Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju

elitemadzone.org :: TechZone :: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju

[ Pregleda: 10975 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju10.04.2010. u 19:22 - pre 170 meseci
Posto je kanalizacija "prosla" i kroz moju ulicu, ispljuno sam 600 evrica i prikljucio se na kanalizaciju kako ne bih u 21. veku koristio septicku jamu i borio se sa svim propratnim posledicama upotrebe iste. Medjutim, odmah po prikljucenju pocelo je da mi smrdi u kupatilu. Da ironija bude veca, to mi se nikad nije desavalo dok sam bio "prikljucen" na septicku jamu. Sta mi je ciniti ? Da li je za ovaj smrad odgovorna sluzba JKP-a koja je (neuspelo) izvrsila prikljucivanje ili je nesto drugo po sredi ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju10.04.2010. u 19:39 - pre 170 meseci
Javna kanalizacija smrdi neopisivo, vrlo je verovatno da si ranije pre septicke jame imao neki glavni sifon a sad ga nemas pa se nisi ni trudio da ti pojedinacni odlivi u stanu budu atmosferski izolovani. Na sve ispuste treba da stavis sifone, a ako u kupatilu imas centralni podni ispust za plavnu vodu postaraj se da je isti cist, da ima dobro namesten cep (izgleda kao pecurka) i da je u isti nalivena voda do iznad ivice pecurke tako da vazduh iz kanalizacione cevi nema direktnog kontakta sa vazduhom u kupatilu. Meni je npr to zimi uvek problem u kupatilu jer od jakog centralnog ispari voda i spusti se nivo ispod poklopca i otvori se put smradu pa svakih desetak dana moram da dolivam vodu. Pazi da ne sipas ni previse vode jer hoce cep da otpliva sa cevi
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju10.04.2010. u 21:04 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Javna kanalizacija smrdi neopisivo, vrlo je verovatno da si ranije pre septicke jame imao neki glavni sifon a sad ga nemas pa se nisi ni trudio da ti pojedinacni odlivi u stanu budu atmosferski izolovani. Na sve ispuste treba da stavis sifone, a ako u kupatilu imas centralni podni ispust za plavnu vodu postaraj se da je isti cist, da ima dobro namesten cep (izgleda kao pecurka) i da je u isti nalivena voda do iznad ivice pecurke tako da vazduh iz kanalizacione cevi nema direktnog kontakta sa vazduhom u kupatilu. Meni je npr to zimi uvek problem u kupatilu jer od jakog centralnog ispari voda i spusti se nivo ispod poklopca i otvori se put smradu pa svakih desetak dana moram da dolivam vodu. Pazi da ne sipas ni previse vode :) jer hoce cep da otpliva sa cevi ;)


Meni ovo deluje kao mnogo posla za nekoga ko je dao 600eu JKP-u...

Možda grešim ;)
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju10.04.2010. u 21:10 - pre 170 meseci
Pa gresis, ne ocekujes valjda da ti JKP stavlja sifone na lavaboe?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju10.04.2010. u 22:59 - pre 170 meseci

Evo nacrtao sam ono sta ti treba. Dakle treba da ugradis u beton, tamo gde ti je odvod na plocicama, ovaj levi deo. Desni deo je poklopac.
Kada voda iz kade puni levi deo, poklopac koji je od plastike pliva na vodi oko otvora, tako da voda ispod njega prolazi slobodno, ali ne i vazduh(smrad) iz kanalizacije.
Ovo je standardno u zgradama, a mislim da moze lako da se nadje u gradjevinskim radnjama.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju10.04.2010. u 23:39 - pre 170 meseci
Citat:
m4rk0: ...kako ne bih u 21. veku koristio septicku jamu...
U najrazvijenijim zemljama sveta ljudi imaju septicke jame tamo gde nema javne kanalizacije, a zna to da bude i kraj gde zive teski burzuji, pa ne prave pitanje oko toga. Ali nema to veze, vec su rekli, treba na svakom odvodu da postoji ispravan sifon + cev za ventilaciju kanalizacije.
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju10.04.2010. u 23:59 - pre 170 meseci
pazi moj hack

uzeo sam parche gume, isekao prema dimenzijama sifona u kupatilu (tipa 10x10 cm) i stavio ga iznad sifona --neprijatnih mirisa vise nema.


naravno, ovo resnje nije bas pouzdano jer donkele sprecava osnovnu funkciju sifona, odvod vode ali

--kada cistis kupatilo sklonis rukom gumu i posle je vratis (guma _nije_ zalepljena)
--ako dodje do neke incidentne situacije, ocekujem da voda digne sifon i prodje, ovo ne mora obavezno da se desi, specijalno ako je incident manji
--vizuelni dozvilja





//naravno uvek moze da se dosipa voda ili da se kupi kvalitetniji sifon



btw mislim da kod mene nije proble isparavanje vode zbog grejanja vec push vazduha-vode vratima.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju11.04.2010. u 10:17 - pre 170 meseci
@Lesli Eldridz

Pa nisam ja presao na kanalizaciju zbog pomodarstva, vec zato sto sam imao velikih problema sa septickom jamom. Ko da ja ne bih voleo da potrosim 600e na nesto pametnije..Al to sad vise nije ni bitno.

Elem, hvala svima na pomoci. Primenicu vase savete pa javljam jel smrad otputovao :>
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Neprijatan miris u kupatilu nakon prikljucenja na kanalizaciju

[ Pregleda: 10975 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.