Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

za one koji bi da prave Perendev magnetni motor

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 56730 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drgostojic69
Dragan Ostojic
taksista

Član broj: 256322
Poruke: 22
212.200.65.*



Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor08.07.2010. u 16:03 - pre 168 meseci
Pitanje za ultraKeen-a, kako napreduju radovi i ako je zbog necega zastao, sta je to sto mu pravi problem? Naravno svima veliki pozdrav.
Za one, koji su u ovaj projekat usli, da otklonimo kocnicu u glavi-PRONALAZAK+NOVAC= UF, UF- i za one koji nemaju sta pametno na kazu i odma se vataju knjige kad nemaju odgovor, EEE KAD SE SETIM KAKVE SMO SVE GLUPOSTI UCI I CITALI U SKOLI, da razresimo iluziju. Indukcija magneta i regulacija-manipulacija- magnetnom silom, pronadjena je 1920g od strane TIIIMSKOG rada dvojice naucnika Rusa i Kineza. Vec tada su pokazali i dokazali ulozeno-dobijeno. Ne znam imena. Tako da, u ovom slucaju, sve radimo za licnu upotrebu i korist.
Sto se tice samog motora. Dok sam gledao snimke, kako rade, primetio sam zvukove, tipa pucketanja. Da li neko zna o cemu se radi ili da li je mozda u tome tajna njegovog rada.

Da li neko ima i da li hoce da mi posalje adresu ultraKeen-a ili da mu prenese da se javi na [email protected]

Pozdrav i hvala
 
0

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-188-2-56-180.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor11.07.2010. u 08:57 - pre 167 meseci
Prenećemo mu, nije teško pronaći ga...

...to je ona kuća, na potezu od Karađorđevog trga do kraja Altine (i popreko od Šarana do autoputa) kojoj vire žice od kabla koji je nekada vodio do bandere, a sada je isečen, jer je višak; a iza kuće nešto zuji i pucketa, a sam ukućanin, em što ima struju - protivno onom isečenom kablu, em što komšijama sipa struju u flajke i kofe, da bi im smanjio račun za EDB....

... a iz kuće piči prigodna muzikica

:)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor11.07.2010. u 09:28 - pre 167 meseci

razumite ga, covek je bolestan...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor11.07.2010. u 09:43 - pre 167 meseci
Citat:
ultraKeen:razumite ga, covek je bolestan...


Da, pogotovo nakon dolepriloženog linka se već onda vidi da je ....... Bože, oprostite mu, on ne zna šta radi.

http://www.elitemadzone.org/t398085-9#2589938
 
0

drgostojic69
Dragan Ostojic
taksista

Član broj: 256322
Poruke: 22
212.200.65.*



Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor11.07.2010. u 16:26 - pre 167 meseci
Drugari ja bi se slozio sa NewTeslom, pod uslovom da dobijem informaciju, u kojoj godini je zabagovao njegov mozak. Kad vidim kakve komentare daje a sebi je dao za pravo da se naziva TESLA, jedino mi preostaje, iz ljudskih razloga, daq mu predlozim- SINKO, AKO SE DROGIRAS, RADI TO KVALITETNO- mozda nesto i pametno napises???

Sigurno nisam primetio i zato postavljam pitanje- KO OVDE SPOMINJE PERPETUUM MOBILE-??????????

Ako postoji sila vetra sila vode sta je to sto vas sprecava da svatite da postoji i sila MAGNETA. Kakvi bi vasi komentari bili da je tema KAKO PRENETI SLIKU I ZVUK OD BANDERE DO BANDERE KROZ VAZDUH? Kada ne verujete onom sto vidite i dodirom osetite.

Zasto koristime odavno odbacene metode nekih drzavnih institucija- PROVOKACIJOM DO ISTINE- i krijete nesto sto je odavno dokazano. Takvim metodama komunikacije i sami bivate uskraceni za necije iskustvo.

Zbog mog dugogodisnjeg rada sa ljudima, ne samo u zemlji vec i inostrantvu, moj konacni zakljucak je DA STE VI LJUDI KOJI SU NA PAUZU IZVADJENI IZ NECIJEG primer nije dozvoljen za napisati I ZBOG TAKVOG KARAKTERA FRUSTRIRANI SLOBODNO VREME PROVODITE SIRECI SMRAD OKO SEBE.

Pzdrav svima i podrska onima koji su zapoceli i onima koji su zainteresovani sa ovim projektom

Izvinjavam se i hvala na upozorenju
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor11.07.2010. u 17:15 - pre 167 meseci
Pa eto, ako zelis da nastavis sa projektom, ja mislim da ce ti @utraKeen rado i povoljno prodati svoje magnete.

No, kad je vec tu, mislim da bi bilo fer da iznese ovdje svoja iskustva povodom tog "projekta", kako bi ovi manje skloni fizici i prirodi, a vise misticizmu, mogli da prate kako projekat napreduje.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 07:53 - pre 167 meseci
@Dragan Ostojić
Da si učio fiziku (a i matematiku) znao bi da je integral sila po zatvorenoj krivoj, unutar magentnog polja = 0. Nula. Ništa. Ič. Nićevo. Nothing. Zero. Taman kao i za gravitacio polje. Za tvoju informaciju, kad bi izračunao integral sila po zatvorenoj krivoj u sred rečnog toka - ne bio bio nula (verovao ili ne)

Stoga poslušaj savet što će ti čiča dati, ako si rešio da praviš motor koji će da se okreće na magnete, mojne da u startu bacaš pare na skup materijal (kao ultra ken). Napravi prvo motor koji radi sam od sebe, koristeći gravitacionu silu. A onda će ti biti veoma lako da saznanja primeniš i na magnetno polje.

I ja sam rešio da pravim sličan motor, ali se više bavim teorijskom stranom. Pokušavam da dokučim za koje vrednosti broja jedan može biti 1 - 1 > 0 Čim to saznam, eto meni grejanje za dž.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 08:31 - pre 167 meseci
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 09:14 - pre 167 meseci
Potpuno se slažemo. Evo, za koji dan završavam teoretski model tog gravitacionog motora. Samo me još ta jednačina ]ebe. Ali dokazaću i to.
Jedan manje jedan može biti veće od nula za vrlo velike vrednosti prvog broja jedan !


Već vidim novinske naslove:
- Java Beograd i Ultra Keen podelili Nobelovu nagradu za fiziku, matematiku i ekonomiju !
- Novi beograd i Zemun - svetski centri distribucije besplatne energije !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 09:58 - pre 167 meseci
Citat:
ultraKeen: zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno

Jedan tako verovao radio Venusu...
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 10:06 - pre 167 meseci
Citat:
ultraKeen:
Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.


Hoces da kazes da je veliki proboj blizu?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.static.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 10:06 - pre 167 meseci
Kad ce prokleti motor?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 10:37 - pre 167 meseci
Citat:
Java Beograd: Potpuno se slažemo. Evo, za koji dan završavam teoretski model tog gravitacionog motora. Samo me još ta jednačina ]ebe. Ali dokazaću i to.


Citat:
abyss: Kad ce prokleti motor?


da je ovaj forum postojao nesto u doba Nikole Tesle (onog pravog, ne ovde ovog NewLaznjaka), i da je on slucajno na njemu promovisao svoju naizmenicnu struju, kladim se da bi dvoje cenjenih kolega postavili istom pitanje - kako to neko moze negde stici kad svaki cas ide malo tamo pa malo u nazad vamo ... da pojasnim (treba sigurno), radi se o naizmenicnoj struju koja stalno menja polaritet/smer po jednom sasvim nepoznatom sinusnom zakonu ... cenjene kolege bi sigurno postavile tvrdnju da ukupno kretanje mora biti =0 tj. da nema kretanja - ako neko ide jedan korak napred a odmah zatim isti taj korak nazad, pa sve tako stalno doveka

kako bi samo cenjene kolege slako ismevale tog Teslu - to je za pricu i pripovedanje ... cak bi jedan od njih stosa radi uzeo sebi za nadimak NewTesla ... ;)

ustvari bas je i dobro sto ovakvih foruma nije bilo u ono davno vreme, jer bi nam sada kablovi od 220V do kuce bili debeli kao ruka od jednosmerne struje cica Edisaona ;) ... ma ne da je dobro - bolje je da ne moze biti !!! ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.static.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 11:14 - pre 167 meseci
Jednostavan odgovor na pitanje kad ce motor bi bio dovoljan...
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 11:46 - pre 167 meseci
Jel može malo bez pominjanja Tesle ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 11:47 - pre 167 meseci
Citat:
ultraKeen: Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.

I ? Jesi li poverovao u neverovatno ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 12:18 - pre 167 meseci
Ajmo malo digitalno... ono tipa ili je 1 ili je 0 (nula), nema medju-vrednosti.

Da li je motor gotov? (ili JESTE, ili NIJE, nema tu izmedju). Manimo se filozofije.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 12:34 - pre 167 meseci
Citat:
Java Beograd:Jel može malo bez pominjanja Tesle ?


ok ok, sve razumem ... izvinjenje najiskrenije ako je u pitanju onaj sa prefiksom New ... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(


Citat:
flighter_022: Da li je motor gotov? (ili JESTE, ili NIJE, nema tu izmedju). Manimo se filozofije.


a za kol'ko po tvome bi to moglo da se zavrsi? ... ovako gledajuci izdaleka, kritizerski ... razumem: dojadilo obrtanje palaca i cekanje da to drugi uradi :\
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 12:37 - pre 167 meseci
ultraKeen, smorio si. Prazno filozofiranje nece promeniti zakone fizike.

Fascinantno je dokle su neki spremni da idu u filozofiranju o necemu sto je prakticno nemoguce... Get over it, ne postoji takav motor niti moze da postoji, koliko god se trudio da nas ubedis u suprotno praznom filozofijom.

12 strana ybt...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor12.07.2010. u 12:52 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ultraKeen, smorio si. Prazno filozofiranje nece promeniti zakone fizike.

Fascinantno je dokle su neki spremni da idu u filozofiranju o necemu sto je prakticno nemoguce... Get over it, ne postoji takav motor niti moze da postoji, koliko god se trudio da nas ubedis u suprotno praznom filozofijom.

12 strana ybt...


nisam mislio da si od tako mekog materijala napravljen :)

da podsetim: ovih 12 strana je pocelo samo mojom informacijom za one koji bi da prave Perenedev konstrukciju (i za NIKOG drugog!) gde u stranim pametnim zemljama ima gotovih magneta bas za taj tip resenja - i nista vise sem toga ;) ... sve ostalo su pokusaji da se opovrgne nesto sto NIJE bilo tema posta ... prema tome, kazi "smorili ste" svima onima koji su pored mene mnogo vise punili tih 12 stranica - a i sebi naravno! ;)

znam da vam je krivo sto nije po vasem, kako ste navikli u coporu da se okomite na nekoga i golom kolicinom ispraznog sprdanja da ga odjurite sa vaseg terena (obelezenog mlazevima oko bandera) - ali sta vam ja tu mogu ... ;)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: za one koji bi da prave Perendev magnetni motor
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 56730 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.