Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posečen platan broj 198

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Posečen platan broj 198

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6964 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Posečen platan broj 19825.06.2010. u 10:36 - pre 168 meseci
Citat:
Jutros je iznenada posečen "poslednji" od više od 300 platana predviđenih za seču na Bulevaru kralja Aleksandra. Platan se nalazio na uglu Bulevara kralja Aleksandra i Ulice Vatroslava Jagića.


http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...osecen-platan-drvenog-advokata

Nisam neki zastitnik prirode, ali me nervira kad neko pokusava da me pravi ludim. Prolazio sam tu kad su sekli stabla i preko 80% ih je bilo zdravo.
A inace platan kod Cvetkove pijace na okretnici 309 je totalno truo. Dete moze da udje u stablo kolika je rupa.

Skoro sam cuo da imaju ponudu, platis 1000e i oni posade platan i stave mu plocicu sa tvojim imenom.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 10:38 - pre 168 meseci
Ja kazem da nisu bili zdravi.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 10:41 - pre 168 meseci
3way ne znam da li si gledao dok su ih sekli, ali vecina koju sam ja video nije bila trula. Cak su isekli i jedan posadjen prosle godine kod Djerma.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 10:48 - pre 168 meseci
Mogao sam da gledam jos 100 godina, al dzaba kad se ne razumem u bolesti i kvalitet drveca, a to vazi i za vecinu ljudi.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 11:46 - pre 168 meseci
Drugar sa sumarskog mi je rekao da vecina jeste sje*ana onim secenjem grana pre neku godinu ali nisu svi isstom stadijumu. To sto su stabla naizgled zdrava pri dnu gde se seku ne znaci da nisu osudjena na propast, posle nekog vremena bi im se trulez spustila niz stablo. Ljudska krivica postoji, ali je na onima koji su stabla tada skracivali bez mozga. Iako nisu svi platani bolesni dovoljno ih ima da samo njihova zamena naruzi ulicu.
E sad druga strana medalje je taj bolesni sponzorski sistem sa "ktitorima" stabala, al pretpostavljam da ce se rezignirani narod brzo obracunati sa memorijalnim plocicama. Jbg, bar ce osvanuti platani u BUlevaru umesto ulicnih parkiralista i trafika, pa nek buduce generacije to cuvaju malo bolje ako umeju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 11:48 - pre 168 meseci
3way, ako se ne razumes u zdravlje drveca i njihov kvalitet sto onda pises da su po tebi bili bolesni? Ne kapiram tvoju kontru.


Cinjenica je da je Bulevar ulica koja je bila tesna za saobracaj , bez obzira na 4 trake koje su postojale. Neko je je dosao do sjajne "ideje" da se sine prebace na sredinu kolovoza a da se na mestu gde su bile sine delom uradi jedna traka a zatim parking i trotoar kako bi sa tim parkingom ubili 2 muve jednim udarcem - Zaradice kintu na kartama za parking u trecoj zoni + shabani sa besnim automobilima nece vise da se parkiraju u desnoj traci praveci nesnosne guzve jer ce do desne trake biti parking pa ne mozes bas da ostavis auto blokirajuci nekoga. I jednostavno u celoj prici nije bilo mesta platanima.

A prica da su platani zapatili neku kvazi gljivicnu infekciju je informacija koju su pustili isti ljudi koji hoce da ih poseku kako bi umirili siroke narodne mase i dokazali da to drvece mora da se isece... mislim , stvarno.. pa jel ljudima treba da odseku noge ako imaju gljivicnu infekciju? To ne moze da se sanira nekim postojecim sredstvima za lecenje?

I bas se pitam gde odose ti platani ... bogme ce neko lepo grejati vikendicu na Kopu sledece zime :)



edit: Mozda ce posaditi nove platane na delu gde su predvideli parking mesta , ali zbog gubitka broja parking mesta i broj platana ce biti manji.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 11:49 - pre 168 meseci
Ma ajte molim vas, sada vi ispadosmo "zeleni" ne damo zeleniš... a vamo upravo ti koji se kao brinu za platane nikad ništa nisu uradili za iste niti se razumeju u bolesti drveća.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 11:52 - pre 168 meseci
@karadigma, i sta bi ti radio sa tim bolesnim platanima :) lecio? Bez uvreede, ali to je samo drvo, bio bi problem da je drvo zamenjeno necim drugim, ali staro bolesno drvo za novo zdravo? U cemu je problem (sem sto su sine sad u sredini a neko se ogrejao zimus)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 11:58 - pre 168 meseci
Citat:
karadima: 3way, ako se ne razumes u zdravlje drveca i njihov kvalitet sto onda pises da su po tebi bili bolesni? Ne kapiram tvoju kontru.


Zato sto vecina tvrdi da su ti platani zdravi, a u drvece se razume tek toliko da prepozna platan kad ga vidi.
Kao i u mnogim drugim slucajevima, svi su strucnjaci, svi se u sve razumeju...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 11:59 - pre 168 meseci
@mmixl

Nazalost nisam zavrsio sumarski fax niti biologiju, ali verujem da sve zavisi od jacine "infekcije". Ako bi jedno oprasivanje/mazanje stabla resilo problem, sto da se ne leci.

Drugo , meni ne smeta sto su isekli stabla, nego mi smeta sto je u medijima pustena buva da su ta stabla inficirana i da se raspadaju i to bas u trenutku kad je pocela da se radi ulica... cek majku mu , zar nisu mogla da budu prosle godine za secenje pa onda ove godine da krenu da rade ulicu. Ovako dolazim do cinjenice da je cela prica oko platana izmisljotina i da su ta stabla nekome smetala za prosirenje ulice. A da li ce da zasade nova strabla, to cemo da vidimo na osnovu odziva burzuja koji imaju soma evra da daju za metalnu plocicu i stablo.



@3way

Ok, hvala na objasnjenju tvog gornjeg posta :)




EDIT: Bas me interesuje kakva je to bolest koja napada iskljucivo platane i to iskljucivo u jednoj ulici i to onoj koja se bas sad radi i to iskljucivo od Vuka do Cvetka :) ... hm... neka inteligentna infekcija :)
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 12:04 - pre 168 meseci
Jeste tu neko drvece bilo trulo, ali ono koje sam gledao dok su sekli nije imalo ni trulu granu. Msm meni to drvece ne treba, imam zelenilo u dvoristu, ali me nervira to sto proturaju pricu o trulezi, a svaki dan gledam SUPLJE stablo metar u precniku kod Cvetka, a ne diraju ga.
Moje misljenje je da su to posekli da bi lakse uradlili trotoar, posto ce koliko sam cuo vratiti kioske koje su posklanjali pre par godina.
I idu mi na * time sto rade Bulevar dvaput godisnje, i nikad ga ne urade dobro.

EEE bas to sto karadima kaze, kako nisu bila bolesna pre radova u Bulevaru, ili ako jesu jel to znaci da su mogla da mi se srokaju na glavu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 12:16 - pre 168 meseci
U pravu ste, bili platani bolesni ili ne, za secu ili ne, cela prica je medijski namestena, sa dobrim i losim policajcem (los g. Djilas, dobar Ceda&Co) a na kraju svi srecni i zadovoljni...

Mislim OK puno firmi radi na ovome, jedan od boljih nacina pucanja javnih para(makar i uz provizije)..

Ovako bi trebalo da izgleda profil:



 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 12:41 - pre 168 meseci
Pa boli ih uvo sto je moglo da ti se sroka na glavu, to stvarno treba da budes dete da poverujes, ima vala trulih stabala po gradu podosta za koje niko ne haje. Ali to ne znaci da ova nisu osudjena na propast. Meni samo ne ide u glavu zasto je uopste i racionalisano toliko sa bolesnim stablima. Brate, renovira se bulevar, platani smetaju, secemo stare, stavljamo nove. Cao, prijatno, ako ti se ne svidja kandiduj se na sledecm izborima. Da se ovako conculira za renovaciju svake ulice nikad se nista ne bi sredilo, uvek bi nekom nesto smetalo: "sklonice moj omiljeni kamen na kome sam odmarao", "sad ce saobracaj kroz moju ulicu", itd...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 13:09 - pre 168 meseci
Citat:
"sklonice moj omiljeni kamen na kome sam odmarao", "sad ce saobracaj kroz moju ulicu"

Haha
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 13:19 - pre 168 meseci
Citat:
mmix: Pa boli ih uvo sto je moglo da ti se sroka na glavu, to stvarno treba da budes dete da poverujes, ima vala trulih stabala po gradu podosta za koje niko ne haje. Ali to ne znaci da ova nisu osudjena na propast. Meni samo ne ide u glavu zasto je uopste i racionalisano toliko sa bolesnim stablima. Brate, renovira se bulevar, platani smetaju, secemo stare, stavljamo nove. Cao, prijatno, ako ti se ne svidja kandiduj se na sledecm izborima. Da se ovako conculira za renovaciju svake ulice nikad se nista ne bi sredilo, uvek bi nekom nesto smetalo: "sklonice moj omiljeni kamen na kome sam odmarao", "sad ce saobracaj kroz moju ulicu", itd...


Upravo tako, menjaju se cevi, čitave instalacije, da li zaista mislite da će Mile bageraš koji je potkačio koren tog, kako neki kažu, zdravog platana, da zovne šefa "Gospodine šefe, ja bih da obustavim dalje kopanje dok ne pozovete ekipu sa šumarskog da sanira štetu"?. Drugo, kako mislite da se provuku nove cevi između korenja platana, bez da se korenje ne ošteti? I onda taj platan raste i raste i za godinu dve padne i ubije nekog.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 13:51 - pre 168 meseci
Tako je bilo i pre skoro 10 godina u NS zbog magistralnog puta i dela obilaznice kod Almaskog groblja zbog koje je deo groblja morao biti izmesten - od optuzbi da se to radi namerno zbog dodvoravanja Madjarima jer se ruse dokazi o ubijenim Srbima '41. pa do poredjenja sa rusenjem srpskih grobova na Kosovu.

I prodje i to, obilaznica gotova i groblje izmesteno. Kraj price.
Grad mora da zivi i da se razvija, a to nekad znaci da se nesto mora ukloniti da bi se nadomestilo necim drugim.

Svako ko je igrao Sim City to zna ;)
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 14:05 - pre 168 meseci
Problem je bio sto je gradska vlada htela da posece platane, ali ne i da zasadi nove. Tako nesto sam ja skontao, mozda gresim.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 14:12 - pre 168 meseci
Eeee, nema vise ni pravog simcitija posle 4-e. Ovi danasnji su lakrdija.

A ja se pitao sto bas broj 198 a ono drvo poznatije od madone. Ja ne mogu da verujem da je lik tu strazario danonocno i imao live feed kamericu na drvo? i blog i sve? http://p198.wordpress.com/ wtf? Sta je njegov trip, popunjava CV za posao u greenpeace-u?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 18:10 - pre 168 meseci
Mislim da je problem sto su zapeli da posade platane. Platan nije za takvu ulicu i za centar grada
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Posečen platan broj 19825.06.2010. u 19:41 - pre 168 meseci
..............ja stvarno mislim da su se već svima popeli na q...c sa tim platanima......da je greota-jeste al da li se iko od tih "grinpisovaca" pobuni kada svakodnevno po Srbiji seku i uništavaju šume a sve zarad prodaje kao najjefinije građe?....i nemoguće da su sve te posečene šume "plansko sečenje i saniranje zarad uvođenja šumskog reda".......a ovamo eqipica masti li brkove.........
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Posečen platan broj 198

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6964 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.