Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu

elitemadzone.org :: MadZone :: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33521 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 20:42 - pre 165 meseci
Neka NVO reklamira po prevozu da deca izaberu ovaj predmet u skoli. Ne znam sta reci na ovo. Odakle joj pare za reklamu? Ko ima pravo da na ovaj nacin utice na decji izbor?
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 20:47 - pre 165 meseci
Jes, to je sigurno deciji izbor.
Uostalom, zasto da ne?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 20:55 - pre 165 meseci
Citat:
3way
Uostalom, zasto da ne?


Koliko znam deca imaju pravo da biraju između građanskog vaspitanja i veronauke. Iako mi se ne sviđa veronauka (naročito ukoliko je tačno sve ono što sam čuo da ti "predavači" pričaju toj jadnoj deci), mislim da nije u redu organizovano vršiti pritisak da se odabere bilo građansko vaspitanje bilo veronauka. Ako se nekome baš toliko sviđa veronauka neka bira veronauku.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 21:38 - pre 165 meseci
Da, u skoli postoji izbor izmedju "pravoslavnog katihizisa" (ne zove se "veronauka") i gradjanskog vaspitanja
kao obaveznog izbornog predmeta (dete, odnosno roditelj bira jedan od ta dva).

Meni se uopste ideja postojanja neceg zasnovanog na veri ili licnom ubedjenju u instituciji
naucnog karaktera (kakva je skola) ni malo ne dopada, ali sta je - tu je, nisam ja birao, niti me iko pitao.

Sto se tice gradjanskog, predajem i njega izmedjuostalog u skoli, i onako - rekao bih da su
teme sasvim OK, ako je neko zainteresovan mogu postaviti spisak tema, ustvari nastavnih jedinica.

Taj verski predmet predaje decko sa teoloskim fakultetom, cini mi se (kod nas).

Sto se tice reklamiranja po GSP-u, nemam pojma, ali svakako postoji pravo izbora
izmedju ova dva predmeta i to im niko ne moze uskratiti.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 21:50 - pre 165 meseci
Svako ima pravo da zagovara bilo sta sto je legalno i ne treba im nicija dozvola - ni politicara, ni drzave, ni crkve, nikoga.

Filetizam u Srbiji ima podrsku iz budzeta direkt, ali to se valjda podrazumeva da svi poreski obveznici podrzavaju. Not.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 22:13 - pre 165 meseci
Citat:
Onaj: Koliko znam deca imaju pravo da biraju između građanskog vaspitanja i veronauke.


Kao sto deca imaju to pravo, tako i neko drugi ima pravo da lepi plakate kakve hoce...i crkva i neznamnijako...
A i ko da deca stvarno biraju...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 22:28 - pre 165 meseci
Kada je vaspitanje u pitanju, onda se uvek postavlja ono pitanje
kada su deca zrela da na izvesna pitanja mogu dati odgovore, tj.
da li stvarno razumeju pitanja, i posledice nekih izbora koje sami prave.

To svi roditelji procenjuju, svakodnevno, odobravajuci ili ne neke izbore koje deca sama prave,
usput gledajuci da na njima razumljiv nacin objasne koje su posledice izbora koje prave.

Ako vec mora da se bira jedan predmet od ova dva, ja cu za svoje dete
da izaberem onaj za koji mislim da ce biti bolji za njegov psihofizicki razvoj,
u ovom slucaju se ne bih mnogo dvoumio ;)

Evo za prvi raz. gradjansko, iz globalnog plana:

GLOBALNI PLAN RADA

Tema Broj časova u temi
1. Olakšavanje procesa adaptacije na školsku sredinu 2 (2+0)
2. Podsticanje razvoja saznanja o sebi, svojim osećanjima i potrebama, svesti o ličnom identitetu i osobenosti, samopoštovanju i samopouzdanju 8 (8+0)
3. Izražavanje i komunikacija osećanja; učenje tehnika za prevladanje neprijatnih emocionalnih stanja 10 (10+0)
4. Podsticanje grupnog rada, dogovaranja i saradnje 2 (2+0)
5. Podsticanje socijalnih saznanja, razumevanje i prihvatanje međusobnih razlika; učenje vidova samopotvrđivanja bez agresivnosti i uz uvažavanje drugih 3 (3+0)
6. Razvijanje komunikacionih sposobnosti, konstruktivnog razrešavanja sukoba sa vršnjacima i odraslima 5 (5+0)
7. Upoznavanje učenika sa dečijim pravima i podsticanje i osposobljavanje učenika za aktivnu participaciju u životu škole 4 (4+0)
8. Evaluacija 2 (2+0)
Ukupan broj časova 36


[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 14.08.2010. u 23:44 GMT+1]
 
+1

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 22:44 - pre 165 meseci
Zanimljivo, a da li imaš i plan pravoslavnog katihizisa ? Čisto da uporedimo.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 22:48 - pre 165 meseci
Ovo sto si ti nabrojao se podrazumevalo ranije, makar kada sam ja isao u osnovnu pre nekih 30 godina, nije mi trebao poseban predmet da bih postao dobar, etican i posten covek u globalu. Tada je dvoje ljudi u odeljenju imalo VCR, i bili bogati, da ne pominjem kada im rodjaci gastarbajteri donesu ZX ili C64, pa vecina ipak nije mogla da se iskvari od to dvoje. Danas verovatno dvoje ljudi po odeljenju ima HTC ili iPhone.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 22:52 - pre 165 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Ovo sto si ti nabrojao se podrazumevalo ranije, makar kada sam ja isao u osnovnu pre nekih 30 godina, nije mi trebao poseban predmet da bih postao dobar, etican i posten covek u globalu.


Ako vec mozes da biras za svoje dete, bolje je da slusa nesto neutralno i nesto sto vec zna (gradjansko vaspitanje), nego da slusa nekog popa koji bulazni da Darvin nije u pravu, da je duga crna kosa djavolska i slicno...

Znaci nesto kao ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=7vTEJvnZ520
E, zamisli sad da ti takav drzi dete 45 minuta ili neki njegov ucenik...

[Ovu poruku je menjao mmix dana 16.08.2010. u 10:38 GMT+1]
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 22:55 - pre 165 meseci
Nemam plan za pravoslavni katihizis, imam za ono sto predajem samo,
mislim ono - mogao bih da dodjem do njega nije problem,
ali koliko se secam teme su tako... pa standardne za tu oblast :)

Secam se da je jedna nastavna jedinica bila "stvaranje sveta" ili nesto u tom fazonu.


 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 22:58 - pre 165 meseci
Citat:
[url=/p2670763]
Secam se da je jedna nastavna jedinica bila "stvaranje sveta" ili nesto u tom fazonu.


Samo ono sto pricaju o tome bi trebalo da bude dovoljno da se taj predmet zabrani zauvek.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:01 - pre 165 meseci
Ja ne smatram da treba nekome zabraniti da vaspitava svoje dete u skladu sa
svojim uverenjima u zakonskim okvirima, ali smatram da je skola naucna institucija
i da nesto sto je dijametralno suprotno po svojoj sustini nauci ne mora biti zabranjeno
ni na koji nacin, ali ne treba da se nalazi u skoli, vec u drugim odgovarajucim institucijama, recimo... u crkvama.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:03 - pre 165 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Ja ne smatram da treba nekome zabraniti da vaspitava svoje dete u skladu sa
svojim uverenjima u zakonskim okvirima, ali smatram da je skola naucna institucija
i da nesto sto je dijametralno suprotno po svojoj sustini nauci ne mora biti zabranjeno
ni na koji nacin, ali ne treba da se nalazi u skoli.


Nije poenta u tome da je suprotno nauci, nego da obezvredjuje tu nauku i kriticki pogled na svet. Znaci sve se svodi na - tako pise u bibliji, tak'o rek'o pop.
Sto se tice ovoga o vaspitanju...pa ne znam sta da mislim, mozda je bolje "zabraniti" tako nesto, jer takvo vaspitanje proizvodi dronove koji ce posle ceo zivot da koce gde god stignu...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:08 - pre 165 meseci
Citat:
Nije poenta u tome da je suprotno nauci


Ako poznajes sta je nauka i sta mora da se ispostuje da bi se nesto
nazvalo "naucnim", a sta je vera u svojoj osnovi, videces da jeste suprotno.

Uostalom u drugom delu recenice si rekao isto to, malo konkretnije.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:11 - pre 165 meseci
Bilo bi pametnije da su u škole uveli bonton kao obavezni predmet, umesto tog građanskog vaspitanja i veronauke... A u kasnijim razredima umesto bontona da se predaju osnove ekonomske kulture...
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:13 - pre 165 meseci
Slazem se, mada sam naziv predmeta nije tako bitan,
imas ti mnogo prostora kroz predavanje tog predmeta
da se bavis i bontonom :)

U sustini je to koristan predmet meni, jer kroz te nastavne
jedinice mogu da provucem dosta nekih vaznih stvari, koje
ne stignem na drugim casovima, a koje su vazne da odeljenje
i deca funkcionisu dobro medjusobno, i ja sa njima. Tipa resavanje
nekih konflikata, analiza osecanja, itd - nesto slicno COS-ovima.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:15 - pre 165 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Nemam plan za pravoslavni katihizis, imam za ono sto predajem samo,
mislim ono - mogao bih da dodjem do njega nije problem,


Ajde, molim te, baš bih voleo da znam čime tru... tj. uče svoje učenike.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:24 - pre 165 meseci
http://www.verujem.org/katihizis/planovi_i_programi.htm

- google je cudo

Eto, imas sve od prvog do osmog, sa sve operativnim planovima (nastavne jedinice),
pa proucavaj koliko ti volja

btw, sad me podseti da apdejtujem /etc/hosts....
 
0

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu14.08.2010. u 23:33 - pre 165 meseci
Citat:
3way:
Znaci nesto kao ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=7vTEJvnZ520
E, zamisli sad da ti takav drzi dete 45 minuta ili neki njegov ucenik...

Sto bi rekli ljudi ovo ti je vr'.
Lik je legenda: ".... majmunu je nesto kvrcnulo u ledja i posto covek odma....." haos
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Reklama za predmet Gradjansko vaspitanje po GSP prevozu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33521 | Odgovora: 161 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.