Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1120283 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.11.2013. u 20:26 - pre 127 meseci
Ja sam reko moje mišljenje, vidim da ti ne prija baš što ja pričam. Šta me briga. Ja sam reko kako ja stvari vidim iz mog ugla.
Za IT treba da se radi preko 12 sati dnevno. Stalno blejiš za kompom, puno srpljenja (ja ga lično nemam, bar za PC), učenje nečeg gde ima konkurencija jeftine radne snage iz Kine i Indije koje jedva da se nakopaju da dođu u EU ili USA, itd...

Ti proputovah ceo svet, a IP adresa ti je uvek iz Srbije. a ovamo što napisa ispade da si kozna koj moj.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.11.2013. u 21:03 - pre 127 meseci
Citat:
stojanovicmiki: Za IT treba da se radi preko 12 sati dnevno.

To se placa brate...

Citat:
stojanovicmiki:učenje nečeg gde ima konkurencija jeftine radne snage iz Kine i Indije koje jedva da se nakopaju da dođu u EU ili USA, itd...

Oni su konkurencija (masovna) samo za nize poslove, retko za bolje, a posebno ne u CH i nekome ko ima CH pasos.[/quote]

Citat:
stojanovicmiki:Ti proputovah ceo svet, a IP adresa ti je uvek iz Srbije. a ovamo što napisa ispade da si kozna koj moj.

U pa izvini sto citam forum samo u slobodno vreme, evo samo za Mikija javljam se ovde cim krenem na sledeci put.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.11.2013. u 21:34 - pre 127 meseci
Citat:
U pa izvini sto citam forum samo u slobodno vreme, evo samo za Mikija javljam se ovde cim krenem na sledeci put.


Dogovoreno!
 
Odgovor na temu

bojanak
Bojana Karic
srbija

Član broj: 319381
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku26.11.2013. u 21:40 - pre 127 meseci
Hvala lepo. Mnogo sam naucila sa ovoga foruma. Ja ne trazim bukvalno pomoc od nekoga direktno sa ovoga foruma samo potvrdu od nekoga kao sto si ti da je ovo sto smo mi zamislili moguce. Nista vise. Tvoja zadnja recenica je ono u svari sto sam trazila i hvala ti na tome. Poceli smo da ucimo jezik, za pocetak. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.11.2013. u 12:23 - pre 127 meseci
Miki ima novi nadimak Miki IP

Miki kontrolise i sa koje se ko adrese javlja, Miki a sta ako neko radi IT posao i radi samo 7 sati dnevno i to ne uvek, i radi vecinu vremena od kuce, i placen je za to mnogo. Jel to ok, za tebe?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku27.11.2013. u 12:58 - pre 127 meseci
Naravno da nije,volan u ruke pa pravac medju narod:-)
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.11.2013. u 08:37 - pre 127 meseci
@ elmagico

kontrolišem IP adrese, PA ŠTA?
ne znam što si ti sakrio tvoju, ogromna je to dilema.
Svako radi poso koj hoće, ako ti se sviđa IT što da ne, ne znam koji sam ja tu faktor da se pitam za tebe. Reko sam samo šta ja mislim o tome.

@ delija_sever031
ti si još u srbiju, a ovamo superkvailfikovan, znaš jezike, imaš EU pasoš a još ovamo nešto pametuješ.
Lepo si se zakačio samnom prošli put. To se vidi koliko si psiho (a meni ovamo to kažeš ). Daješ oglas na ovom forumu (bolje reći šalješ CV) kako sve ti sve znaš, sve možeš, a ovamo tražiš neku pomoć od nas da ti pomognemo. Kad ti kažemo da je sve napisano ljutiš se, hoćeš da ti nađemo stan, poso, da te zaposlimo? Još čak šta više si smarao na PP, gde šalješ svima istu poruku, da ti mi kažemo svoje mišljenje. A imaš sve dostupno na netu, i pogotovo na ovom forumu o emigraciji.
Oko kamiona precizno ako želiš da znaš, ne isplatise da se vozi u CH. Relativno su male su plate, za razliku od Italije.

Svakavih ima ljudi na ovom forumu. Izgleda da je većini zanimacija da se bave folozofijom.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.11.2013. u 10:59 - pre 127 meseci
Meni je ovaj kamioncicmiki najjaci lik na celom esc forumu :) on cak i nije interesantan za raspravu nego za zezanje,toliko nadr"anog lika nisam nigde sreo,pa cak ni virtuelno,covek puca od bezobrazluka i arogancije,meni se cini ako se ne posvadja danas sa nekim da nije ispunio dan:)

Nego reci mi miki IP sta ti ono bese imas od skole? ovi sto se bave IT-em su stvarno smorovi,sede tu za kompom i zaradjuju neke pare ali nije to brate zivot,reci nam koje su to profesije da jurimo ludilo u zivotu? Ja sam razmisljao da odem kod Paola vulkanizera u Torino ili kod Milisava u St.Gallen da prodajem hamburgere. To je zivot brate
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.196-178.cust.bluewin.ch.



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.11.2013. u 15:12 - pre 127 meseci
Dragi moji forumasi, danas sam napravio veliki korak. Mozda i resio zivotno pitanje. Dobio sam posao u Zurichu, na Bellevue, pocinjem sa radom u utorak... Bavicu se trgovinom akcija za englesko govorno podrucje... Danas sam upoznao ekipu sa kojom cu raditi momci su me ekstra prihvatili i cini mi se sve ok... Naravno na probnom sam, da vidimo kako ce to ici, jer mi je gazda rekao ili si rodjen za to ili nisi, sve je na tebi...
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku28.11.2013. u 20:11 - pre 127 meseci
Miki je Ekrem.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.11.2013. u 08:42 - pre 127 meseci
Citat:
Arsenije.G:
Dragi moji forumasi, danas sam napravio veliki korak. Mozda i resio zivotno pitanje. Dobio sam posao u Zurichu, na Bellevue, pocinjem sa radom u utorak... Bavicu se trgovinom akcija za englesko govorno podrucje... Danas sam upoznao ekipu sa kojom cu raditi momci su me ekstra prihvatili i cini mi se sve ok... Naravno na probnom sam, da vidimo kako ce to ici, jer mi je gazda rekao ili si rodjen za to ili nisi, sve je na tebi...


Super, nije mi samo jasno sto dajes polu informacije, das grad i mesto u gradu a neces da kazes firmu za koju treba da radis. A sta je bilo sa vizom. jesi uspeo da je produzis, ili se jos uvek vodis kao student.
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.155.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku29.11.2013. u 09:07 - pre 127 meseci
Pa jednom sam ispao budala i necu vise... dam ime faxa pa mi neko kontaktira fax... msm ko je od vas dao licne podatke i imena kompanija za koje radi... u ostalom ove postove moze svako da procita, zasto bih narusavao svoju privatnost... jos uvek imam studentsku, kad zavrsim master videcu sta ce biti, dal cu moci da ostanem ili cu morati na doktorske...
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku01.12.2013. u 09:14 - pre 127 meseci
Evo malo novosti...
Kvote za non EU (iste ko prošle godine) i za državljane HR
https://www.bfm.admin.ch/conte...ngen/2013/ref_2013-11-294.html


@ za HR državljane
sprema se takozvani treći protokol, koji bi trebao da postepeno oslobodi slobodu zapošljavanja u Švajcarskoj. evo link, koji detaljno i preventivno obnjašnjuje kako bi sve trebalo da izgleda. nije konačno, ali tako bi terbalo da bude. Sličan je ko što je bio za EU15 posle za EU8 pa i EU2 za bugare i rumune.
https://www.bfm.admin.ch/conte...atien/vorentw-protokoll3-d.pdf

ovo je malo generalno ko želi malo bolje da prostudira, piše sve što može nekog da interesuje... naravno na 3 zvanična jezika u CH:
https://www.bfm.admin.ch/conte...e/ausdehnung-fza-kroatien.html

Ovo su zvanične informacije.

[Ovu poruku je menjao stojanovicmiki dana 01.12.2013. u 10:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

radjaa
Area Manager
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286281
Poruke: 12
194.28.128.*



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.12.2013. u 18:44 - pre 127 meseci
Pozdrav svima!
Molim clanove koji zive u Zurich-u ili su upoznati sa prilikama za malu pomoc:
Planiram manji odmor pa me interesuje:
1. da li se isplati ici kolima (devojka i ja) ili birati neki drugi vid transporta. Pitam jer sam cuo da je parking katastrofa, a ja planiram da prvo obidjem Veneciju par dana i onda Cirih 3-5 dana. (zbog toga planiram kolima, ali nije neophodno)
Da li hoteli imaju obezbedjen parking koji se ne placa ili ima neko mesto gde bih mogao da ostavim auto tih nekoliko dana (ako nije besplatno, bar da je razumna cena :), a ne 49 chf koliko am pronasao da kosta dan. Po gradu bih svakako koristio javni prevoz, ali bih da napravim matematiku koliko bi me kostalo da negde ostavim kola. Da li mozda postoji varijanta da ga ostavim na parkingu od nekog marketa ili trzni centar.
2. Moze neka preporuka za smestaj (zmam za booking.com, ali ako neko ima iskustvo ili informaciju za nesto pametno/dobro/prihvatljivo) ili bar savet u koji deo grada odakle je relativno lak pristup centru/prevozu i sl. Cisto mali savet
3. Savet sta obici i posetiti (ali ne ono sto moze da se googla, nego sta se vama svidelo, gde je dobra klopa, kolaci, setnja...)

Svaki savet je dobrodosao i hvala puno

[Ovu poruku je menjao radjaa dana 02.12.2013. u 20:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.12.2013. u 09:54 - pre 127 meseci
1. Dobro pitanje, Auto je za CH luksuz. tako da ako pitas nekog od njih onda se neisplati. ali da ne filozofiram. Kola ti daju jedan luksuz koji ti je potreban ako zelis da budes nezavistan od vozova i ostalih prevoznih sredstava.
2. U zavisnosti koji hotel uzmes, tako i zavisi da li imas parking. Postoji mogucnost da ostavis auto na parkingu od nekog marketa ili slicno (npr. Ikea, imas cak i od Coop-a i Migros-a ali to moras da znas koji ima) a i to zavisi sta hoces da vidis i gde hoces da ides, mozes ti da parkiras auto i u nekoj ulici na "beloj" zoni, to ti je besplatno i neograniceno. Tako da ako nadjes neki hotel pogledaj na google-maps da li ima oko njega belih zona i onda tu ostavis auto. Nije ih lako naci ali nije nemoguce,
3. Svi delovi grada ili CH su ti dostupni prevozom, da li tramvaj ili bus samo je pitanje. Tu ti je najisplativije da kupujes dnevnu kartu. Jer su pojedinacne dosta skuplje na kraju pogotovo ako koristis bus ili tram u vise smerova i vise puta u toku dana.
4. U zavisnosti u kom periodu ides, ali jezero i oko jezera ti je dovoljno kao i sam centar grada za ovo vreme koje ti planiras da provedes.
 
Odgovor na temu

radjaa
Area Manager
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286281
Poruke: 12
194.28.128.*



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.12.2013. u 15:52 - pre 127 meseci
Elmagico hvala puno na informacijama. Znaci ima varijanta da se jeftinije (a mozda cak i free) negde ostavi auto. Ok onda je prihvatljiva varijanta da idem kolima. jer taman mogu da uklopim i posetu Veneciji (btw. idem u februaru, taman i karneval u Veneciji da obidjem).

Nego ajde vi "Cirizani" :) dajte neki savet gde je dobra klopa, da ne moram sam da testiram restorane (srpska plata jbg pa nismo bas toliko likvidni hehehe)

Takodje me interesuje (posto iz Mikijevog zadnjeg posta bas nemogu da razaznam najbolje, a i na prethodnim stranicama je bilo pitanje,pre par meseci, al vidim da niko nije odgovorio, pa mozda sad neko ima svezije informacije) sta se desava sa ogranicenjima za EU8 pasose sto se tice emigracije i B vize? Jel pricaju nesto/jel ste naculi nesto da li ce u maju da produzavaju kvote/ukidaju/povecavaju ili ne daj boze skroz uvedu zabranu? Jel ima nekih nagovestaja?

Hvala puno jos jednom i pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Sanjač
Nigde
Beograd

Član broj: 318643
Poruke: 45



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.12.2013. u 17:59 - pre 127 meseci
Kao što sam napisao na 113. strani... Švajcarska više nema pravo produžavanja kvota za EU25.
 
Odgovor na temu

Brat Tonto
Gospodin Tonto
Manager
Heaven Vision

Član broj: 318669
Poruke: 7



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.12.2013. u 20:34 - pre 127 meseci
Imam pitanje za sve ove koji imaju hrvatske papire, ili za one koji to znaju. S obzirom da ce se nakon usvajanja tog novog protokola III izdavati oko 500 viza prve godine clanstva (50 B i 450 L) (tako bi trebalo) , kakvi su uslovi da bi se neko zaposlio? Da li to mora da bude posao u struci i sa nekim jakim kvalifikacijama, ili po principu "ko pre devojci, njegova devojka " ? Kakve su tu procedure?Pretpostavljam da postoji neka provera na njihovom birou rada da li ima vec neko domaci ko bi radio taj posao na primer?

Cisto informativno me zanima.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Brat Tonto dana 04.12.2013. u 00:37 GMT+1]
Lepo na forumu, znas kako.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.12.2013. u 09:06 - pre 127 meseci
Citat:
radjaa:
Elmagico hvala puno na informacijama. Znaci ima varijanta da se jeftinije (a mozda cak i free) negde ostavi auto. Ok onda je prihvatljiva varijanta da idem kolima. jer taman mogu da uklopim i posetu Veneciji (btw. idem u februaru, taman i karneval u Veneciji da obidjem).

Nego ajde vi "Cirizani" :) dajte neki savet gde je dobra klopa, da ne moram sam da testiram restorane (srpska plata jbg pa nismo bas toliko likvidni hehehe)

Takodje me interesuje (posto iz Mikijevog zadnjeg posta bas nemogu da razaznam najbolje, a i na prethodnim stranicama je bilo pitanje,pre par meseci, al vidim da niko nije odgovorio, pa mozda sad neko ima svezije informacije) sta se desava sa ogranicenjima za EU8 pasose sto se tice emigracije i B vize? Jel pricaju nesto/jel ste naculi nesto da li ce u maju da produzavaju kvote/ukidaju/povecavaju ili ne daj boze skroz uvedu zabranu? Jel ima nekih nagovestaja?

Hvala puno jos jednom i pozdrav svima


Kad stignes u Zurich, ti lepo na prvom kiosku kupi "Zurich geht aus" i tu imas spisak 20 najboljih restorana, pa pogledaj koju klopu nude i koje su im cene. Srpska plata i dobra klopa u CH je tesko spojivo. Da bi lepo jeo (vecerao) treba ti sigurno 250 CHF.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.12.2013. u 09:25 - pre 127 meseci
Evo ti ako kao ja volis cordon bleu, gde u Cirihu mozes dobro da klopas (imas i cene)
http://www.zueritipp.ch/gastro...-Cordons-bleus/story/15353856/
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1120283 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.