Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radnici traže bolje uslove

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnici traže bolje uslove

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9463 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 14:49 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Zahtjev je isti.
Samo su ocekivanja jednog bliza realnosti, a drugog bliza budalastini.

Kao sto rekoh, na stranu sta ce dobiti. Njihovo legitimno pravo je da pokusaju da ostvare bolje uslove poslovanja i nema potrebe da se zbog toga takvi radnici nazivaju neradnicima i budalama. Il' ako vec nazivas jedne, onda nazivaj i ove koji ne zive u Srbiji istim imenom.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 15:10 - pre 170 meseci
Ti ne razumijes sta ti ja pricam.

Ne moze neka akcija sama po sebi izolovana iz svakog konteksta da nekog karakterise kao budalu ili ne.

Pretrcavanje ulice samo po sebi ne znaci da si budala. To se mora posmatrati u nekom konkretnom kontekstu:
1) Ako pretrcavas ulicu kad nigdje uokolo na kilometar nema nikakvog vozila - nisi budala.
2) Ako pretrcavas ulicu kad sve vrvi od automobila koji jure neprilagodjenim brzinama - jesi budala.

A pretrcavanje ulice uzeto samo po sebi bez ikakvih drugih specificnih okolnosti ne znaci ama bas nista.

Tako isto i zahtjevi radnika sami po sebi ne znace nista ako se ne posmatraju u odredjenom kontekstu.
Traziti pare od nekog ko ih N.E.M.A. mozda moze za nekog imati smisla. Ali nekome sa takvim logickim sklopom, ja ne mogu nista dokazati.

I sta ti znaci ovo:
Citat:
Kao sto rekoh, na stranu sta ce dobiti. Njihovo legitimno pravo je da pokusaju da ostvare bolje uslove poslovanja i nema potrebe da se zbog toga takvi radnici nazivaju neradnicima i budalama.

Kako to mislis: "na stranu sta ce dobiti"?
Pa upravo se o tome i radi. Oni zahtjevaju da bi nesto dobili. Prvi put cujem tumacenje da je njima ustvari samo stalo do toga da zahtjevaju, da im se da pravo na zahtjevanje, a to dal' ce nesto dobiti - ma "na stranu sa tim", to nije bitno....
Svasta?!
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 15:31 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: Kako to mislis: "na stranu sta ce dobiti"?
Pa upravo se o tome i radi. Oni zahtjevaju da bi nesto dobili. Prvi put cujem tumacenje da je njima ustvari samo stalo do toga da zahtjevaju, da im se da pravo na zahtjevanje, a to dal' ce nesto dobiti - ma "na stranu sa tim", to nije bitno....
Svasta?!

Radnicima je bitno da li ce zahtjevi biti ispunjeni, al' nama, u ovom kontekstu da l' se ti radnici trebaju nazivati budalama - nije bitno. Pravo "da zahtjevaju" vec imaju i zato ne znam sta je tu cudno ako su ljudi odlucili da upotrijebe isto. Da li ima para, i za koga - to je vec druga, malo komplikovanija, prica. I ranije su ljudi posezali za slicnim zahtjevima, pa je nekome proslo, a nekome ne. Nije ni EU radnik siguran da ce dobiti pozitivan odgovor na svoje zahtjeve, pa se svejedno ne naziva neradnikom i budalom.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 15:37 - pre 170 meseci
Citat:
jericho1405
Fakat pretjerujete. Jbt, ide se toliko daleko da potpuno indentican potez radnika u dvije razlicite zemlje(Njemacka i Srbija) tretirate potpuno razlicito. Idealizujete Njemacku, svaki potez bilo vlade, bilo naroda neupitno podrzavate - kao to je Njemacka i oni su u pravu. Jeste, to je Njemacka, uredjenija je milijardu puta od Srbije, al' kakve to veze ima sa obicnim radnikom koji i tamo i ovdje ode na posao, odradi isti, i gle cuda, ocekuje neke novce za to. Sta ga briga za GDP i sl. ekonomske pojmove. Covjek je odradio posao i hoce da dobije platu zbog toga.


Ja ne podrzavam te idiotizme nemackih radnika - i smatram da su im zahtevi idiotski i nerealni, i naravno da nece dobiti ama bas nista od tih zahteva. Samo se okupila banda tzv. "sindikata" koja eto kao opravdava svoje postojanje tim tzv. protestima.

Zbog ovih kretenizama su gomila nemackih korporacija (AG) rasparcale svoja preduzeca na gomile malih GmbH firmi, kako bi jednostavno zavrnuli slavinu svakoj od njih ako zatreba i otpustili bandu ako treba, posto je tada sve cisto i po zakonu. Ala su ih zeznuli sindikati - ha ha ha.

Tako je BenQ resio problem Siemens Mobile viskova... nije stigao cek, GmbH otisao u crveno, i caooo... zalite se vodovodu.

Citat:

Covjek je odradio posao i hoce da dobije platu zbog toga


Pa i dobija je. Samo sto sada taj covek trazi duplo vecu platu - ne moze. Nema odakle.

I sta sad?

Izlaziti na ulice i traziti nemoguce - a NEMOGUCE je povecati plate za 100% i jos pritom smanjiti poreze i predstavlja cist idiotizam. Idiotizam, jer samo gube vreme posto su ti zahtevi na nivou novogodisnjih zelja, zaustavljaju saobracaj i dernjaju se tu i uznemiravaju okolinu.

Nek uzmu pa rade nesto za sebe ako smatraju da mogu da zarade vise i da vrede vise.

Svi ti socijalizmi, nazovi-socijalne pravde i ostale "solidarnosti" su samo eufemizmi za ZAHTEVANJE DA SE NEKOM DRUGOM OTME. I nista drugo. Kada god mi neko krene sa pravdom, moralom, solidarnoscu... ja proverim da mi je novcanik u unutrasnjem dzepu, i to dobro zatvoren.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 15:40 - pre 170 meseci
Ma ok, nemam ja nista protiv da se takvi likovi osude, vec samo skrecem paznju da ako osudjujemo jedne, da osudjujemo i druge. A ne ovako selektivno.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 15:53 - pre 170 meseci
A zasto bih ja jednako sudio o covjeku koji zahtjeva moguce i nekome ko zahtjeva nemoguce?!

Ako tebi jedno djete trazi da mu kupis cokoladu, a drugo trazi Titanik, jeli to tebi isto?
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 16:12 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: A zasto bih ja jednako sudio o covjeku koji zahtjeva moguce i nekome ko zahtjeva nemoguce?!

Zato sto u ovom slucaju ti ne mozes da znas sta je moguce, a sta ne. Eto, Ivan smatra da su i zahtjevi njemackih radnika nerealni. Sto je korektan stav. Imas indentican problem u dvije drzave i covjek zakljuci/pretpostavi da je to il' realno il' nerealno. A ne kako su u jednoj drzavi(Srbiji) isti ljudi neradnici i budale, a u drugoj(Njemackoj) vrijednice i mudraci.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 16:42 - pre 170 meseci
Citat:
Imas indentican problem u dvije drzave i covjek zakljuci/pretpostavi da je to il' realno il' nerealno.

E jbg onda ako srpski i njemacki radnici imaju identican problem.
Mislim, ja u klin ti u plocu.
Pa kad je problem identican, onda nek se sutra 92% radno sposobnog stanovnista u Srbiji javi na svoja radna mjesta sa prosjecnom platom od 1500 evra, a onih 8% ce dobijati, sta ja znam 60% od tih 1500E, i neka tako nekako izguraju do sledeceg prvog maja, pa nek opet nesto traze, identicno kao i sto ce sutra ovi u Njemackoj.
Eto, kad je identicno onda nek je identicno.
Pobijedio si.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 16:50 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: E jbg onda ako srpski i njemacki radnici imaju identican problem.
Mislim, ja u klin ti u plocu.
Pa kad je problem identican, onda nek se sutra 92% radno sposobnog stanovnista u Srbiji javi na svoja radna mjesta sa prosjecnom platom od 1500 evra, a onih 8% ce dobijati, sta ja znam 60% od tih 1500E, i neka tako nekako izguraju do sledeceg prvog maja, pa nek opet nesto traze, identicno kao i sto ce sutra ovi u Njemackoj.
Eto, kad je identicno onda nek je identicno.
Pobijedio si.

Pa to sto srpski radnik trazi od Srbije je za nju manje-vise indenticno onom sto njemacki radnik trazi od Njemacke. To je ta indenticnost, a ne da srpski radnici traze 1500€ platu.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 16:59 - pre 170 meseci
Ima tu sitne razlike, kao recimo da Srbija ima problem da nadje lovu da okrpi svoje d00pe, dok Nemacka ima i za pomaganje glupim Grcima.

Zamisli:

Porodica A - bogati, imaju sve zivo... deca traze Ferarri
Porodica B - nema pas za sta da ih ujede, deca traze Juga

Koliko god "uporedivo" bilo, porodici B ce biti mnogo teze da nadje lovu za Juga - nego porodici A za ferarija :-)

Da ne pricamo o tome da je pravi odgovor za oba slucaja: sutnuti decu u d00pe i reci im da sami hebeno zarade za auto - i u porodici A i u porodici B.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 17:06 - pre 170 meseci
Citat:
Pa to sto srpski radnik trazi od Srbije je za nju manje-vise indenticno onom sto njemacki radnik trazi od Njemacke. To je ta indenticnost, a ne da srpski radnici traze 1500€ platu.


U pravu si.

Jeste, siromasna Njemacka koja nema para ce nekako naci 40 milijardi da pozajmi Grckoj.

U isto vreme i Srbija ima, ne bas toliko, ali ipak puno novca na raspolaganju, pa posto Srbija nece pozajmljivati pare Grckoj, od tih sredstava mogu slobodno da se povecaju radnicima plate.

Traziti 1000 evra od nekog ko ima 10 000 , je potpuno isto kao i traziti 100 evra od nekog ko je u minusu 1000 evra.
Jeste, tako je, srazmjera je ista, matematika je nepogresiva. Malo onaj minus ye6e stvar, ali to se moze zanemariti.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 17:30 - pre 170 meseci
Ok, izdvojit ce Njemacka lakse te novce, medjutim iole ozbiljne politike ne postavljaju samo pitanje "imamo li mi taj novac", vec i "gdje ce nas to odvesti". Njemacka sigurno ne bi bila to sto jeste, da svakom ko zakmeci poveca plate, smanji poreze itd itd. U Srbiji to lakse prolazi, pa eto mozemo pricu cak okrenuti naglovacke, pa reci kako su blizi ovi iz Srbije ka ostvarenju svojih ciljeva, vec Svabe. :)

Citat:
Ivan Dimkovic: Da ne pricamo o tome da je pravi odgovor za oba slucaja: sutnuti decu u d00pe i reci im da sami hebeno zarade za auto - i u porodici A i u porodici B.

Apsolutno u pravu. :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 19:02 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Da ne pricamo o tome da je pravi odgovor za oba slucaja: sutnuti decu u d00pe i reci im da sami hebeno zarade za auto - i u porodici A i u porodici B.

Problem ja kad deca "odrastu" pa pošto su navikli da im mama i tata kupuju sve živo, isto očekuju od države.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 19:22 - pre 170 meseci
Samo vama mama i tata nista nisu kupovali, vi ste zaradjivali jos kao bebe.
Hajde sada vratite vreme unazad i setite se kako je drzava nastala i zasto je nastala. Mora da postoji regulaciono telo u jednom drustvu, ne moze bez toga. Istorija i iskustvo ljudi je stvorilo drzavu
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 19:31 - pre 170 meseci
Citat:
llux: Samo vama mama i tata nista nisu kupovali, vi ste zaradjivali jos kao bebe.

Jedno je kad ti roditelji kupe osnovne stvari, a drugo kad kupuju deci nike za 150€, mobilni od 200+€, kola sa 18 godina, džeparac da po ceo dan bleje po kafićima.

Citat:
Hajde sada vratite vreme unazad i setite se kako je drzava nastala i zasto je nastala. Mora da postoji regulaciono telo u jednom drustvu, ne moze bez toga. Istorija i iskustvo ljudi je stvorilo drzavu

Regulaciono telo koje će da poveća svima duplo plate? Jedino da udvostruči ukupnu sumu dinara u prometu pa da evro ode na 200din.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 19:43 - pre 170 meseci
Ne da udvostruci vec da reaguje kad treba. Da se zalaze za poboljsanje standarda gradjana onde gde je to moguce. Da ne zmuri na neke stvari
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 21:01 - pre 170 meseci
Citat:
llux: Ne da udvostruci vec da reaguje kad treba. Da se zalaze za poboljsanje standarda gradjana onde gde je to moguce. Da ne zmuri na neke stvari


najveca glupost je sto ljudi misle da je DRZAVA zasluzna za povecanje standarda.
Biser mog oca: Kad ga pitam sto nisi pokusao nesto da otvoris privatno 90tih u vreme kad nismo leba imali da jedemo on kaze DRZAVA JE KRIVA, nije obezbedila standard da privatnici mogu da rade, a ja ga pitam a kako ovolko privatnika rade, on kaze sve su to lopovi sa vlasti...
komunizam i lobotomija... nema gore kombinacije...

da se vratim na stvar - STANDARD JE STVAR SAMO I JEDINO PRIVREDE I UCESNIKA PRIVREDE a gle cuda drzava nije ucesnik privrede vec su LJUDI ucesnici privrede.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 21:39 - pre 170 meseci
To nisu oni isti privatnici kao i pre 10 godina. Stari su uvideli da ne mogu da zarade od tog posla, a novi pokusavaju na istom mestu kao i oni. I oni ce prestati kad shvate da im se ne isplati. Znam mnogo primera iz mog okruzenja. Za 15 godina u lokalu pored kuce proslo je 8-9 vlasnika prodavnice mesovite robe. Nijedan nije opstao duze od 2 godine. Samo se jos 2 bave tim poslom ukljucujuci sadasnjeg. Znam i nekoliko slucajeva sa pekarama i buticima sa odecom.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 21:47 - pre 170 meseci
oni ne odustaju zato sto ne zaradjuju vec zato sto za 300-400e mora MNOGO DA SE RADI. ovako im se vise isplati da odu na sisu za 150 a u slobodno vreme da se bore za svoja prava.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:04 - pre 170 meseci
e pazi,ti znas koliko oni dnevno obrnu love i da li mogu da pokriju troskove poslovanja i da nesto zarade pored toga

ma...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnici traže bolje uslove

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9463 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.