Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne rade mi 5 tastera posle čišćenja tastature !?

[es] :: Ostali hardver :: Ne rade mi 5 tastera posle čišćenja tastature !?

[ Pregleda: 1550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Ne rade mi 5 tastera posle čišćenja tastature !?11.03.2010. u 09:58 - pre 172 meseci
Imam ovu tastaturu:



... već nekih 3 godine, i savršeno mi je radila dok je nisam rasklopio. Pošto se nakupilo dosta djubreta i prljavstine ispod samih tastera reših da povadim sve tastere i operem ih.

Uglavnom kada sam sve vratio na svoje mesto pažljivo, ispostavilo se da mi ne rade slova: O, P, Š, Č, Ć, _ - (taster sa donjom i srednjom crtom).

Prvo sam mislio da nije voda usla, i nesto poremetila, ali je ne moguce jer sam prao samo tastere a onu foliju sa elektricnim poljem sam pazljivo odvoio od plastike kako bi je oprao. 5 puta sam gledao da nije negde oštećena ta folija koju pritiskaju dugmići, i ništa evo već 4 nedelje mi ne radi tastatura, pa sada koristim neku drugu, ali hoću onu jer su dugmići prilagođeni mojim potrebama.

Da li ima pomoći!?

P.S. Svi ostali dugmići rade kako treba a ovi ne rade uopste raspored je sledeći, O/P/Š pa ispod njih su Č/Ć pa ispod toga "_-"...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ne rade mi 5 tastera posle čišćenja tastature !?11.03.2010. u 17:09 - pre 172 meseci
Te folije mogu samo tako da prestanu sa radom. Ili se malo pomere, mada ako kod tebe rade ostali, onda to nije slučaj ili se prekine neki kontakt. Proveri neku zajedničku štampu pošto tebi ne radi grupa tastera, pogledaj pažljivo da li ima neki prekid ili prljavština. Nikad ih nisam voleo, zato i dalje koristim tastaturu staru 25 godina koja ima tastere a ne foliju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Ne rade mi 5 tastera posle čišćenja tastature !?

[ Pregleda: 1550 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.