Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295449 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne13.07.2010. u 16:27 - pre 166 meseci
Potpuno je to jasno veselinovicu. Nisi jedini.

Problem je u tome sto nas narod tesko prihvata "novotarije". Bile one dobre, ili ne.

Zakon mora da bude ovakav kakav je, odnosno kakav se sprema da bude. U protivnom sprovodilac zakona (pravosudje i policija), ukoliko ovakvi rigorozni i precizni clanovi ne bi postojali, prema nesavesnim i bahatim vozacima, u sprovodjenju postupka, nemaju pokrice. I to je sasvim jasno.

Problem moze da nastane samo onda, kao sto sam u jednom od prethdnih postova napisao, ako se bude sprovodio onda kada to vremenske prilike ne namecu. Kada je toplo i kada postoji opravdan razlog da se zimski pneumatici odloze. Na primer mart; mozda i februar.

Kakve ce policija dobiti instrukcije, ostaje da se vidi. U svakom slucaju niko nema pravo, pa ni drzava, ma kakav bio zakon, da vas tera da skocite u bunar.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne13.07.2010. u 16:37 - pre 166 meseci
Citat:
Java Beograd: Problem sa ovakvim pristupom, koji ja podržavam, je da se vozačima dozvoljava procena: da li je dovoljno toplo, da li je dovoljno suvo. Kako onda sprečiti vožnju letnjim gumama po poledici ? Svaki će vozač da kaže policajcu " ... pa toplo je danas !"

Gde je ta granica ? Hoće li biti opisna, na primer "dovoljno je toplo", "samo su malo vlažni kolovozi, tu i tamo, ostalo je suvo" ?

Pa isto kao i do sada sto je bilo. Kako kod nas tako i svugde. Eto, ranije sam napisao u Svedskoj sta znace zimski uslovi -
"Opšta definicija zimskih uslova na putu su: sneg, led ili mraz na kolovozu." Ne bi trebalo da bude konfuzije povodom toga.
I 100% sam siguran da se nece odnositi iskljucivo na zimske gume nego na zimsku opremu.
Ima tu nesto drugo. Ako se nesto desi, tvojom greskom, a imas letnje gume u zimskim uslovima, tada osiguranje ne placa stetu, nego ti.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne13.07.2010. u 18:29 - pre 166 meseci
bice opet polovnih guma da se montiraju .
 
Odgovor na temu

alagor2000
pera detlic

Član broj: 46519
Poruke: 623
*.teol.net.



Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 00:17 - pre 166 meseci
Da li mogu gume all seasons ili bas moraju biti zimske ?
Makar bila od kamena
Svaka sila za vremena !
Ljudi su zla djeca!
Zla po cinu,djeca po pameti !
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 08:37 - pre 166 meseci
Zašto vas toliko kaže da su ovi datumi "maloumno" određeni?
Ja sam uvijek stavljao zimske gume 15 novembra a skidao ih oko 15 marta i to je samo po 15 dana razlike od ovog što je određeno...
 
Odgovor na temu

gogi11
Srbija Novi Sad

Član broj: 255652
Poruke: 43
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 09:52 - pre 166 meseci
Ja sam vec nekih mesec dana (a ne znajuci za ovu stavku u novom ZOBSU) razmisljao o kupovini drugog seta felni a naravno i guma (zimskih)
a eto sada cu to da obavim najkasnije do kraja avgusta.
U sustini ce ljudi vec i ovako nalupani po dzepu da se dodatno istrose ako i imaju od cega ali tako valjda mora biti i gotovo.
Ja inace razmisljam da ako imam a imam nove letnje gume i sa novim zimskim bih bio miran 3-5 godina a imajuci u vidu koju kilometrazu prelazim godisnje (do 20.000km) .
U sustini koliko ja vidim letnje gume bi koristili od 6-8 meseci a zimske 4-6 u zavisnosti od zime i NARAVNO podrucja na kom neko zivi .
Verujem da stanovnici u visim predelima nase Srbije koriste zimske gume (ako ih koriste) i do pola godine dok mi sa severa Srbije mozemo da se provucemo bez snega vrlo cesto i do nove godine ali ako budemo uslovljeni datumima a hocemo zna se : stavljas tog a skidas tog datuma i .-tacka.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 12:01 - pre 166 meseci
Upravo ispred sebe imam reviju SAT i posto vidim da to niko ne pominje...prema predlogu koji ce gotovo sigurno biti usvojen(Alvirovic je covek koji iz vrha MUP-a dobija informacije iz prve ruke)ne samo da ce od 01.Novembra do 01.Aprila morati da se imaju sve 4 zimske gume vec i lanci u gepeku sto ce takodje biti obavezno.Podrzavam sve predloge vezane za sto vecu bezbednost u saobracaju ali ovo sa lancima...iako je zbog bezbednosti, preterase ga!!!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 12:26 - pre 166 meseci
U Srbiji postoje regioni, kao sto je recimo Backa u Vojvodoni gde ne postoji potreba za posedovanjem lanaca za sneg jer nikada niko ovakve lance nije koristio iz jednostavnog razloga sto nije postojala ni potreba. Zakon je jedinstven za teritoriju cele Srbije, nema sumnje, ali primena istog ne mora biti ista. Zbog toga kazem, da je u citavoj prici najvaznije kakve ce instrukcije dobiti policija.

Sacekajmo da vidimo sta i kako ce se to ostvarivati u praksi pa cemo tek onda komentarisati ako bude potrebno.
Na ovakav nacin, diskusija predstavlja istrcavanje zdrebeta pred rudu.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 13:43 - pre 166 meseci
^
Citat:
Zakon je jedinstven za teritoriju cele Srbije, nema sumnje, ali primena istog ne mora biti ista.

Ako hoćemo da živimo u normalnoj zemlji, ovo ne može ovako.
Citat:
Zbog toga kazem, da je u citavoj prici najvaznije kakve ce instrukcije dobiti policija.

A ovo se stalno dešava, ne samo vezano za ovaj zakon. I zato nismo normalna zemlja.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 15:02 - pre 166 meseci
U normalnim drzavama zive normalni ljudi koji zimsku opremu postavljaju na svoja vozila samostalno i samovoljno i ne postoji potreba da se „ovakvim represivnim clanovima Zakona“ na tako nesto primoravaju.

I ne postavljaju pitanja kako ce, boze moj, kupiti komplet zimskih pneumatika, kada nemaju novaca ni za obicnu popravku svojih dvadesetogodisnjih ljubimaca.

Mnoge stvari su u normalnim drzavama drugacije sto ne spada u tehnicko pitanje o kojem se ovde diskutije.

Osim toga, definicija "normalne drzave" ne postoji.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 15:37 - pre 166 meseci
Citat:
zarsilic: U Srbiji postoje regioni, kao sto je recimo Backa u Vojvodoni gde ne postoji potreba za posedovanjem lanaca za sneg jer nikada niko ovakve lance nije koristio iz jednostavnog razloga sto nije postojala ni potreba. Zakon je jedinstven za teritoriju cele Srbije, nema sumnje, ali primena istog ne mora biti ista. Zbog toga kazem, da je u citavoj prici najvaznije kakve ce instrukcije dobiti policija.

Sacekajmo da vidimo sta i kako ce se to ostvarivati u praksi pa cemo tek onda komentarisati ako bude potrebno.
Na ovakav nacin, diskusija predstavlja istrcavanje zdrebeta pred rudu.



Kako mislis da sacekamo,da ne vozimo auto prvu zimu po donosenju propisa ili....Dok mi budemo saznali da li policija radi striktno po zakonu ili po nekim internim dogovorima koliko li ce nas platiti kazne???
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.otpbanka.rs.



+17 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 15:41 - pre 166 meseci
3000din je kazna.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 16:14 - pre 166 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Zimske gume trebaju malom procentu vozača i u kratkom vremenskom periodu godišnje (a takvi ih najčešće već imaju), i insistiranje da ih svi uvek imaju - je novo isisavanje sredstava od srpskih vozača koje će dovesti do redukcije i najelementarnijeg održavanja auta - čime će krajnji proizvod i ove "mere" biti pad bezbednosti saobraćaja.


Nevjerovatno... po ovoj logici se ne treba ni školovati jer što bi bacali pare na školu kad inače neće biti posla... ovo je nazadno proletersko razmišljanje i samo još treba da neko kaže kako je bolje potrošiti pare na cigarete nego na nove gume...

Žarko je u pravu i nebi trebalo kažnjavati ljude zbog lanaca na isti način u nekom brdovitom predjelu i u Vojvodini gdje jednostavno nisu potrebni...
Sama policija bi trebala da bude na ulici iz razloga bezbijednosti saobraćaja a ne iz razloga punjenja budžeta, trebala bi mnogo više da opominje a manje da kažnjava...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 16:15 - pre 166 meseci
@zarsilic
Pratim temu od početka i priča se pored tehničkog i o pravnom aspektu ovakve odredbe. Žarko, nema potrebe za cinizmom, moj komentar je bio usmeren na činjenicu da se kod nas zakoni (pa i ovaj) donose ''preko kolena'' i traljavo, a da se računa na ''primenu u praksi'', ''tumačenja'', ''pravilnike'' i slično. To samo daje za pravo onom ko sprovodi zakon da radi šta hoće.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 16:35 - pre 166 meseci
Onaj koji sprovodi zakon će raditi šta hoće sve dok ne bude objavljen spisak od nekoliko stotina ili hiljada policajaca koji su zbog uzimanja mita ostali bez posla i koji su krivično odgovarali... do tada će naravno, kao i do sad biti slobodna pogodba kao na pijaci...
Na ovom gore pomenutom spisku se za sada nalazi 0 (i slovima nula) osoba i o kakvom "pravnom aspektu" treba razgovarati uopšte...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 16:40 - pre 166 meseci
^Imaš neki primer države u kojoj je problem "dogovora" rešen na taj način?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 16:50 - pre 166 meseci
Nisam te najbolje shvatio šta znači "problem dogovora"... ne može se to riješiti drugačije sve dok policija može i smije da uzima novac biće tako kako je... i sam plaćam skoro svaki put kada negdje putujem u svim državama bivše sfrj najčešće zbog prekoračenja brzine... čak prije polaska treba pripremiti sitnije monete koje će služiti za mito... tada niko neće ni pominjati zimsku opremu i slične stvari... ako platiš na ulici možeš da prođeš sa ljetnim gumama i u januaru...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 16:54 - pre 166 meseci
Dakle, sto se tice Evrope, ovaj propis ce vaziti za hladni sever (Svedska, Norveska, Finska..) i za Srbiju.. s tim, da ce se najstrozije primenjivati u Srbiji gde je zima najostrija i najduze traje.

Dobro je da smo bar u necemu napredniji od Svajcarske, Belgije, Holandije, Italije..
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 17:01 - pre 166 meseci
Citat:
Nocni: Nisam te najbolje shvatio šta znači "problem dogovora"...

"Problem dogovora" je ono što iz milošte nazivamo "mito & korupcija".

Ne postoji način da se ovo pitanje reši, osim da se policijske patrole snimaju permanentno 24/7 iz nekog operativnog centra or so.

To što su naši pametnjakovići smislili foru da "policija nema prava da naplaćuje kazne na licu mesta", ne znači ništa. I dalje se policiji može ponuditi primamljiva suma da zaboravi da vas je i video.

"Crva nije ni bilo".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne14.07.2010. u 17:21 - pre 166 meseci
Da naravno u pravu si što se tiče policije... moje je mišljenje da se jedino ova praksa može spriječiti sa direktnim otpuštanjem njihovih kolega koji su uhvaćeni u uzimanju mita i sa njihovom krivičnom odgovornošću... onda će tek oni koji su ostali na poslu da se opamete...

Što se tiče zimskih guma pojaviće se još jedan problem koji će biti veliki... pojaviće se novi uvoznici nekih kineskih chengshan ili nekih sličnih najgorih guma na svijetu, koje će biti još duplo jeftinije od tigra... njima će zaustavni put biti duplo duži od normalnih guma ali će zadovoljavati zakonsku odredbu jer će imati famoznu pahulju na sebi... jasno je da će se ove gume montirati na najgora vozila koja se mogu naći na putevima i u toj kombinaciji će se sve značajno odraziti na učestalost saobraćajnih udesa...
Naš narod je sklon kupovini ovakvih proizvoda u velikim trgovačkim lancima što je već poznato iz dijaspore... treba li komentarisati da niko ni ne pita za datum proizvodnje gume kada je kupuje itd itd...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295449 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.