Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

c# za desktop aplikacije ?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: c# za desktop aplikacije ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8102 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 11:18 - pre 246 meseci
Aman ljudi, al se vi isvađaste ovde

C# i VB.NET su 99.9% ISTI. Onaj 0.1% se odnosi na nemogućnost prenosa neinicijalizovanih nizova iz vb.net-a u out parametre u C# metodama, ali to kompajler sam kompenzuje, tako što vam iza leđa incijalizuje niz i na (po meni glupavo ograničenje) to što VB.NET ne može da ima default non-indexed property, što se zaobilazi uvođenjem dummy parametra u indexer.
Čak i generišu isti MSIL kod, i jedini način da ih efektivno razlikujete je posmatranjem MSILa i gledanjem redosleda inicijalizacije delegata, koji se u C# radi kroz kod a u VB.NETu (kao ispomoć VB6 raji) kroz Handles deklaracije (koje kompajler pretoči u inicijalizacioni kod)

Stvar je samo da li više volite simboliku { } ili literarno Sub/End Sub.

Ja inače preferiram C# ali pošto radim za foreignere, oni su teško naloženi na VB.NET iz razloga, pogađate, što znaju VB6 To što su VB6 i VB.NET nebo i zemlja i što bi im isti trud trebao da sa VB6 pređu na C# koliko i da nauče da analiziraju moj VB.NET kod, to im je nevažno. Posledica toga je, nažalost, dosta "VB.NET" programera (a ovo pričam iz sopstvenog sučavanja sa sorsevima takvih aplikacija) koji pišu VB6 kod u VB.NETu, i kojima je OOP koji VB.NET nudi isto toliko stran koliko im je bio i ranije.

Generalno je utisak da MS pokušava da se reši VB.NETa ali im to nije prvi put da se zeznu, inercija je suviše velika i industrija će ih primorati da VB.NET zadrže u fokusu.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 11:52 - pre 246 meseci
Citat:
Vlajkovic:
Drugo pitanje se odnosi na baze. Npr. za neki program napravim neku bazu sa vise tabela. Da li se ovde zavrsava sav posao u okviru programa za rad sa bazom (Access, MSSQL) a sve ostalo sto mi treba obavljam u oviru prog.jezika kojim radim aplikaciju i SQL naredbi - ili je potrebno stvarati neke veze i sl za tabele u samom ACCESSu na primer?


I pristup golim tabelama, i odradjivanje dela posla na samoj bazi imaju svoje prednosti i mane. Za pocetak toplo ti preporucujem wrox knjigu "Beginning C# Databases" koja postoji i u CET-ovom prevodu. Cak i sam prevod za promenu nije rogobatan.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 11:57 - pre 246 meseci
Citat:
mmix:
C# i VB.NET su 99.9% ISTI.


Upravo u tome i jeste stvar. C# i VB.NET su toliko slicni. A VB6 i VB.NET su dosta razliciti. Nije main issue u tome da li prva dva lice, nego zasto se Microsoft archio da napravi Frankenstajna kad je vec ima C#....

Zato da ne bi pogubio skriptere koje je sad stapom i sargarepom uvukao u .NET svet gde se muche isto kao i C# da su ucili. Na to sam mislio
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 17:54 - pre 246 meseci
Citat:
mmix
Stvar je samo da li više volite simboliku { } ili literarno Sub/End Sub.

Tačno. Čudno je kako ljudi zbog ovakvih stvari pričaju svašta na račun onog što se njima ne sviđa.

Citat:
spartak
Generalno je utisak da MS pokušava da se reši VB.NETa ali im to nije prvi put da se zeznu

Ma, otkud taj utisak? Osim ako nije zbog ovog što je Relja rekao. Iskreno, meni je ovo prvi put da čujem nekog iz Microsoft-a da ovako nešto izjavljuje u pogledu budućnosti VB.NET-a. Svakako, ako je to zaista validna informacija, ona nema šta da se misli.

Citat:
nego zasto se Microsoft archio da napravi Frankenstajna kad je vec ima C#....

Iz istog razloga iz kog su objavili svojevremeno i Visual Basic, a dobar deo ljudi imao ovakve komentare kao što ti imaš. I svi mu prognozirali propast i ismejavali isti. Kupci su posle rekli drugačije.

Ovde je situacija slična kao sa operativnim sistemima - na Visual Basic(.NET) se žale uglavnom ljudi koji ga ne koriste. Da stvar bude još gora, C# i VB.NET su toliko izjednačeni da su komentari malo čudni.

Živi bili pa videli, moja ocena je da VB.NET neće skoro da nestane, ako se to uopšte i desi.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 19:29 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:Osim ako nije zbog ovog što je Relja rekao. Iskreno, meni je ovo prvi put da čujem nekog iz Microsoft-a da ovako nešto izjavljuje u pogledu budućnosti VB.NET-a.
Nemoj tako Degojs, ajde da se igramo fer. Nikad ja nisam tvrdio da reprezentujem bilo sta ili koga, ovo su samo moji licni pogledi na stvar, itd.

E sad, evo mog (i samo mog!) vidjenja ove svari:

Ako pogledamo spektar softvera, sa jedne strane imamo low level development (drajveri, OS, itd.) a sa druge vrlo high level stvari kao sto je automatizacija i skriptovi. Recimo to mozemo da ilustrujemo ovako:

0 <--- 1 --- 2 --- 3 --- 4 --- 5 ---> 6
0 - Drajveri, Kernel
1 - Delovi OSa
2 - Velike aplikacije (Office, 3DS, Maya)
3 - Manje aplikacije
4 - Interni softver (softver za vodjenje poslovne evidencije)
5 - Automatizacija softvera
6 - Trivijalni programi i skripte

[Ocigledno je ovo samo okvirna tabela i stvari nisu toliko jasno razgranicene].

- Jezik C/C++ moze da se koristi na svim nivoima, vrlo je univerzalan, ali nije najbolje prilagodjen visim nivoima. U prakticnoj primeni koristi se u rasponu od 0 do 4.
- VB moze da se koristi na nivoima 3 do 6.
- C# moze da se koristi na nivoima 2(*) do 6.

VB i C# se skoro potpuno preklapaju i zbog toga jedan od ta dva je visak. Posto se vise ulaze u C#, a i moderniji je jezik (generics, sintaksa), ono sto ja ocekujem da ce da se desi je da se VB potisne u raspon 4-6, a kasnije i 5-6. Ovo se naravno nece desiti sutra, vec je proces koji ce trajati godinama. Stvar se svodi na to da je VB.NET tu kao upgrade path sa VBa na C#. Oni koji vec imaju VB.NET aplikacije mogu slobodno da nastave da ih koriste, ali zato oni koji pisu nove aplikacije bi trebali da izaberu C# kao jezik.

Ponavljam, ja stvarno nemam mnogo veze sa svim ovim, niti znam nesto sto vi ne znate, ovo su samo moja zapazanja.

---

(*) - trenutno se vrste ispitivanja da se C# koristi na drugom nivou. To naravno nije za danasnji hardver, niti je sigurno da ce uspeti, ali recimo da kazemo da se tome tezi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 20:23 - pre 246 meseci
Relja, ispade onako kako je napisano, ali nije baš jednostavno, pošto uvek pomislim da znaš nešto što mi ne znamo :)

Nego, sve to može i da bude tako - da će da dođe do podele pri čemu će C# da bude zadužen za mnogo naprednije stvari. I o tome se mnogo pričalo već za sledeću verziju i šta se onda desi - negde ispadne i vest da VB.NET dobija Code Generics, što mi baš ne izgleda kao razvoj u tom smeru. Te sam stoga i odbacio onakve priče. No dobro, možda je zaista još rano za sve to.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 20:32 - pre 246 meseci
Iskreno, ne bi me cudilo da i VB dobije genericse, i dalje postoji dosta ljudi koji koristi VB.NET i ne treba njih nasilno terati da menjaju jezik. Ali sa druge strane, to ipak mora nekako da se resi, neefikasno je paralelno drzati dva jezika koja su jako slicna. Videcemo, bice zanimljivo.
 
Odgovor na temu

Vlajkovic
NBGD

Član broj: 11511
Poruke: 41
*.beotel.net

Sajt: www.sljiva.net/melodije


Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 20:33 - pre 246 meseci
Hvala vam , prilicno su mi pomogli vasi odgovori , nadam se da cete biti ovako predusretljivi i kada mi bude zatrebala konkretna pomoc na nekom C# problemu :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 21:40 - pre 246 meseci
E, mi mnogo volimo da se javljamo kad je priča ovako "neobavezna" :)


Sudeći po onom što je na MSDN, Code Generics su definitivno deo sledeće verzije VB.NET-a, iako to nisu stavili u Top 10 :). Međutim ima npr. ovde http://msdn.microsoft.com/vbasic/whidbey/ kao i na msdn.microsoft.com/dotnetrocks (emisija 37 gde su gosti bili ljudi koji prave VB.NET kompajler :)

Boga mi, ako se pogleda ova stranica tamo, pa još i pročitaju dokumenti, ja ću još i da razmislim da se "vratim" na VB.NET. Najozbiljnije, po ovome tamo još će da ispadne upravo obrnuto - da VB.NET napreduje i u jednom i u drugom smeru, te će pitanje da bude: može li C# da izdrži poređenje sa VB.NET? :)

Pored što VB.NET dobiva code generics, operator overloading, XML komentare, unsigned tipove i još neke naprednije mogućnosti koje nije imao, sa druge strane dolaze stvari kao Edit-And-Continue, My namespace, itd.

Posebno je zanimljivo u vezi My namespace:

By using My you have the ability to easily access computer, application, and user information, as well as obtain access to forms, and web services. It is important to understand that My is only accessible to you when writing Visual Basic.NET applications and is not directly available to you when using C#.

Tako dobivate mogućnost da:
"My.Computer.Network.Ping, which allows you to ping a computer on the network with a single line of code."

Kako rekoh, blago meni, pa mogu da se služim i jednim i drugim :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?17.01.2004. u 23:18 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
sa druge strane dolaze stvari kao Edit-And-Continue


jedna jedina stvar koja mi se svidela kod VBa. ;) mislim, naravno da nije ništa revolucionarno, ali može da uštedi dosta vremena ;)

btw baš me zanima kako su je implementirali u VB.NET, kad je on ipak "kompajliran" jezik (ili jeste?).

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?18.01.2004. u 04:45 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Boga mi, ako se pogleda ova stranica tamo, pa još i pročitaju dokumenti, ja ću još i da razmislim da se "vratim" na VB.NET. Najozbiljnije, po ovome tamo još će da ispadne upravo obrnuto - da VB.NET napreduje i u jednom i u drugom smeru, te će pitanje da bude: može li C# da izdrži poređenje sa VB.NET? :)


Iskreno, meni se VB.NET više dopada nego C#. Mogućnosti su im praktično iste, a VB.NET je dosta čitljiviji (END FOR vs }, na primer). C# koristim jer sam se previše "navukao" na C-like sintaksu, a i u firmi je donesena odluka na "višem" nivou da se za .NET aplikacije koristi C#. Osim toga, prednost C#-a je i to što je standardizovan kod ECMA-e, za razliku od VB-a, pa je manja verovatnoća da MS napravi neki "šok prelaz", kao sa VB6 na VB.NET.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?18.01.2004. u 05:10 - pre 246 meseci
Citat:
Reljam:

Ako pogledamo spektar softvera, sa jedne strane imamo low level development (drajveri, OS, itd.) a sa druge vrlo high level stvari kao sto je automatizacija i skriptovi. Recimo to mozemo da ilustrujemo ovako:

0 <--- 1 --- 2 --- 3 --- 4 --- 5 ---> 6
0 - Drajveri, Kernel
1 - Delovi OSa
2 - Velike aplikacije (Office, 3DS, Maya)
3 - Manje aplikacije
4 - Interni softver (softver za vodjenje poslovne evidencije)
5 - Automatizacija softvera
6 - Trivijalni programi i skripte

- Jezik C/C++ moze da se koristi na svim nivoima, vrlo je univerzalan, ali nije najbolje prilagodjen visim nivoima. U prakticnoj primeni koristi se u rasponu od 0 do 4.
- VB moze da se koristi na nivoima 3 do 6.
- C# moze da se koristi na nivoima 2(*) do 6.

VB i C# se skoro potpuno preklapaju i zbog toga jedan od ta dva je visak.


Ova analiza mi se jako dopada i mislim da itekako ima smisla. Jedino bih dodao da su C# i VB najupotrebljiviji za 3 i 4, a za 5 i 6 su već pomalo "teška artiljerija". Rekao bih da nam nedostaje jedan lep scripting jezik kao što je npr Python za ove nvoe. Naravno, postoji JScript .NET, ali ga MS nešto slabo promoviše, a i slabo je dokumentovan. Probao sam nedavno da pravim neke skripte u JScript.NET-u za naš QA, ali sam se totalno pogubio i na kraju rešio da koristim C#, sa sve klasama, statičkim tipovima i ostalim "čekićima" koji su za ovakve stvari otpuno nepotrebni i oduzimaju vreme.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?18.01.2004. u 07:40 - pre 246 meseci
Citat:
zombi
btw baš me zanima kako su je implementirali u VB.NET, kad je on ipak "kompajliran" jezik (ili jeste?).


Our old friend Edit and Continue is back. E&C worked just fine during the demo. I'm amazed that it does. It's staggering to think how complex the code has to be to make that feature work in .NET.

(VB.NET, kao i C#, se prevodi u MSIL - neka vrsta pseudo asemblerskog koda i to se onda distribuira dalje kao gotova stvar. Kad se ta aplikacija pokrene onda JIT kompajler stupa na scenu i taj kod kompajlira u prave x86 instrukcije. Čini mi se da je tako :)

Citat:
jedna jedina stvar koja mi se svidela kod VBa. ;) mislim, naravno da nije ništa revolucionarno, ali može da uštedi dosta vremena ;)

A tek ovo.. :

Now we move on to debugging, that part of the development process where most developers spend the bulk of their time. My favorite new feature for debugging involves the Immediate window. Jay wrote a method and then immediately invoked it from the Immediate window. No breakpoints, no F5, no Ctrl+Shift+B, just a ? <methodName>. This is fantastic feature. You can get instant feedback on whether you're on the right track with your code without resorting to setting breakpoints and running in debug mode or building test harnesses.

Više datalja ovde (blog je malo stariji - septembar 2003).

Ne znam šta da kažem, osim da se složim sa Reljom: biće zanimljivo - od novog Visual Studija, preko novog SQL Server-a koji bi trebao da podrži interno .NET, pa sve do novog Windows-a: Longhorn.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?18.01.2004. u 13:22 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
(VB.NET, kao i C#, se prevodi u MSIL - neka vrsta pseudo asemblerskog koda i to se onda distribuira dalje kao gotova stvar. Kad se ta aplikacija pokrene onda JIT kompajler stupa na scenu i taj kod kompajlira u prave x86 instrukcije. Čini mi se da je tako :)


da, znam sve to. zato sam se i čudio (kao i taj tip) kako su implementirali tu funkciju.. mogu samo da zamišljam koliko je komplexno..

definitivno zajebanije od ovog sledećeg:

Citat:

Now we move on to debugging, that part of the development process where most developers spend the bulk of their time. My favorite new feature for debugging involves the Immediate window. Jay wrote a method and then immediately invoked it from the Immediate window. No breakpoints, no F5, no Ctrl+Shift+B, just a ? <methodName>. This is fantastic feature. You can get instant feedback on whether you're on the right track with your code without resorting to setting breakpoints and running in debug mode or building test harnesses.


da, ovo sve očigledno vuče u desno, ka reljinim višim nivoima programiranja, automatizaciji i skript jezicima. recimo, ovo je standardna funkcija python interpretera već neko vreme..

no, izgleda da je C# kao "ozbiljniji" jezik, više po ukusu programera, ali da se vb IDE brže razvija.. šta je bitnije?

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?18.01.2004. u 17:38 - pre 246 meseci
Edit & Continue postoji čak i u VC++u i to poodavno, pa ne znam zašto bi bio problem da se tako nešto napravi i za VB/C#.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?18.01.2004. u 20:19 - pre 246 meseci
Citat:
zombie
no, izgleda da je C# kao "ozbiljniji" jezik, više po ukusu programera, ali da se vb IDE brže razvija.. šta je bitnije?


Bitna stvar je naravno i to što je poznavanje C#, uglavnom, bolje plaćeno u odnosu na VB.NET. Najveći deo toga je "po inerciji". Šta da se radi, pa onda što da radiš istu stvar za manje pare? Pare nekim ljudima jesu ozbiljna stvar :)

Ma sve ovisi prvo imaš li uopšte slobodu da biraš. A ako imaš, rekao bih da je najbolje koristiti i jedno i drugo, kako kada zatreba. C# će verovatno napredovati više i u smeru onog što je bitno za third-party developer-e (kreiranje komponenti). Bitna stvar za VB.NET je rečena u onoj radio emisiji na koju sam ostavio link: VB.NET neće ostati uskraćen za ništa bitno (stoga i dolaze generics, XML dokumentovanje i ostalo). Razlika će biti, ali nikako ne vidim da će biti onako drastične kao pre.

P.S.
Nego, tek sad vidim da nam je Relja takođe moderator .NET foruma. Neoboriv dokaz: "Pa da, eno ih tamo skupa.. Protuve se okupile na .NET forumu, sve jedan do drugog" :) Posle će da bude kao u Balkanskom špijunu: "Po ceo dan arlauču i zavijaju - meni u inat pevaju, a ON (Relja) im je doneo note."
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.81.*



+3 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?19.01.2004. u 14:44 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Bitna stvar je naravno i to što je poznavanje C#, uglavnom, bolje plaćeno u odnosu na VB.NET. Najveći deo toga je "po inerciji". Šta da se radi, pa onda što da radiš istu stvar za manje pare? Pare nekim ljudima jesu ozbiljna stvar :)


Evo ja cu probati da ti pojasnim tu "inerciju" placanja C# programera. Iskustvo je bazirano na nekoliko razgovora sa poslodavcima koje sam imao pre nove godine, kao i preferenci ovde u firmi za koju sad radim kad su primali nove ljude za .NET department.

Sve se svodi na: ".NET je nova stvar, ako neko kodira C# ili je radio ranije C++ ili Java u 99% slucajeva. Ako neko radi VB.NET u 99% slucajeva je radio VB. Ljudi koji su radili Java ili C++ sigurno nece uzeti da uce VB kad predju na novu platformu, a to su ljudi koji nose 'skuplje' iskustvo vezano za oo programiranje.".

Evo citiracu ti jednog od njih: "Vec imamo negativna iskustva sa ljudima koji se predstavljaju kao .NET programeri a za objekte su culi na TV gde je Button objekat koji im je najvise prirastao za srce"
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?19.01.2004. u 20:14 - pre 246 meseci
Pa, ja se sa tim slažem. Mislim da smo se pogrešno razumeli.

Pozdrav :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?22.01.2004. u 02:05 - pre 246 meseci
One question we hear a lot is: Where are you going with these tools? How are they going to diverge? The root of the question is: Is there something they won't be able to do in VB.NET that they will be able to do in another language such as C#? The answer to that is "no." There are features that one or the other might not have, but the fundamental capabilities will be the same, because they derive from the framework.

What we're really looking at diverging isn't the development capabilities, but the development experience.


Chris Dias is the group program manager for Visual Basic .NET at Microsoft.

http://www.fawcette.com/vsm/2004_01/online/dias/

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.231.216.81.gus.vf.siwnet.net

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: c# za desktop aplikacije ?25.01.2004. u 01:14 - pre 246 meseci
Iz moje perspektive odgovor na pitanje tog coveka sta to ne moze VB.NET
se moze odmah dati - portabilnost. VB sam po sebi radi samo na jednoj
platformi. Da, postoje pokusaji da se napravi VB (.NET) za GNU/* (Linux,
HURD, KFreeBSD) ali to je jos uvek jako nestabilno. Dakle eto, postoji
nesto sto nema VB.NET. C#.NET sa druge strane radi sasvim stabilno i na
dotGNU i u Mono-u, dakle radi na svim platformama na kojima radi dotGNU.
PS. s obzirom da nisam VB(.NET) guru moguce je da nisam upucen u VB.NET
i da moja izjava gore nije tacna, u tom slucaju se izvinjavam...

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: c# za desktop aplikacije ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8102 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.