Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

polovnjak za oko 3000?

elitemadzone.org :: AutoZone :: polovnjak za oko 3000?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 44444 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?30.10.2015. u 06:27 - pre 103 meseci
Salu i ironiju na stranu, polovnjak se kupuje u godistu 5-8 godina star, da ne bi bio bas raubovani i stapom i knapom "sredjen za prodaju" krsic.

Nerazumne cene delova, sve ostriji propisi i pritisak drzave na konzumente auto industrije, postavljaju najveci deo ogranicenja pri izboru.

Korisnik sam postavlja sopstveni limit investicije.

Naci auto 5-8 godina, pa cak u sulcaju izuzetnog odrzavanja i do 10, za male pare je izuzetna i vrlo retka prilika i okazion, i tesko se moze ustanoviti kao "pravilo".

Automobile satire vreme, godine i predjena kilometraza.. Kilometraza i delimicno godine se kompenzuju korektnim odrzavanjem.

Naravno da svako ispostavlja sve zahteve, koje auto treba da ima, ali kompromise treba praviti na racun sirokopojasne upotrebljivosti(i za svadbe i za oranje), dizajna i recimo boje, a ne na racun tehnicke ispravnosti ili upotrebljivosti.

A definisana suma za nabavku je prakticno najvece ogranicenje pri izboru polovnjaka..

Prevare u trgovini ne zelim da razmatram, veoma je sroko i neistrazeno podrucje, postoje jasna pravila kako ih izbeci, ali je uvek POHLEPA osnov svake prevare..

Pa treba biti racionalan i umeren u zeljama, koliko je god to moguce. Sto vise potencijalni "okazion" iskace iz normalne trgovine, to je verovatnoca prevare veca...makar bili estradna zvezda
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?30.10.2015. u 18:19 - pre 103 meseci
Citat:
crvenitornado: glup si astralPro. to se zove opcija best buy ili najbolji odnos cene i kvaliteta. Kupiti stariji auto od deset godina, je jos vece bacanje para. ako neko nadje jeftiniji mladji auto za te pare, mogu da se slozim da je neki drugi. ali da se uzme u obzir i odrzavanje i delovi, kao i zastupljenost.


Ti si glup zato sto je punto kao sto je nekada bio jugo. Prost auto za sirotinju. Ili mozda punta vozis pa ti tesko pada sto znas da je kanta.
Covek je trazio savet za kupovinu porodicnog automobila.
 
Odgovor na temu

dvoglaviorao
Komp
KoTkuće, ono što volim

Član broj: 233319
Poruke: 179



+9 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?30.10.2015. u 19:13 - pre 103 meseci
Ljudi hvala vam svima na savetima!

Izbor je za sada najpre Ford Fusion 1.6 ili na drugom mestu isto tako Focus. Fiat sam elimisao, kao i mnoge druge, može recimo neki benzinac Peugeot, Renault. Dizel opet ne bih jer me strah, možda neosnovan ali šta da radim, plašim se popravki jer dizel se kupuje da se "vozi" a benzinac "vozika", da imam novaca za automobil star recimo 5-6 godina pa da i razmislim, ali ovako teško... Znam da je sve do vozača i održavanja i da manje više nema pravila za tako stare aute osim pravila da očekujem da će uskoro biti za presu...

Tražim auto is opisa koji sam naveo koji se dobro ponašao kao mlađi, nije se često kvario imao dosta falinki, da se tako izrazim jer i kada ga popravim da očekujem da će bar neko vreme da fercera...

Ima li kakav Renault Megan da je benzinac i da se dobro kotira? Scenic?
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?30.10.2015. u 20:18 - pre 103 meseci
Iskreno bolje Fiat nego Pežo ili Reno, provozaj ih pa sam vidi. A drži se Forda, Focus je mnogo univerzalniji auto od Fusion-a.
 
Odgovor na temu

dvoglaviorao
Komp
KoTkuće, ono što volim

Član broj: 233319
Poruke: 179



+9 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?30.10.2015. u 20:25 - pre 103 meseci
Da da, jeste da je možda prostraniji ali Focus više hvale, baš sam sada malo više čitao, iako mi je lepši Fuzion :) malo je višlji pa će možda moći i na pecanje neko :D šalim se naravno :)

Nego jedno pitanje, nije možda mesto za njega ali ipak ovo su stari automobili pa možda će nekome nekada značiti: šta znači kada na auto točkovi stoje "pravo" a volan stoji "nakrivo"? Nadam se da ste skontali šta želim da kažem, odnosno da sam lajčki uspeo da objasnim, da li to znači da je auto udaran ili šta već, pošto sam prometio da negde volan lepo stoji nacentriran sa točkovima a negde je zaokrenut (iako točkovi stoje pravo)?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?30.10.2015. u 20:43 - pre 103 meseci
@dvoglaviorao
Znaci da je jedan sraf za centriranje trapa malo zapekao a majstora mrzelo da ga prska sprejom i ceka da popusti, a takodje ga mrzelo i da odsrafi volan, postavi pravo i zasrafi ponovo. Jednostavno ti je nacentrirao jedan tocak ciji se sraf lakse steluje da bude potpuno paralelan sa drugim koji mu je bilo tesko da steluje, zanemarivsi pritom volan potpuno. Generalno bi trebalo da znaci da je verovatno necim malo jace udario tocak, ali nikako ne znaci da onaj drugi kod koga je sve u pravcu nije udario i znatno jace. Ukratko, razlika je u 20 evra koje treba dati majstoru da ti postavi volan pravo.
 
Odgovor na temu

dvoglaviorao
Komp
KoTkuće, ono što volim

Član broj: 233319
Poruke: 179



+9 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?30.10.2015. u 21:24 - pre 103 meseci
Ok, hvala za info! A predhodno je sledio neki većo kvar ili jednostavno vremenom treba da se "došteluje" trap, ako uzbacimo udarac iz opcije?

[Ovu poruku je menjao dvoglaviorao dana 31.10.2015. u 07:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?31.10.2015. u 07:53 - pre 103 meseci
Mada je verovatnije da je auto doziveo tezu havariju, prevrtanje ili zakucavanje u prednji ili zadnji deo. To su cuveni "casa" polovnjaci sa 4 traga.

Citat:
Da da, jeste da je možda prostraniji ali Focus više hvale, baš sam sada malo više čitao, iako mi je lepši Fuzion :)


Nemoj glupost SEBI da radis. Kupi sta se TEBI vise svidja, sta te briga sta "hvale" 90% tehnicki nepismenih..

Auto kupujes za sebe i svoje potrebe, a ne da "pravdas izbor" vozila, sto je cesta pojava u sredinama gde nemaju ni jedan tehnicki ili racionalni razlog za posedovanje vozila.
Pa vole da se izborom vozila "uklope" u ambijent...:)
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?31.10.2015. u 08:23 - pre 103 meseci
Citat:
dvoglaviorao:
Ok, hvala za info! A predhodno je sledio neki većo kvar ili jednostavno vremenom treba da se "došteluje" trap, ako uzbacimo udarac iz opcije?

[Ovu poruku je menjao dvoglaviorao dana 31.10.2015. u 07:25 GMT+1]



ako je menjao spone i nije radio reglazu to moze da se desi da volan stoji ukrivo.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?31.10.2015. u 09:40 - pre 103 meseci
evo ja glasam za Renoa.
Manje više ih ceo život vozim i uvek sam bio zadovoljan, dok sa Fiatom nisam.

Vlad ti je dao najbolji savet - pusti šta drugi kažu, kupi ono što ti se sviđa i što ti deluje očuvano.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?31.10.2015. u 17:33 - pre 103 meseci
Ne znam zasto unizavate Punto, a uzdizete modele iz iste klase drugih proizvodjaca, kad su svi oni pravljeni da budu jeftini i da te jeftino prevezu od tacke a do tacke b. Posto imam dosta iskustva sa tim malim automobilima, mogu da kazem da je Punto sasvim ok, ako ne i najboji izbor, sto se tice odnosa ulozeno/dobijeno, troskova odrzavanja, mehanike, itd.

Po mom misljenju, Punto nudi vise prostora od Fieste, Clia, itd., Clio je na mene ostavio utisak za nijansu kvalitetnijeg auta od Punta i nudi nesto bolju paletu motora, mislim da to nedostaje Puntu, 1.4 i 1.6. Znam da je 1.4 isao u punta, ali tek kasnije i nema ih puno, dok je Reno u samom startu uvrstio i ove motore u ponudu. Trose malo vise od 1.2, a idu mnogo bolje.

Fiesta, 4. generacije, je meni najgora od ova 3, 5. je bolja, ali po meni, je i dalje za nijansu ispod Clia i Punta.

1.3 mjet odlican, malo trosi, pouzdan, jedino sto moze da bude problematicno su turbina i dizne. Velikog servisa nema, mada lanac ponekad zna da se istegli, a set lanca i lancanika kosta kao set zupcastog kaisa, a traje bar 3-4 puta duze. 1.2 benzin + plin je nesto ekonomicniji, ali su troskovi i za jedan i za drugi motor smesni, pa prednosta dajem 1.3 mjet, zato sto je za nijansu jaci.

Posto se spominje Grande Punto, opravdano, jer se on skoro uklapa u ovaj cenovni rang. Bolji je od Punta 2, a nije mnogo skuplji za odrzavanje.

Fabia, manje mesta od Punta, uzasno neudobna, malo bolji, jeftini, materijali u enterijeru.

Iz iskustva, ne kupuj auto kome volan stoji krivo, ne vuce kako treba, "malo" je zardjao, itd. ko zna na sta ces da naidjes kad krenes da popravljas. Da je jednostavno i jefitno za popravku, popravio bi prodavac .
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?31.10.2015. u 22:41 - pre 103 meseci
Pa zavisi da li kupujes od prodavca u smislu delatnosti, ili od nekog ko ga je koristio i mrzelo ga da se zeza sa time. Ja naprimer nikada nisam sredjivao auto pre prodaje, vec prodavao auto skroz razdrndan auto upravo zato sto me mrzi-nemam vremena da sredjujem i mogu da priustim da dodam solidnu kolicinu novca za noviji i znatno sredjeniji. Znas kad bi od mene kupio automobil sa centriranim trapom? Nikad. Idi kod majstora, daj mu 20 evra i bice ti perfektno centriran. Obicno od mene vole da kupe auto prijatelji i poznanici, jer im ja ispricam i najmanje sitnice koje na autu ne valjaju i posteno formiram cenu da ga auto sa svim sredjivanjima izadje kao onaj "ko casa" sa placa, a oni imaju interesa da to teraju i sredjuju jer onda posle sa sigurnoscu znaju sta je yamenjeno i da je auto u perfektnom stanju, sto auto nasminkan da super izgleda uglavnom nije. Sa druge strane, ako prodavac kome je to delatnost nije ispravio volan sto ga kosta nekoliko minuta vremena, to jeste razlog da se zabrines.
Sa druge strane, ja kao kupac nastojim da nadjem auto koji je u mehanicki perfektnom stanju a limarijski sav izgreban i ima tragove kontakata na parkingu, udaraca grada i sljunka, ogrebotinice i slicne detalje koji auto koriscen 7-8 godina a ne farban MORA da ima. Ako je auto u limarijski perfektnom stanju, znaci da je upravo ofarban, a onda nemas pojma da li je farban zbog tih tragova normalnog koriscenja, ili je bio totalno havarisan.
Imajuci to sve u vidu, sklon sam misljenju da je automobil kome volan malo krivo stoji a vidi se da nije farban godinama daleko manje rizicna kupovina od onog kome je farba kao da je sad iz fabrike izasao a volan mu je perfektno simetrican.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?01.11.2015. u 10:50 - pre 103 meseci
To je takodje posten nacin prodaje. Reci kupcu sta sve nedostaje, obracunati troskoe, nesto smanjiti cenu(kada kupac ugradi nove delove i izvrsi sveza podesavanja, to ipak vise vredi nego da ima poluraubovane delove i delimicno rastelovan auto).

Samo je poenta sto mnogi prodaavci upravo prodaju razvaline, tvrdeci da su perfektne.:) "Poverljiva" kupovina se moze obaviti samo medju bliznjima u okruzenju.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?01.11.2015. u 12:34 - pre 103 meseci
U tome je umetnost kupovine, da napravis razliku izmedju odrzavanog i nasminkanog auta.

Na primer, ja svoj auto redovno voskiram, po potrebi poliram, mackam plastike, nesto ofarbam, itd., ali farba nije u perfektnom stanju, jer kamencici cine svoje, po neko sitno ulubljenje od grada, itd.


Inace se slazem da je auto koji nema ni jedan jedini trag na farbi farban 100%.

 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?01.11.2015. u 16:59 - pre 103 meseci
mnogi vole ofarban auto sa lepom farbom nego auto sa malo ostecenom farbom izbledelom ili sta vec
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?01.11.2015. u 19:27 - pre 103 meseci
Onog trenutka kada krene prodaja sprave za merenje debljine farbe, situacija ce biti dramaticno drugacija. Bolja je nesto losija farba, ali prvobitna, nego "presprican" za prodaju..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?02.11.2015. u 15:41 - pre 102 meseci
Skrenuo bih paznju na jos jednu stvar o kojoj se obicno ne govori - automobil obicno stoji na auto placu i do dve godine, sto kod nas, sto u inostranstvu. Kad posle toliko stajanja automobil konacno pocne da se vozi, za ocekivati je da u prvih 20.000 km pocrka gomila delova, tj. da automobil vise provodi kod majstora nego na putu. Razlog - ako delovi u sebi imaju gumu i plastiku, ta dva materijala i bez upotrebe, od stajanja gube svoje karakteristike. Delovi od metala korodiraju. Prilikom probe, sve deluje perfektno, bez obzira sto je gomila delova na izdisaju, zato sto delovi nisu izlozeni vecem temperaturnom i drugom opterecenju, ali prvo duze putovanje znaci - cao. Potpuno je druga situacija ako kupujete automobil koji je godinama unazad svakodnevno vozen. Tu ne moze tako lako da se desi da gomila delova otkaze u kratkom roku nakon kupovine. Prilikom kupovine je uvek bolje probati ubediti nekog od poznanika da vam proda svoj auto, to cesto funkcionise cak i ako osoba uopste nije razmatrala prodaju kao opciju. Razmislite ko ima neke ustedjevine da bi mogao da priusti sebi novi/noviji automobil od onog koji trenutno vozi, pitate da vam proda i od tri takva pokusaja jedan bi trebalo da bude uspesan.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 02.11.2015. u 16:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?02.11.2015. u 17:13 - pre 102 meseci
slažem se sa prethodnim postom. Svakako izbegavati auto koji je dugo stajao nevožen.

I dodao bih da mahom ljudi kupuju jeftin auto a ne dobar :)

btw, meni je uvek bilo krivo kad prodam auto što nije kupio neko od poznanika. Promenio sam dosta automobila
i svi su bili odlični a samo sam jednom uspeo da prodam prijatelju (samo jednom se desilo da je neko iz moje okoline
u to vreme bio u potrazi za autom)
Evo i sada će izgleda biti slično...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Dominator08
Beograd

Član broj: 204089
Poruke: 224
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?08.11.2015. u 18:45 - pre 102 meseci
Pozdrav svima,

da ne otvaram novu temu iskoristiću priliku ovde da pitam za preporuku polovnjaka do 2000, maksimalno 2500 €. Moje mišljenje je da je za te pare najbolji izbor Reno Clio? Samo ne znam za koji motor da se odlučim, da najmanje troši i da je jeftin za održavanje. Ne kupujem auto za sebe tako da mi performanse nisu bitne, uzimam auto za kevu, hteo bih da je što duže služi bez problema.
aj ostavicu ovako...
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: polovnjak za oko 3000?08.11.2015. u 19:00 - pre 102 meseci
ako ces klia uzmi 1,2 benzin
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: polovnjak za oko 3000?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 44444 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.