Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A Serbian Film - Vasa misljenja!

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: A Serbian Film - Vasa misljenja!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 45880 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 14:24 - pre 166 meseci
Ako drzava moze da trosi zesce iznose za spot na CNN-u - radi "popravljanja imidza" Srbije u svetu, mogla bi da posveti malo paznje i na ove brabonjke.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 14:29 - pre 166 meseci
Citat:
a1200: Za pocetak bi bilo dovoljno da se utvrdi ko je to finansirao. Ja bih sa tim bio zadovoljan.


Cija.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 14:37 - pre 166 meseci
Da se samo malo nadovežem:
Citat:
Vlasnik kompanije Pink films internešenal (PFI) Željko Mitrović odbio je da sarađuje u novom projektu holivudske glumice Andželine Žoli, saopštio je danas PFI.

"Kako je radnja filma smeštena na prostore bivše Jugoslavije i nekada ratom zahvaćena područja, i kako je srpski narod stavljen u negativnu konotaciju, Mitrović je odbio da na bilo koji način učestvuje u snimanju ovog filmskog projekta", kaže se u saopštenju.

Ističe se da ni Mitrović, ni njegova kompanija ne žele da "na bilo koji način budu deo nečega što može, a i hoće, predstaviti po ko zna koji put srpski narod u izuzetno lošem svetlu".

http://www.blic.rs/Zabava/Vest...io-saradnju-sa-Andzelinom-Zoli

Serbian film 2??
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 14:38 - pre 166 meseci
Ma, mora da je neko ko voli istinu, i zeli da rasiri pravu sliku o Srbji danas... bio mecena ovakvom kvalitetu.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 15:09 - pre 166 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: A Majkla Mura da nataknu na kolac :-)

Zajedno sa Semom Mendesom .

/edit: popravljen tag

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 14.07.2010. u 16:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 15:11 - pre 166 meseci
Citat:
a1200: Ma, mora da je neko ko voli istinu, i zeli da rasiri pravu sliku o Srbji danas... bio mecena ovakvom kvalitetu.

daj leba ti, film koji daje "pravu sliku o Srbiji", šta god da ta milijardu puta ponovljena floskula uopšte znači.
Boj na Kosovu? Zona Zamfirova?

zabole nekog za "pravu sliku", "imidž zemlje", državljanstvo i tvoje mišljenje o umetnosti.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 16:44 - pre 166 meseci
Pa tebi ne znaci nista, tebi je verovatno Srpski film sasvim OK (za tvoje poimanje umetnosti) - zajedno sa svim pratecim politickim izbljuvcima, serviranim na raznim festovima, kako bi se objasnila "radnja".

...
Ocigledno da i Mitrovic misli slicno:
Citat:
"Mitrović je odbio da na bilo koji način učestvuje u snimanju ovog filmskog projekta, ne zeleći ni on lično, a ni njegova kompanija, da na bilo koji način budu deo nečega što može, a i hoće predstaviti po ko zna koji put srpski narod u izuzetno lošem svetlu“, dodaje se u pismu Pink Media Grupe.

"Imao sam velike simpatije prema Anđelini Žoli i veoma sam poštovao njeno delo i njen lik. Nažalost, ona je prepuna predrasuda o Srbima. Znam da saradnja sa njom otvara vrata velikog filmskog biznisa, ali ne želim da budem deo nečega što po ko zna koji put predstavlja Srbe kao večite loše momke. Ne želim i neću." izjavio je Željko Mitrović.

http://www.vesti-online.com/Sc...bio-da-snima-film-sa-Andelinom

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 14.07.2010. u 18:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 18:00 - pre 166 meseci
Poredjenje Srbije i SAD u ovom slucaju ne moze biti adekvatno iz vise razloga:

SAD je globalna sila prvog reda, vodeca zemlja Zapada. Vojno, ekonomski, kulturno, naucno, tehnicki i politicki ona apsolutno dominara. Kao takva ona moze stosta da uradi, a bez ikakvih posledica. Iako to mnogima zvuci nemoguce SAD moze vec sutra da izvrsi desant na Cirih i otme sve izvode sa tajnih racuna Amerikanaca i stvari bi se verovatno izgladile. Stavise sami Svajcarci bi pohitali verovatno i da se izvinu jer sta bi bila alternativa ? Pasti dalje u nemilost SAD i iskljuciti sebe iz svih tokova civilizacije ?

Zbog toga SAD moze da radi i sledece. Ona moze da pusta razne Moore-ove da do mile volje blati svoju zemlju, a isto tako mogu da napuse naseg ministra kulture sto se takav film prikazuje po nasim bioskopima nasta bi on prestravljen verovatno morao i da se povuce.

A sta moze Srbija ? Pardon, Srbijica. Ona u danasnjem globalnom svetu moze samo da se upinje iz petnih zila ne bi li ostala na pozornici i ne bi li dobila deo kolaca i omogucila prosperitet svojim gradjanima. Da bi zemlja izgradila ili popravila imidz potrebno je jako puno toga, a malo je potrebno da se on unisti. Pazimo zato sta radimo jer - nije svejedno.



 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 18:18 - pre 166 meseci
Mnogi bolesnici se kriju iza "umetnosti", i muka mi je od toga kada sa za neke bolesne stvari kaze "umetnost".

Naravno nije ovaj film jedini i holivud je izbacio dosta bolesnih filmova. Da se ja pitam, zabranio bih tu vrstu "umetnosti" :)
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 18:19 - pre 166 meseci
Umesto da pravi lepu umetnost sa cvecem i travom i sumskim potokom, on po nekom silovanju...c,c,c.
Sve je to kriva droga, ladni betoni i truo zapad.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 18:28 - pre 166 meseci
^ Po tome bi se i pedofili i nekrofili mogli nazvati umetnicima, ne moze to svako zar ne? ;)

Nije umetnost kako kazes "cvece, sumski potok itd", mislim post ti je bas ono... ali silovanja, gadosti itd. (ne samo u ovom filmu) je idiotizam, ne umetnost.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 18:34 - pre 166 meseci
Citat:
abishai: ^ Po tome bi se i pedofili i nekrofili mogli nazvati umetnicima, ne moze to svako zar ne? ;)


Onda su i umetnici i oni sto mogu da uvrnu jezik uspravno. Ne moze to svako.

Citat:
abishai:
Nije umetnost sada cvece, sumski potok itd, mislim post ti je bas ono... ali silovanja, gadosti itd. (ne samo u ovom filmu) je idiotizam, ne umetnost.


U ovakvim stvarima se prvenstveno radi i izrazu i kapiranju necega. Neko ce da naslika potocic, lane koji pije vode i vuka koji ga jede, neko ce da naslika silovanje, "moralno ispravni" ce prvo proglasiti umetnoscu i kvalitetnim izrazom.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 18:37 - pre 166 meseci
Citat:
abishai: silovanja, gadosti itd. (ne samo u ovom filmu) je idiotizam, ne umetnost.

Jeste, a Marko Kraljević je sadio cveće i mazio mačiće.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 18:48 - pre 166 meseci
Haha, da - u pauzama izmedju dizanja rala i volova i vrsenja genocida nad Turcima :-)
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 19:00 - pre 166 meseci
Citat:
a1200...
Ocigledno da i Mitrovic misli slicno:

http://www.vesti-online.com/Sc...bio-da-snima-film-sa-Andelinom

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 14.07.2010. u 18:08 GMT+1]

e, ako razbarušeni julovac misli tako onda ko sam ja da to patrijotsko palamuđenje i najljigaviji populizam osporavam?!

šta li bi tek rekao za performanse Marine Abramovič jedne od najpriznatijih savremenih umetnica?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 19:03 - pre 166 meseci
Hm

Jedno pitanje taboru koji bi da vrsi istragu finansiranja / da zabranjuje / itd...

Ocigledno vam se ne svidja ne samo film, nego i sve oko njega.... Zar vam nije palo na pamet da pisanjem na ovoj temi samo dizete popularnost istog? :-)))))

Jedno je sigurno - DEFINITIVNO se nece uvoditi verbalni delikt u Srbiju ponovo koliko god neki to zeleli, tako da... sve sto ostaje je da se dize Google pozicija "srpskom filmu" :-)

Samo nastavite ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 19:06 - pre 166 meseci
Po vasim komentarima ocigledno da je film uspeo u onome zbog cega je i snimljen .
A to je da raspali , sokira i podeli javnost za neke smesno male pare.
Sta ce tek biti kad ga budete odgledali - ako ga uopste i pogledate.


EDIT : pretece me Ivan :)

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 19:13 - pre 166 meseci
To smo vec konstatovali na pocetku teme, ali dzabe :)

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 19:35 - pre 166 meseci
Ništa. Nikakva kvalitetna rasprava se nije razvila.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: A Serbian Film - Vasa misljenja!14.07.2010. u 22:37 - pre 166 meseci
Bilo bi mi drago da preko googla neko dodje na ovu temu trazeci doticni film i da ga ista odvrati od gledanja bolesnog umetnickog izrazavanja.
Ljudi verujte mi ceo dan ne mogu da se opasuljim sta sam gledao.
Shvatam da ce, kao sto sam i ja nekada, klinci pojuriti na netu ili kod prijatelja da nadju doticni film cisto iz radoznalosti da odgledaju.
To ce biti jos jedna tema u parkicu ili na fejsu sa prijateljima, neshvatajuci kakav im oziljak, nesvesno, ostavlja ovaj film.
Boli me cinjenica da su u filmu umesto onih zena i one jadne dece stavili zivotinje da bi javnost sigurno burnije reagovala.
Posto vecina Vas u ovoj temi (predpostavljam) nema zenu i decu/dete pa mozda i nemate predstavu sta znaci ubiti suprugu i rodjeno dete ili silovati rodjeno dete.
Pisac sigurno ima neke posledice koje vuce iz detinjstva, ako je on bio zrtva ne moraju gledaoci da ispastaju.

http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: A Serbian Film - Vasa misljenja!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 45880 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.