Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija u dugovima do guše

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u dugovima do guše

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66736 | Odgovora: 363 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 10:21 - pre 170 meseci
Off
Uredba o formi krastavaca i banana vise ne vazi.

To su ekstremne pojave u EU kojima su se i sami ljudi u EU smejali, te se ne moze njeno funkcionisanje kroz takvo nesto sagledavati.


On
Citat:
Evropska komisija se zalaže da se na sastanku na vrhu u četvrtak, postigne dogovor o planu spasavanja Grčke, ukoliko joj zapreti bankrot. Ideju podržava niz zemalja, među njima su i one koje su i same u nevolji, ali ne i nemačka kancelarka Angela Merkel.

To je i stav ministra spoljnih poslova Gida Vestervelea:
„Reč je o tome da sami Grci završe posao. Moramo imati u vidu da postoje i interesi drugih poreskih obveznika - i nemačkih, a na nas uvek dolazi lavovski deo (plaćanja). Smatram da nema potrebe za novim odlukama, već smo dali izjavu o solidarnosti.“

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5380484,00.html

Bogami, Grci i ako dobiju pomoc - bice to tek kad budu na totalnom dnu.
Ko bi Srbiji pomagao, ako bi bila u takvoj situaciji - nem' pojma.


 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 10:44 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: ... medjutim od svih postkomunistickih drzava evrope samo smi mi u debelom cabru i u goroj situaciji, svi ostali su uspeli manje vise da se izvuku iz bede.


nas je sloba malo kocio pri ulasku u pravu svetlu kapitalisticku i demokratsku buducnost, tako da smo stigli da se zaduzimo tek za neke desetine milijardi evra.
kada uskoro budemo zaduzeni za stotine milijardi kao madjari, poljaci, cesi, rumuni itd... onda cemo se i mi izvuci iz bede.


Citat:
staticInt: ... ali cim je umro onaj koji je drzao to sve na okupu sve se raspalo...


... samo se nije raspalo zato sto je on umro, vec zato sto je "orangutane" ubedilo da im to gde i kako su ziveli ne valja, vec da ce da im bude bolje kada uvedu "slobodno trziste" i "demokratiju", a "orangutani" ni posle 20 godina ne mogu da ukapiraju da im nije bolje, a jos za 200 godina nece ukapirati da slobodno trziste i demokratija, onako kako oni to zamisljaju, ne postoji niti ce ikada postojati, vec da postoji samo sila oruzja i borba za resurse, uticaj, vlast i moc.


Citat:
Ivan Dimkovic: @mrle,

Niko tebe ne sprecava da se ne zaduzujes.....


ma da, eno onaj mali grcki bebac sto se jutros rodio u atinskom porodilistu je vec duzan 30.000 evra ( 300 mlrd. duga/10 mil. stanovnika ).
dok bude stasao za rad i stvaranje za jedno 20 godina, dug ima da mu naraste na barem 10 puta vise.

kakav mali glupan, tek se jutros rodio, a vec se zaduzio za trogodisnju platu.

no dobro kazes ... niko ga nije terao, sam je kriv.

mali glupan ce sad da kmeci i $e®e i pisa u pelene, umesto da odmah, cim izadje iz porodilista za 5-6 dana, pocne lepo da radi i stvara svetlu buducnost kapitalizmu.
... i to bi mu najbolje bilo da pocne da radi za dzabe, jer se kapitalizam najbrze razvija kada radnici rade za dzabe ... a ne ko ovi u kragujevcu sto nece da rade za 250 evra 7 sati i 10 min. sada kad je uveden dokazano najbolji sistem, a u onom najgorem su radili i za dzabe na titinim radnim akcijama.
dolazile cak i na hiljade stranaca da rade na titinim radnim akcijama za dzaba.

 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 10:57 - pre 170 meseci
Citat:
dolazile cak i na hiljade stranaca da rade na titinim radnim akcijama za dzaba.


Gdje? U propagandnim materijalima i saopstenjima? :D
hahahaha, presmijesan si
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
109.93.168.*



+5251 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 10:58 - pre 170 meseci
Citat:
mrle 011:... nece ukapirati da slobodno trziste i demokratija, onako kako oni to zamisljaju, ne postoji niti ce ikada postojati, vec da postoji samo sila oruzja i borba za resurse, uticaj, vlast i moc....



To je resenje koje se samo namece, ali je toliko ocigledno, da ga veseli mozak ne prihvata kao gimnastiku.

Lakse je telaliti o "komunizmu" i "kapitalizmu" i kojekakvim nepostojecim idejama..

Gusarenje, otimanje i pljacka je jedini drustveni sistem od nastanka covecanstva..pocinjeno sa ovim ili onim "opravdanjem"..

Setih se opravdanja za pokretanje krstaskih ratova, pa do "borbe protiv terorizma"...razlika je ..gde?

Drug Stari je imao legendarni potez, da OVE terene zastiti jedan period od najezde gusara...kako god se zvala sarena laza sa kojom je manipulisao(komunizam, socijalizam..samoupravljanje i samozastite...)

I ljudi su intuitivno osetili, vise sestim culom, da nema neke opasnosti ili neizvesnosti..pa je i rad bio laksi, novac je samo odredjenom soju bio prioritet...


Ali, velika je to prica, zamagljena parolama i izjavama, pa cak i "teorijama zavere"(kako lepo smisljeno za olaka, povrsna, razmilsljanja), koje uopste nisu teorije, vec svakodnevica..

Poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 11:07 - pre 170 meseci
@mrle, Mali glupan je ocigledno nesto zabrljao u proslom zivotu, kao i svi mi rodjeni ovde :). To zasto on duguje 30 kila evara treba da pita mamu i tatu koji su glasali za vlast koja ih je zaduzila. Najpostenije bi bilo da generacija koja napravi dugove iste i vrati ali to se ne desava jer zaboga ljudi moraju da zive sa stilom, na deci svet (i dugovi) ostaje.


I mislis Rumunija sa GDPom od $200mil i dugom od 20%, Cesi sa $216mil GDP i dugom od 30%, poljaci sa $530mil i dugom od 50%. Jedini koji tu nit smrde nit mirisu su Madjari i to najvise zbog ogromnog unutrasnjeg duga koji ih sprecava da udju u evro zonu. Svi oni su pare pozajmljene iz inostranstva koristili za razvojne projekte i stimulisanje industrije, samo smo mi pojeli i popili 70 milijardi dolara i pricamo kako je komunizam bio mnogo bolji.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 11:12 - pre 170 meseci
Citat:
Tyler Durden: Gdje? U propagandnim materijalima i saopstenjima? :D
hahahaha, presmijesan si


meni je moja rodjena keva, koja je ucestvovala na tim radnim akcijama, tako pricala.

e sad ja ne znam sta bi za tebe bila relevantna "referenca".

... evo ukucao sam u google "pruga brcko-banovici" (to mi je palo na pamet) i prvi rezultat je wikipedia ---> http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B%D0%B8

... a prva recenica na toj stranici je

Citat:
Pruga Brčko - Banovići je pruga u severnoj Bosni koja je nastala kao rezultat prve omladinske radne akcije u Jugoslaviji. Na njenoj izgradnji radilo je 62.268 omladinaca iz cele Jugoslavije i više od 1.000 brigadira iz inostranstva.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 11:18 - pre 170 meseci
Pa znas kako, ja ne znam sta je tacno bilo, ali bih ja u to vreme na vlasti bez problema platio tih 1000 ljudi iz inostranstva samo da nalozim domace da rade za dzabe. Uopste nije nemoguce da je upravo tako i bilo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 11:21 - pre 170 meseci
Ma ja mu verujem, stranci su i bugari, rumuni, cesi, slovaci (tadasnji cehoslovaci ako cemo korektnije), i ostali tadasnji komunisti. Ih, naslo se hiljade da ratuje protiv franka, naci ce se hiljadu da gradi prugu u stranoj zemlji
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 11:27 - pre 170 meseci
Koliko ja znam, a učestvovao sam na jednoj (doduše naš orkestar je obilazio sva naselja na Trasi)...sve je bilo za Dž.

Tek, kasnije zavođenjem nekih plaćanja, sve se urušilo
U plaćenom sistemu uvek imaš argument za nezadovoljstvo...malo je

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 11:46 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Zivot u skladu sa mogucnostima o kojem pricas je nesto od cega se pocinje, kad si ti vec u situaciji da dugujes 80% svake plate sto ce biti realnost kad pocne nova transa opstih potrosackih kredita (30% na stan i 50% na ves masine, kola i gluposti) i pride si zirant na ostalih 20% prostor za pruzanje vise ne postoji. Onda vise nema povratka na normalno stanje. Sta mislis zasto se krediti kod nas osiguravaju administrativnim zabranama? Da bi mogli da ti otkinu rate od plate pre nego sto i vidis te pare, pa ti od 260e na racun puste 5000din da sa tim prezivis.
Zato mudri ljudi ne uzimaju kredite nego stede i strpljivi su, pa kupe za kes to sto im treba, a i umeju da kontrolistu svoje zelje. Ko ne ume da kontrolise svoje zelje i treba da bude rob tim bankama i ostalim "tajfunima".

Nema nista od dzabe para koje ce da "daju" kao Grckoj i tako spase tzv Srbiju, nego da se polako delju frule pa u pastire, nema druge.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 11:53 - pre 170 meseci
Citat:
Shadowed: Pa znas kako, ja ne znam sta je tacno bilo, ali bih ja u to vreme na vlasti bez problema platio tih 1000 ljudi iz inostranstva samo da nalozim domace da rade za dzabe. Uopste nije nemoguce da je upravo tako i bilo.
Neas pojma, tad su ljudi verovali u nesto, zato sto se gradilo nesto sto je bilo 100 puta bolje u odnosu na ono od ranije, pa su zato radili dzabe, a sad ne veruju u nista, osim sto su im "kapitalisti" isprali mozak kako je sve u parama i sarenim djindjuvama, i zato su robovi "tajfunima" i bankama. Znaci, postoji red u univerzumu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 12:20 - pre 170 meseci
Mislim da su verovali u varijantu da se preko radnih akcija najlakse dolazilo do partijske knjizice, pa onda do posla, pa onda do tih sitnih djindjuvama (vespa, ovo ono), ako smuva neku omladinku, plus.

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 12:33 - pre 170 meseci
Citat:
Zato mudri ljudi ne uzimaju kredite nego stede i strpljivi su, pa kupe za kes to sto im treba, a i umeju da kontrolistu svoje zelje. Ko ne ume da kontrolise svoje zelje i treba da bude rob tim bankama i ostalim "tajfunima".

Mudri ljudi uzimaju kredite, ali taj kredit pametno iskoriste. Ako uzmeš kredit, pa uložiš u posao ili kupiš auto ili računare koji ti trebaju zbog posla i slično, to je onda pametno iskorišćen kredit. Takođe, nema ničeg lošeg ni u tome ako čovek ima novca da kupi nešto, ali to nešto ne uzme za keš nego na kredit i otplaćuje polako, a novac koji ima plasira u neki posao. I to je pametno iskorišćen kredit. Nije problem ni kad čovek nema u kući nešto što mu treba, recimo frižider, a nema ni para da ga kupi za keš, nego uzme na kredit (naravno, podrazumeva se da može da pokrije to sa svojom platom). Čak i to je pametno iskorišćen kredit. Problem su oni koji pokušavaju da žive iznad svojih mogućnosti, tako što će umesto da kupi auto od 10.000 evra, kupiti auto od 20.000 evra da bude baja pred komšijama, a realno ne može da ga priušti ili recimo ima frižider kući, ali mu taj nije dobar, nego hoće neki sa lcd ekranom i mp3 playerom, koji košta 10 puta više, pa ga uzme na kredit ili hoće plazma TV sa ekranom 50'' koji takođe ne može da priušti, pa uzme na kredit. E to je loše iskorišćen kredit i samo budale uzimaju kredite zbog takvih stvari.

Isto tako i ovo sa Srbijom. Nije problem zadužiti se ako će se kredit pametno iskoristiti, recimo na popravku puteva, obnovu mostova, izgradnju infrastrukture, oporavak privrede i slično... međutim kada se novac troši bahato na finansiranje preglomazne državne administracije, fantomskih agencija za sis i neradnike iz "Zastave" i slično, e to je onda velika glupost, koja će nam jednom doći glave.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 12:45 - pre 170 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Neas pojma, tad su ljudi verovali u nesto, zato sto se gradilo nesto sto je bilo 100 puta bolje u odnosu na ono od ranije, pa su zato radili dzabe, a sad ne veruju u nista, osim sto su im "kapitalisti" isprali mozak kako je sve u parama i sarenim djindjuvama, i zato su robovi "tajfunima" i bankama. Znaci, postoji red u univerzumu.

Jes', al' malo podsticanja tom verovanju ne bi skodilo ;)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 13:27 - pre 170 meseci
A pazi ovaj podsticaj :
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...encionisanih-dinarskih-kredita
Potrosnja, krediti, potrosnja ...
Jos malo i ode telekom ...potrosnja , krediti , potrosnja
Da spiskamo sve, ionako ce brzo sudnji dan - 2012 :)



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 13:32 - pre 170 meseci
I Jelasic dade ostavku...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 13:38 - pre 170 meseci
Citat:

Podsticanje?

Aa, pa evo:
Citat:
Zamolio bih čitaoca da zamisli veliku dvoranu u staroj gotičkoj zgradi univerziteta.
U toku naših studija puno puta smo tamo slušali predavanja vrsnih filozofa i naučnika.
Ovoga puta tamo su nas uputili pod prinudom, godinu dana prije diplomskog da bi smo slušali predavanja indoktrinacije koja su odnedavno uvedena.
Za katedrom se pojavio netko koga nitko nikada prije nije vidio, informirajući nas da će on odsada biti profesor.

Bio je prilično elokventan ali u njegovom govoru nije bilo ničeg naučničkog. Nije postojala nikakva razlika između naučnih i običnih koncepta a granične ideje i zamisli tretirao je kao mudrosti u koje ne treba sumnjati. Svakog tjedna, po devedeset minuta obasipao nas je naivnom i tendencioznom paralogikom i patološkim viđenjem realnosti.
Prema nama se odnosio sa prezirom i slabo prikrivenom mržnjom.
Buduci da je svaki pokušaj ismijavanja mogao imati vrlo ozbiljne posljedice, morali smo ga slušati s pažnjom i ozbiljnošću.
Uskoro su se pojavile glasine o podrijetlu ove osobe. Došao je iz krakovskog predgrađa, završio je srednju školu, međutim, nitko nije znao da li je maturirao ili ne.
U svakom slučaju, ovo je bio prvi put da je on kročio kroz univerzitetsku kapiju, i to ni manje ni više, nego kao profesor.
Između sebe smo se došaptavali – “Ne možeš nikoga ubijediti ni u što, na ovakav način.”
“Ovo je u stvari propaganda protiv njih samih!“
Međutim, nakon dugotrajne psihičke torture, dugo je vremena trebalo da bilo tko smogne snage i da progovori.
(citat iz uvodnog dela Andrew M. Lobaczewski-Politička ponerologija )


A kakve sve još začine u sebi sadrži Leslijeva bajka, možeš da degustiraš ovde:

http://www.antikvarne-knjige.c...eknjige/detail-item_id-46#book

Veoma podsticajno.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 13:39 - pre 170 meseci
@combuster

Bogami ovo krenulo mesec dana ranije nego sam mislio..
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
109.93.144.*



+22 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 13:45 - pre 170 meseci
Citat:
combuster: I Jelasic dade ostavku...


Evo vest na blicu : http://www.blic.rs/Vesti/Politika/182061/Jelasic-podneo-ostavku

Pocinje opste rasulo, sto je najgore plasim se toga, a pobornici 'izivljavanja' nad radnicima za platu od 13.000 i kusur
nisu u ovoj drzavi i nece osetiti posledice besne rulje. To je jedan od razloga zasto sam se zalagao protiv toga.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Srbija u dugovima do guše23.03.2010. u 14:02 - pre 170 meseci
E Odine, ali lanac pozajmica koji se dogodio pre te price o gostu je potpuno besmislen. Pare nigde nisu potrosene. Samo su se dodavali jednom novcanicom.
Tu pricicu mozemo da upotrebimo ako hocemo da pitamo gde su Srbiji pare.
Recimo u Srbiju udje milijardu evra (plus silne pozajmice), te se pare vecito vrte u krug, idu iz ruke u ruku ali negde isparise. Gde?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u dugovima do guše

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66736 | Odgovora: 363 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.