Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neprijatan miris u stanu

elitemadzone.org :: TechZone :: Neprijatan miris u stanu

[ Pregleda: 12427 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deker
Beograd

Član broj: 94948
Poruke: 169
*.eps.rs.



+3 Profil

icon Neprijatan miris u stanu05.08.2009. u 13:16 - pre 178 meseci
Pre par nedelja sam se uselio u jedan stari stan na Novom Beogradu. Stan je bio u jadnom stanju, nije čišćen godinama kako treba, ili nije uopšte čišćen (bili studenti). Ali zaista je bio prljav! Pločice u kupatilu i kuhinji su bile crne od buđi, zidovi i plafon u kupatilu (pločice su do 1,5 m visine zida) su bili takođe crni od buđi, sobe,predsoblje i kuhinja neverovatno prljavi...E sad, i kada sam prvi put bio, osećao se neki neopisiv neprijatan miris. Ali zaista ne mogu da ga opišem jer to nisam do sada sretao. Mislio sam da će posle sređivanja - krečenja kompletnog stana, ribanja pločica u kupatilu i kuhinji, menjanja poda u kuhinji (bio linoleum, a ispod stare vinaz pločice, postavljen laminat), čišćenja svih ormana (stavljeni raznorazni mirisi u njih i luftirani više dana), dubinskog čišćenja garniture za sedenje, sređivanja vodoinstalacije i kanalizacije (menjanja ventila i otpušavanja odvoda lavaboa) taj miris konačno nestati. Ali, on se i dalje oseća, ne tako intezivno, ali postoji. Na um mi je pala jedina moguća ideja odakle je. Zaključio sam da je do parketa (u pitanju je lamelni hrastov parket od pre 40-ak godina koji je postavljen u celom stanu osim kuhinje i kupatila) ili neka podloga ispod njega. Zašto? Zato što kada postavim neku stazu ili manji tepih na parket, već sutradan se ispod toga pojavi neobjašnjiva sitna sitna prašina (staze se prale u veš mašini). Da li neko zna šta bi moglo da bude izvor tog neprijatnog mirisa, tj. da li je neko već imao slično iskustvo, i da li je uspeo toga da se reši i na koji način? Unapred zahvalan.

Eh, da. Da dodam, prašina koju spomenuh, liči na cement.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.adsl.eunet.rs.



+183 Profil

icon Re: Neprijatan miris u stanu06.08.2009. u 08:18 - pre 178 meseci
Možda je neko ranije držao psa ili mačku koji su urinirali po tom parketu. U tom slučaju nema spasa - moraš da ga menjaš. Dovedi nekog psa u kuću i posmatraj da li će odmah krenuti ka tom delu parketa da ga dobro onjuši.
Ako nisi siguran odakle dolazi miris, provetri dobro stan, zatvori i ako treba zadihtuj nekom tkaninom sva vrata i idi negde na par sati. Kad se vratiš ulazi u jednu po jednu prostoriju i odredi odakle se najviše oseća. Zatim u toj prostoriji nađi izvor - to može da bude ili parket ili nameštaj. Ako možeš izbaci sumnjivi nameštaj na terasu na dva dana pa vidi dal je to...
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
91.148.91.*



+266 Profil

icon Re: Neprijatan miris u stanu09.08.2009. u 10:53 - pre 178 meseci
Nekada u starim zgradama međuspratna konstrukcija nije bila betonska ploča nego od nekih profila (moj ćale je građevinac i rekao mi je kako se taj element zove al sam zaboravio, neka greda) koji su imali presek kao šina. Preko toga se stavljao pod obično od dasaka a tek preko toga parket. Te šupljine u njima su bile idealne za sve vrste gamadi koje su tu pravile gnezda i dovodile do toga da posle mnogo godina i viši spratovi počnu da bazde kao sutereni. Sad, kako se to rešavalo ne znam , valjda će se javi neko ko je rešio takav problem.
 
Odgovor na temu

Zoran29




Profil

icon Re: Neprijatan miris u stanu06.04.2017. u 20:41 - pre 84 meseci
Pozdrav, pročitao sam u temi o neptijatnim mirisima u stanu da ste napisali post o nekim starim zgradama gde su se ugradjivale betonske grede, e sad, ja sam kupio stan bas u takvoj zgradi i u sobi ispod koje je podrum se oseća neprijatan miris pa bih molio za pomoć kako da se rešim tog mirisa. Unapred hvala
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Neprijatan miris u stanu09.04.2017. u 19:09 - pre 84 meseci
Podigne se parket, izvade trule daske i silan sut i pesak koji se tu nalazi, uradi betonska kosuljica par cm, postavi izolacija po zelji, i preslozi parket ili se kupi novi.
Veliki je prostor ispod parketa, i velika kolicina djubreta, da bi nesto drugo pomoglo..
 
Odgovor na temu

mikigen
Direktor za Pecanje Riba
pored reke com

Član broj: 336524
Poruke: 37
*.adsl-1.sezampro.rs.



+11 Profil

icon Re: Neprijatan miris u stanu09.04.2017. u 19:20 - pre 84 meseci
Meni tako smrdela cela kuca, dok nisam nasao razbijeno jaje-cuvarkucu u regalu. Nikako nisam mogao da provalim sta to smrdi :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Neprijatan miris u stanu

[ Pregleda: 12427 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.