Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izgradnja pomocnog objekta

elitemadzone.org :: TechZone :: izgradnja pomocnog objekta

[ Pregleda: 7948 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chomi 91

Član broj: 109556
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon izgradnja pomocnog objekta21.06.2010. u 23:27 - pre 167 meseci
ima li neko predlog kako, od cega mi je najisplatljivije da napravim pomocni objekat koji bi bio 12x6 i visok 4m planirao sam dole betonsku plocu i mozda 6 betonskih stubova a gore betonska konstrukcija, ili mozda sve metalna? al cime je najpogodnije da zatvorim stranice ?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: izgradnja pomocnog objekta23.06.2010. u 22:02 - pre 167 meseci

Mislim da ti je najpametnije da ozidas stranice sa betonskim blokovima ili jos bolje sa siporeksom, to su isto blokovi(bele boje, supljikavi kao sundjer) samo male tezine i lako se seku, kad je potrebno podmerivanje. Sad ima i neki Ytong, to je slicno. Mislim da je to najeftinija verijanta i najbrza nego da zidas na klasican nacin.
 
Odgovor na temu

printer
Dimko Boj
Zrenjanin

Član broj: 87481
Poruke: 87
*.static.zrlocal.net.



Profil

icon Re: izgradnja pomocnog objekta26.06.2010. u 23:43 - pre 167 meseci
Mislim da bi trebalo znati za koju namenu radis takav objekat. Potom imas i nekih ogranicenja oko administrativne klasifikacije objekta. Pojasni pa da pomognemo ako mozemo.
 
Odgovor na temu

chomi 91

Član broj: 109556
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: izgradnja pomocnog objekta28.06.2010. u 00:22 - pre 167 meseci
tu treba da bude auto servis
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: izgradnja pomocnog objekta28.06.2010. u 19:23 - pre 167 meseci

Najboljji nacin je ovaj koji sam ti predlozio. Za auto servis, valjda i sam znas, treba da obezbedis potrebne standarde sto se tice velicine, tj. dovoljno da se ima prostora da se komotno ide oko kola (sirina, visina i dubina). Vodi racuna o visini narocito ako koristis stubne dizalice. Zatim odgovarajuci kanal, nastresnice iznad ulaza, (idealno bi bilo da imas ulaz i direktno izlaz za kola koja su gotova). Mnogi na pod stavljaju plocice, jeste lepo i uredno ali hoce da se kliza po njima. Mislim da je najbolje klasican beton, sigurnije je. Mnogi iznad servisa nadgradjuju i stambeni prostor, ako mozes to je najbolje za odmor i eventualno za zivot. Al;i sve ce ti lepo predociti u opstini kad budes vadio gradjevinske dozvole. Oni ce ti ipak sve to lepo odrediti. Kad sam pre vise godina hteo u selu da otvorim auto elektro servis i to kao dopunsku delatnost, trazili su da moram i kamion da uteram u radionicu. Lepo sam im se zahvalio i okrenuo osnovnoj delatnosti.
 
Odgovor na temu

printer
Dimko Boj
Zrenjanin

Član broj: 87481
Poruke: 87
*.static.zrlocal.net.



Profil

icon Re: izgradnja pomocnog objekta28.06.2010. u 22:42 - pre 167 meseci
Trebaqlo bi proveriti i sledecu caku. Naime svaki objekat koji nema svoj temelj se kategorise kao montaznio objekat sto bi u datom slucaju znascilo da se mogu zadovoljiti standardi visdine, sirine ali nigde koliko znam ne pise da to mora bviti zidati objekat. Ovo kazem iz dva razloga: pri je manje takse za montazne objekte a drugi je sto je montazna gradnja jeftinija od stabilne (temelji, stubovi, ploca, krov itd...) Treba se o ovome raspitati jer razlika u ceni nije zanemarljiva.
 
Odgovor na temu

chomi 91

Član broj: 109556
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: izgradnja pomocnog objekta29.06.2010. u 00:33 - pre 167 meseci
ovo za sada tek prikupljam ideje da vidim kako bih i sta bih mogao, inace to ne bi bio moj servis nego za jednog prijatelja sa kojim sam u dogovoru da ja dam plac i objekat a on kasnije da placa kiriju. Mi bas nismo planirali da nesto sad "zidamo" mi smo hteli nesto vise dole ploca onda 4-6 betonskih stubova i gore drvena konstrukcija i krov na jednu-2dve vode, koga bi pokrili onim "plasticnim" rebrastim plocama a sa prednje strane bi bila drvo-metal vrata a sa strana ne znamo cime bas da zatvorimo , mozda daske a sa unutrasnje strane stiropol zbog izolacije
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: izgradnja pomocnog objekta29.06.2010. u 15:02 - pre 167 meseci

Ako ce to da bude objekat trajnog karaktera, bez obzira sto sad planirate, onda ce morati da bude sazidan sa gradjevinskom i upotrebnom dozvolom i sa svim sto one sa sobom dovode. Arhitektinski plan, geometar, mokri cvor, odstranjivanje otpadnih voda i sl. Ako je to nesto "idimi-dodjimi" onda mozete nesto montazno, i sa metalnim stubovima, samo i to ce trajati dok vas iz opstine ne navataju i pitaju "a sta vi to radite i gde smo mi tu da se ugradimo?". A onda zna se, kazna i sve iz pocetka.
A da jos nesto, posto to radis zbog drugog a ne zbog sebe (mada ces se i ti omrsiti), treba da znas da bez obzira kakav ce objekat biti, pred opstinom i zakonom si ti pravno lice, i ako bude nekih problema a bice kad tad, ti ces povuci deblji kraj, pa bolje razmisli koliko si spreman da rizikujes u tom smislu, a manje misli o izboru materijala za zidanje.

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 29.06.2010. u 16:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: izgradnja pomocnog objekta

[ Pregleda: 7948 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.