Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 298203 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne04.03.2013. u 12:07 - pre 135 meseci
Sto se tice policije, ali ne i osiguranja. Tako je i u DE i A.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne04.03.2013. u 12:14 - pre 135 meseci
Nisam siguran da nam je skroz isti propis. Zakon lepo kaže da si po propisu ako imaš letnju šaru preko 5mm a nema snega na ulici tako da nijedno osiguranje po tom osnovu ne bi smelo da ti pravi problem.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne04.03.2013. u 12:18 - pre 135 meseci
Isto je. Nisi obavezan da imas ,osim ako nisu snezni uslovi, zimske gume. Osiguranje moze da ima svoja pravila a ti mozes osigurati automobil ili ne moras, pa ga mozes voziti samo u svom dvoristu. Ovde se ne stavljaju gume zbog policije nego zbog osiguranja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne04.03.2013. u 12:22 - pre 135 meseci
Razumem kad je u pitanju kasko i tu svaka kuća ima slobodu da ugovorom definiše razne slučajeve odbijanja plaćanja počev od poplava, krađe u raznim državama, prolazak na crveno itd. Ali kad je u pitanju obavezno osiguranje mislim da je zakon jasan i tu ne bi smeli da ti ne isplate u slučaju da ti auto prolazi tehničke uslove i propise.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne04.03.2013. u 12:49 - pre 135 meseci
Citat:
vladd:Ovako cemo ceo mart voziti sa zimskim gumama, po propisu, ko ne koristi, rizikuje sankciju ili probleme pri sitnom udesu, iako je realno vreme vrlo povoljno za voznju, sa temperaturama oko 10C preko dana, suv kolovoz, suncani i bistri dani..



Pa nisi bas u toku

Takav propis vec postoji. Vozac na svom vozilu nije obavezan koristiti zimske gume ako na drumu nema snega. Upravo je ovo novo u poslednjem pravilniku.


Ovaj slucaj sa postavljenog spota jasno pokazuje da je na putu bilo snega, a da je na vozilu bila letnja gume sto je u suprotnosti sa Zakonom.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne04.03.2013. u 21:26 - pre 135 meseci
Po prvi put moram da se složim sa glavnim "poštivaocima zakona" ovog foruma...

Slažem se da je lik odgovoran... I nema šta da se buni preko TVa...
Ako vozim sa zimskim gumama moj je rizik i platicu stetu. Sva sreca pa nikog nije povredio...
To da li je bio autobus pravilno osvetljen ili nije... culi smo samo njegovu stranu price. Nismo culi vozaca tog autobusa.

Nije nemoguce da ne bi mogao tu situaciju da izbegne ni sa zimskim gumama, ali rizik je prihvatio i tu dalje dileme nema. I ja da sam osiguravajuca kuca zašto bih mu prihvatio osiguranje? Nije poštovao pravila...

Ljudi i kad se napiju prihvataju rizik na sebe da voze, nadajuci se da ce se doteturati nekako do kuce i da ih niko nece zaustaviti... U vecini slucajeva to stvarno tako bude, ali ima slucajeva i kada neduzna osoba strada... Tako da taj ko je pijan takodje nema sta da se buni. Kakva god da je udes uvek bih krivio pijanog!
Da je trezan mozda bi mu refleksi bili bolji, voznja razumnija i mozda bi uspeo da izbegne gresku vozaca sa suprotne strane...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.78.*



+76 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne04.03.2013. u 22:56 - pre 135 meseci
Sta ako je vozac MORAO da ostavi autobus, jer se zaglavio, za tako velika vozila dovoljno je malo da skrene sa vec ociscenog puta i da posle ne moze da se vrati od nameta snega sa ivice...i sta ce, nije on namerno ostavio autobus tako, plus crkao acc i ne moze nikako da se osvetli a neko mu maznuo trougao koji je postavio 50m od autobusa, da li je onda i dalje vozac autobusa kriv????...razne su kombinacije u ostavljanju autobusa

Koliko sam ja skapirao coveka, on se nije zalio na presudu(mozda jeste ali ga Alvirovici isekli koliko njima treba) nego ispricao sta se dogodilo i to je to.
 
Odgovor na temu

mirko2109kg
Shumadija,Srbija

Član broj: 257960
Poruke: 81
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 00:17 - pre 135 meseci
Citat:
Zarko Silic:Vozac na svom vozilu nije obavezan koristiti zimske gume ako na drumu nema snega. Upravo je ovo novo u poslednjem pravilniku.


Mozda je malo off, ali ovaj deo me interesuje (pitanje je generalno za sve): Da li u opisanim uslovima (na drumu nema snega, temperatura prijatnih +15, kolovoz suv kao barut), vozac mora posedovati lance za sneg u "zimskom periodu" (novembar-april),cak iako tada nije duzan da ima zimske gume?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 05:24 - pre 135 meseci
Valjda u planinskim predelima jeste...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 10:53 - pre 135 meseci
Bila je prica o promeni zakona, ali to jos nije usvojeno. Za pratecu uredbu vlade zaista nisam u toku, da li je doneta, posto se pricalo neposredno pre prvog Novembra, ali se nista nije objavilo, bar ovo sto sam pratio(mozda se objavilo u Sarajevskom Oslobodjenju)

A u medjuvremenu se, u medijima, samo javljala agencija, i pretila na sva usta..naravno, plus Alvirko sa sve dezinformacijama i navodnim potrebama..

Poz
 
Odgovor na temu

mirko2109kg
Shumadija,Srbija

Član broj: 257960
Poruke: 81
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 12:42 - pre 135 meseci
Citat:
CoyoteKG: Valjda u planinskim predelima jeste...


Onda sam ja (verovatno) jedini covek koji je fasovao kaznu za neposedovanje lanaca, pored toga sto sam bio na ~30m nadmorske visine, u naseljenom mestu, na delu puta koji ne predvidja upotrebu posebne zimske opreme, u sred Pomoravlja, gde vec 2 meseca nije pao sneg, a o ledu na putu i da ne pricamo - toga kod nas ove zime gotovo da nije ni bilo; na +15 stepeni, sa zimskim gumama koje imaju dubinu sare gotovo dvostruko vecu od minimalne propisane :)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 14:30 - pre 135 meseci
Jesi li tu kaznu platio 'na ruke' ili si dobio da uplatiš priznanicu?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 16:29 - pre 135 meseci
nisi valjda platio :o
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 16:58 - pre 135 meseci
..







Ovaj nas dilber nije postovao zakon ni onda kada je na putu bilo snega i leda.

Na onovu prilozenih snimaka ostecenog Punta, i na osnovu obrazlozenja koje je dao vlasnik ovog Punta, a uz pomoc i nesto malo iskusta koje posedujem iz ove oblasti, sa verovatnocom od 95% mogu da tvrdima da se udes ne bi dogodio da su na Punu bile kvalitetne zimske M+S gume.


A ovako, posle glasanja nema kajanja.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 05.03.2013. u 18:38 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mirko2109kg
Shumadija,Srbija

Član broj: 257960
Poruke: 81
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 17:48 - pre 135 meseci
Citat:
jnk: Jesi li tu kaznu platio 'na ruke' ili si dobio da uplatiš priznanicu?


Citat:
CoyoteKG: nisi valjda platio :o


Nisam platio. A nisam nista ni dobio od njih, niti sam sta potpisao. To je bilo pre 2 dana. Samo su mi nakon zaustavljanja, i kontrole dokumenata, podatke upisali u nekakav rokovnik, i kad su mi ih vratili, citiram : "...Nista, kad ti stigne ovo za lance, ti plati, i tako...". Inace, nisam konfliknta osoba, i ne volim da se svadjam sa saobracajcima. Ali sam bio u totalnoj neverici kad me je pitao za lance. Tada sam rekao :"Pa u naseljenom sam mestu, i nema ni snega ni leda, a imam zimske gume" (koje inace, nisu kontrolisali). Njihov argument je bio "Razumem ja tebe, ali to kod sudije ne pije vodu".

Ajde da su me lovnuli na Cestobrodici,ili negde na Pesteru... Ali na 214-ci, to apsolutno nema smisla.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 17:58 - pre 135 meseci
Dobro je imati fotoaparat u takvim trenucima.

Ako je tacno to sto si rekao, ne trebas platiti nikakvu kaznu.

Ne samo to, imas pravo podneti tuzbu zbog zloupotrebe polozja protiv policajaca koji su te na ovakav nacin maltretirali.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 20:42 - pre 135 meseci
Meni se jednom desilo da me pustio odmah cim sam mu trazio ime i prezime i broj znacke... kad sam video da me zavlaci kako bih ga podmitio.
Rekao sam da mi slobodno pise kaznu ali da zelim da znam njegovo ime i prezime i da mi pokaze legitimaciju.
 
Odgovor na temu

mirko2109kg
Shumadija,Srbija

Član broj: 257960
Poruke: 81
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 21:04 - pre 135 meseci
Bas je tako bilo kao sto je i napisano. Nisu mi ni rekli koliko je kazna (nikakva cifra nije pomenuta u razgovoru). Nista mi nije ponudjeno da potpisem. Receno mi je samo da ce mi sve stici kuci.

Meni je samo bilo bitno da znam da li sam zaista prekrsio nekakav zakon. Ubedjen sam da nisam, pa sam samo hteo nekakvu potvrdu. Cak iako je nekakva tuzba sa moje strane moguca, nije to za mene, ne volim da imam posla sa nasim institucijama, koja god to institucija bila, a i rekoh gore, konflikti bilo koje vrste mi ne leze - preveliki je to gubitak energije :). Ne mogu ni reci da su se izrazito lose ophodili prema meni (osim standardno snishodljivog "ja znam sve, a sve sto ti mislis je pogresno" tona svojstven nasim saobracajcima - cast izuzetcima).

Cekam postara, pa pisem update. Hvala svima na informacijama.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 21:35 - pre 135 meseci
Citat:
mirko2109kg:  Cak iako je nekakva tuzba sa moje strane moguca, nije to za mene, ne volim da imam posla sa nasim institucijama, koja god to institucija bila, a i rekoh gore, konflikti bilo koje vrste mi ne leze - preveliki je to gubitak energije .


Nema nikakvog gubljenja "energije". Za advokte je ovo nacionalni sport sa poslasticom . Reklo bi se laka zarada i jedva cekaju da ti izadju u susret. Ne trebas nista placati.

Posebno je u modi zloupotreba zluzbenog polozaja.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne05.03.2013. u 21:56 - pre 135 meseci
Citat:
mirko2109kg:
Nisam platio. A nisam nista ni dobio od njih, niti sam sta potpisao. To je bilo pre 2 dana. Samo su mi nakon zaustavljanja, i kontrole dokumenata, podatke upisali u nekakav rokovnik, i kad su mi ih vratili, citiram : "...Nista, kad ti stigne ovo za lance, ti plati, i tako...". Inace, nisam konfliknta osoba, i ne volim da se svadjam sa saobracajcima. Ali sam bio u totalnoj neverici kad me je pitao za lance. Tada sam rekao :"Pa u naseljenom sam mestu, i nema ni snega ni leda, a imam zimske gume" (koje inace, nisu kontrolisali). Njihov argument je bio "Razumem ja tebe, ali to kod sudije ne pije vodu".

Nece ti stici nista. Probali su da te zamuntaju, nisu uspeli i zivot ode dalje.

Citat:
CoyoteKG:
Rekao sam da mi slobodno pise kaznu ali da zelim da znam njegovo ime i prezime i da mi pokaze legitimaciju.

I znao bi, to bi ti sve pisalo na plavo/belo/zutom obrascu koji bi ti dali. Tj. sam bog zna kako si ih to uspeo da naplasis izjavom zelje da saznas ime policajca. Imas deo obrasca koji glasi otpirlike "Prekrsaj uocio (ime i prezime policajca) spi/ps .... sl.znacka.br ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 298203 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.