Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje u stanu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje u stanu

[ Pregleda: 19605 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Grejanje u stanu15.12.2005. u 16:35 - pre 222 meseci
Pokusavam da smislim alternativu za TA peci u stanu, a da nisu drva i ugalj (jer nemam gde da ih skladistim).

Isplati li se nabavljati neke grejalice na plin?

Stan je iznajmljen tako da ne mogu da ulazem u neku ozbiljniju instalaciju za grejanje.
 
Odgovor na temu

gazza

Član broj: 47796
Poruke: 88
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Grejanje u stanu16.12.2005. u 01:41 - pre 222 meseci
sta ce ti alternativa, pa to je sada opet najjeftinije relativno komforno grejanje pod uslovom da si disciplinovan - palis u ponoc, gasis u 8 ujutro.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Grejanje u stanu16.12.2005. u 02:44 - pre 222 meseci
Klima split sistem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Grejanje u stanu16.12.2005. u 03:28 - pre 222 meseci
Kontam da ako krene da se greje na klimu ima da bude veoma iznenadjen racunom za struju :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..yu.106.252.195.in-addr.arpa.



+896 Profil

icon Re: Grejanje u stanu16.12.2005. u 09:14 - pre 222 meseci
Ja se vec nekoliko godina grejem na klimu (tacnije dve klime) u stanu od 50m2. To je jedan od najjeftinijih vidova grejanja na struju, pa cak i kad je -10 i moraju stalno da budu ukljucene. Inace, klima u proseku trosi 1,2kw, ali ako namestite klimu na prijatnih 23 stepena (ja drzim ponekad i na 25, ali 23 je na -5 do -10 napolje stvarno vrelo), klima ce potrositi manje od 700w (po mom proracunu 500-600w) na sat jer ne radi kompresor svo vreme... najveci racun za struju prosle godine mi je bio 4000 din za januar mesec ali kad je bilo par dana -20 (naselje van grada) pa sam morao da ukljucim i grejalicu za kupatilo i predsoblje (znaci ta jedna grejalica je pojela skoro 1500 din za 6-7 dana). Za period novembar-mart prosek racuna mi je bio ispod 2500 din mesecno... vise se isplati nego centralno grejanje ili gas... (o uglju i grejanju na drva da ne govorim). Mane su: ako imate komplikovano resen stan (kod mene su sve prostorije u "liniji") nema sanse da zagrejete stan... zatim ako ste na nekoj vetrometini moze se desiti da se spoljna jedinica brze ledi (mada moze inverter malo da pomogne, oni se malo manje lede od obicnih klima, ali su i dosta dosta skuplji) i da joj treba vise vremena za odrzavanje temperature. Isto tako, bez obzira da li imate inverter ili obicnu, na temp. nizim od -10 moracete da koristite jos neko grejno telo... ali takvi periodi kod nas (u BGD-u) traju jako kratko, par dana...

Sa druge strane TA pec koristi jeftinu struju, ali ako ih imate dve, one konstantno vuku minimum 3kw (znaci 6kw ukupno), ali iz mog iskustva kad je ispod 0 morate ih ukljuciti barem 2 sata preko dana a to je 12kw - toliko potrose klime za maltene 24 sata...
 
Odgovor na temu

fordjarini
Milan Fordjarini
HVAC inženjer prodaje, BeoTechnoClima

Član broj: 293920
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.jakkagroup.com/proizv..


Profil

icon Re: Grejanje u stanu20.11.2011. u 11:28 - pre 150 meseci
Grejanje na klimu ( split sistemi ) - freonski sistemi :

* izbegavati grejanje na klimu spavaće sobe ( zujanje makar i u Silent mode-u zna da iritira ); ja se grejem na klimu i tek posle 2-3 godine sam oguglao na "buku"
* Spoljna jedinicu max udaljiti od spavaće sobe jer kombinovana buka spoljne & unutrašnje zna da bude iritirajuća
* Rešiti kvalitetno oticanje vode sa spoljne jedinice ( idealno je povaditi čepove i ako je moguće ne kačiti crevo za odvod )
* Oprema se isplati već tokom 1 - 2 grejne sezone.
* Prilikom kupovine treba imati u vidu : koliko para = > toliko muzike

Grejanje na klimu - vodeni sistemi
( Toplotne pumpe - chillerski sistemi ) : mašina ( klima ) proizvodi hladnu vodu ( leti ) odnono toplu vodu ( zimi ) koja se distribuira da potrošača ( podno grejanje; radijatori; fan coili....)

* Voda ( Zemlja ) - Voda
* Vazduh - Voda

Vodite računa da ljudi vole da se hvale i prilikom odabira izvođača lično se uverite u Referenc listu iz komšiluka.


Obavezno angažujte izvođača sa licencom & iskustvom + nadzor koji će da štiti Vaš interes.

Kod vodenih sistema upotreba Solarnih bojlera ( moguće je povezati Kotao i Solarne kolektore ) odnosno Buffer-a ( akumulatora toplote ) znatno može smanjiti račun za struju.



 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
109.92.44.*

Jabber: eeestablishment


+479 Profil

icon Re: Grejanje u stanu20.11.2011. u 19:42 - pre 150 meseci
Citat:
broker: Pokusavam da smislim alternativu za TA peci u stanu, a da nisu drva i ugalj (jer nemam gde da ih skladistim).

Isplati li se nabavljati neke grejalice na plin?

Stan je iznajmljen tako da ne mogu da ulazem u neku ozbiljniju instalaciju za grejanje.


Ne treba ti alternativa.
Zasto bi sada ponovo ulagao u kupovinu necega kad je struja i dalje najjeftiniji energent .
Grejem stan od 56m sa dve AEG-peci i prezadovoljan sam .
Nema potrebe da ih dopunjujem danju , tako da pune samo po jeftinoj tarifi .
Novcem koji bi potrosio za prelazak na drugi sistem ( plinske grejalice ili klime ) grejaces se 2 god .
pozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Grejanje u stanu21.11.2011. u 06:53 - pre 150 meseci
LOlek , ladno si mu odgovorio na pitanje od pre jedno 6 god . :-)
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje u stanu

[ Pregleda: 19605 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.