Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?

elitemadzone.org :: TechZone :: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17276 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?04.07.2010. u 08:29 - pre 167 meseci
Ha-ha,ovo je bio pokušaj "vađenja",za koji je potrebna ozbiljna građevinska mehanizacija!Čoveče,predlagač teme nije ostao uskraćen za odgovore(ni stručne ni laičke).Ja sam se osvrnuo na post(nisam citirao zato što je bio post iznad) gde čovek decidno tvrdi da se armatura u betonu ne vari i drago mi je da je ta dilema razrešena.
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?04.07.2010. u 09:21 - pre 167 meseci
Daleko od toga da je razrešena, kao što ni u ponuđenom pravilniku nije i ostaće i dalje predmetom mnogo ozbiljnijeg pristupa od forumskog naklapanja.
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?05.07.2010. u 23:04 - pre 167 meseci
Pozdrav svima

Bio sam odsutan par dana, vidim da je moj zid dogurao do Arene . Na mojoj kuci nista nije vareno, radjeno je sve kao na 90% kuca, kacenjem i preklapanjem armature. E sad ovo je potkrovlje i malo je specificna situacija zbog toga sto su samo uradjeni spoljni zidovi i na to je stavljen krov. Sad se rade unutrasnji zidovi tj pregrade i susrecem se sa ovim problemom. Zato sam naveo ovaj primjer zida(duzina 3,60) izmedju dvije spavace sobe. Jer ne bih da mi se pojavljuje pukotina na sastavima zida i ovih postojecih stubova. Zato mi se vrzma ova misao o zavarivanju ove grede za stubove.

Citat:
Obzirom da u pitanju nije dat bitan detalj,DA LI JE VERTIKALNA ARMATURA U BETONSKOM STUBU NAPREGNUTA,

Ne razumijem bas najbolje sta znaci napregnuta armatura?


Citat:
Postavljač teme je hteo (a iskreno se nadam da nije i odustao) samo da izlije običan nadvratnik, a ne da podiže svod beogradske Arene...

Kad smo vec kod nadvratnika, kolika se ostavlja(visina) za sobna vrata? Doci ce podloga i plocice nekih 7cm, stok debljine 5cm. Mozda nekih 210cm?

Moram sve ovo procitat bar 2 put, al ne mogu nocas

poz


 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?06.07.2010. u 04:42 - pre 167 meseci
Citat:
Ne razumijem bas najbolje sta znaci napregnuta armatura?

Kad se armatura zategne ko tambura, pa se onda izlije beton.
Citat:
Mozda nekih 210cm?

Da, otvor mora neznatno da bude veći od štoka, pa se onda zazori obrade pur-penom.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
91.187.103.*



+1 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?31.05.2011. u 19:02 - pre 156 meseci
Uf, ja tek sada videh da je tema otišla predaleko.
Kao što sam rekao i stojim iza toga...nije preporučljivo da se armatura vari i posle da se zaliva betonom...hoće da brže zarđa i oko vara se stvara slabljenje materijala...ne na varu već oko zone vara. Pošto znamo da je građevinska armatrura obično gvožđe a ne neki oplemenjeni čelik, onda prosudite sami.
Drugo, postoje milion tehnika zavarivanja, od običnog elektrolučnog zavarivanja, do zavarivanja u gasnom okruženju poput CO2, argona, varenje prahom uz pomoć robota i slično. Da ne dužim sada o tome.

Ako neko hoće, može i da zavari armaturu i da posle zalije betonom. Držaće to dosta dugoooo vremena, ali za neke konstrukcije koje su pod velikim naprezanjima onda se varenje izbegava. Kažem izbegava a ne zabranjuje.

Mreža od građevinske armature je punktovana a ne varena...to su dva različita pojma.

Toliko i srećno u varenju!
 
Odgovor na temu

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?31.05.2011. u 21:54 - pre 156 meseci
Citat:
Corleone

Mreža od građevinske armature je punktovana a ne varena...to su dva različita pojma.


Ako postoji tema"Biseri ES-foruma",onda ovo treba tamo turiti...
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9505
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?01.06.2011. u 07:57 - pre 156 meseci
Citat:
ognjeni_zmaj: Ako postoji tema"Biseri ES-foruma",onda ovo treba tamo turiti...
Obrazloži malo, za nas nestručnjake. Ja znam šta je punktovanje. Jel to ne spada u varenje ? Ili spada ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?01.06.2011. u 08:17 - pre 156 meseci
Jednostavno ne treba nikakva stručnost;punktovanje je jedna vrsta zavarivanja...
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?01.06.2011. u 08:24 - pre 156 meseci
Jedna od mnogih metoda zavarivanja.
A neko rece da se menja struktura celika pri varenju armature?
Pitanje- KOJEG celika kad je armatura obicno gvozdje bez dodatog ugljenika. Ako neko ne zna neka ubuduce nauci jer ce mu mozda trebati nekad - Gvozdje i celik nisu ista stvar!
Korozija u betonu je jednaka i za varene i za ne varene. Ako dopire kiseonik do armature onda nije bitno jel varen ili ne. Jeste da ce brze korodirati tu oko vara ali sam var je zadebljanje pa ce malo teze korodirati u odnosu na paljenu zicu koji neki ovde predstavljeju kao neunistivu materiju.
Po nekim proracunima, paljena zica moze maksimalno da izdrzi 30kg pa vi gledajte hocete li tako lako livene komadine da kacite za zicu.

I nije isto variti armaturu ceono jednu za drugu kao sto nije isto preklopiti je pa onda zavariti
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?01.06.2011. u 12:35 - pre 156 meseci
Varenje se izvodi, izmedju ostalog, zato da se dobije temeljni uzemljivač.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Treba li da se zavaruje armatura ili da se samo "zakaci"?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17276 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.