Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran

elitemadzone.org :: MadZone :: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19869 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 09:41 - pre 170 meseci
Approximately 10,000 Americans died needlessly every year for the three years it was against the law for their doctors to treat them with propranolol

http://www.isil.org/resources/lit/death-regulation.html


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 09:46 - pre 170 meseci
"Nikada više neću da jedem hleb jer od pomisli na njega, povraćam - kaže vidno uzbuđena devojka"

"Htela sam da pojedem parče hleba sa paštetom pre polaska u školu, ali kada sam ga prinela ustima, videla sam sa donje strane neku izbočinu. Pročačkala sam malo i shvatila da je reč o pečenom mišu. Htela sam da se onesvestim od mučnine u želucu - priča mlada devojka"

Pazi ovo.. Jede paštetu a ispovraćala se jer je videla miša... Zdravije i hranjivije joj je bilo da je pojela hleb sa mišem unutra nego sa tom paštetom... Kako bi tek reagovala kad bi videla od čega se ustvari pravi ta pašteta :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 09:52 - pre 170 meseci
Kakve to veze ima sa kontrolom namirnica?

Ti nekim ekstremnim primerom zelis da predstavis da je kompletna regulacija kvaliteta proizvoda losa.



To je kao kad bih ja rekao da je trziste komplet lose, jer se ne slazem sa tvojim ekstremnim vidjenjem.

Vecina problematicnih sastojaka u hrani je nedvosmisleno opasna i tu nema sta da se spekulise.

Kontrola visine pesticida, metala, odredjenih nitrata, bakterija i ostalog s'anja nema veze sa tim, jer su dokazano stetni.
I kako to raditi, ponavljam
Citat:
Kako ti mislis da ja proverim kvalitet proizvoda, ako ne postoji zakon koji definise sta je dozvoljeno a sta ne?
Kako mislis da se taj kvalitet proveri, ako ne postoji zakon koji omogucuje kontrolu kvaliteta?
Kako ti mislis da se to uradi ako ne postoje licencirane laboratorije, koje ne moze svaki potrosac imati?

I kako onda da ide potrosac kod proverenih - kad nema mogucnost da proveri kvalitet proizvoda, jer nije sve kao mis da se vidi golim okom?




Citat:

Pazi ovo.. Jede paštetu a ispovraćala se jer je videla miša... Zdravije i hranjivije joj je bilo da je pojela hleb sa mišem unutra nego sa tom paštetom... Kako bi tek reagovala kad bi videla od čega se ustvari pravi ta pašteta :)


Trazila bi tog misa nazad da ga podgreje ;)



 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 09:53 - pre 170 meseci
kada bi to videla i povracala komentari bi bili...

kriva je drzava...
To treba zabraniti...



[Ovu poruku je menjao mmix dana 30.05.2010. u 13:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:02 - pre 170 meseci
****Kako ti mislis da ja proverim kvalitet proizvoda, ako ne postoji zakon koji definise sta je dozvoljeno a sta ne?
Kako mislis da se taj kvalitet proveri, ako ne postoji zakon koji omogucuje kontrolu kvaliteta?
Kako ti mislis da se to uradi ako ne postoje licencirane laboratorije, koje ne moze svaki potrosac imati?

I kako onda da ide potrosac kod proverenih - kad nema mogucnost da proveri kvalitet proizvoda, jer nije sve kao mis da se vidi golim okom?*****

tako sto bi u apsolutno slobodnom trzistu bila trka za kvalitetnijim proizvodom a kao reklamu bi koristili i sertifikate privatnih laboratorija..
mislim kako ne shvatas da otrovi postoje hiljadama godina pa niko nije prdavao otrove ljudima pod drugim imenom, znaci nije se desavalo ali onda je dosla drzava da zastiti narod od toga i onda se odjednom desava...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:10 - pre 170 meseci
Pa pre postojanja drzave, proizvodjac nije ni mogao da prodaje nesto sa povecanom kolicinom npr pesticida, jer pesticida tad nije ni bilo.



Nego - a ko ce da plati tu laboratoriju da to uradi i po kojem osnovu ce to da uradi, ako ne postoji zakonska regulativa za kontrolu namirnica koju -gle cuda- propisuje drzava?



Najveci leming kojeg sam u poslednje vreme video si, upravo, ti jer dugo nisam cuo da se neko tako prepusti jednoj teoriji i pusta da mu ona regulise kompletnu realnost, bez i jednog momenta da ukljuci zdrav razum.
Pre toga je ovde bio tebi slican Mrle, kojem je za razliku od tebe - komunizam bio sve i svja. Apsolutno bezgresan.


Problem je taj, sto ti ni to jedino za sta si se uhvatio ne razumes do kraja, pa silujes praksu i uklapas je u svoju teoriju, koju opet imas u nekoj deformisanoj formi.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:19 - pre 170 meseci
Citat:
ego - a ko ce da plati tu laboratoriju da to uradi i po kojem osnovu ce to da uradi, ako ne postoji zakonska regulativa za kontrolu namirnica koju -gle cuda- propisuje drzava?


pa evo upravo si se ti prepustio drugoj teoriji i dozvolio da tebi regulise svaku realnost. Po tebi da nije drzave da nas stiti sve bi nas otrovali,pobili...

ko ce da plati? pa proizvodjac - ne zato sto mora vec zato sto mu je dobra reklama.
po kom osnovu ce laboratorija da uradi kako treba? po istom po kom ce i proizvodjac da plati laboratoriju, da bi bili dobar konkurent.
sve ce to TRZISTE SAMOREGULISATI.

nerazumem zasto toliki strah od haosa? odakle tvrdnja - da nije drzave sve bi otislo u *rac? jednostavno ne bi otislo jer se ekonomija zasniva na prodaji KVALITETNIH DOBARA koja su potrebna nekom a ne na PREVARI. vi koji propagirate drzavu ste optereceni prevarom a prevara vam je ispred nosa...
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:31 - pre 170 meseci
Apropo devojke, hleba i miša... Takve stvari se dešavaju, milsim, pa dnevno se isporuči, kolko, pet miliona vekni hleba? Pa mora i neki miš da se potkrade, majku mu...
Apsolutno se slažem sa venturom, kada bi ljudi znali šta sve ima u tim "mesnim" prerađevinama, verovatno bi prestali da ih jedu

't happens everywhere
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:32 - pre 170 meseci
Znaci proizvodjac ce se samouhapsiti?

... i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju.



A potrosaci ce cekati da par desetina ljudi umre od neke Zivadinovicke rakije, dok se u njemu ne probudi iskra moralnosti i sam da na analizu svoj proizvod, samo da ne bi remetili teoretsku postavku o samoregulaciji.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:37 - pre 170 meseci
Citat:
Znaci proizvodjac ce se samouhapsiti?

... i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju.


nece se samouhapsiti nego ce propasti.

sto se tice zivadinoviceve rakije ako imas ponudu rakija u rasponu od 300 - 3000din, iznenada se pojavi na trzistu rakija po ceni od 100din, SVI KOJI JE KUPE i ne treba da ocekuju da im nece biti nista. to je ta individualna odgovornost. ono po tebi ako postavim tezgu ns pijaci i prodajem g**no za dinar svi ce prvo kupiti g**no pa ce se onda zaliti drzavi sto je dozvolila da prodajem g**no. Ako neko kupi LITAR rakije za 100din i treba da mu se desi nesto - nit je kriva drzava nit proizvodjac vec ON SAM.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:45 - pre 170 meseci
Naravno da nije kriv koji je proizvodio -

Citat:
�Od moje rakije niko nije umro. Kad me je 21. oktobra prosle godine napustio tehnolog nastavio sam da proizvodim rakiju. Gledao sam kako je to on radio i stavljao iste sastojke. Nisam mogao da cekam da obezbedim drugog tehnologa, jer bi mi stala proizvodnja", izjavio je pred istraznim sudijom niskog Okruznog suda Milojem Micicem vlasnik i direktor PP �Zivadinovic" Miroslav Zivadinovic.


http://www.yurope.com/nasa-borba/arhiva/Feb98/0502/0502_25.HTM


On je samo radio isto, sto je naucio gledajuci tehnologa pre.
Pa nece valjda proizvodnja stati.


I onda posle njega kad propadne, dodje neki Stojanovic koji je gledao tehnologa pa pobije par ljudi, pa propadne, pa neki Djordjevic pa propadne jer je potrovao i tako u nedogled.
I sto bi mi taj rizik smanjili kontrolom proizvodnje koja kaze da mora postojati tehnolog odgovoran za proizvodnju kad mozemo cekati par decenija i sa par stotina dusa manje?
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:49 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: nerazumem zasto toliki strah od haosa? odakle tvrdnja - da nije drzave sve bi otislo u *rac? jednostavno ne bi otislo jer se ekonomija zasniva na prodaji KVALITETNIH DOBARA koja su potrebna nekom a ne na PREVARI. vi koji propagirate drzavu ste optereceni prevarom a prevara vam je ispred nosa...

Pa ne postoji drzava od pamtivijeka, postojao je jedan jako dug period bez drzave i regulacije. Prelistaj istorijske udzbenike pa ce ti sve biti jasno.

Citat:
anakin14: to se tice zivadinoviceve rakije ako imas ponudu rakija u rasponu od 300 - 3000din, iznenada se pojavi na trzistu rakija po ceni od 100din, SVI KOJI JE KUPE i ne treba da ocekuju da im nece biti nista.

I po ovoj teoriji, u tom tvom samoregulacionom trzistu, cijene mogu samo da idu prema gore, posto, jelte, svaka konkurentnija cijena(citaj niza) ce biti "sumnjiva". A obzirom da ne postoji kontrola kvalitete i sadrzaja proizvoda, ne postoji nacin da ljudi izaberu taj proizvod(iako je, mozda, on savrseno ispravan, samo sto proizvodjac nije alav). Eto, i takav jedan proizvod ce bez razloga da propadne, il' ce proizvodjac morati da podigne cijenu kako bi bio "ozbiljan" i "konkurentan".

I ko ti garantuje da je duplo skuplji proizvod od te "trzisne" vrijednosti savrseno ispravan? Taj lik sto uvaljuje brlju nije mutav, pa da ne moze da skonta da u tom tvom svijetu ljudi vjeruju kako je samo skup proizvod ujedno i kvalitetan.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 10:55 - pre 170 meseci
...a onda se setim emisije na Discovery-u, gde se pokazuje proizvodnja chipsa u USA... naime likovi imaju kamere, koje snimaju cips dok prolece, i kad uoce da neki ima crne tacke po sebi, kompjuter izracuna u delicu sekunde gde se on nalazi, aktivira neke dizne sa kompresovanim vazduhom koji ga izbaci sa trake... to se zove kontrola kvaliteta. Nama je uspeo mish (ni manje ni vishe) da udje u pakovanje i tako ode u prodavnicu... mislim sta reci.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 11:19 - pre 170 meseci
Citat:
anakin14: nece se samouhapsiti nego ce propasti.

sto se tice zivadinoviceve rakije ako imas ponudu rakija u rasponu od 300 - 3000din, iznenada se pojavi na trzistu rakija po ceni od 100din, SVI KOJI JE KUPE i ne treba da ocekuju da im nece biti nista. to je ta individualna odgovornost. ono po tebi ako postavim tezgu ns pijaci i prodajem g**no za dinar svi ce prvo kupiti g**no pa ce se onda zaliti drzavi sto je dozvolila da prodajem g**no. Ako neko kupi LITAR rakije za 100din i treba da mu se desi nesto - nit je kriva drzava nit proizvodjac vec ON SAM.


Cek bre, el ti stvarno verujes u ovo sto si napisao? Samoregulacija na trzistu i odgovornost samo na potrosacu je apsolutna utopija. 1000 ljudi se zaleti i kupi brlju od 100 dinara, potruju se i cela krivica je samo na njima, a ovaj sto je napravio brlju ce jelte sam propasti zbog lose reklame?!?! Zbog takve samoregulacije bi drzava ubrzo bankrotirala jer bi sve pare otisle na lecenje trovanja metil alkoholom.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 11:37 - pre 170 meseci
To je realno jedino po teoriji Kragujevacke skole ekonomske misli.

Po Pravilnik o deklarisanju i oznacavanju upakovanih namirnica stoji -

Citat:
III SADRŽINA DEKLARACIJE

Član 8

Deklaracija na namirnici sadrži sledeće podatke:


2) spisak sastojaka, a kod sastojaka iz člana 16 ovog pravilnika navodi se količina;


http://www.tehnologijahrane.co...a#toc-iii-sadrzina-deklaracije

Znaci da bi on pustio proizvod u prodaju, na ambalazi mora stojati sadrzaj.
On nije stavio da sadrzi metil alkohol i time je doveo potrosaca u zabludu.



Ali po teoriji Kragujevacke skole ekonomske misli ne moze NIKO da ti odredi sta ces ti da prodajes i NIKO ti nije kriv ako te neko zahebe.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 11:56 - pre 170 meseci
Prvo: naslov teme je malo nelogičan. Anakin faktički i ne priznaje "društvo", već samo izolovane pojedince, koji brinu samo o sebi, pa prema tome nema šta društvo ni da "shvati", ako ne postoji.
Na EM forumima se već duže vreme proteže teza nekakvog "novog Darvinizma", prema kojoj nam ne trebaju ni država, ni institucije, već svako za sebe, svi na tržište itd. I onda ti, koji zagovaraju ovakav "sistem", valjda puni samopouzdanja šta-li, upravo očekuju da svi ti "glupi lem***i" pocrkaju i ostave Zemlju "arijevcima".
I tako od teze "svako treba da se usavršava i izbori za sebe, a ne da za sve čeka državu" dođosmo do ovog "poretka". Možda za vreme "tranzicije" da stavimo "glupim lem***ima" nekakve trake oko ruke, čisto radi instant-raspoznavanja. Bagra je to - hoće nekakve garancije kvaliteta! Da hoće kvalitet, ne bi ni pili rakiju i jeli paštete.


[Ovu poruku je menjao Count Zero dana 30.05.2010. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 12:18 - pre 170 meseci
Citat:
Isak666: Ali po teoriji Kragujevacke skole ekonomske misli ne moze NIKO da ti odredi sta ces ti da prodajes i NIKO ti nije kriv ako te neko zahebe.

Osnivac Kragujevacke skole ekonomske misli, neki veliki dr mr Anakin opet propagira kaubojstinu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 12:21 - pre 170 meseci
Ma sve je to tremicki obradjeno ;) i mis i pasteta. Moze samo ukus da ne prija :) Mo's misliti dobila traumu na hleb. Mukica.

A da je niko odgovoran, nije bas, ko je zamesio hleb sa misom taj je odgovoran osim ako ugovorm o kupovini brasna nije garantovana odredjena cistoca, ako nije onda je pekar duzan da brasno proseje pre pecenja, posto to nije uradio kriv je. Ne moze on da kaze nemoguce kad je mis u hlebu, nije ga pojela postoji fizicki dokaz prisustva misa u testu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 12:45 - pre 170 meseci
^^
Citat:
mis je kao u filmu usao na ulazna vrata i upao u masinu dok ga niko nije video...


kaze Anakin. Mis je kriv, jer svako treba da je odgovoran za svoje postupke.

Sto se tice virsli u Srbiji, ako se ima mogucnosti bolje ih preskakati -

Citat:
Građani Srbije jedu hranu sumnjivog kvaliteta, opasnu po zdravlje, a ovo se posebno odnosi na mesne prerađevine - parizere, viršle i paštete, kaže za Press dr Miroslav Stojišić, bivši načelnik republičke veterinarske inspekcije. On objašnjava da pojedini proizvođači u salame i ostalu delikatesnu robu ubacuju izuzetno štetne dodatke (aditive i emulgatore), koji su u nekim evropskim zemljama zabranjeni i za ishranu mačaka i pasa.

Proizvodi poput viršli, parizera i pašteta, koji se prodaju u Srbiji, prave se od otpadaka, mehanički otkoštanog mesa (MOM) i to uglavnom od krilaca, leđa, karlice, vratova, vezivnih tkiva i kožice.

* Radi se o mesu treće kategorije. U tu smesu se ubacuju razni dodaci, aditivi, led i emulgatori, koji pomažu da se masa ujednači i oblikuje. Takvi proizvodi su veoma rizični za zdravlje ljudi - upozorava dr Stojišić.


Ovakvi proizvodi, prema njegovim rečima, u Srbiju ne stižu samo iz Evropske unije, već ih prave i naše poznate industrije mesa, jer im to naš zakon dozvoljava.

* Dok sam ja bio načelnik, mi smo 1996. zabranili uvoz i upotrebu tog MOM-a, međutim, kasnije je to opet zaživelo. A koliko je ova hrana štetna govori podatak da su Francuzi, Nemci i Holanđani zabranili da se to daje mačkama i psima - priča Stojišić.

http://www.consumer.org.rs/ind...umer.org.rs/press/20090620.htm
Dobar sajt, vredi ga citati.

Sad imas situaciju gde proizvodjaci iz EU takav proizvod stetan po zdravlje ne plasiraju tamo, jer ne smeju po zakonu i iste te firme koje plasiraju to u Srbiji jer smeju, po zakonu.
I predstavnik Kragujevacke skole ekonomske misli tvrdi da ce vremenom trziste samo regulisati sebe, radeci analize u privatnim laboratorijama i bez zakonske odredbe za to i da samo treba cekati, bez regulative o kontroli kvaliteta.

Ni slucajno ne postoji likovi koji ce koristiti nedostatak regulative ili njihovu manjkavost, kao dosadasnju srpsku koja se na srecu menja ili se vec promenila, da ti uvaljaju s*anje.
Kad njih jednom trziste istrebi - nikad se vise nece pojaviti neki lik koji ce zbog brze zarade da nalepi na etiketu sadrzaj koji ne odgovara realnosti.





 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran30.05.2010. u 13:00 - pre 170 meseci
Ako je mis sam zeleo da se kupa u brasnu, ko smo mi da ga sprecavamo u tome?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kada ce drustvo da shvati da posoje stvari za koje jednostavno niko nije odgovoran

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 19869 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.