Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Revnost" nasih poštara

elitemadzone.org :: MadZone :: "Revnost" nasih poštara

[ Pregleda: 1779 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon "Revnost" nasih poštara03.05.2010. u 13:51 - pre 170 meseci
Na ulasku u zgradu sam pronasao pismo koje je ispalo postaru.
To i nije prvi put, i ne desava se samo ovom postaru.
Da li su drzavne sluzbe, osim sto su nagomilavale kojekavu birokratiju
mogle nesto da urade po pitanju bilo kakvog sankcionisanja svojih radnika?
Ne mora biti nesto rigorozno,ne mora bich, ali kako se ovome staje na put u nekim
civilizovanijim zemljama, ili u sherijatskim drustvima. Verovatno ne vazi
"Drzavna sluzba, e to ti je ladovina" , mozda se smatra privilegijom , zar ne?
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: "Revnost" nasih poštara03.05.2010. u 14:06 - pre 170 meseci
Pismo je najmanji problem. Problem su posiljke od banke, chekovi ili dokumenti koje treba licno da ti se isporuce... ali ih postar iz nekog, samo njemu poznatog razloga, ubaci u sanduce i to cak negurne do kraja - nego presavije i ostavi kao novine da vire 1/3 napolju. Sta je to? Nerad, javasluk, bezobrazluk?

I da, meni je tako nabio jedan ugovor koji je stigao iz inostranstva (nije bio previshe bitan, jer bitne stvari idu DHL-om, UPS-om, TNT-om), pa ga je neko uzeo, drzao cirka 10 dana kod sebe, ali je ocigledno bio "dobrog srca" pa mi ga je vratio (nabio u postansko sanduce) skroz raskupusanog i otvorenog (tako i znam da ugovor stigao, a da ga postar nije urucio licno - inace, bi se vodilo kao "nestala posiljka"). Imam jos X primera, sa poslatim slikama koje nikad nisu stigle (valjda misle da su neke pare ubacene ako je koverta tvrdja...), chekovima za koje je "potpisano" da su licno uruceni a nisu (nego su ubaceni u sanduce i "nestali") i tako...

To sa pismima je najmanji problem. Ne znam sto se iznenadjujes, pa Srbija je poznta po ostrim kriterijumima i standardima koji vladaju, i to posebno u svemu sto nosi prefiks drzavnog i javnog...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: "Revnost" nasih poštara03.05.2010. u 16:35 - pre 170 meseci
Mene najviše nervira kad ga mrzi da se popne liftom do stana, i onda ostavi onaj papirić u kome piše da je "dostava pokušana", i onda moram sutra lično u poštu. A naročito zamolim nekog od ukućana da taj dan povedu kući i sačekaju poštara !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: "Revnost" nasih poštara03.05.2010. u 17:30 - pre 170 meseci
Ma to je OK, ja bih bio presrecan da to radi. Ovaj moj samo ostavi u sanducetu... i to da viri u vecini slucajeva...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: "Revnost" nasih poštara03.05.2010. u 17:51 - pre 170 meseci
^Kao da lakše izvučeš, da ne moraš da otključavaš... A što može da neko marne, to je druga stvar.
To sa "pokušana dostava" je kliše isto.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Revnost" nasih poštara03.05.2010. u 18:54 - pre 170 meseci
Citat:
a1200: Ma to je OK, ja bih bio presrecan da to radi. Ovaj moj samo ostavi u sanducetu... i to da viri u vecini slucajeva...

Nije ok, nego samo manje lose.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Revnost" nasih poštara03.05.2010. u 20:49 - pre 170 meseci
Moja ulica ima nekih 600-700 metara i njega mrzi da je citavu prodje, te nosi postu samo u prvih nekoliko kuca. Ako nekog sretne usput on mu dadne da ponese ostalima, a ako ne onda ubaci sve u sanduce od kuce do koje je dogurao (sto je povod da oni iz prvih kuca povazdan vise na kafi kod ovih "gornjih"), a nekad ni to, pa vrati natrag u postu, pa ako se sjeti ponese opet neki drugi dan ili nikad.
Nakon vise pojedinacnih zalbi i prituzbi nista se nije promjenilo. Tek nakon jednog grupnog protesta odlucila posta da ga zamjeni nekim drugim (ovaj prethodni nije kaznjen, naravno, samo ga oslobodili tog podrucja). Ovaj drugi zasad donosi, ne bas narocito zivahno, ali bolje od prethodnog. Vidjecemo kako ce dalje....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Revnost" nasih poštara

[ Pregleda: 1779 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.