Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crtani filmovi......

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Crtani filmovi......

[ Pregleda: 3683 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Crtani filmovi......27.06.2010. u 14:43 - pre 168 meseci
......još će na kraju i da ispadne kako me je pregazilo vreme.....aj redom....svakodnevno,kada dođem na ručak,zatičem klinca(5 god) kako gleda crtani film Naruto koji se emituje na kanalu Ultra.Za tih 10-15 min koje i ja pratim pokušavam da ukapiram o čemu se radi.Na isto pitanje klinac nema odgovor(što i ne očekujem) ali iskren da budem ni malo me ne "dojmi" ono što gleda:neke mračne sile,selidba duše,neki učitelj koji je okružen polugolim ženama,aždaje,zmije,crni operativci,itd.......ima tu još gomile nebuloznih stvari i ne samo u tom crtanom filmu.Interesuje me da li uopšte postoji neko telo(RRA?) koje vrši selekciju šta i kako se prikazuje deci u crtanim filmovima?....dodatno me iritira kada se pre prikazivanja nekog filma stavi upozorenje "nije preporučljivo za gledaoce mlađe od toliko i toliko god" a radi se o recimo filmu tipa "Salaš u Malom Ritu".............pozdrav!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Crtani filmovi......27.06.2010. u 15:05 - pre 168 meseci
Iskljucis antenu, uzmes graficku sa tv out-om i napravis tv program kakav hoces :)
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Crtani filmovi......27.06.2010. u 15:28 - pre 168 meseci
ne preteruj:
ja sam jednom prilikom odgledao nekoliko epizoda tog crtaća. Naruto i njegovi drugari su đaci u školi za nindže, imaju nekog
učitelja sa povezom preko oka koji se pojavljuje u oblaku dima i pozira i govori kao Horacije iz csi Miami, a zapleti epizoda su
u fazonu "idemo da ubijemo zlog čarobnjaka u močvari"...
To me podseća na Nindža Kornjače koje su bile aktuelne negde na kraju mojeg detinjstva, a takođe pre toga i na Štrumpfove,
Bonbončiće/Bipsiće , Tarzana , Hi-Mena i gospodare svemira ... A šta tek reći o količinama eksploziva i o maštovitosti korišćenja
svakodnevnih predmeta kao oružja u crtaćima Warner Bros ili Hanna-Barbera produkcije ...

To mi je prilično glupa tema koja se javlja iznova i iznova, da su deca ugrožena sadržajem crtaća, i televizije generalno.
Hitler nije imao televizor.

P.S. iskrena preporuka: crtana serija Samurai Jack !
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Crtani filmovi......27.06.2010. u 17:08 - pre 168 meseci
Citat:
vidan kv: ......još će na kraju i da ispadne kako me je pregazilo vreme.....aj redom....svakodnevno,kada dođem na ručak,zatičem klinca(5 god) kako gleda crtani film Naruto koji se emituje na kanalu Ultra.Za tih 10-15 min koje i ja pratim pokušavam da ukapiram o čemu se radi.Na isto pitanje klinac nema odgovor(što i ne očekujem) ali iskren da budem ni malo me ne "dojmi" ono što gleda:neke mračne sile,selidba duše,neki učitelj koji je okružen polugolim ženama,aždaje,zmije,crni operativci,itd.......ima tu još gomile nebuloznih stvari i ne samo u tom crtanom filmu.Interesuje me da li uopšte postoji neko telo(RRA?) koje vrši selekciju šta i kako se prikazuje deci u crtanim filmovima?....dodatno me iritira kada se pre prikazivanja nekog filma stavi upozorenje "nije preporučljivo za gledaoce mlađe od toliko i toliko god" a radi se o recimo filmu tipa "Salaš u Malom Ritu".............pozdrav!
Naruto je zakon crtani. Moja klinka ima pet i po godina i ako je pitaš o čemu se radi, ispričaće ti od A - Š. :)

No, Naruto i nije namenjen za decu od 5 godina...

A o čemu se radi o Tom i Džeriju? O tome kako mačka hoće da ubije miša... I tokom 40556060560 epizoda, mačka hoće da ubije miša, normalno da je radnju lako upamtiti. :) Isto tako Pera kojot super genija 5004949 epizoda lovi pticu trkačicu...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Crtani filmovi......27.06.2010. u 17:11 - pre 168 meseci
........super......zvaću te ..........čim nađem vreme.........
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Crtani filmovi......27.06.2010. u 20:48 - pre 168 meseci
Citat:
vidan kv: ......još će na kraju i da ispadne kako me je pregazilo vreme.....aj redom....



Nisam roditelj, ali znam šta bih zabranio - oni Teletabisi mi deluju u najmanju ruku strašno. Nema tih narutoa, pokemona i jugioa koji mogu da prismrde onoj debilani
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Crtani filmovi......27.06.2010. u 21:27 - pre 168 meseci
Jedina stvar gora po psihu deteta od teletabisa je verovatno film Hanibal, cak su i jaganjci pitomi za to zlo.

mislim da preterujete, ni crtani koje smo mi gledali nisu bili nista naivniji, himen i siva lubanja, itd, itd. Ja iskreno za klinca izbegavam crtace kao pasivni oblik zabave ali ne mozes ga ni iskljuciti potpuno, jedino sto mu ne dopustam da gleda ultre, happy-e i slicno gde mu uz crtac serviraju i mind-altering reklame.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
64.62.196.*



+21 Profil

icon Re: Crtani filmovi......27.06.2010. u 21:32 - pre 168 meseci
Evo ga najbolji crtac =).


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Crtani filmovi......

[ Pregleda: 3683 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.