Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21631 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.09.2010. u 23:58 - pre 165 meseci
ima ko je bio dezurni u nekoj vojnoj biblioteci ...
10 ljudi ako mu dodje dnevno, imao komp, net .. :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.09.2010. u 12:27 - pre 165 meseci
o jbte nemesis jesam vec 5 puta napisao da je JAKO TESKO, ali NE i nemoguce da te izbace iz k.d.
Citat:

uvek mozesh i da kazesh da nezelish da sluzish u vojsci koja je izgubila
sve ratove u zadnjih pola veka :)... i tako ..

mozes i rece ti ko te kefa, ima da sluzis :D (naravno, sad je vec "vrhunac ukidanja", tako da verovatno te ni nece "pitati da li zelis")
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.09.2010. u 12:36 - pre 165 meseci
znachi ni to tesko nema shanse :) znachi apsolutno nema shanse za neodzivanje vojnoj obavezi :) ...
realno sad ti nemogu nishta :) ... znachi mozesh i da neodesh, mozesh i da ih smao obavestish pismenim putem
da su nesto pogreshili ... a i nemorash :)
 
Odgovor na temu

H-nitro
David Kolakovic
nigde kad je ovakva zemlja
Cajetina-Zlatibor

Član broj: 250150
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.09.2010. u 13:23 - pre 165 meseci
naravno da mozes da odlozis, u istim sam govnima ko i ti procitaj temu od pocetka pa nadji moj odg. ja sam hteo da idem u vojsku pa su me odbili 4x e sad kad ja necu isto mi tako stice poziv da idem cetvrti put na lekarski i nema vgeze ja odem posto ako neodes kao sto sam uradio prosli put jer sam im rekao nije vam ovo titovo vreme da me hapsite necu da idem onda su zapretili kaznopm od 50 000 din i onda sam isao u bg no nebitno to, sad tj pre neki das sam bio na pregledu niti sam se pravio lud ne idiot full mogu da sluzim vojsku oni kazu zdrav prav, e ja onda kazem kad ja idem na sluzenje i pise tamo 10-og valjda, i ja ih pitam a stacemo za to sto radim kao pripravnik na poslu onda se pogledase i pitaju me pa jeli radis, ja kazem radim, a oni pa videcemo

tako sam odlozio i prosli put kad sam trebao da idem, samo nadji nekog po mogucstvu advokata da ti onako lepo pravnim jezikom sroci da radis kao pripravnik nek smisli neku firmu i da zbog toga odlazes sluzenje vojne obaveze jer ako radis kao pripravnik imas godinu dana da odlazes, eto ti cela prica
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-163-3.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.09.2010. u 14:17 - pre 165 meseci
joj nemesis, kako kakis :]
1. naravno da ti nece oduzeti drzavljanstvo, jer isti k. je dunuo ti macku pod rep ili im rekao da neces da sluzis vojsku za ovu drzavu (sto sam u prvoj poruci napisao u vezi toga)
2.
Citat:
nemesis: znachi mozesh i da neodesh,

u vojsku kad dobijes poziv? mozes, ali onda snosis posledice ;)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.09.2010. u 18:24 - pre 165 meseci
prichamo o lekarskom pregledu ?:)
ne o pozivu, elem mozesh i da se neodazovesh u vojsku ...
pogotovo ako nisi u zemlji :) opushteno :)
to zaboravite da ide sad nekog da juri vojna murija :)
u svakom sluchaju ako sam dobro razumeo coveku treba da
kupi 3 meseca :) ... elem.. jednostavno nemoj da odesh na taj lekarski
sledeci put nemoj ni da uzmesh poziv ... :) a ako si vec uzeo tamo lepo
im kazesh da ne zelish daslushish u vojsci koja je izgubile sve ratove u kojima
je uchestvovala u zadnjih 20 godina :) takodje kazesh da ako vec morash da
sluzish vojsku da ti daju nesto gde mozesh sto vishe legalno da ubijash ljude ... :)
99% sam siguran da vishe nece da se cimaju sa tobom ... :)
kao sto rekoh, podrzavam sluzenje vojske, ali ne podrzavam da te neko tera na morash :)
hocesh necesh sve je cool :) ...
 
Odgovor na temu

Xenon
Beograd

Član broj: 18058
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 49867492
Sajt: www.thedivide.org


Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.09.2010. u 16:32 - pre 165 meseci
Svaka dalja diskusija na ovu temu je nebitna.
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=462109
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.09.2010. u 19:30 - pre 165 meseci
Nece bas tako biti, naime oni koji ove godine pune (ili su napunili) 27. godinu zivota u obavezi su da najkasnije u decembru odu u vojsku! info je iz vojnog odseka... xD

Ta odluka vazi za one koji sledece, 2011. pune 27... oni nece morati da idu ako vec nisu isli.

 
Odgovor na temu

Xenon
Beograd

Član broj: 18058
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 49867492
Sajt: www.thedivide.org


Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.09.2010. u 19:49 - pre 165 meseci
Ma nema šanse ;)

ja sam ta generacija, i mada sam ja bio lud pa otišao, ogromna, ali zaista ogromna, većina ljudi koje znam, nisu išli. Dakle, samo u mojoj široj okolini bi trebalo da pohapse 30-40 ljudi... a znaš koliko takvih ima. To je buva puštena u poslednji čas, vojni odsek je poznat po tome, kontam da su se malo uplašili za radna mesta, meni kad sam išao prošle godine rekli su da će biti ukinuta 2014 ili 2015 :D

dakle, ljudi, opušteno.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.09.2010. u 21:00 - pre 165 meseci
ja sam dobio poziv za lekarsko,
otishao, dobio opciju da biram koji cu rod,
pitali me ge cu sluzim, reko sto dalje od bgd ...
u 12 meseci upisao sam i bombardovanje i sve vezano
za ``ekskurziju`` po kosovu i ok ...
da me ne neko pita da li mi se svidelo, pa nije mi se ne-svidelo,
da li bi opet, pa ne ako nemora ...
da li bi opet branio zemlju .. da naravno do poslednje kapi krvi ...
da li bi nekog terao da aktivno brani zemlju .. ne, stvar izbora :)
najgluplja je stvar da nekog terash u vojsku, ko nece po meni
nemora, imam drugara, hercegovac, ko od stene odvaljen,
mladji o mene koju godinu, nije moro al je odsluzio skoro vojsku,
zasto ... covek je imao zelju motivaciju neku u sebi ...

mozda je pravo pitanje da li je neko spreman da oduzme zivot
drugom coveku, neprijatelju, unutrushnjem ili spoljashnjem ...
ko za sebe smatra da nije sposoban nek se ne petlja u oruzanu
silu :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.09.2010. u 21:18 - pre 165 meseci
Citat:
Xenon: Ma nema šanse ;)

ja sam ta generacija, i mada sam ja bio lud pa otišao, ogromna, ali zaista ogromna, većina ljudi koje znam, nisu išli. Dakle, samo u mojoj široj okolini bi trebalo da pohapse 30-40 ljudi... a znaš koliko takvih ima. To je buva puštena u poslednji čas, vojni odsek je poznat po tome, kontam da su se malo uplašili za radna mesta, meni kad sam išao prošle godine rekli su da će biti ukinuta 2014 ili 2015 :D

dakle, ljudi, opušteno.


Cek, sto si ti onda isao ako je tako? Videcemo, posebno sto ce pozive slati sada u oktobru za decembarsko sluzenje.
 
Odgovor na temu

Xenon
Beograd

Član broj: 18058
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 49867492
Sajt: www.thedivide.org


Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.09.2010. u 21:53 - pre 165 meseci
Ma neka šalju... ne odazovu se par puta, pa ih preskoče sa pozivima, pa opet. Sve je to potpuno neozbiljno, kao i sve drugo u ovoj državi, uostalom. Ne znam nikome da su slali muriju na vrata, a imam informaciju (za koju ne garantujem da je tačna, ali se slaže sa onim što znam), da ne šalju muriju već bar 2 godine nikome. A ja sam išao jer sam im poverovao to za 2014, i nisam razmišljao mozgom. Koštalo me 9 meseci, nekoliko propuštenih ponuda za posao (koji sad ne mogu da nađem!), i dosta stresa. Ne radite to sebi, ljudi, naročito ne sad. Stvar je gotova.
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo01.10.2010. u 21:29 - pre 165 meseci
Evo i mene. Ja zapoceo ovu temu pa je red i da se javim. Bio sam u inostranstvo, 2 i po meseca, oni mi u medjuvremenu nisu ni slali poziv, na granici me niko nije cimao, tako da mislim da '83. godiste moze da digne sve cetiri uvis i da uziva. Nece biti vojske :)

Btw. procitajte moj prvi post ako vam nije jasno sta sam napisao u prvoj recenici, tamo sam sve objasnio.

Pozdrav.

P.S. "Sta murija. Ma ima da ga duvaju."
Gojko Sisa, Munje
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo18.10.2010. u 13:30 - pre 164 meseci
45.000 din je kazna za neodazivanje pozivu... :P

jel neko primio poziv za decembar?
 
Odgovor na temu

VBscout

Član broj: 30993
Poruke: 34



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo18.10.2010. u 15:58 - pre 164 meseci
Citat:
45.000 din je kazna za neodazivanje pozivu... :P


i pored novcane kazne mora da se ide u vojsku, koliko sam obavesten :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21631 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.