Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)

[ Pregleda: 9666 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlajaman
elektrotehn,željeznica

Član broj: 190523
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)11.06.2010. u 22:08 - pre 168 meseci
VIVAX COOL, mobilni klima uređaj, ACP-09PT25GN imam je 3 godine.1 godinu radila ispravno.Druge godine voda se slijevala ispod lijevod bočnog poklopca (stranice),to je riješeno manjom posudicom. E ove godine lije voda na sve strane.Trenutno se klima nalazi u kadici u vodi. Inače sam elektrotehničar po struci i radim u telekomunikacijama (ne tvrdim da sam nešto previše stručan). Po meni je problem što se voda kondenzira na pogrešnoj strani.U dijelu klime gornji dio je izmjenjivać (radijator-valda se tako zove) za hladni zrak sa stražnje strane i ispod njega je kanali za odvod kondenzirane vode.Problem je što se ta voda kondenzira na tom istom nivou samo s prednje strane gdje nisu predviđeni kanali za odvod vode i ona se prelijeva po boćnim koji ćine i prednju stranicu i curi van klime na tepih.Osim toga klima je ispravna ,iznivelirana itd.Jeli bi neko znao kako bi mogao riješiti taj problem! Hvala!
zlaja
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)11.06.2010. u 23:33 - pre 168 meseci
Taj model ne poznajem. Ja imam nesto drugaciju i unutra ima par plasticnih creva koja nisu idealno montirana, tu i tamo se naslanjaju na ostre ivice plastike ili lima. Mozda ti se neko od tih creva probusilo ili olabavilo i zato pusta vodu. Sumnjam da se voda kondenzuje na nekom drugom mestu od onih hladnih cevi ali moze da tece na sve strane.

Ne znam kako je kod tebe, ali kod mene se voda iz klime pusta zvanicno na dva nacina - pusti se da kaplje u posudu unutar nje, pa to prosipas kad se napuni ili izvuces napolje plasticno crevo koje je sakriveno unutra, stoji pored one posude, pa na njega prikacis neki odvod i tako ne moras stalno da mislis na onu posudu. Prilikom kupovine je ono zapuseno gumenim cepom i osigurano celicnom obujmicom.

Kad se voda ispusta u posudu, desava se, da kad klimu malo brze pomaknem voda iskace iz nje na pod, jer se u tom rezimu voda skuplja prvo u jednu plitku posudu, pa kad se ta posuda napuni tek onda voda ide u onu donju, namenjenu da je korisnik povremeno prazni. Ta plitka posuda sluzi za poboljsanje rada klime, tu su vruce cevi koje voda hladi odnosno tu je hladna voda kojima one vruce cevi pomazu da isparava i tako sto manje vode silazi u korisnicku posudu. Isparena voda izlazi kroz onu veliku cev za vruci vazduh.

Sklon sam da verujem da se tu radi o mehanickom problemu u vezi plasticnih creva. Da se radi o kondenzatu isto bi se ponasala vec i prve godine.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

zlajaman
elektrotehn,željeznica

Član broj: 190523
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)12.06.2010. u 15:15 - pre 168 meseci
Ovaj model ima pumpu za vodu u sebi.Voda se skuplja u dnu kučišta osim u dijelu gdje se nalazi kompresor. Zaboravio sam reći da sam sipao vodu u gornji dio klime i pratio kako se slijeva.Kad bi nalio dosta vode upali se pumpa i izbaci vodu kroz plastićno crijevo (stavljeno kroz prozor).Nije se nigdje izlijevala.Sva crijeva i plastike mi izgleda dobro i na svom mjestu.Takođe na dnu ima i taj gumeni čep kroz koji se može ispustiti voda.U isto vrijeme kad sam ja kupovao tu klimu rodbina je uzela isto 2 takve.Na jednoj je samo bio otišao senzor unutarnje temperature (mislim plina).One rade ispravno nigdje ne cure.Očito nemam sreće s VIVAX-om.Kadica ispod klime ostaje do daljnjega.
zlaja
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
212.200.65.*



+25 Profil

icon Re: Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)13.06.2010. u 11:14 - pre 168 meseci
Pa otvori i vidi, ništa te ne košta. Ja imm istu takvu klimu i imam jedan odvod dole, i jedan odvod gore da tako kažem. ovaj dole je stalno otvoren i odatle voda otiče, a onaj gore je zapravo sigurnosni, i koristi se kad je donji odvod zapušen i kad se ta donjaa posuda napuni reaguje senzor i onda pumpa izbacuje na gornji odvod.

Ako se negde podliva i curi, najbolje da otvoriš i vidiš gde ti pušta, garant je donja posuda negde napukla.
 
Odgovor na temu

zlajaman
elektrotehn,željeznica

Član broj: 190523
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)13.06.2010. u 19:27 - pre 168 meseci
Klimu sam otvarao više puta.Da je "posuda" tj. dno kučišta pukla voda bi curila i kad klima ne radi.Klima ima dva odvoda dolje s gumenim čepom i iza višlje odvod na koji ide plastično crijevo.Posebne posude za vodu nema nego voda se slijeva u dno kučišta ,osim u dio gdje je kompresor.Tu je plovak i pumpa.Nema potrebe da donji čep bude otvoren kad pumpa odrađuje svoj posao besprijekorno.Navodno da još ima i senzor kvara pumpe (bar piše ako izbaci na displeju taj kod greške).Evo moje viđenje principa rada klime tj. strujanja zraka.Klima je podijeljena u dva dijela nazovimo "hermetički" odvojena.U donjem dijelu prvi ventilator stvara vakum i uvlači zrak preko saća (radijator ne znam točan naziv) za hlađenje plina,te ga usmjerava i izbacuje kroz cijev van prostorije(vrući zrak).Tu nema nikakve kondenzacije vode.U gornjem dijelu sa stražnje strane izvana je filter te su opet saće (radijator).Drugi ventilator stvara vakum i uvlači zrak preko tih saća koje predaju hladnoću.I taj hladni zrak ispiruje kroz otvor na vrhu klime.U tom dijelu ima kondezacije vode. Kanali za odvod vode su u tom stražnjem gornjem dijelu ispod saća što predaju hladni zrak.U gornjem prednjem dijelu nema odvodnih kanala i voda se ili prelijeva ili kondenzira u tom dijelu i slijeva se niz stranice klime.Kad je klima otvorena ništa ne curi ,jer u biti nije u funkciji što zrak pomoću ventilatora nije usmjeren preko saća (tj. uvlači zrak na sve strane). I kad je isto otvorena i radi ja čašom sipam vodu u te kanale i po saću nigdje ne curi, nego se sve slijeva u dno.Kad u dnu kučišta dosegne neki nivo odradi plovak i pumpa izbaci vodu.
zlaja
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
212.200.85.*



+25 Profil

icon Re: Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)16.06.2010. u 14:46 - pre 168 meseci
JEste, dobro si primetio, tako radi klima. Stvar je zapravo u režimu korišćenja klime:

1. režim - da ti je donji odvod stalno otvoren, i
2. režim - da ti je donji odvod zatvoren


1. - redovna upotreba - na taj donji odvod natakneš neko crevo i sprovedeš negde da otiče, ili držiš neku tacnu ispod klime i tu curi i nju prazniš redovno i to je to.Fora je u tome što se kondenzovana voda iz gornjeg dela se voda sliva u donji deo, pa ako je taj donji odvod otvoren onda otiče, a ako nije onda se u donjem delu skuplja.

2. - kad nemaš gde da skupljaš kondenzat - taj donji odvod zatvoriš, ali i njega prazniš redovno s vremena na vreme. Ako se baš dugo zaboraviš onda senzor nivoa proradi i pumpa izbacuje vodu iz donje posude na gornji odvod, znači ponaša se kao sigurnosna pumpa.


Sve u svemu moraš otvoriti klimu, i videćeš već i sam gde ne štima. može biti da ti se smaklo crevo koje sprovodi kondenzat odozgo ka dole ili tako neka glupost, ali ne boj se nećeš ništa pokvariti ako otvoriš, samo nemoj na silu, to je plastika i šrafove u nju možeš šrafiti jednom-dvaput maksimalno treći put i posle toga više nije za otvaranje.

Sa srećom
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Vivax prijenosna klima kvar (izljev vode)

[ Pregleda: 9666 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.