnog pobednika jer bi Predragov sistem automatski poslao novu jedisntvenu i najnizu ponudu.


Jok.
SMS ima velicinu od 160 karaktera i ne mozes poslati broj pi sa 159 decimala.

Sto se tice Predragovog sistema, on uopste ne onemogucava druge ucesnike da salju bolje ponude - svako moze poslati ponudu bolju od njega ako zna kako. On nikoga nije ni sprecavao ni sprecio da to radi, samo je nasao nacin kako da njegova ponuda bude pametnija u odnosu na druge, a to nije kriminal.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 21:45 - pre 164 meseci
@ arsen Naplatiće on svaki svoj dan proveden tamo. Ne boj se. Platićeš to ti od poreza.
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.yubc.net.



+23 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 21:50 - pre 164 meseci
Citat:
Odin D.: Jok.
SMS ima velicinu od 160 karaktera i ne mozes poslati broj pi sa 159 decimala.


Bravo. Stvarno si ukapirao poentu moje poruke. Pametan si.

Btw, kao sto sam napisao, moguce je poslati 159, pa cak i 160 decimala broja pi u jednoj sms poruci. Nigde nisam napisao da se salje nesto drugo osim decimala.

Citat:
Odin D.:Sto se tice Predragovog sistema, on uopste ne onemogucava druge ucesnike da salju bolje ponude - svako moze poslati ponudu bolju od njega ako zna kako. On nikoga nije ni sprecavao ni sprecio da to radi, samo je nasao nacin kako da njegova ponuda bude pametnija u odnosu na druge, a to nije kriminal.


Svrati do prdekane, pa to objasni njemu.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 22:17 - pre 164 meseci
Citat:
stil: @ arsen Naplatiće on svaki svoj dan proveden tamo. Ne boj se. Platićeš to ti od poreza.


Znam. Zato ni meni nije smesno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!13.09.2010. u 22:50 - pre 164 meseci
Citat:
MilanTarot: Btw, kao sto sam napisao, moguce je poslati 159, pa cak i 160 decimala broja pi u jednoj sms poruci. Nigde nisam napisao da se salje nesto drugo osim decimala.


Mozes ti slati sta god hoces, i pricati sam sa sobom ako hoces, ali primjer je bio ovo:
Citat:
Znaci neko smisli sms nagradnu igru: "Posaljite sms sa najpribliznijom vrednoscu broja Pi i osvojite automobil".


Ukapirao sam ja poentu toga sto ti kazujes. Ti smatras da se u igrama na srecu treba ucestvovati potpuno blesavo, kako bi se uobicajeni naziv za tu vrstu aktivnosti - porez za budale - odnosio na sve, a ne samo na neke ili na vecinu.


 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!14.09.2010. u 01:44 - pre 164 meseci
@zoksula
A koji je problem sa tim sto se Predrag salje automatski poruke.

Problem je što je organizovano igranje zabranjeno pravilima igre. Problem je što je dobijao kršeći pravila igre.

Mislim da je sledeća analogija adekvatna - Igra pogađanja broja. Cilj je pogoditi broj od 1 do 20. Pravilo je da morate igrati sami i da imate pravo da pogađate tri puta. Od sistema dobijate odgovor da li je traženi broj veći ii manji od onog koji ste rekli. Strategija koja najbrže dovodi do pobede je jasna - polovljenje intervala. Međutim, ova strategija iako je pobednička, ne obezbeđuje sigurnu pobedu, zato što je ograničena pravilom igre koje kaže da možete pogađati samo tri puta. Dakle, vi imate pobedničku strategiju, ali vam je potrebna i sreća da biste pogodili traženi broj. Prema tome, važno je razumeti da pravila igre od strategijske igre mogu na naprave igru na sreću. Ovo kažem zbog onih koji tvrde da SMS licitacija nije igra na sreću. Sama licitacija možda i nije, ali licitacija ograničena pravilima igre - i te kako jeste. Dalje, da biste osigurali pobedu upotrebom strategije, kršite pravilo igre da morate igrati sami, i u igru uključujete i druge učesnike, od kojih preuzimate podatke o manjem ili većem traženom broju, čime stičete prednost nad ostalim igračima na način suprotan pravilima igre. Da li vašu pobedu treba priznati? Naravno da ne, jer ste varali.

Sve u svemu, moje mišljenje je:
1. SMS licitacije jeste igra na sreću jer je upotreba pobedničke strategije ograničena pravilima igre.
2. Bećirić je prekršio pravila igre o organizovanjom igranju i upotrebi računarskih sistema, pa prema tome, u smislu Zakona o igrama na sreću, nije legitiman učesnik igre na sreću, tj nema pravo na nagrade.
3. Bećirić je, kao legitimne učesnike igre na sreću, organizatoru predstavljao ljude koji to nisu bili, i preko njih preuzimao nagrade na koje nije imao pravo, tj stekao je protivpravnu imovinsku korist.
4. Slučaj je jasan i sudija neće imati mnogo dileme oko donošenja presude.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!14.09.2010. u 08:18 - pre 164 meseci
Lov na veštice. Na ovakav način možete da diskvalifikujete bilo kojeg dobitnika bilo koje nagradne igre koju organizujete. Mislim da je postojalo ograničenje od 1000 poslatih poruka po broju. Mrzi me sada da tražim. Jednom prilikom sam pola sata sedeo u sobi u kojoj su dve žene igrale tu igru i međusobno su se dogovarale šta da pošalju (čitaj organizovale su se jel'), - nisu ništa dobile. Da su dobile ladno ste mogli da ih optužite za kršenje pravila i da ih strpate u zatvor. Baš me zanima šta će dalje biti. Ceo svet će da vam se smeje - eto šta.
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!14.09.2010. u 08:29 - pre 164 meseci
@abitbp6

1) Ako je analogija analogna i ako su pravila takva sta mislis da li bi organizator pre svake igre trebao reci
a) Imate maksimalno 3 pokusaja
b) Saljite sto vise poruka (pokusaja)
2) Dakle ako su ta pravila toliko bitna (a i jesu kao sto kazes da bi igra bila igra na srecu) onda nema potrebe da se pre igre kaze: "Saljite sto vise poruka jer time povecavate sansu da dobijete" ... nego da se izdeklamuju pravila igre - dakle na tv-u a ne na nekom sajtu zato sto je sigurna stvar da svako ko ima mobilni mozda i nema internet. Cak i da dobijaju besplatnu poruku sa pravilima igre bi bilo bolje.
3) Ovde se radi o iznosenju lazne aluzije na pravila igre - da bi organizator ostvario protivpravnu materijalnu korist - "Saljite sto vise poruka jer time povecavate sansu da dobijete"
4) Kakav sudija - sudija tu nije potreban. Ali ako i bude sudije jasno je da imaju lazno optuzenog. Organizator igre je kriv sto je lazno predstavljao svoja pravila igre. Dakle on treba da budu osudjen za protivpravno sticanje imovinske koristi - da vrati automobile coveku - a da ostalim ucesnicima igre vrati pare
5) Medjutim nista od ovoga se najverovatnije nece desiti - tako da ne mogu da vidim koliko je sigurno da drzava nema nekakav dil sa Becirovicem kako da se uzmu narodu pare - a da nemaju sanse da dobiju nikakve nagrade.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!14.09.2010. u 08:30 - pre 164 meseci
Citat:
abitbp6
Sve u svemu, moje mišljenje je:
1. SMS licitacije jeste igra na sreću jer je upotreba pobedničke strategije ograničena pravilima igre.
2. Bećirić je prekršio pravila igre o organizovanjom igranju i upotrebi računarskih sistema, pa prema tome, u smislu Zakona o igrama na sreću, nije legitiman učesnik igre na sreću, tj nema pravo na nagrade.
3. Bećirić je, kao legitimne učesnike igre na sreću, organizatoru predstavljao ljude koji to nisu bili, i preko njih preuzimao nagrade na koje nije imao pravo, tj stekao je protivpravnu imovinsku korist.
4. Slučaj je jasan i sudija neće imati mnogo dileme oko donošenja presude.

Protivpravnu imovinsku korist na osnovu pravilnika privatne kompanije? WOW.

Kako bi bilo da ja upravo sada donesem jedan pravilnik (lično ja ili moja firma, svejedno) u kome ću reći da si ti, kako god da se zoveš u obavezi da mi mesečno plaćaš 1000 evra jer imaš prilike da čitaš moje genijalne tekstove na ES-u. Pravilnik važi retroaktivno.

I sada, kako sam kažeš ti si na taj način ostvario protivpravnu imovinsku korist, jer su te desetine hiljada evra koje sada ti imaš trebale da budu moje, i ja te onda zbog toga tužim... Mislim da je slučaj jasan i da sudija neće imati mnogo dileme da ti popleni svu imovinu i strpa i ćorku jer nisi poštovao moj pravilnik.


PRAVILNIK PRIVATNE KOMPANIJE ≠ ZAKON (koji propisuje država)
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!14.09.2010. u 08:39 - pre 164 meseci
Citat:
abitbp6: @zoksula
...
2. Bećirić je prekršio pravila igre o organizovanjom igranju i upotrebi računarskih sistema, pa prema tome, u smislu Zakona o igrama na sreću, nije legitiman učesnik igre na sreću, tj nema pravo na nagrade.
...


Prema Zakonu o igrama na sreću izvlačenje može da se vrši samo jednom nedeljno. Tako da mi se čini i da su organizatori kršili zakon.
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!14.09.2010. u 22:58 - pre 164 meseci
Citat:
ventura: Protivpravnu imovinsku korist na osnovu pravilnika privatne kompanije? WOW.

Kako bi bilo da ja upravo sada donesem jedan pravilnik (lično ja ili moja firma, svejedno) u kome ću reći da si ti, kako god da se zoveš u obavezi da mi mesečno plaćaš 1000 evra jer imaš prilike da čitaš moje genijalne tekstove na ES-u. Pravilnik važi retroaktivno.


Pravila igre su doneta i odobrena u skladu sa procedurom propisanom Zakonom o igrama na sreću, Uprava za igre na sreću ih je odobrila, a nakon toga je i DLS dobila dozvolu da igru organizuje. Prema tome, pravila igre su stekla pravnu snagu.

Za donošenje tvog pravilnika o 1000 EUR mesečno ne postoji zakonski osnov, pa prema tome on ne može imati pravnu snagu i ostaje mrtvo slovo na papiru. Sa druge strane, neki pravilnik o zaštiti na radu u privatnoj firmi, ima zakonski osnov, pa ako doneseš takav pravilnik u skladu sa zakonom propisanom procedurom, on dobija pravnu snagu (radnici su dužni da ga poštuju).

Citat:
PRAVILNIK PRIVATNE KOMPANIJE ≠ ZAKON (koji propisuje država)

Ovo jeste tačno, ali se ne odnosi na ovaj slučaj.

Citat:
dule_ns: Prema Zakonu o igrama na sreću izvlačenje može da se vrši samo jednom nedeljno. Tako da mi se čini i da su organizatori kršili zakon.

I ovo je tačno, samo što nikako ne može biti izgovor za ono što je rađeno. Druga stvar, postoje stvari koje su nezakonite, ali za koje nije propisana kazna. Ako pogledaš kaznene odredbe u Zakonu o igrama na sreću, videćeš da je to slučaj sa izvlačenjima više od dva puta nedeljno.
 
Odgovor na temu

abitbp6

Član broj: 221384
Poruke: 216
*.ptt.rs.



+17 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!14.09.2010. u 23:16 - pre 164 meseci
@zoksula
U članu 27 Zakona o igrama na sreću je definisan način objavljivanja pravila igara na sreću. A tamo ne piše da se pravila moraju dostaviti svakom igraču.
Sličnu stvar imaš kod objavljivanja presuda u parnicama "na zidu". Sud može, nakon više neuspešnih pokušaja uručenja presude da donese odluku da se presuda postavi na oglasnoj tabli i nakon toga se postupa kao da je presuda uručena, iako ni jedna od zainteresovanih strana ne mora da je vidi. Takođe, niko nije pročitao sve zakone koji postoje, ali iako ih nije pročitao, mora da odgovara ako ih prekrši.

Ovo o čemu pričaš pod 3 je samo marketing za navlačenje ljudi i ništa više. Nema tu nikakve protivpravne imovinske koristi organizatora.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242808 | Odgovora: 851 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.