Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1113986 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mannequin
Bern

Član broj: 300992
Poruke: 13
213.55.176.*



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.08.2013. u 12:08 - pre 130 meseci
Gruezi!

Hvala onima koji su dijelili korisne I tacne informacije.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

svarogiperun

Član broj: 241415
Poruke: 22
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.08.2013. u 12:46 - pre 130 meseci
Citat:
Miloskinjo:
Obecavam da hocu ...ako se zaposlim ...imam gde da tamo zivim,ali mene interesuje da tamo sljakam a ne da idem turisticki,i nisam dobio konkretan odgovor zato ponovo i postavljam pitanje


Miloskinjo, moja greška, proverio sam i video da su ti odgovorili Miki i Saniboj (14 i 15. avgust). Miki kaže da možeš da radiš ako imaš dozovolu. Ako taj neko u Švajcarskoj može da ti sredi posao, koji je pominjao i Elmagico ranije... tipa: Majstor za sarajevski burek u frk sa znanjem srpskog jezika koji se govori u donjoj mahali ot Sarajeva.” Znači, treba da imaš neke kvalifikacije na koje niko ne može da odgovori, a da bi dobio radnu dozvolu.

Što se tiče zemalja u kojima možeš legalno da radiš logika nalaže da sa bugarskim pasošem možeš legalno da radiš u Bugarskoj, ali ne verujem da bi mogao u drugim EU zemljama. Da li si probao na drugim temama? Francuska, Italija, Češka? Naši u tim zemljama sigurno mogu da ti daju relevantnije informacije nego “Švajcarci”.

Ponavljam, ako imaš nekoga u Švajcarskoj ko hoće da ti pomogne i primi te na stan i hranu, idi turistički i traži posao na crno. Lično ne bih išao na gradilišta jer pretpostavljam da “Inspektor Radiša” tamo ide redovno, ali restorani... pa makar radio na crno kao čistač. Probaj, ako si društven, druži se... upoznaćeš sigurno neku sa papirima, pa makar bila i sa Marsa, pa se oženi, ako je ona voljna. Nemoj da mi pričaš da si gadljiv na tu opciju. Pa, makar (ako taj neko hoće da te trpi 3 meseca) i samo šetao po gradu i pokušavao da upoznaš domorotkinje, idi. Turistički boravak i lov na žene je legalan, pa ti je to najbolja i najsigurnija opcija. Rad na crno je rizik, što znaš i sam.

Držim te za obećanje!



 
Odgovor na temu

Discovery CH
srb
srb
Srbija

Član broj: 317241
Poruke: 14
178.17.23.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.08.2013. u 16:06 - pre 130 meseci
Pozdrav,imam nekoliko pitanja u vezi CH papira pa bih molio da mi neko da odgovore na ista.Čitao sam oko 70% teme ali se nikako nisam pronašao u odgovorima.Da li ja mogu da radim u CH ako sam venčan sa slovenkom(ona ima slo pasos a ja samo papire slovenačke) i da li je to bolji način nego da se venčaš sa Švajcarkom i onda imaš non-stop neke kontrole i trzavice.U pitanju je fiktivan brak!
Discovery CH
 
Odgovor na temu

simonida13
Sandra Stojakovic
Srbija

Član broj: 317097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.08.2013. u 18:04 - pre 130 meseci
Pozdrav svima na forumu. Kao sto vidite, nije me bilo nekoliko dana, jer sam "pocela" da radim na tome, tj da vidim kako do svih tih izvoda za pocetak... Znam da ce sve to da traje, ali ne treba gubiti nadu.
Medjutim, javio se jedan problem, tj muz vec ima hrvatsko i srpsko drzavljanstvo dvojno. Da li ce to biti problem za dobijanje madjarskog drzavljanstva, jer bi to bilo trece ili on mora da se odrekne hrvatskog?
Ako neko zna odgovor
Hvala
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku30.08.2013. u 21:11 - pre 130 meseci
Ne treba da se odrekne nijednog,neki ljudi imaju i po 4 drzavljanstva,bitno je samo da svaka od tih drzava cija drzavljanstva imate dozvoljava dvojna drzavljanstva odnosno da ne trazi direktno odricanje od drugih drzavljanstava jer ne dozvoljava dvojna
 
Odgovor na temu

simonida13
Sandra Stojakovic
Srbija

Član broj: 317097
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku31.08.2013. u 11:02 - pre 130 meseci
delija_sever 031

Hvala na odgovoru.
Mogu li da Vas kontaktiram na pp sa par pitanja, da ne idemo na drugu temu ovde na forumu zbog ostalih ljudi?
Par saveta nije na odmet
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku31.08.2013. u 11:19 - pre 130 meseci
Citat:
Discovery CH:
Pozdrav,imam nekoliko pitanja u vezi CH papira pa bih molio da mi neko da odgovore na ista.Čitao sam oko 70% teme ali se nikako nisam pronašao u odgovorima.Da li ja mogu da radim u CH ako sam venčan sa slovenkom(ona ima slo pasos a ja samo papire slovenačke) i da li je to bolji način nego da se venčaš sa Švajcarkom i onda imaš non-stop neke kontrole i trzavice.U pitanju je fiktivan brak!


ne mozes, zato sto CH nije u EU i za gradjane trecih zemalja radne dozvole iz EU ne vaze u CH. Cak ni trajne.

Ako si vec resio da uplovis u fiktivan brak bolje ti je da ides direktno na CH umesto "preko" Slovenije.
 
Odgovor na temu

Discovery CH
srb
srb
Srbija

Član broj: 317241
Poruke: 14
178.17.23.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku31.08.2013. u 22:39 - pre 130 meseci
Emmy

ne mozes, zato sto CH nije u EU i za gradjane trecih zemalja radne dozvole iz EU ne vaze u CH. Cak ni trajne.

Ako si vec resio da uplovis u fiktivan brak bolje ti je da ides direktno na CH umesto "preko" Slovenije.

Mi smo mislili zajedno (ja i slovenka) da krenemo gore i da zajedno tražimo posao,čuli smo da ona prva nađe posao pa onda mogu i ja kao njen suprug,dobija se valjda neka viza na godinu dana,pa se onda produžava na B vizu na 5 godina.Jedan rođak je gore i sve je to proverio u opštini i privremeni smeštaj je moguć kod njega.Mene interesuje da li je bolje da se radi direktno sa ch osobom (B viza ili C ili ch pasoš) ili sa nekom iz eu a kojesu inače dosta jeftinije od CH?
Discovery CH
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku01.09.2013. u 11:53 - pre 130 meseci
a to je vec drugi padez.

Ti si rekao da imas SLO papire. Sa njima ne mozes nista u CH. Da imas SLO pasos e to bi vec bila druga prica.

A ako ona uzme papire za sebe u CH onda ulazite u pricu o spajanju porodice u CH, a to je vec mnogo pisano.

Uglavnom tvoji papiri iz SLO NE VREDE NISTA U CH !
 
Odgovor na temu

usagi
Branislav Trifkovic
Novi Sad

Član broj: 317310
Poruke: 2
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.09.2013. u 13:27 - pre 130 meseci
Cao svima!

Zeleo bih da pitam kakve sanse imam za nalazenje posla u CH.

Radio sam u IT bransi kao software tester i Service Desk Enterprise Analyst (za D, AT i CH kompanije u Pragu). Studirao sam Nemacki tri godine u NS. Imam HU pasos.

Bio bih zahvalan na bilo kakvoj informaciji.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.09.2013. u 15:50 - pre 130 meseci
sa papiroloske strane sanse su ti velike. Veoma velike.

A sa prakticne, to bi ti trebao bolje da znas. Npr hoces li ubediti nekoga da te plati 3x vise u CH kad moze da te outsource-je ?
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.09.2013. u 16:33 - pre 130 meseci
Naravno da imas sanse.
Ima nekoliko elemenata, bar koliko sam ja primetio.
Prvo je tvoje iskustvo i znanje / njihove potrebe.
Drugo je tvoje znanje nemackog, ali u IT bransi cesto su zadovoljni i znanjem engleskog.
Trece je da li odgovarajuceg kadra imaju kod kuce. Ako si vec u CH, to ide mnogo lakse.
Pogledaj oglase na itjobs.ch i sl sajtovima, pa ces videti sta se trazi.
Sto se tice vize, relativno ce ti ako namestiti L vizu, ako to zele, a to je sasvim dovoljno do 01.05.2014. kada isticu limiti za nove EU zemlje, ukljucujuci i Madjarsku. Tada ce se, verovatno, isto tako lako praviti i B vize. Za stare EU zemlje ogranicenje vazi do 01.06.
2014. sa tim da ce se verovatno produziti jos godinu dana.

Sve najbolje.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.09.2013. u 18:55 - pre 130 meseci
Cesto se pojavljuju novi clanovi foruma sa istim pitanjima, a tema je postala preobimna da bi se detaljno pregledala i pronaslo ono sto nekog zanima. Meni je trebalo par dana da pazljivo procitam sve od pocetka do kraja. Zato sam okacio na net neke informacije u vezi ove teme. Ako neko ima sugestije, dopune, kritike... dobrodosao je. Kako budem imao vremena, probacu da dopunim i prosirim ovaj FAQ.

Adresa je http://www.torontal.com/ch.php

PS: Hvala svim clanovima foruma koji su doprineli da on bude toliko informativan. Meni je mnogo pomogao. Ovo je moj nacin da doprinesem.
 
Odgovor na temu

usagi
Branislav Trifkovic
Novi Sad

Član broj: 317310
Poruke: 2
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.09.2013. u 13:13 - pre 130 meseci
emmy i sunnyboy, thanks!
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.09.2013. u 09:28 - pre 130 meseci
Resio sam da se zenim za papire i izuzetno sam ozbiljan.

Na prvom mestu Svajcarska, ali citav zapad dolazi u obzir.

Molim za saradnju i pomoć, cisto poslovno, dakle za pare. Javite mi se na privatnu poruku ako neko zna neku devojku/ženu spremnu za takvu vrstu posla.
 
Odgovor na temu

Ludak neki

Član broj: 284136
Poruke: 24
*.autokomerc.rs.



+14 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.09.2013. u 09:43 - pre 130 meseci
Znam ja jednu,ali je iz Srbije
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.09.2013. u 16:00 - pre 130 meseci
Citat:
majorce:
Resio sam da se zenim za papire i izuzetno sam ozbiljan.

Na prvom mestu Svajcarska, ali citav zapad dolazi u obzir.

Molim za saradnju i pomoć, cisto poslovno, dakle za pare. Javite mi se na privatnu poruku ako neko zna neku devojku/ženu spremnu za takvu vrstu posla.


Sto tice toga nije lako naci i dogovoriti se ali treba biti strpljiv i istrajan. Ako naletim na visak javljam ti. Srecno!
 
Odgovor na temu

majorce
Beograd

Član broj: 316964
Poruke: 12
37.19.108.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.09.2013. u 16:41 - pre 130 meseci
Hvala. Biću u pripravnosti.
 
Odgovor na temu

Discovery CH
srb
srb
Srbija

Član broj: 317241
Poruke: 14
178.17.23.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.09.2013. u 13:04 - pre 129 meseci
Citat:
Emmy:
Citat:
Discovery CH:
Pozdrav,imam nekoliko pitanja u vezi CH papira pa bih molio da mi neko da odgovore na ista.Čitao sam oko 70% teme ali se nikako nisam pronašao u odgovorima.Da li ja mogu da radim u CH ako sam venčan sa slovenkom(ona ima slo pasos a ja samo papire slovenačke) i da li je to bolji način nego da se venčaš sa Švajcarkom i onda imaš non-stop neke kontrole i trzavice.U pitanju je fiktivan brak!


ne mozes, zato sto CH nije u EU i za gradjane trecih zemalja radne dozvole iz EU ne vaze u CH. Cak ni trajne.

Ako si vec resio da uplovis u fiktivan brak bolje ti je da ides direktno na CH umesto "preko" Slovenije.


Ako neko ima informaciju o nekoj gospiđici sa CH papirima koja bi htela da se venča za novce,neka me obavesti privatnom porukom ili preko teme,biću veoma zahvalan (lako ćemo se dogovoriti).Moji su u Cirihu pa nije problem ako treba da se dođe i da se vidimo.
Discovery CH
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.09.2013. u 07:56 - pre 129 meseci
Ovo postala tema za pravljenje papira da ne kazem za provodadzisanje.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1113986 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.