Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije

elitemadzone.org :: MadZone :: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije

[ Pregleda: 3915 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije14.04.2010. u 13:24 - pre 169 meseci
Evo jedne teme prigodne za madzone.

Maloprije sam bio nesto autom u gradu i svratim na parking koji redovno koristim vec 2 godine, u samom centru grada. Parking ima 2 ulaza i izlaza, i ja pridjem ulicom u kojoj je dozvoljen saobracaj u oba smjera..

Odem da kupim kartu, kad me kod automata doceka policajac i radnik koji radi na parkingu.. Kaze policajac, dosao sam iz jednosmjerne ulice, to je 40 maraka .. Ja: Kakve crne jednosmjerne?
Policajac: Pa sama ulica je dvosmjerna, ali usli ste kroz "izlaz" tj. tuda se ne ulazi.

Ovo prvi put cujem jer, kao sto rekoh koristim isti parking vec duze vrijeme, a i dok je on to govorio auti su prolazili. Kad sam mu to pomenuo on rece:
"Ah, oni prolaze, ali ne smije se, ima znak zabrane skretanja uljevo." Kazna 40 maraka ..

I ok, poucen prethodnim skustvima rijesim ja to sa njim na nacin na koji se rjesava i vecina drugih stvari u nasoj drzavi, ali zaintrigiram tim nepostojecim znakom zabrane skretanja vratim se i vidim da ga zaista nema.

Tek tad se vratim iznerviran i kazem mu da me je kaznio zbog znaka koji ne postoji. A policajac ce na to (ovo je najjace):

"Pa znak je bio tu, ali su ga ovi sto ovdje zive skinuli".

Alooo!!! Ne zanima me ko ga je skinuo, jesi li ti normalan, naplatio si mi kaznu za nesto sto ne postoji.

Znaci, nije poenta u novcu vec u principu. Da li moze da se kaznjava za nesto ako "bi znak trebao da bude tamo, ali ga je neko skinuo?".

Uzivajte :)

 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije14.04.2010. u 13:50 - pre 169 meseci
Uradio te za rucak. Sad znas za ubuduce.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije14.04.2010. u 13:57 - pre 169 meseci
Čekaj, dakle, nisi platio kaznu, ali si ga podmitio ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije14.04.2010. u 13:58 - pre 169 meseci
lol

nemoj da se ljutis, ali ispao si ovca jer te pandur oshishao.

Ako ne postoji bilo kakav znak da je zabranjeno skretanje desno (ili levo) skretanje moze da se izvrsi , sem ako ne postoji puna linija (u slucaju skretanja na levo preko trake iz suprotnog smera). To da li znak tu treba da stoji ili ne ti to ne znas i ne treba da znas. O tome mora da vode racuna institucije koje su zaduzene za to.

Evo ti jednog banalnog primera. Novim zakonom se donese odluka da je ogranicenje brzine u blizini skole 30km/h a svuda jos uvek stoje znakovi 40km/h. Ti mozes da vozis 40km/h bez posledica jer ti znak koji je trenutno tu pokazuje da mozes. E sad , da li taj znak treba da bude tu ili treba da ga zamene, to nije tvoj problem.

 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije14.04.2010. u 14:03 - pre 169 meseci
@Java Beograd:

Kao sto rekoh, poucen prethodnim iskustvima (kada sam htio da platim kaznu, pa mi je savjetovano da je bolje da ih jednostavno pocastim). :)

Policajac je inace prijetio nekim tefterom, kako upisao je vec troje, a treba mu bar 4 da bi opravdao taj dan .. Kad sam se vratio nepunih pola sata kasnije, nije ga vise bilo, dakle ili je nasao tog cetvrtog, ili mu je i ovo bilo dovoljno ne znam ...

@karadima: U pravu si skroz, ovca sam ispao, zato sam i postavio ovu temu, mozda neko uleti u slicnu situaciju pa mu ovo bude od koristi. ;)

Najbolje se uci na svojim greskama.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije14.04.2010. u 14:13 - pre 169 meseci
Citat:
karadima: To da li znak tu treba da stoji ili ne ti to ne znas i ne treba da znas. O tome mora da vode racuna institucije koje su zaduzene za to.

Sasvim tako.

@peromalosutra
Možda je gradski sekretarijat za saobraćaj sa namerom uklonio znak, i naročito dozvolio takav saobraćaj ! Bilo kako bilo, tvoje je da poštuješ postavljene saobraćajne znakove, a ne istoriju znakova koji su postojali. Ako ćemo tako, onda, pre 200 godina, tu beše livada, zar ne ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije14.04.2010. u 23:56 - pre 169 meseci
Slično mi se dogodilo pre par godina , Kaže mi pandur :
- ''Skrenuli ste levo a to je zabranjeno ! ''
- ''Pa gde je znak zabrane ? '' - pitam ga ja.
-'' Staviće ga sledeće nedelje'' - kaže mi on !!!!!!!!!!!
- '' A ti onda lepo mene potraži sledeće nedelje tu po gradu pa me kazni '' - Kažem ja njemu i u isto vreme crkavam od smeha, upalim auto i odvezem se sve u ludom smehu , onako već bezobrazno .

Znači , to su bre budale neopevane !
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije15.04.2010. u 00:19 - pre 169 meseci
Haha, smejem se vec 10 minuta, sorry...znaci ne verujem :D
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije15.04.2010. u 00:32 - pre 169 meseci
Ma mrzi me da kucam , već mi se spava inače bih ti ispričao do detalja , čak mislim i da sam iskucao u nekoj temi pre par godina . Živa istina .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nepostojeci znakovi i policijske halucinacije

[ Pregleda: 3915 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.