Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proteus 7 Professional, crtanje pločice

[es] :: Elektronika :: Proteus 7 Professional, crtanje pločice

[ Pregleda: 1947 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stipa88
Stjepan Bartolović
Student
Hrvatska

Član broj: 249671
Poruke: 33
*.mobile.carnet.hr.



Profil

icon Proteus 7 Professional, crtanje pločice14.06.2010. u 13:58 - pre 168 meseci
Pozdravljam sve članove!!

Zanima me može li mi tko reći i objasniti u par koraka pomoću kojih naredbi se crta pločica u "Ares" Protelu, koji ja za PCB dizajn. Neznam kako da nacrtam pločicu, pa da unutar nje razmjestim komponente, te bih vas molio za pomoć u vezi crtanja pločice!


[Ovu poruku je menjao stipa88 dana 15.06.2010. u 10:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

matke777
Sabac

Član broj: 256982
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Proteus 7 Professional, crtanje pločice15.06.2010. u 10:38 - pre 168 meseci
Ukratko:

U levom uspravnom tabu klik na kvadrat ( gde su linija, krug itd. ), zatim u donjem rastucem meniju klik ( tu ti je prvo oznaceno TOP COPPER ) pa oznacis BOARD AGE ( imas zuti kvadrat pa pise BOARD AGE ) i nacrtas kvadrat u prozoru i to ti je plocica.
Za umetanje elemenata ides na PACKAGE MODE ( to ti je ikonica sa nacrtanim integralnim kolom ) pa desno od njega (pisu slova P L PACKAGES) klik na P i u novootvorenom prozoru u polje KEYWORDS ( gornji levi ugao ) oznacis npr. TO220 ili iz donja dva menija biras da li je SMD ili TH i pakovanje i klik na OK.
Ispod P L PACKAGES u listi ce ti se pojaviti oznaceni element, klik na njega i klik na PCB gde hoces da ti se nalazi.
Bolje ne znam da objasnim.
 
Odgovor na temu

stipa88
Stjepan Bartolović
Student
Hrvatska

Član broj: 249671
Poruke: 33
*.mobile.carnet.hr.



Profil

icon Re: Proteus 7 Professional, crtanje pločice15.06.2010. u 12:18 - pre 168 meseci
Hvala Ti, pomogao si mi, kako ne!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Proteus 7 Professional, crtanje pločice

[ Pregleda: 1947 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.