Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!

elitemadzone.org :: TechZone :: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!

[ Pregleda: 4842 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko999
Darko Takov
Art electronic
Beograd, Srbija

Član broj: 265445
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!01.08.2010. u 22:32 - pre 166 meseci
Kako povezati pan-tilt kontroler sa pan tilt motorom, Videotec oprema, pomagajte. Pomoglo bi i uputstvo za povezivanje nekog drugog proizvodjaca...

[Ovu poruku je menjao Darko999 dana 02.08.2010. u 06:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 18:12 - pre 166 meseci
daj bar oznaku kontrolera
 
Odgovor na temu

Darko999
Darko Takov
Art electronic
Beograd, Srbija

Član broj: 265445
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 18:58 - pre 166 meseci
oznaka je CBZ a motor je PHT900. na njihovom zvanicnom sajtu se mogu naci samo tehnicke karakteristike i za kontroler i za pan-tilt motor. sto se kontrolera tice, to je jedan jedini koji su oni napravili (koliko je meni poznato). kontroler ima kontrolu pan-tilt, zum, fokus, iris i auto. vezuje se sa 12 zica i unutra (na stampanoj ploci) nista nije obelezeno. motor se vezuje sa 5 zica i ima neke oznake ( mislim da je A, L, R, N i B. nisam siguran ali mogu proveriti). imam i motorizovani zum, bez oznake, pretpostavljam da je Videotec-ov. trazio sam preko googla i svi alternativni sajtovi mi daju tehnicke karakteristike preuzete sa zvanicnog sajta. pokusavao sam i kod kolega i niko nema predstavu, cak ni ko uvozi Videotecovu opremu. svaka pomoc je dobrodosla
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 19:40 - pre 166 meseci
po oznaci vidim da ti je motor na 220V
A i B koristiš za kontrolu a L i N su dovod 220
sad cu da proverim sta imam u dokumentaciji ali moguće da ti treba i neki konvertor
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 19:51 - pre 166 meseci
Nemaš oznake jer su žice u boji i ide ti na sledeći način (pretpostavljam da imaš fabričke kablove)

Kada gledaš ka konektorima krajnji levi je napajanje i ide 3 žice

srednji je pan tilt i ide sledeći raspored žica:
- Bela - Zajednička (masa)
- Braon - Dole
- Žuta - Gore
- Siva - Desno
- Pink - Levo
- zelena - Auto
- žuto zelena - Uzemljenje
Ako na motoru nemaš priključke za sve to onda ti treba i neki konverter pa neki od protokola koji motor podržava

Desni je Zoom koji ide na kameru i ide sledeći raspored žica:

- Crna i ljubičasta - ZOOM (ne znam raspored probaj obe varijante)
- Crvena i plava - FOKUS
- sivo pink i crveno plava IRIS

 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 19:53 - pre 166 meseci
Za PHT 900 ne mogu da nadjem nikakvo uputstvo za sada
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 19:54 - pre 166 meseci
Pusti mi mail na PM da ti pošaljem ovo uputstvo za CBZ220
 
Odgovor na temu

Darko999
Darko Takov
Art electronic
Beograd, Srbija

Član broj: 265445
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 22:17 - pre 166 meseci
nisam clan 7 dana pa ne mogu da ti pustim mail na koji bi mi poslao uputstvo. sto se zica tica, na motoru ih ima samo 5, a vidim da je potrebno bar 8, ako se ne varam.
L i N -napajanje
Bela- zajednicka masa
4 zice za smer i 1 za auto
Motorizovani zum ima 4 zice i to su crna, crvena, zuta i zelena. pretpostavljam da je iris kontrolisan iz kamere i da ga ne mogu kontrolisati daljinski.

ne znam da li postoji neki drugi nacin da mi posaljes uputstvo?
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!02.08.2010. u 22:31 - pre 166 meseci
Više ti fali žica jer L i N je napajanje sa mreže a ostaju ti samo 3 odnosno 2 zato što je taj motor na BUS-u i verovatno koristi standardne protokole a kontroler ti je obična "mehanika" tako da je moja pretpostavka da ti treba neki dodatni konverter da bi CBZ radio sa PHT
Pustio sam ti kontakt na pm pa mi posalji mail za uputstvo
 
Odgovor na temu

Darko999
Darko Takov
Art electronic
Beograd, Srbija

Član broj: 265445
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!03.08.2010. u 06:58 - pre 166 meseci
Sada sam proverio na motoru, ima 6 zica:
A, L, R, U, D, C.
A sto se kamere tice, IRIS je automatski, a preostale 4 zice su fokus i zum.
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!03.08.2010. u 08:42 - pre 166 meseci
sad je to ok i sve je jasno

-A- - Auto
-L- - Left
-R- - Right
-U- - UP
-D- - Down
-C- - Common

To je 6 zica sa kabla koji ima 7 (ostaje ti uyemljenje ako hoces mozes da povezes na neki sraf na motoru

Drugi kabl koji ima 6 zica vezujes direktno na kameru po semi kamere a ja sam ti napisao sta je sta a u uputstvu koje sam ti poslao imas jos jednu varijantu

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Darko999
Darko Takov
Art electronic
Beograd, Srbija

Član broj: 265445
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!07.08.2010. u 06:16 - pre 166 meseci
Tek sam sinoc stigao da povezem kameru i raspored zica koji si naveo je tacan.

Hvala ti puno na pomoci
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Video nadzor, povezivanje pan-tilta sa kontrolerom ( VIDEOTEC)!!!

[ Pregleda: 4842 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.